Přejít na obsah


Fotka

Sčítání lidu 2011


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
315 odpovědí na toto téma

#1 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 12:28

Jak se díváte na sčítání lidu 2011, zejména na "nutnost" povinně vyplnit jméno, příjmení, rodné číslo a úplné bydliště včetně čísla bytu?
Mně osobně se to moc nelíbí. Pro účely statistiky jsou to údaje zcela zbytečné, vhodné leda tak na šmírování.
O "důvěrnosti" a "zabezpečení" dat si nedělám iluze, stačí se podívat třeba na soukromou korespondenci našeho ministra školství http://zpravy.idnes....5810_domaci_vel
Tak co vy na to a co vy s tím?
  • 0

#2 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 12:38

Je to dost... děsné. Bojkotovat. Buďto hrdě a s bubnováním za 10.000,- Kč pokuty, anebo švejkovat.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#3 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 12:40

no offense:

celé se to jmenuje "Sčítání lidu, domů a bytů 2011" tudíž asi proto je potřeba ono číslo bytu.

Co se týče vyplnění rodného čísla, tak to se vyplnuje dnes skoro na každý papír, když se o něco žádá atp.
Nutné to přímo není, ale usnadnuje to práci všem kdo pak s formulářem pracují - jedná se o unikátní identifikaci člověka.
Zajisté by postačovalo celé jméno a adresa bydliště, resp postačuje, ale víme jak to chodí... RČ má za život člověk napsáno na tolika papírech, že by si to musel hlídat od batolete ;)

Jinak: http://www.scitani.cz/
Osobně mi doručovatelka doporučila vyplnit formulář online. Jednak člověk hned vidí kde nasekal chyby a co řádně nevyplnil a také je to prostě online a data jdou přímo tam kde jsou potřeba.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#4 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 12:44

Všechny tyhle údaje, snad jen kromě toho čísla bytu, si o mně kdokoliv může přečíst ve veřejně přístupném Obchodním rejstříku, takže nějak asi nechápu, v čem je problém.
  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 12:57

fremen.cz napsal/a:
no offense:

celé se to jmenuje "Sčítání lidu, domů a bytů 2011" tudíž asi proto je potřeba ono číslo bytu.

na byt je zvlášť papír, na co to musí být u osoby?
A vůbec proč statistikům nestačí údaje anonymní, když se to stejně má jen sčítat?
Spojení všech osobních až intimních údajů na jednom papíru je poněkud nebezpečné.
O využití těch údajů pro "klempíře" (jak uvádí demagogická reklama) si taky nedělám iluze, ti se k nim pak stejně nedostanou.
  • 0

#6 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 12:59

Asi aby se vědělo kde kdo bydlí, resp že v jednom bytě je nahlášeno 5 osob a stejnak tam nakonec bydlí 15 cigánů :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#7 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:06

"Podle údajů se řídí..." kdeco, co ve skutečnosti státu řídit nepřísluší. Posiluje se socializace společnosti. Posiluje se kontrola a rozhodovací funkce státu. Tak proto. Otázky typu "jakého jste vyznání"... no, dejme tomu. Ale ve spojení s rodným číslem... hmm...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#8 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:11

A kam se z toho bytu podělo těch 5 osob? Já bych se až tolik nebál, statistici údaje sečtou, vynásobí podělí , založí a zapomenou. Jak zde již bylo napsáno, pokud si tobě někdo opravdu chce zjistit nějaký detailní údaje nemáš šanci tomu zabránit. Jenom by se toho formuláře dalo využít ke sčítání kačerů. Jeden kamarád minule napsal do národnosti, že je indián, a nakonec to i ve výsledcích bylo a nebyl sám. Kdybychom každý kačer uvedli jako národnost "kačerská" vznikl by zajímavý přehled :D:D:D
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#9 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:14

Kazdymu je prd do toho kde a jak bydlim a jak mam vybavenou domacnost a podobne. Vetsinu tech dat stejne stat ma tak jako tak a zadne dalsi mu dobrovolne nedam. Navic hrozi ze se ty informace zneuzijou. Tedy jedina moznost je to sabotovat. Neodevzdat dotaznik povazuji za vec osobni cti a tady se lidi prave tridi na svobodne jedince a na ty co si nechaji s cimkoliv nasrat na hlavu, kdyz vrchnost poruci. Ostatne lze to chapat i jako referendum o tom jestli souhlasite s tim aby stat vyhodil nekolik miliard nebo kolik to stoji a jeste Vas za ty prachy smiroval. Pokud toto chcete, radostne vyplnte dotaznik. Pokud toto nechcete, povazujete to za nepripustny zasah do sveho soukromi a mrhani statnimi prostredky, pak to neodevzdavejte. Kdyz to zasijou vsichni, vickrat to nebude. Kdyz 99% ovci bumazku odevzda, budeme to mit na vecne casy. Kazdy at s zvoli co chce. Ja osobne to zasil minule a zasiju to i ted.
  • 0

#10 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:14

Já nic bojkotovat nebudu. Nedělám si iluze, že nemůže nikam nic uniknout, ale furt si myslím, že tady jsou moje osobní data ve větším bezpečí než kdekoliv jinde. Myslím si, že strejda Gůgl toho o nás ví mnohem víc. A nejen on. A může ty údaje využívat způsobem, na který by člověk ani nepomyslel. Nějaké sčítání lidu mě nerozhází... B)
  • 0

#11 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:21

Bisaci napsal/a:
Já bych se až tolik nebál, statistici údaje sečtou, vynásobí podělí , založí a zapomenou. Jak zde již bylo napsáno, pokud si tobě někdo opravdu chce zjistit nějaký detailní údaje nemáš šanci tomu zabránit.


Tak tohle vubec neni pravda. On je rozdil jestli si nekdo hleda konkretni udaje o konkretnim cloveku, ty si samozrejme zjisti. A nebo jestli si obecne chce vytipovat urcite skupiny lidi, podle majetku, zivotniho stylu atd. Napriklad za ucelem jejich vykradeni, unosu deti, vydirani, nebo jen marketingu. Tyhle udaje maj pro leckoho obrovskou cenu, prave tim ze jsou na jedny hromade a muzes si z nich vytahnout co chces. Vzhledem k tomu ze se bezne udaje podobneho kalibru dostanou kam nemaji, je riziko obrovske a ja osobne nemam potrebu v takove databazi figurovat.
  • 0

#12 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:23

Přidávám se k bojkotu
  • 0

#13 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:26

Pajast napsal/a:
Já nic bojkotovat nebudu. Nedělám si iluze, že nemůže nikam nic uniknout, ale furt si myslím, že tady jsou moje osobní data ve větším bezpečí než kdekoliv jinde...

Myslíš? Zkus si přečíst o zneužívání přímo státem třeba na http://knihovna.nkp....vna72/folda.htm
  • 0

#14 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:26

No já nevím, ještě jsem to tak nestudoval, ale majetkové údaje se právě do těchto sčítacích dotazníků nevyplňují. Celkem mi ty otázky nepřijdou nijak nebezpečné. Opakuji, pokud se na Vaši osobu někdo zaměří, tak ty otázky co tam jsou si zjistí během hoďky.
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#15 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:32

Nemám s tím nejmenší problém. Jak už někdo psal, RČ se uvádí tolikrát a na tolika různých místech, že každé hejkání ochránců lidských práv a podobných pomatenců mi přijde neskutečně zábavné. Že by ta data byla ve stoprocentním bezpečí si nemyslím, ale po pravdě řečeno, je mi to fuk.
  • 0

#16 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:32

Tak teď jsem se na ně podíval na ty formuláře a jediný co mi tam zatím vadí je, že budu muset lítat po bytě a měřit plochu místností :D
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#17 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:36

Koukam ze pekne vymekli. Je fakt ze udaje kolik mam aut, televizi a lednicek uz tam nejsou. Vypada to ze uz se toho sami lekli. Tohle tam bejvalo a to se fakt odevzdat nedalo.
  • 0

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:38

Bisaci napsal/a:
No já nevím, ještě jsem to tak nestudoval, ale majetkové údaje se právě do těchto sčítacích dotazníků nevyplňují. Celkem mi ty otázky nepřijdou nijak nebezpečné. Opakuji, pokud se na Vaši osobu někdo zaměří, tak ty otázky co tam jsou si zjistí během hoďky.

prima, když mi soukromě do hodiny pošleš pravdivě vyplněné formuláře se všemi mými údaji, máš u mne flašku :D
  • 0

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:39

stanny_Tigo napsal/a:
Nemám s tím nejmenší problém. Jak už někdo psal, RČ se uvádí tolikrát a na tolika různých místech,...

jistě, mě ale vadí RČ na těch "statistických údajích"
  • 0

#20 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 13:40

Btw. ta pokuta nemá oporu v legislativě. je to jen zastrašování aby jistá skupina dosáhla svého. zadarmo to nedělaji. Už vidím jak nás co "ne(podepíšem)vyplníme" hromadně svážejí v autobusech do Ruzyně na výslech :D :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama