Přejít na obsah


Fotka

Cache mapa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#21 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 12:25

Bohuzel kdyz pristupujes k vyvoji stylem ze vsechno musis udelat ty, tak pak "se to samo" skutecne neudela... Byt cachemapa jako dalsi makro, tak by "se to samo" urcite udelat mohlo, protoze by to udelal nekdo z komunity. A ano, vim, ze bych mohl napsat to makro sam, udelat vlastni cachemapu, a byt spokojeny, ale to je hodne o znovuvynalezani kola, a na to fakt nemam casove kapacity.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#22 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 13:34

kamilek napsal/a:
Takže do adresního řádku zadat: opera:config#UserPrefs|AllowFileXMLHttpRequest
zatrhnout Allow File XMLHttpRequest
skoro na spodku stránky kliknout uložit
restartovat Operu
a mělo by to jet.

Opera má super nástroj - chybovou konzolu... po kliknutí na refresh to vypsalo jednu hlášku i s návodem jak to vyřešit ;-)
Bohužel při načítání cachemapy to těch hlášek vypisuje podstatně více...


Wow! Super, vše už šlape tak, jak má! Díky moc! :)
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 19:03

niximor napsal/a:
Bohuzel kdyz pristupujes k vyvoji stylem ze vsechno musis udelat ty, tak pak "se to samo" skutecne neudela... Byt cachemapa jako dalsi makro, tak by "se to samo" urcite udelat mohlo, protoze by to udelal nekdo z komunity.


Chces-li do nekoho kopat, bud si jisty v kramflecich! Jsi si jisty, ze vis o cem mluvis? Zamysli se nad tim, co je vlastne cachemapa:

Je to jednak sada HTML a javascriptu. Z principu distribuovani v podobe zdrojovych kodu.

Druha cast je generovani datoveho souboru. Jeho format lze vycist ve zdrojacich cachemapy, a o par prispevku vyse bylo i odkazovano na skript, ktery ten datovy soubor generuje. Opet v podobe zdrojoveho kodu.

Takze se da rict, ze cela cachemapa je opensource. Neni ta ani Ň, co bych tajil!

A to uz pomijim fakt, ze bych cachemapu delal sam. Staci si ji alespon pustit a precist si jeji posledni radek...
  • 0

#24 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2011 - 20:12

mpik napsal/a:
Já to řešil velkou oklikou. ...

Takže po zjištění, že na to je už napsané makro to funguje skvěle.
  • 0

#25 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 0:48

To, ze cachemapa je javascript samozrejme vim, ale vzhledem k tomu, ze ten javascript ocekava data v txt, ktera mu generuje geoget, tak je samozrejme podstatne zmenit tuto cast. A ta momentalne open-source neni. Klidne se priznam, ze to makro co tu nekdo daval link jsem nestudoval, nicmene kdyz existuje makro, neni preci nutne drzet duplicitni funkcionalitu v closed-source casti geogetu. Pak by bylo jasne kde lze delat upravy, a treba bych se i podival na to, jak to upravit aby to fungovalo i jinde nez ve FF.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#26 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 9:10

kamilek napsal/a:
Takže do adresního řádku zadat: opera:config#UserPrefs|AllowFileXMLHttpRequest
zatrhnout Allow File XMLHttpRequest


Toto mi fungovalo do Oprary 11.0 (pravdepodobne). Od jiste doby mi ani toto nepomaha a chybova konzola krome hromady chyb v css neobsahuje jiz zadnou "rozumnou" chybu, podle ktere bych mohl neco dalsiho nastavaovat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#27 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 9:20

niximor napsal/a:
... a treba bych se i podival na to, jak to upravit aby to fungovalo i jinde nez ve FF.


Kdybys fakt mel zajem, neni probem se zde nebo soukrome optat, pohledat na webu a udelat.

Naopak si myslim, ze GG je "vedeny" velmi rozumne a od pocatku je patrna konzistentni koncepce a i pri zachovani teto koncepce jsou doplnovany nove funkce a vlastnosti - staci zminit treba prave scriptovani, ktere verze 1 neznala, automaticke instalace a kontroly verzi, ktere zase neznala verze 2, ... Chces-li pomoct s vyvojem, zapoj se.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#28 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 11:40

rek bych ze pokud nekdo vymysli nejakou lepsi mapu, nebo lepsi zpusob fungovani stavajici s nacitanim z jinyho souboru, tak neni problem toto reseni poslat gebymu a on to do geogetu zapracuje, a do ty doby to muze byt treba ve forme extra skriptu..
momentalne je na todo listu kupa veci, ktery maji vetsi prioritu a myslim, ze sem muzu nahodit gebyho myslenku

geby:
dlouhodoba myslenka:
Cachemapa by nebrala data z textoveho souboru, ale dotazem do databaze. Proste by se zeptala Geogetu, jake kesky jsou zrovna v seznamu a zaroven se vyskytuji v obdelniku, ktery chci zobrazit?
Bylo by to realizovane jednoduchym lokalnim HTTP servrikem uvnitr Geogetu, ktereho by se ten javascript v mape proste zeptal, a ono by to vratilo nejaky JSON, se kterym javascript muze rovnou dal pracovat.
Takovy servrik by umoznoval dalsi kouzla, jako napriklad nacitani a ukladani polygonu a tras. Urcite by se vymyslela hromada dalsich veci.
Mimo jine by to byla i cesta, jak komunikovat s dalsimi externimi aplikacemi.

ale neni ani nahodou dan nejaky termin, kdy by to tak melo byt a zda se to uskutecni takhle, nebo jinak..
  • 0

#29 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 11:57

Vubec nevidim duvod, proc se nejakou kesmapou zabyvat. Ja osobne jsem si jednou nainstaloval skript na spolupraci s GeoKukem a nic jineho nepouzivam. Je asi milionkrat rychlejsi a chytrejsi nez integrovana kesmapa.

A slozitost instalace? Geokuk - staci kliknout na nainstalovat do GeoGetu.
  • 0

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 22:56

Vzhledem k zamereni Geokuku na mapy.cz jej rozhodne nelze povazovat za obecne reseni. A pak je to otazka vkusu, verim, ze se ikonky i funkce cachemapy mohou mnoha lidem libit vice nez ty v Geokuku. Ostatne, i ty mapy.cz v cachemape jsou. A milionkrat pomalejsi rozhodne neni.
  • 0

#31 JotT

JotT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2011 - 0:59

HaLuMa napsal/a:
Vzhledem k zamereni Geokuku na mapy.cz jej rozhodne nelze povazovat za obecne reseni.

A pak je to otazka vkusu, verim, ze se ikonky i funkce cachemapy mohou mnoha lidem libit vice nez ty v Geokuku. Ostatne, i ty mapy.cz v cachemape jsou. A milionkrat pomalejsi rozhodne neni.


Rozhodne souhlasim s HaLuMa. Pouzivam obe mapy, tedy cachemapu i GeoKuk, a obe prave proto, ze svym zamerenim jsou odlisne. GeoKuk vyuziju spise pro rychly nahled, orientaci, kde asi tak keska je. Cachemapa je pro mne zas vhodnejsim nastrojem pro naplanovani vypravy vc. tiskoveho vystupu.
Oba programy se podle mne vyborne doplnuji. Nejen svymi funkcemi, ale i spektrem pouzitych mapovych podkladu...
  • 0
-=JotT=-

#32 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2011 - 9:49

No ja kuprikladu pouzivam cachemapu i online, takze tam je mi nejaky Geokuk vite k cemu. Navic zrovna mapy.cz nejsou moji oblibenou mapou.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#33 nickie.twisp

nickie.twisp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 20:00

Ahoj. Prosím vyveďte mě z omylu. V nějaké starší verzi Geogetu se mi cachemapa zobrazovala v nějakém okně (ne v prohlížeči) a vypadala úplně jinak (vzhled a ovládání) než teď. Teď se mi otevře další okno prohlížeče, načtou se mapy.cz a do nich keš. Dělám to pomocí nabídky Body/Zobrazit na mapě. Jsem paranoidní, nebo jsou tam dvě možnosti zobrazení mapy? Díky.
  • 0
Samsung Galaxy Nexus, a:Drake, GeoGet

#34 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 20:04

tomikb napsal/a:
Ahoj. Prosím vyveďte mě z omylu. V nějaké starší verzi Geogetu se mi cachemapa zobrazovala v nějakém okně (ne v prohlížeči) a vypadala úplně jinak (vzhled a ovládání) než teď. Teď se mi otevře další okno prohlížeče, načtou se mapy.cz a do nich keš. Dělám to pomocí nabídky Body/Zobrazit na mapě.
Jsem paranoidní, nebo jsou tam dvě možnosti zobrazení mapy?
Díky.


Když dáš export/mapa kešek, tak se zobrazí mapa také v prohlížeči, ve které si můžeš nadefinovat své nastavení, filtry atd (dá se řící mapa geogetu)....
Ale body/zobrazit na mapě - ano opravdu se keška zobrazí na mapě mapy.cz.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 20:05

Pletes si dve ruzne funkce. Ale v externim okne se to dela oboje. ;)

To, co delas ted, slouzi jen na zobrazeni te jedne kesky vcetne jejich waypointu.

To, co hledas je Export -> mapa kesek.
  • 0

#36 nickie.twisp

nickie.twisp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 20:45

Fajn, díky za vysvětlení. Zkouším to, sice mám stejný problém jako jiní s tím, že mi to ukazuje někam do moře (v Opeře 11), ale to už snad vyřeším po přečtení jiného threadu. Díky.
  • 0
Samsung Galaxy Nexus, a:Drake, GeoGet

#37 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 20:53

Kde nebo jak se resi problem s morem?
  • 0

#38 nickie.twisp

nickie.twisp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 21:02

maaaca napsal/a:
Kde nebo jak se resi problem s morem?


no řeší se to tady http://www.geocachin...ort=&rowstart=0 , ale zatím jsem se vysledku bohužel nedobral. Tam je to hlavně o Chrome a mně to blbne s Operou.
  • 0
Samsung Galaxy Nexus, a:Drake, GeoGet

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 21:19

Zkus si pustit tu cacheMapu, a pak v Opere zmackni CTRL+SHIFT+O. Otevre se ti chybova konzole, kde ti to presne rika, co si mas kde v nastaveni opery zapnout. Pred momentem jsem si kvuli vam nainstaloval Operu, zkusil jsem to, a po restartu Opery pak bezi cachemapa jak vino! ;)
  • 0

#40 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 21:33

No a do Chrome stačí nainstalovat doplněk IE Tab a funguje to taky.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama