Přejít na obsah


Fotka

Postradam auto - Peugeot Partner


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
153 odpovědí na toto téma

#121 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 12:46

Mau Loftin napsal/a:honny

Já tu už vůbec nejsem, stačila mi dopolední diskuse mezi "přáteli" na fejsbůku.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#122 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 12:53

edheldil napsal/a:To me tehdy popravde docela prekvapilo, protoze nastrazna samostrilna zarizeni jsou zakonem explicitne zakazana. Ale necetl jsem rozsudek, takze netusim, na zaklade ceho ho osvobodili.


Důchodce Oldřich Doskočil (77) se provinil tím, že ve své chatě nastražil jako ochranu před zloději samostřílný systém, který zranil Ladislava Grunzu (28). Důchodce byl uznán vinným z nedovoleného ozbrojování, ale soud upustil od jeho potrestání. Státní zástupce se proti osvobozujícímu verdiktu na místě odvolal. "Myslel jsem si, že dostanu metál za to, když se postarám o zadržení zloděje. Teď mě tahají po soudech a ještě mám zaplatit 18 000 korun za ošetření a operaci toho zloděje," řekl obžalovaný Doskočil. Jeho chatu během let patnáctkrát vykradli neznámí pachatelé. Objekt neuchránily ani mříže, ostnatý drát nebo poplašná zařízení. Zoufalý, ale zručný důchodce proto sestrojil čtyři samostříly. Dva nabil ostrou vojenskou municí a do dvou dal plynové náboje. Samostříly spustily v okamžiku, kdy někdo vzal za kliku. Na to doplatil Grunza, který šel chatu vykrást se svým komplicem. Projektil jej trefil do stehna. "Chtěl jsem se podívat, jestli tam není nějaký železný šrot," odůvodnil svoji návštěvu na cizím pozemku Grunza, který musel předtím přelézt plot. Podle soudkyně bylo jednání obžalovaného lidsky pochopitelné. Šlo však o extrémní způsob obrany.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#123 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 12:55

Ondrus napsal/a:
Jo jo konečně zase nějakej pořádnej flame.......a co se mě týče mé antipatie k Zegge opět narostly...střílení na potkání je opravdu zajímavý názor...a s těma psama jakbysmet....


Já mám zas dost antopatií k lidem co neumí číst...a ještě více k těm co mi vkládají do úst co jsem neřekla. O střílení na potkání nepadlo ani slovo. Takhle přesně pracují redaktoři Blesku a Novy.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#124 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 12:57

S474N napsal/a:
Zegga: nejenom, ze plaves v zakonech, ty plaves i v procesnich ukonech. Zjisti si nejdriv neco o tom, jak postupuji OCTR.

edheldil: tady si to muzes precist rozhodnuti NS:
http://www.nsoud.cz/...3E?openDocument


Zatímco Ty neplaveš v google, vlastního názoru nemaje.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#125 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 12:59

Zegga napsal/a:

Ondrus napsal/a:
Jo jo konečně zase nějakej pořádnej flame.......a co se mě týče mé antipatie k Zegge opět narostly...střílení na potkání je opravdu zajímavý názor...a s těma psama jakbysmet....


Já mám zas dost antopatií k lidem co neumí číst...a ještě více k těm co mi vkládají do úst co jsem neřekla. O střílení na potkání nepadlo ani slovo. Takhle přesně pracují redaktoři Blesku a Novy.

Dobrá možná o střílení nepadlo ani slovo. Pravda je občan by měl mít právo bránit svůj majetek....ale pořád musíme počítat s tím že se v naší společnosti se vyskytují i lidi kteří třeba psychicky nejsou v pořádku a jakmile třeba uzákoníme bránění majetku ku příkladu nožem...hned se nám zvedne počet napadení "protože já si myslel že mi de ukrást králíky" tak nevim co je lepší.....
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#126 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 13:03

nejlepsi je si tu prestat pomerovat pindiky, thread zamknout a jit se venovat necemu uzitecnejsimu
  • 0

#127 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 13:16

zLOST napsal/a:
nejlepsi je si tu prestat pomerovat pindiky, thread zamknout a jit se venovat necemu uzitecnejsimu


to je zvláštní..... do teď jsem si myslel, že zegga pindíka nemá ...........


EDIT:

PS: to má být jen vtip :) - bez urážky a bez použití proti komukoliv prosím :)
  • 0

#128 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 13:20

Ondrus napsal/a:Pravda je občan by měl mít právo bránit svůj majetek....ale pořád musíme počítat s tím že se v naší společnosti se vyskytují i lidi kteří třeba psychicky nejsou v pořádku a jakmile třeba uzákoníme bránění majetku ku příkladu nožem...hned se nám zvedne počet napadení "protože já si myslel že mi de ukrást králíky" tak nevim co je lepší.....


No vidíš, to je zde snad první jasný argument. Ano, to je třeba zohlednit. Proto k legálnímu držení zbraně musíš mít zbrojní pas. A jak jsem již psala několikrát, je to můj pohled na věc s případným plným vědomím si následků pro mou osobu.

Mimochodem, všichni omíláte jako nejhorší následek braní sporavedlnosti do vlastních rukou kriminál. Opravdu by to bylo to čeho se bojíte nejvíc? No, nevím. Možná to vědomí, že jste usmrtili člověka je horší. Mělo by být. I když to byl lump.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#129 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 13:22

Mau Loftin napsal/a:to je zvláštní..... do teď jsem si myslel, že zegga pindíka nemá ...........


Neber si mýho imaginárního pindíka do klávesnice !!!! :D:D:D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#130 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 13:22

Zegga napsal/a:

rocky napsal/a:jestli stavíš věci nad lidi


, Ono nemusí jít jen o střelbu. Stačí když budu mít na řádně oploceném pozemku smečku psů. Narušitel tam vleze a oni hlídajíce své teritorium ho ve smečce usmrtí. Problém nebude mít on i když se třeba prokáže že šel krást. Problém budu mít já jako majitel že jsem nezajistila ty krvelačné bestie. Psy mi odeberou, pravděpodobně utratí a mne budou soudit za zabití. A to je dle mého špatně.

Stále omíláte střelbu z pistole. Tak moc nekoukejte na Novu. Jsou i další zbraně co přesně míří a mohou zabít. Kuše, prak... Případ kdy si starý pán po opakovaném vloupání sestrojil samostřílné zařízení které zloděje vážně poranilo je znám. Ovšem pán pak byl souzen a naštěstí nakonec osvobozen. Špatné je že vůbec byl souzen. (nikoli vyšetřován, to je v pořádku) Ovšem na to aby mohl být souzen musel být i obviněn. Obvinit někoho že si dovoluje bránit vlastní majetek je poněkud zvláštní.


Konečně to vypadá, že se to trochu někam posunulo. Taky jsem byl rád, že toho důchodce tenkrát osvobodili. I když s těma samostřílama je to taky dost problematický. Nechtěl bych být hasičem nebo prostě jen člověkem, kterej si všimnul hořící rozvodný skříně a šel to hasit a být zastřelen. Nebo policistou, který jde sebrat lupiče, který se tam dejme tomu dostal přes střechu a "koupit to".
  • 0

#131 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 13:28

Zegga napsal/a:
Já mám zas dost antopatií k lidem co neumí číst...a ještě více k těm co mi vkládají do úst co jsem neřekla. O střílení na potkání nepadlo ani slovo. Takhle přesně pracují redaktoři Blesku a Novy.


Koukam, ze ani do vlastni pusy si nevidi:

Zegga napsal/a:
K obraně svého života, života jiných nebo majetku smím a musím použít všech dostupných prostředků!
Ano, zastřelit někoho kdo utíká s lupem. Odprásknout jako škodnou


Zegga napsal/a:Pokud šmejd vleze na můj pozemek nebo sahne na moje dítě, platí co jsem psala. Odstranit jako škodnou, libovolným způsobem.


Zegga napsal/a:....stavím nad život narušitele. Vše má své hranice a vše má své následky. Pokud mi někdo mé soukromí naruší a značně omezí či se pokusí obohatit na můj přímý úkor, budu se bránit všemi dostupnými prostředky


Tve vypady k mym nazorum - jsi opravdu smesna. Sama prevlikas kabat podle toho, jak se ti to hodi. Uplne vidim tvuj dalsi prispevek, kde presne vim, co napises. Bude to neco ve stylu, ze vyslovne a doslova si nikde nepsala nic o strileni na pockani. To, ze jsi to napsala vyznamove stejne, ale jinou formou, to uz ti nevadi. A kdyz se vratime ke me, tak si bud jista, ze na zlodeje a podobnou verbez mam pomerne jasny nazor, na druhou stranu jsem clovek, ktery dokaze reflektovat realitu, snazim se o dane problematice si zjistit informace, dokonce navstevuji soudy a prave o tuto problematiku se da se rict pomerne aktivne zajimam a zabyvam se ji. Pokud je to pro tebe "googlovani", tak prosim, ale lide, kteri me znaji, tak vi sve a na tve reci si tukaji na hlavu.

Mau Loftin napsal/a:
to je zvláštní..... do teď jsem si myslel, že zegga pindíka nemá ...........

Coz muze byt z dlouhodobejsiho hlediska i problem a mozna pricina frustrace :D:D:D

Zegga napsal/a:
Ano, to je třeba zohlednit. Proto k legálnímu držení zbraně musíš mít zbrojní pas.

Ano, ozbrojena profesionalka ani nevi, ze zbrojni pas neni zadny cestovni doklad a proto neexistuje (respektive existuje neco jako EZP, ale je zbytecne zde o tom mluvit). Existuje zbrojni prukaz.

Zegga napsal/a:Opravdu by to bylo to čeho se bojíte nejvíc? No, nevím. Možná to vědomí, že jste usmrtili člověka je horší. Mělo by být. I když to byl lump.

Obavam se, ze toto je opetovne demagogie, zvlaste v souvislosti toho, o cem se bavime. K rozhodnuti nosit kratkou palnou zbran patri jako prvni otazka toho, zdali by byl clovek schopen vubec zabit. Pokud ne, tak je logicky nesmyslne, aby tuto nosil.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#132 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 13:33

Zegga napsal/a:

Ondrus napsal/a:Pravda je občan by měl mít právo bránit svůj majetek....ale pořád musíme počítat s tím že se v naší společnosti se vyskytují i lidi kteří třeba psychicky nejsou v pořádku a jakmile třeba uzákoníme bránění majetku ku příkladu nožem...hned se nám zvedne počet napadení "protože já si myslel že mi de ukrást králíky" tak nevim co je lepší.....


Mimochodem, všichni omíláte jako nejhorší následek braní sporavedlnosti do vlastních rukou kriminál. Opravdu by to bylo to čeho se bojíte nejvíc? No, nevím. Možná to vědomí, že jste usmrtili člověka je horší. Mělo by být. I když to byl lump.


Z toho já vycházim a proto bych na člověka střílel jen v případě bezprostředního ohrožení, ne proto, že utíká s mojí židlí nebo že - jak si se vyjádřila - "je to vůl". Nechtěl bych žít s tim, že jsem někoho odprásk kvůli vylomenejm dveřím a base piva.
Jen z tvejch příspěvků to vypadá, že tobě jsou nějaký lidi fuk. Na mě výroky jako 'odstřelit jako škodnou', působí tak, že život zloděje pro tebe nic neznamená. Jak to teda je??
  • 0

#133 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 13:49

S474N napsal/a:


Ani jeden z uvedených případů není střílením na potkání, śkoda že to nedokážeš rozlišit.

Zbrojní pas je běžné hovorové označení a všichni zde bezpochyby pochopili o čem je řeč. Kromě Tebe. Opravdu se dokážeš jen chytat nesmyslů, vytrhávat ze souvislostí a argumentovat osobními invektivami. Ubožáku.

http://portal.gov.cz...85&PRVEK_ID=405

Na této stránce se o Zbrojním průkazu i Evropském zbrojním pasu dozvíš více.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#134 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 13:56

Re: S474N

Člověče, ty s nimi máš ale trpělivost, přitom vše podstatné bylo řečeno v pár řádcích už na první stránce:

S474N napsal/a:
Obrana majetku ovsem je podrazena zivotu/zdravi jedince. Ano, muzeme se zde bavit jestli je to spatne (sam bych nemel problem souhlasit s jednoduchou rovnici typu - sahnes mi na majetek = budes zastrelen), ovsem mame tu nejake zakony a z nich musime vychazet. Nikoliv ze zboznych prani nekolika jedincu, kteri dane problematice navic jeste ani nerozumi.


Mezi tou následnou snůškou dojmů se mně ani nechce hledat, zda to nějak dopadlo s tím autem...
  • 0
__________________________________________
Tulák chodí bezcílně světem,
cestovatel se kochá krásami světa,
poutník hledá pravdu Boží.

#135 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 14:03

rocky napsal/a:Z toho já vycházim a proto bych na člověka střílel jen v případě bezprostředního ohrožení, ne proto, že utíká s mojí židlí nebo že - jak si se vyjádřila - "je to vůl". Nechtěl bych žít s tim, že jsem někoho odprásk kvůli vylomenejm dveřím a base piva.
Jen z tvejch příspěvků to vypadá, že tobě jsou nějaký lidi fuk. Na mě výroky jako 'odstřelit jako škodnou', působí tak, že život zloděje pro tebe nic neznamená. Jak to teda je??


Vrátíme se na začátek. Je to celé složité. A musí se posuzovat přísně individuálně. Každý jednotlivý případ. Jak už někdo psal, kdo ti ukradl v poušti koně odsoudil tě k smrti. Život zloděje co ukradne invalidní vozík opravdu pro mne hodnotu nemá. (samozřejmě že hypoteticky, nelze střílet na potkání, to opravdu ne a na trest smrti to také není ani k úvaze).
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#136 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 14:11

Zegga napsal/a:

rocky napsal/a:Z toho já vycházim a proto bych na člověka střílel jen v případě bezprostředního ohrožení, ne proto, že utíká s mojí židlí nebo že - jak si se vyjádřila - "je to vůl". Nechtěl bych žít s tim, že jsem někoho odprásk kvůli vylomenejm dveřím a base piva.
Jen z tvejch příspěvků to vypadá, že tobě jsou nějaký lidi fuk. Na mě výroky jako 'odstřelit jako škodnou', působí tak, že život zloděje pro tebe nic neznamená. Jak to teda je??


Vrátíme se na začátek. Je to celé složité. A musí se posuzovat přísně individuálně. Každý jednotlivý případ. Jak už někdo psal, kdo ti ukradl v poušti koně odsoudil tě k smrti. Život zloděje co ukradne invalidní vozík opravdu pro mne hodnotu nemá. (samozřejmě že hypoteticky, nelze střílet na potkání, to opravdu ne a na trest smrti to také není ani k úvaze).

Tak na tomhle se +- shodnem. Já jen, že jsi pšt stránek psala něco jiného.
  • 0

#137 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 14:12

rocky napsal/a:
Jen z tvejch příspěvků to vypadá, že tobě jsou nějaký lidi fuk. Na mě výroky jako 'odstřelit jako škodnou', působí tak, že život zloděje pro tebe nic neznamená. Jak to teda je??


Lidi a zloději - to není totéž.
  • 0

#138 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 14:18

Zegga napsal/a:
Ani jeden z uvedených případů není střílením na potkání, śkoda že to nedokážeš rozlišit.

Tleskam, opravdu tleskam a nemam co bych dodal! :D:D

S474N napsal/a:
Uplne vidim tvuj dalsi prispevek, kde presne vim, co napises. Bude to neco ve stylu, ze vyslovne a doslova si nikde nepsala nic o strileni na pockani. To, ze jsi to napsala vyznamove stejne, ale jinou formou, to uz ti nevadi.


Zegga napsal/a:
Zbrojní pas je běžné hovorové označení a všichni zde bezpochyby pochopili o čem je řeč. Kromě Tebe. Opravdu se dokážeš jen chytat nesmyslů, vytrhávat ze souvislostí a argumentovat osobními invektivami. Ubožáku.

Ano, ja tu argumentuji nesmysly a vytrhavam neco z kontextu, staci se podivat o komentar vyse (v tomto prispevku). Takze zbrojni pas je asi takovym oznacenim, jako kdyz nekdo rekne "stikl kohoutek a vysla rana". Takze si klidne dal tiskni kohoutek, sermuj zbrojnim pasem. Jakykoliv odbornik z oboru ci pouceny laik si na tebe uz stejne nazor udelal drive.

Zegga napsal/a:
Na této stránce se o Zbrojním průkazu i Evropském zbrojním pasu dozvíš více.

Kdybys alespon cetla, co jsem psal vyse, tak bys mozna pochopila, co znamena zkratka EZP, ale u tebe je to marne :D:D

BTW dekuji za odkaz, ale dozvidat se vice nepotrebuji, neb tu nepredvadim teoreticke nazory, nybrz prakticke zkusenosti z me desetilete praxe.

syselpolni napsal/a:
Re: S474N
Člověče, ty s nimi máš ale trpělivost, přitom vše podstatné bylo řečeno v pár řádcích už na první stránce:

Jak jsem zde jiz napsal, nemam rad, kdyz nekdo tvrdi neco, co je zjevnym nesmyslem, navic z oboru me praxe.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#139 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 14:34

bertiku, ty mas akorat neodbytnou touhu lidi presvedcovat o tom, ze tvuj nazor je ten spravnej. proti tomu bych ve finale ani nic nemel. je dobre, ze si lidi za svym nazorem stoji. uvedomujes si ale kolik casu uz jsi tady naprosto zbytecne promrhal? a ze se akorat shazujes tim, ze se jak hovno kosile drzis hadani o tom, ze neni zbrojni pas, ale zbrojni prukaz? proboha, lidi, vyserte se uz na to a bezte treba ven, nebo na kesky, nebo do prdele..
  • 0

#140 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2011 - 14:36

zLOST: a nemyslis, ze je to muj cas a tim padem, ze i ja sam rozhoduji, jak jej stravim? Zadne hadani o pasu tu neni, tomu jsou tu venovany na 7mi stranach nejake 2 prispevky. Co kdyby ses svou posledni radou inspiroval sam?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama