Přejít na obsah


Fotka

Kapusta.cz z Velkých Přílepů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 21:10

Už delší dobu mám problémy s webhostingem Kapusta.cz (jako několik set dalších uživatelů). Pan jeník, který je ředitelem Kapusty nereaguje na e-maily, není na ICQ, telefon na webových stránkách má někdo jiný, další telefon nikdo nezvedá a zbylá 4 čísla co se mi podařilo nalézt jsou nedostupná. Prosímvás, nemáte někdo na pana Jeníka nějaký dostupný kontakt? Jako dostupná metoda se jeví již akorát nikým nevyzkoušená adresa Roztocká 145 Velké Přílepy. Ale já to mám jaksi (neboť jsem nemotorizován) celkem daleko. Prosímvás, nemá někdo s panem Jeníkem podobný problém a nechystá se tam? Či neznáte někdo toho pana Jeníka osobně? Děkuji
  • 0

#2 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 21:18

Pochybujem, že tu niekoho nájdeš.. Prečo hostuješ u Kapusty? :D
  • 0

#3 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 21:23

Kapustu.cz neznám a pochybuju, že bys někoho někde našel. Nejjednodušší je prostě přejít s weby jinam a maximálně oželíš předplatné na necelý rok. Taky jsem se dvakrát stěhoval, než jsem byl spokojenej.
  • 0

#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 21:24

R4ZoR napsal/a:
Pochybujem, že tu niekoho nájdeš.. Prečo hostuješ u Kapusty? :D


Když webhosting startoval, byl velmi spolehlivý a měl komunikativní technickou podporu. Navíc levná cena.
  • 0

#5 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 21:25

LiborH napsal/a:
Kapustu.cz neznám a pochybuju, že bys někoho někde našel. Nejjednodušší je prostě přejít s weby jinam a maximálně oželíš předplatné na necelý rok. Taky jsem se dvakrát stěhoval, než jsem byl spokojenej.


To by ovšem nesměla být doména napsaná na pana Jeníka, musely by jet webové stránky, nesměly by být smazané databáze a muselo by fungovat FTP.
  • 0

#6 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 21:45

S problémy s Kapustou jsem se setkal (ne osobně, ale vím to od jiných lidí) a na pana Jeníka má spadýno víc lidí. Ale nevím, jaký problém řešíš s přestupem na jiný hosting - pokud je, jak říkáš, smazaná databáze, tak už s tím stejně nic nenaděláš a pokud nemáš zálohu dat, které jsou na FTP, tak jsi, s odpuštěním, truhlík. Jediná možnost je podat trestní oznámení, jenže problém je, že sám za sebe jsi víc jak 5000 neprodělal. Ale docela by mě zajímalo, jak tenhle spor dopadne :|
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#7 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 22:37

Mrkni sem http://www.maxiforum...0975/#msg370975 Jestli chceš dám ti na pana Horáka kontakt a můžete se domluvit a žalobu podat společně, respektive bych bejt váma zřídil třeba i na pitomém FB (pokud už tomu tak není) skupinu a podal bych na toho otroubka žalobu hromadně. Co jsem se koukal, je to fakt pako... jinak příště doporučuju onebyt... Michalowic: problém s přestupem bude už i jen ten, že ten blbec registroval domény na sebe, takže přechod ti prakticky nevyřeší nic - web stejně nepojede.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#8 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 23:45

Michalowic: problém s přestupem bude už i jen ten, že ten blbec registroval domény na sebe, takže přechod ti prakticky nevyřeší nic - web stejně nepojede.


Jo takhle. Tak se jedině zkusit poptat na nic.cz jak tohle řešit, že si člověk pronajme doménu, zaplatí za ni, ale registrovaná je na někoho jinýho :|

Tiskar94: Co je to za doménu? Zjisti si, kdy expiruje, pochybuju, že za ni bude pan Jeník platit dál, když ty sám mu nic nezaplatíš..;)
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#9 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 23:47

Zjisti si, kdy expiruje, pochybuju, že za ni bude pan Jeník platit dál, když ty sám mu nic nezaplatíš


To je sice hezke, ale asi by me stvalo kdyby mi polerok visel u nekoho a ja ho nemohl pouzivat byt jen tyden, kdyz na to mam navazane emaily a vsechno...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#10 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 0:23

Michalowic: v nic.cz ti na to řeknou nic :P Tedy odkážou tě na tvého registrátora domény... Což kapusta určitě není. Registrátor domény po tobě bude chtít notářsky ověřené psaní s podpisem jak původního majitele domény, tak i nastávajícího. Nejde ani předčasně doménu zrušit.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#11 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 7:15

Doména expiruje letos v dubnu. Nicméně nějak pochybuju, že bych v tom webu pokračoval, když bych se nedostal ke zdrojákům. Včera jsem se ještě dozvěděl že pan Jeník ač vůbec nekomunikuje, začal nahrávat zálohy z webů z ledna 2010 (opravdu né 2011). A můj web pořád nejde, ani mail, ftp, databáze. . . :-(
  • 0

#12 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 8:20

Ty nemáš zálohu zdrojáků u sebe? :o No tak to je mi tě líto.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#13 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 8:38

holt lidem nezbyde nez se smirit s tim, ze provozovat webhosting za 50,- mesicne se da leda do prvniho pruseru, kdyz to ani nevydela na novy zelezo. takovych pripadu uz tu byly spousty..
  • 0

#14 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 9:25

Snøw napsal/a:
Michalowic: v nic.cz ti na to řeknou nic :P Tedy odkážou tě na tvého registrátora domény... Což kapusta určitě není. Registrátor domény po tobě bude chtít notářsky ověřené psaní s podpisem jak původního majitele domény, tak i nastávajícího. Nejde ani předčasně doménu zrušit.

Přesně tak, takže lze jenom čekat na expiraci.
Nic.cz se touhle byrokracií brání proti ukradení domény.

Edit: Tady je dokument nic.cz, jak řešit spory:
http://www.nic.cz/pa...idla-a-postupy/
  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 9:42

Tiskar94 napsal/a:
Doména expiruje letos v dubnu. Nicméně nějak pochybuju, že bych v tom webu pokračoval, když bych se nedostal ke zdrojákům.
Včera jsem se ještě dozvěděl že pan Jeník ač vůbec nekomunikuje, začal nahrávat zálohy z webů z ledna 2010 (opravdu né 2011). A můj web pořád nejde, ani mail, ftp, databáze. . . :-(


Pokud o tu doménu nechceš přijít, tak musíš podat návrh k soudu na předběžné opatření a pokusit zablokovat možnost jejího převodu.

Je ovšem otázka, jestli to půjde, pokud jsi svoji doménu registroval tak, že vlastník je někdo jiný.

Skoro bych viděl jako nejsnažší registrovat tu doménu znovu, jen s jinou národní doménou a začít nanovo, pokud tedy máš alespoň nějaké zdrojáky. Nebo jsi to opravdu všechno dělal přímo na serveru, bez jakékoliv kopie ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 10:04

Řešil jsem podobný problém - migraci webhostingu s doménou registrovanou ne na mě. Měl jsem štěstí v tom, že původní webhosting a člověk, který to měl registrované na sebe komunikoval a potřebné ID od jeho původního registrátora mi poslal. Přesto převod i NIC.CZ trval skoro měsíc a je to opruz je to opruz je to opruz. Jestli nechceš pokračovat, tak to neřeš a nech to umřít. Pokud chceš, začni si psát web "do šuplíku", až vyhnije registrace tak si ji obnov na sebe a najdi webhosting (nebudu nikoho protěžovat ...) a hotový web upni. Nic víc s tím nemůžeš dělat. Dotyčný mohl onemocnět a firma se mu zhroutila ... nebo je fakt neseriózní, těžko říct. GL
  • 0

#17 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 10:06

My jsme na kapuste meli firemni web a mail. Po trech dnech nefungovani a precteni stiznosti dalsich lidi, jsme to prevedli jinam.
  • 0

#18 B O B R

B O B R

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 12:18

dost dobře nerozumím tomu jak někdo může nechat zaregistrovat svoji domenu na někoho jiného :o:o člověk by v dnešní době předpokládal, že ten kdo si zakládá web tak si ho napíše na sebe a zdroják atd si nechává i někde u sebe ( jako kdybysi někdo koupil auto a napsal kvůli DPH na někoho cizího ) osobně platím za hosting ročně 3000,- a nemám s táím problém
  • 0

#19 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 12:36

DUsoft napsal/a:
Dotyčný mohl onemocnět a firma se mu zhroutila ... nebo je fakt neseriózní, těžko říct.
GL

Asi tak:
Vložený obrázek

B O B R napsal/a:
dost dobře nerozumím tomu jak někdo může nechat zaregistrovat svoji domenu na někoho jiného :o:o

člověk by v dnešní době předpokládal, že ten kdo si zakládá web tak si ho napíše na sebe a zdroják atd si nechává i někde u sebe ( jako kdybysi někdo koupil auto a napsal kvůli DPH na někoho cizího )

osobně platím za hosting ročně 3000,- a nemám s táím problém

Se zálohou souhlasím, ale jinak ne. Lidi kteří si koupili webhosting na kapustě pochopitelně chtěli doménu na své jméno. Ježe pan Jeník místo toho aby doménu napsal na kupce, napsal jí na sebe, jak tomu chceš zabránit?
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#20 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:03

Mortticia napsal/a:
My jsme na kapuste meli firemni web a mail. Po trech dnech nefungovani a precteni stiznosti dalsich lidi, jsme to prevedli jinam.


A já vůl čekal než se nedostanu ani ke zdrojákům. . .

kolombo napsal/a:
Skoro bych viděl jako nejsnažší registrovat tu doménu znovu, jen s jinou národní doménou a začít nanovo, pokud tedy máš alespoň nějaké zdrojáky. Nebo jsi to opravdu všechno dělal přímo na serveru, bez jakékoliv kopie ?


Ano ano, přímo přes net2ftp. Poslední zálohu co jsem měl byla z července 2010, ale tu jsem měl na noťasu který o měsíc později skončil naprosto na maděru.

Crocky napsal/a:
Tady je dokument nic.cz, jak řešit spory:
http://www.nic.cz/pa...idla-a-postupy/


Pravdou jest že mně doména bez zdrojáků jako mrtvému zimník. . .

zLOST napsal/a:
holt lidem nezbyde nez se smirit s tim, ze provozovat webhosting za 50,- mesicne se da leda do prvniho pruseru, kdyz to ani nevydela na novy zelezo. takovych pripadu uz tu byly spousty..


Je zajímavé, že u freewebhostingů bez reklam typu cabrnoch-host a nhx (i když tam už taky začínají) žádné problémy nejsou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama