Přejít na obsah


Fotka

Cache mapa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#41 nickie.twisp

nickie.twisp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 22:11

HaLuMa napsal/a:
Zkus si pustit tu cacheMapu, a pak v Opere zmackni CTRL+SHIFT+O. Otevre se ti chybova konzole, kde ti to presne rika, co si mas kde v nastaveni opery zapnout.

Pred momentem jsem si kvuli vam nainstaloval Operu, zkusil jsem to, a po restartu Opery pak bezi cachemapa jak vino! ;)


Tak hlásím funkční i v Opeře, ale keše se mi na mapě zobrazí teprve po kliku na červené Refresh. Hned po exportu z GG je mapa prázdná. Ale s tím se dá žít. Díky za rady.
  • 0
Samsung Galaxy Nexus, a:Drake, GeoGet

#42 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 22:14

HaLuMa napsal/a:
Zkus si pustit tu cacheMapu, a pak v Opere zmackni CTRL+SHIFT+O. Otevre se ti chybova konzole, kde ti to presne rika, co si mas kde v nastaveni opery zapnout.

Pred momentem jsem si kvuli vam nainstaloval Operu, zkusil jsem to, a po restartu Opery pak bezi cachemapa jak vino! ;)


No, ja nevim. Mne to chodilo ve verzi 10, tam jsem si to podle te chyby nastavil. Ale verze 11.01 mi tu chybu nehlasi (a nastavene to mam) a stejne jsem v mori.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#43 nickie.twisp

nickie.twisp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 22:21

No, ja nevim. Mne to chodilo ve verzi 10, tam jsem si to podle te chyby nastavil. Ale verze 11.01 mi tu chybu nehlasi (a nastavene to mam) a stejne jsem v mori.


Mně to jednou udělalo moře taky. Ale pak jsem zavřel Operu, znovu jsem zkontroloval opera:config a načetl znovu mapu a bylo to v pořádku. Od té doby je to ok. Akorát se mi keše nenačtou do mapy hned, ale až po refreshi. Mám taky 11.01. Objeví se ti něco v nabídce lokalit?
  • 0
Samsung Galaxy Nexus, a:Drake, GeoGet

#44 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 22:23

Po spusteni se to nenacte nikomu. Ale je fakt, ze je to trosku historicky relikt. ;)
  • 0

#45 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 23:58

tak jsem neco sesumiroval na wiki
  • 0

#46 nickie.twisp

nickie.twisp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 9:55

mikrom napsal/a:
tak jsem neco sesumiroval na wiki


Já jen doplním, že mně se v Opeře 11.01 po stisku Ctrl+Shift+O neobjeví nic. Klávesové zkratky mám původní. Napsal bych tam, že jde o Chybovou konzoli. A v té konzoli se dozvíte, že je třeba do adresního řádku napsat opera:config#UserPrefs|AllowFileXMLHttpRequest, zaškrtnout volbu AllowFileXMLHttpRequest, uložit, restartovat Operu a mělo by to fungovat.
  • 0
Samsung Galaxy Nexus, a:Drake, GeoGet

#47 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 10:29

Ahojky, Mám praní, kdyby slo do nekteré z pristích uprav cache mapy zapracovat primé vkládanii souradnic do mapy. Jestli to jde neprisel jsem na to. Díky.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 10:32

Ted nevim, co tim myslis?
  • 0

#49 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 10:43

HaLuMa napsal/a:
Ted nevim, co tim myslis?

Vypočtu si finalku a její souřadnice potřebuji zobrazit. Ted je zobrazím v cache mape tak, ze si dám v GG nový referencní bod, ktery pak načtu do cache mapy a nebo najdu si to místo na mapě tak ze jezdím mysí az to trefím.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#50 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 11:24

Porad nerozumim, proc si tu finalku proste nezadas do geogetu jako rucne pridany waypoint k te konkretni kesi? Jinak lze v cachemape pouzit tools-draw a placnout si tam bod, jehoz souradnice pak muzes tamtez editovat, ale jen ve stupnovem formatu. (k prevodu muzes pouzit opet editor souradnic v geogetu v geocaching-tools, k nejakemu poradnemu editoru primo v cachemape jsem se jeste nedostal.)
  • 0

#51 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2011 - 11:45

Díky za popis další práce s cache mapou. O této funkci jsem neměl vůbec tusení. je to přesně to jsem potřeboval.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#52 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 17:25

HaLuMa: tak me tak napada, kdyz si v Tools -> Draw naklikam treba nejakou trasu, slo by to nejak vyexportovat do GPX?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 20:13

Do GPX ne, ale do formatu, v jakem ma Geoget ulozene trasy, ano. Das editovat, a zkopiruj si to pres clipboard. (z javascriptu soubor na disk nezapisu...)
  • 0

#54 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 7:53

Super, to je jeste lepsi, ze mi to rovnou sezere ten filtr :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#55 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 10:30

Ahoj, dají se nějak zajistit funkční dvě cachemapy ze dvou databází? Když si pustím z jedné databáze cachemapu, následně přepnu databázi  a otevřu druhou, tak ta první po refreshi převezme data z té druhé... Zřejmě se používá jakýsi seznam s jedním názvem, který se přepíše bez ohledu na to, zda již nějaký existuje.


  • 0

#56 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 10:44

Pokud potřebuješ porovnat mapu svou a někoho jiného, tak použij funkci v project-gc, je to pohodlnější.


  • 0

#57 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 10:46

Pokud se nemylim, tak data jsou nacitana ze souboru v datadiru. Je tedy jedina cesta - spustit 2 GG, kazdy v jinem datadiru. Nicmene, a to pouzivam casto, kdyz zobrazim jednu sadu dat, tak do te doby nez dam refresh, se sada nesmeni i kdyz uz soubor obsahuje neco uplne jineho. Takze pokud by toto stacilo ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#58 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2015 - 11:06

Ano data do mapy se exportuji do textoveho souboru k souborum mapy.

 

Takze teoreticky staci si po jednom exportu cely ten podadresar s mapou zkopirovaty nekam jinam, a tam otevrit.. a budes mit mapu nezavislou.


  • 0

#59 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2015 - 17:26

Pokud se nemylim, tak data jsou nacitana ze souboru v datadiru. Je tedy jedina cesta - spustit 2 GG, kazdy v jinem datadiru. Nicmene, a to pouzivam casto, kdyz zobrazim jednu sadu dat, tak do te doby nez dam refresh, se sada nesmeni i kdyz uz soubor obsahuje neco uplne jineho. Takze pokud by toto stacilo ...

 

Na to už jsem přišel, ale bohužel porovnávám větší oblasti, takže refresh používám často...


Ano data do mapy se exportuji do textoveho souboru k souborum mapy.

 

Takze teoreticky staci si po jednom exportu cely ten podadresar s mapou zkopirovaty nekam jinam, a tam otevrit.. a budes mit mapu nezavislou.

 

Dobrý nápad, to by mohlo chodit. Vyzkouším. Díky


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama