Přejít na obsah


Fotka

Sčítání lidu 2011


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
315 odpovědí na toto téma

#41 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:25

Abych pravdu řekl, tak mne na tom celém dotazníku rozčiluje pouze zaměstnání, kde chtějí vědět i zaměstnavatele... Snad jim musí stačit pouze bydliště, je to snad "sčítání lidu", kde jim jde hlavně o počty obyvatelstva... Co je jim ještě do toho kde kdo vydělává peníze ??? Tohle se mi vyplňovat vůbec nechce, co je komu do toho ? :@ EDIT: Prostě mi tento soukromý údaj přijde čistě pro "statistické účely", jak nám je neustále předkládáno, absolutně zbytečný... Ani ve svém občanském průkazu (jako to bývalo dříve) dnes takový údaj nenajdeme.
  • 0

#42 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:25

[quote]maxipes napsal/a:
[quote]Otmi napsal/a:
[quote]dr.vota napsal/a:...bych někdy rád viděl...[/quote]

Co třeba tohle?
http://www.scitani.c...i_hasici_zivoty

To jsou přece data, která má na starosti stavební odbor, resp. katastrální úřad, případně centrální registr obyvatel. Tam by naopak měly být mnohem přesnější, než info ze sčítání. Nemluvě o aktuálnosti těch informací. Jinými slovy, pokud ty informace tahají z ČSÚ, který je má ke dnešku 10 let staré, běhá mi z toho mráz po zádech...[/quote]
Přesně. Chtěl jsem napsat skoro totéž. Všechno to jsou jen marketingové kecy, jak říkám. Demagogie, blufování, lži.
  • 0

#43 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:37

Nemám s tím problém.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#44 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:39

Jinými slovy. Vím, že státní správa moje nejintimnější data už dávno má. Např. od berňáku ví, kdo mě zaměstnává, kolik mi platí, zná mé trvalé bydliště i sídlo mého zaměstnavatele. Od běrňáku taky ví, že mám dodaněné služební auto, takže na 90% ví, že do práce jezdím autem a dle vzdálenosti mého bydliště od sídla mého zaměstnavatele může snadno dovodit, jak dlouho mi to trvá... Taky ví od matriky ví, že jsem ženatý, mám dvě děti, které si odečítám z daní a manželku na mateřské... Proč bych jim to měl ještě znovu opakovat? Když chci stavební povolení, taky musím oběhnout 5 různých institucí, každá má na vyjádření 30 dní, což žádná nedodrží... a nikomu na tom nic zvláštního nepřijde. Když se náhodou ozvu, jsem to já, kdo dělá potíže a podle toho je se mnou zacházeno. Takže slovy klasika: Hrdě se hlásím po bok Járy da Cimrmana, který Habsburkům nikdy s ničím nepomohl. Taky s ničím nepomůžu... :D
  • 0

#45 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:41

Tak znovu: proč je nutné pro sčítání lidu identifikovat konkrétní osobu?
Pro zpracování dat to nutné není, to jsou jen bulíky na nos


no kdyz budes pocitat 10000000 kulicek tak si je prehazis z jedny krabice do druhy,u lidi to nejde protoze ti stale pobihaji sem a tam :D,
nebo formular z vesnice
10 chlapu, cernovlasych, tlustych
4 blondyny (pekne,mlade)
18 deti (pohlavi neurciteho)

by asi taky nemel moc velkou hodnotu :)
ne sorry,ja to proste neberu jako tragedii,beru to tak ze pokud si stat o me chce neco zjistit tak muze klidne z jinych zdroju,nejen ze scitani lidu a prijde mi ze odpurci scitani to zbytecne nafukujou,ale to je jen muj nazor a nikomu ho nechci nutit
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#46 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 14:58

Uděláme sčítání geocacherů ČR 2011 xD xD xD
  • 0

#47 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 15:03

pojdte raději bojkotovat tohle :D

http://cestovani.idn...551_igcechy_tom
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#48 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 15:03

dr.vota napsal/a:
A vůbec proč statistikům nestačí údaje anonymní, když se to stejně má jen sčítat?


Vyplňoval jsi někdy ve škole anonymní dotazník povinně vyžádaný neoblíbenou institucí (školou)? ;)
Anonymní údaje nestačí, protože z anonymního dotazníku by si statisticky významná část národa udělala pr...achobyčejnou legraci, prostě jen proto, že můžou a nepřijde se na to. Když už se to sčítání dělá, tak ať má aspoň přibližnou vypovídací hodnotu. Vtipálků, co tam napíšou kraviny pod svým pravým jménem a rodným číslem nebude statisticky významná množina.
  • 0

#49 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 15:10

Chryseis napsal/a:

dr.vota napsal/a:
A vůbec proč statistikům nestačí údaje anonymní, když se to stejně má jen sčítat?


Vyplňoval jsi někdy ve škole anonymní dotazník povinně vyžádaný neoblíbenou institucí (školou)? ;)
Anonymní údaje nestačí, protože z anonymního dotazníku by si statisticky významná část národa udělala pr...achobyčejnou legraci, prostě jen proto, že můžou a nepřijde se na to. Když už se to sčítání dělá, tak ať má aspoň přibližnou vypovídací hodnotu. Vtipálků, co tam napíšou kraviny pod svým pravým jménem a rodným číslem nebude statisticky významná množina.

A mě něco říká, že bude! :P
Vsadím se, že tu pokutu nedostane nikdo, stejně jako posledně. Je to jen strašák a pojistka proti tomu, aby novináři obratem nestvořili titulek typu "Sčítání je sice povinné, ale za jeho bojkot vám nic nehrozí"
  • 0

#50 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 15:19

napadlo mne nové téma na anketu na titulce: Sčítání 2011 - vyplním řádně - vyplním co chci - napíši vyznání "geocacher" - nevyplním nic nebo tak něco na toto téma ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#51 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 15:45

Osobně budu bojkotovat stejně jako před deseti lety. I tehdy mi vyhrožovali pokutou, tak jsem s úsměvem odpověděl, že se na tu složenku moc těším. Nikdy žádná nedošla. :D

Tím hůř; až ti konečně přijde, tak bude navýšená o úroky za deset let a náklady za soudní řízení, které jsi kontumačně prohrál, protože jsi se na něj nedostavil. Tím se z pokuty 10.000,- Kč stane nejmíň 50.000,- Kč a protože exekutoři prodávají hluboko pod cenou, tak ti zabaví majetek nejmíň za 200.000,- Kč.
  • 0

#52 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 16:21

Já se na to už moc těšim... minule rozdávali luxusní propisky s potiskem. :)
  • 0

#53 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 16:35

rocky napsal/a:
Já se na to už moc těšim... minule rozdávali luxusní propisky s potiskem. :)


V které kešce jsi ji pak zanechal? :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#54 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 16:40

fremen.cz napsal/a:

rocky napsal/a:
Já se na to už moc těšim... minule rozdávali luxusní propisky s potiskem. :)


V které kešce jsi ji pak zanechal? :D

Bohužel, tedy jsem byl malý a některé malé části jsem vdechl a zbytek ztratil :D
  • 0

#55 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 16:45

rocky napsal/a:
Já se na to už moc těšim... minule rozdávali luxusní propisky s potiskem. :)


Jo, takové černé mikrofixy :-)
  • 0

#56 vlkys

vlkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 17:19

WAW napsal/a:
Btw. ta pokuta nemá oporu v legislativě.


Tys, chlapče, nikdy nevynikal oslnivým intelektem...

§ 26 zákona 296/2009 Sb.

(4) Fyzická osoba, která podle § 5 podléhá sčítání, se jako povinná osoba dopustí přestupku tím, že
a) neodevzdá nebo nezašle vyplněný sčítací formulář podle § 7 odst. 1 písm. b), nebo
b) poskytne údaje v rozporu s § 7 odst. 7.

(...)

(8) Za přestupek podle odstavce 1, 2, 3, 4 nebo 5 lze uložit pokutu do 10 000 Kč a za přestupek podle odstavce 6 nebo 7 pokutu do 100 000 Kč.
  • 0
~vlkýš
_________________________
Oregon 300 (Topo Czech 3) & Vodafone 845 (c:geo)

#57 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 18:11

Hm,fajn. nebylo to myšleno tak že na to není paragraf ale tak že když formulář neodevzdám tak mi tu pokutu nikdo nedá protože tam není zpětná vazba. sčítaní jsem zažil dvakrát a pokud mě pamět neklame tak vetšina lidí to bojkotovala(byť nevedomky) a teď to nebude jinak. Takže asi tak. To Dr.vota když tam někdo chce jít protože je pernamentně předposranej tak ať si tam jde. a tady to už zamkni protože vše co mělo být řečeno už řečeno bylo.
  • 0

#58 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 18:17

WAW napsal/a:
... vetšina lidí to bojkotovala(byť nevedomky) a teď to nebude jinak...

podle čsú údajně sčítání 2001 bojkotovalo jen 365 lidí
  • 0

#59 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 18:23

dr.vota napsal/a:

WAW napsal/a:
... vetšina lidí to bojkotovala(byť nevedomky) a teď to nebude jinak...

podle čsú údajně sčítání 2001 bojkotovalo jen 365 lidí

365? To si statistici určitě vymysleli, moc bije do očí, že má rok jakožto statisticky oblíbená jednotka tejný počet dní :D
  • 0

#60 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2011 - 18:57

rocky napsal/a:

dr.vota napsal/a:

WAW napsal/a:
... vetšina lidí to bojkotovala(byť nevedomky) a teď to nebude jinak...

podle čsú údajně sčítání 2001 bojkotovalo jen 365 lidí

365? To si statistici určitě vymysleli, moc bije do očí, že má rok jakožto statisticky oblíbená jednotka tejný počet dní :D

Určitě jim nedali ty dávací mikrofixky.....sem ještě nedávno doma jednu našel...bych se jim na to bez fixky taky určitě....nesčet...:D
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama