Přejít na obsah


Fotka

Sčítání lidu 2011


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
315 odpovědí na toto téma

#301 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:22

dr.vota napsal/a:

Mám vážné pochybnosti, že něco víš o studiu na opravdové vysoké škole, konkrétně o kreditním systému a stanovení kreditového ohodnocení. To totiž, abys věděl, zahrnuje nejen přímou společnou výuku, ale taky samostudium, a za jeden kredit se počítá celkem 30 hodin.


Tak tohle má snad každá škola trochu jinak, stejně jako je i každá jinak časově náročná, ne? "Opravdová" vysoká škola je jen taková, kde se počítá na kredity? Sakra, já to věděla, že jsem vystudovala nějakou blbost :) (... která dost možná i těch 170 hodin týdně společné 100% povinné výuky hodila)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#302 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:28

S474N napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Každopádně jsem si jistý, takového "studenta", co popisuješ, bych nezaměstnal, i kdyby měl po vysoké škole 10 let praxe, za každý rok studia jeden.

Ucitel, co chce nekoho zamestnavat. Tak to me opravdu rozesmalo, aneb:

Kdo umi, ten umi,
kdo neumi, ten uci,
kdo neumi ucit, ten uci telocvik.


:D:D

zase píšeš soudy o něčem (někom), o čem (kom) vůbec nic nevíš. No jasně když dojdou argumenty, nastoupí osobní útoky...že se divím
  • 0

#303 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:29

dr.vota: no ono je nektere veci opravdu zajimave posuzovat v kontextu, vime? ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#304 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:30

Chryseis napsal/a:

dr.vota napsal/a:

Mám vážné pochybnosti, že něco víš o studiu na opravdové vysoké škole, konkrétně o kreditním systému a stanovení kreditového ohodnocení. To totiž, abys věděl, zahrnuje nejen přímou společnou výuku, ale taky samostudium, a za jeden kredit se počítá celkem 30 hodin.


Tak tohle má snad každá škola trochu jinak, stejně jako je i každá jinak časově náročná, ne? "Opravdová" vysoká škola je jen taková, kde se počítá na kredity? Sakra, já to věděla, že jsem vystudovala nějakou blbost :) (... která dost možná i těch 170 hodin týdně společné 100% povinné výuky hodila)

naopak, kreditní systém má být sjednocený, už třeba kvůli ERASMU, a asi myslel 170h měsíčně, ne týdně.
P.S. k tomu kreditnímu systému:

One academic year corresponds to 60 ECTS-credits that are equivalent to 1500–1800 hours of study in all countries irrespective of standard or qualification type and is used to facilitate transfer and progression throughout the Union.

http://en.wikipedia....mulation_System
  • 0

#305 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:47

Týjovky, tady se to rozjelo. Jelikož sem právě přejel z práce na přednášku, tak už nestíhám sledovat. Nechám Vás se v tom topit :-)

Mám vážné pochybnosti, že něco víš o studiu na opravdové vysoké škole,

Stačí UK? Nebo je tu nějaká opravdovější VŠ?

konkrétně o kreditním systému a stanovení kreditového ohodnocení. To totiž, abys věděl, zahrnuje nejen přímou společnou výuku, ale taky samostudium, a za jeden kredit se počítá celkem 30 hodin. Tak si to spočítej.

Hm, tohle u nás nemáme, ale líbilo by se mi to. Bohužel, u nás jsou kredity jen za výuku.

Každopádně jsem si jistý, takového "studenta", co popisuješ, bych nezaměstnal, i kdyby měl po vysoké škole 10 let praxe, za každý rok studia jeden.

Bakalářské studium je tříleté, magisterské pak dvouleté. Každé si můžeš protáhnout max. o rok, jinak to máš za 10000-12000,- za semestr. Což by platil jen...
A představ si tedy situaci. Jsi majitel úspěšné dynamické firmy a přijde za Tebou čerstvý absolvent VŠ. Nemá žádnou praxi, jen má papír s nápisem Ing./Mgr. A Ty ho ochotně zaměstnáš. Pak je mi Tě líto. Ale taková firma (alespoň v ČR) neexistuje.

A nehodlám se této zbytečné OT diskusi dál věnovat.

To jsem se právě chystal napsat. Dostuduj si, jak funguje VŠ (a studium v praxi). Pak se můžeme bavit ;-)
  • 0

#306 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:50

Já jsem samozřejmě taky myslela měsíčně :) Nicméně si myslím, že to, co tady srovnáváte, je nesrovnatelné. Jsou obory, ve kterých se dá už za studia pracovat a tou prací prohlubovat znalosti. A pak jsou obory, jako třeba ten můj, při kterých člověk tráví ve škole fyzicky 8 hodin denně a pracovat v oboru před dokončením vzdělání naopak ani nesmí.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#307 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 11:53

Hedgehog_Family napsal/a:
...

OMG
možná by sis měl nejdřív zjistit, koho poučuješ, jak to funguje na VŠ (a ve firmách v praxi), a přečíst si zákony...
Ale jestli musíš mít za každou cenu poslední bláboly, pardon, slovo, tak prosím...už mě nebaví vyvracet tvoje bludy. Hlavně že teď posloucháš tu přednášku na jiné VŠ. B)

P.S.
ŽÁDÁM VŠECHNY, ABY SE S OFF TOPIC DISKUSEMI PŘESUNULI JINAM (ZALOŽTE SI JINÉ VLÁKNO). DĚKUJI
  • 0

#308 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 15 březen 2011 - 13:34

Samej vysokoškolák a ani si dvakrát (kdyby do googlu) kliknout neuměj... :D
  • 0

#309 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 14:04

ivanbok: he he, jako v tom vtipu

Do firmy přijmou nového zaměstnance a hned ho mistr zaúkoluje: "Tak tady máš, mladej, koště a půjdeš zamést halu." "Ale já jsem vysokoškolák!?" říká novej. "Aha," škrábe se mistr na hlavě, "tak já ti to ukážu."


  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#310 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 15:26

Hedgehog_Family napsal/a:

Zfušované? No rozhodně. Tady kolega třeba nebyl doma 19.3. (koukni se do kalendáře).

Buď kecá, nebo neumí číst a nebo ten doručovatel trochu škrábe. Ale když to píše v ruce, tak je to pochopitelné.


Trošku drzej mladej, ne ? Obvinit někoho, že kecá, nebo že neumí číst a ani ten dokument nevidět? Add varianta že škrábě - nemyslíš si, že napsat čitelně datum, kdy mi přijde dát nějaké velmi důležité formuláře by tedy mělo být základem ?
Pro jistotu jsem ti to naskenoval:
http://www.ulozto.cz...258/scitani-pdf

Na tom scanu to není 100% patrné, ale v originálu není pochyb o tom, že je tam 19.3.2011
  • 0

#311 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 15:33

Nejlepší je, jak na YouTube při spuštění videa se objeví reklama - Sčítání lidu - Ať víme jak peníze rozdělovat; vidím to spíš takto: Sčítání lidu - kde vás ještě můžeme oj***t :(
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#312 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 16:19

S474N napsal/a:
ivanbok: he he, jako v tom vtipu

Do firmy přijmou nového zaměstnance a hned ho mistr zaúkoluje: "Tak tady máš, mladej, koště a půjdeš zamést halu." "Ale já jsem vysokoškolák!?" říká novej. "Aha," škrábe se mistr na hlavě, "tak já ti to ukážu."


Jo, ten je muj oblíbenej :-) A krásně to vystihuje :-)
  • 0

#313 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 16:20

P.S.
ŽÁDÁM VŠECHNY, ABY SE S OFF TOPIC DISKUSEMI PŘESUNULI JINAM (ZALOŽTE SI JINÉ VLÁKNO). DĚKUJI


Souhlas
  • 0

#314 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 16:31

A+T napsal/a:

Trošku drzej mladej, ne ?

Ehm...? Cože?

Obvinit někoho, že kecá, nebo že neumí číst a ani ten dokument nevidět?

Předpoklad, který se evidentně později potvrdil.

Add varianta že škrábě - nemyslíš si, že napsat čitelně datum, kdy mi přijde dát nějaké velmi důležité formuláře by tedy mělo být základem ?

Ano, ale o takový formulář se tu nejedná. Je to formulář o tom, že v předem ohlášené době tam dotyčný nebyl zastižen. Stačí si to přečíst.

Pro jistotu jsem ti to naskenoval:
http://www.ulozto.cz...258/scitani-pdf

Na tom scanu to není 100% patrné, ale v originálu není pochyb o tom, že je tam 19.3.2011

Na tom skenu je celkem jasně patrné, že číslice v PSČ (968 00) se liší od číslice v datu (11.3.11), takže je to tak, jak jsem předpokládal.

Docela chápu, že to ten doručovatel takhle naškrabal. Za těch pár šupů se tam táhnout celkem 3 (ohlášení donášky, první donáška a ohlášení druhé, druhá donáška) a pak ten formulář zase vracet zpátky na poštu... Taky bych byl z takovýho ignorantství vytočenej. A to jen proto, že si Tvůj zaměstnavatel chce nahrabat a někdo jiný bojkotuje svoji zákonou povinnost? Brrr...
  • 0

#315 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 16:48

Hele Hedgehogu a ostatní. Tady nejsme na iDnesu, tak se prosím konečně uklidněte.:)
  • 0

#316 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 16:53

zámek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama