Přejít na obsah


Fotka

Bivakování v CHKO? Povoleno!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#21 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 18:18

No to je PROSTĚ SKVĚLÝ...Co v létě vylovit jeseníky? Tam toho je...
  • 0

#22 PropertYcz

PropertYcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 20:39

to je bezva zpráva... :-)
  • 0
Jedinec neznamená nic. Celek celkem nic. (Cimrman) ---------------------------------------------- Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2010 SE Xperia X1 + Garmin Mobile XT Canon EOS 350D + spoooousta dalších věcí :-) ------------------------------------------------------ http://www.property.ic.cz

#23 VendulaCZ

VendulaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 23:38

Přátelé, prosím, co je to ten "žďárák"? Díky :) Jinak díky za zprávu. už se těším na léto :-) B)
  • 0

#24 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2011 - 23:52

VendulaCZ napsal/a:
Přátelé, prosím, co je to ten "žďárák"? Díky :) Jinak díky za zprávu. už se těším na léto :-) B)

ty ole :-( Žďárák je slengově Žďárského pytel nebo moderněji vak. Hledem šmudlo...
  • 0

#25 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 0:38

já jsem našel a je to teda palba, ty ceny :|
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#26 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 0:44

fremen.cz napsal/a:
já jsem našel a je to teda palba, ty ceny :|

Stejně ho v CHKO nesmíš použít tak co... :)
  • 0

#27 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 0:47

takže jen celta a kus větve? :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#28 VendulaCZ

VendulaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 2:53

ty ole :-( Žďárák je slengově Žďárského pytel nebo moderněji vak. Hledem šmudlo...


Omlouvám se, že jsem měla tu odvahu se zeptat :) Byla jsem na mobilním internetu a končí mi FUP, tak jsem nechtěla moc googlit. A když jsem za 3 roky strávené kdysi v turistickém oddílu výraz neslyšela, považovala jsem ho za nějaký těžší slang :) Každopádně díky za odpověď.
  • 0

#29 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 6:41

VendulaCZ napsal/a:
Omlouvám se, že jsem měla tu odvahu se zeptat :) Byla jsem na mobilním internetu a končí mi FUP, tak jsem nechtěla moc googlit. A když jsem za 3 roky strávené kdysi v turistickém oddílu výraz neslyšela, považovala jsem ho za nějaký těžší slang :) Každopádně díky za odpověď.

Buď v klidu, to Sobík by jenom občas potřeboval lekci slušného chování.;)
  • 0

#30 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 6:44

fremen.cz napsal/a:
já jsem našel a je to teda palba, ty ceny :|

Koukni i po armyshopech, tam se dají sehnat kvalitní žďáráky za slušnou cenu.

... a ještě mě tak napadá... smí se v těch CHKO teda spát aspoň ve spacáku, nebo to už je taky táboření?:D
  • 0

#31 willicz

willicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 9:45

Znáte to slovíčkaření,je tedy "pod širákem" když budu chrápat v nějaké díře ve skále?( a nemyslím tím jeskyni).Na čundru v Klokočkách jsme spali právě v takové díře a ve tři ráno nás tam vyhmátl vy-víte-kdo,no ukecali jsme to že nás chytla bouřka a nestačili jsme sejít do vesnice.Nic příjemnýho,zvláště když jsme věděli že zrovna tenhle ochránce si hraje na fízla co chce zachraňovat svět před lůzou co mu spí v jeho lese.:)
  • 0

#32 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 10:01

Bivakování je pobyt v přírodě bez použití (budování) neodstranitelných staveb... tedy jen s využitím přírodních materiálů, terénních tvarů atp. bez nevratného zásahu do přírody... Dá se na to najít řada článků přes strýčka Googla. Docela dobře je to popsané třeba tady http://www.velehory....kovani-v-horach - je potřeba samozřejmě z toho článku přeskočit táboření, tj. stany atp.
  • 0

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 11:20

sobikovi napsal/a:
Bivakování je pobyt v přírodě bez použití (budování) neodstranitelných staveb... tedy jen s využitím přírodních materiálů, terénních tvarů atp. bez nevratného zásahu do přírody... Dá se na to najít řada článků přes strýčka Googla. Docela dobře je to popsané třeba tady http://www.velehory....kovani-v-horach - je potřeba samozřejmě z toho článku přeskočit táboření, tj. stany atp.


Už vidím, jak se dohaduješ s ochranáři, co jsi vytvořil přístřešek z větví nedalekého smrčku.

To si myslím, že uhádám spíše ten stan, než tohle :-D

Myslím, že karimatka a celta je jasný bivak, hlavně nepálit oheň.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 13:13

Ale když dva dny leje a člověk si potřebuje rozdělat ohníček, aby aspoň trochu ty ponožky a botky usušil, tak pochybuju, že se bude nějakej hajnej potulovat po lese za deště a hledat a prudit. Aspoň mě teda zatím nevyhmátli...ale za sucha jsem ohníček nerozdělával. Ono taky do mokrýho dřeva to přece jen chvilku trvá...:D
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#35 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 13:19

ad žďárák - membránový drahý sou, nemembránový drahý nejsou, ale to je víceméně jen igelit... Přemýšlel sem nad ním, ale zatím sem nebyl v situaci, kdy bych ho potřeboval.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#36 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 14:30

:D :D :D :D :D ... ale dobrý. Nejni každej trempík - veterán B) Ad membránový žďáráky a cena: armyshopy, americkej goretex pod tři, ojetej i pod jeden tisíc, anglickej pytel (bez rozepínání) něco přes jeden. Fungujou. Mám ten emerickej do hor (u nás v lese ho FAKT nepotřebuju :) )
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#37 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 15:19

To podle zdejsich reakci vypada, ze v lete nebude kam ulehnout...

Pro zajimavost - koukal jsem na slovensky Zákon o ochrane prírody a krajiny a v CHKO tam taky zadna nocovaci omezeni nemaji, zato v NP, ktere se tam nebezpecne mnozi, je rovnou zakazano "táboriť, stanovať, bivakovať". Navic v prisnejsich zonach NP byva uplny zakaz pohybu po setmeni. Je fakt ze v turisticky oblibenych oblastech (hrebenovka Nizkych Tater) byva dost legalnich utulni k prenocovani.
  • 0

#38 newhlavas

newhlavas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 15:25

Citecka napsal/a:
:D :D :D :D :D ... ale dobrý. Nejni každej trempík - veterán B)

Ad membránový žďáráky a cena: armyshopy, americkej goretex pod tři, ojetej i pod jeden tisíc, anglickej pytel (bez rozepínání) něco přes jeden. Fungujou. Mám ten emerickej do hor (u nás v lese ho FAKT nepotřebuju :) )



Doufám, že to nebude nikdo brát jako reklamu...: Armyshop v Holoubkově: US goratexový "žďárák" - nový 1.250,-Kč Koupil jsem jeden s (výrobcem profi opravenou) vadou za 850,-Kč. Funguje to a mohu vřele doporučit...B)
  • 0

#39 newhlavas

newhlavas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 15:37

Nám, které kdysi(občas) buzerovala ještě VB, nějaký Jenč sandál nerozhodí:) Jezdíval jsem pod širák za komančů, jezdím občas i dnes (člověk na takovém vandru odloví spoustu caches, ke kterým by mu jindy bylo zatěžko se trmácet) a jsem přesvědčen, že jediný, kdo mě v tom může v budoucnu zabránit je tenhleten "ischias" a revma... S normální ochranářem nebo hajným se člověk vždycky domluví a blba, který mě bude ve tři ráno svítit baterkou do ksichtu je potřeba dlouhým výkopem do .... odeslat do údolí. Jo a ten oheň co tady hoří, pane Jenči, tak ten už hořel, když jsem přišel a opravdu nevím kdo jej založil! Ale hlídám to tady dokud nevyhasne, aby od něj ještě něco nechytlo...;):D
  • 0

#40 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 16:03

newhlavas napsal/a:
Doufám, že to nebude nikdo brát jako reklamu...: Armyshop v Holoubkově: US goratexový "žďárák" - nový 1.250,-Kč Koupil jsem jeden s (výrobcem profi opravenou) vadou za 850,-Kč. Funguje to a mohu vřele doporučit...B)


Hezký :) já mám svůj jakonový z druhý ruky taky za osm stovek, ale viděl jsem ho na netu pod tři litry. Odzkoušeno na Brdech venku asi v mínus sedmi (odhad podle přimrznutí :D ) a byl jsem naprosto překvapen, jak MOC je to znát. Dost dobrá teplá vrstva navíc a vítr, co hrozil kácet stromy, neměl šanci.

Berte! Doporučuje pět ze tří Petů od ČITEČKY.

PS: jen není uzpůsoben k zavěšení ve stěně!
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama