Přejít na obsah


Fotka

Bivakování v CHKO? Povoleno!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#41 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 16:12

S Jenčem je problém, že to je lidská zpotvořenina s Napoleonským a spasitelským komplexem a s psychickýma problémama, který si léčí obklopováním mládeží, který hraje "Boha", a ničením starých kempů - starších než je ten šmejd sám - ve všech pískovcích, co jich v Čechách je... a nebejvá sám, tahá s sebou policajta. Já na něj nenarazil, Zadní zemi vyklidili bez mý účasti a od tý doby jsem nejvejš na Brdech, tam ještě nikdo, kromě majitelů lesů, neřádí. Asi bych se i bál ho potkat, protože jsem citově angažovanej B) Nás už zatýkali v noci PéeSáci se samopalama a vlčákem (slavný Velikonoce roku 1988), nějaký ochránci mi zip u spacáku netrhaj :D - opravdu, pokud by nedošlo zároveň i k zatčení, asi jediný, k čemu by došlo, by bylo JEJICH legitimování následovaný občanskou neposlušností. Nemám je rád. A počítám, že násilím mě, od nich klidně odcházejícího v les, zastavovat nebudou. Přecejen mám vyšší rozměry i tonáž... i věk.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#42 umelecky vedouci

umelecky vedouci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2011 - 16:21

Přátelé,dobře víte,že dnes se nesmí skoro vůbec nic a oheň se nemůže rozdělat ani na zahrádce,natož v CHKO.To je ten největší problém,který žádný ochranář ani hajný neschroupne.Každé CHKO má svá placená tábořiště a tak na stan také zapomeňte,ale pokuď použijete spaní pod širákem a budete vařit na suchém lihu,tak jsem přesvědčen,že nebude žádný problém.Bivakovací stan je také řešení,ale je moc drahý a pro mnohé nedostupný.
  • 0

#43 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 9:38

kolombo napsal/a:
Už vidím, jak se dohaduješ s ochranáři, co jsi vytvořil přístřešek z větví nedalekého smrčku.

Psal jsem jen s využitím přírodních materiálů, terénních tvarů atp. bez nevratného zásahu do přírody.... Právě kvůli tomuto případu.
  • 0

#44 newhlavas

newhlavas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 14:54

Citecka napsal/a:

newhlavas napsal/a:
Doufám, že to nebude nikdo brát jako reklamu...: Armyshop v Holoubkově: US goratexový "žďárák" - nový 1.250,-Kč Koupil jsem jeden s (výrobcem profi opravenou) vadou za 850,-Kč. Funguje to a mohu vřele doporučit...B)


Hezký :) já mám svůj jakonový z druhý ruky taky za osm stovek, ale viděl jsem ho na netu pod tři litry. Odzkoušeno na Brdech venku asi v mínus sedmi (odhad podle přimrznutí :D ) a byl jsem naprosto překvapen, jak MOC je to znát. Dost dobrá teplá vrstva navíc a vítr, co hrozil kácet stromy, neměl šanci.

Berte! Doporučuje pět ze tří Petů od ČITEČKY.

PS: jen není uzpůsoben k zavěšení ve stěně!



Přesně!! Mám stejné zkušenosti - naposledy před měsícem ve skalách nad Hradčanama = ráno -10 a hnusnej vítr, na sever otevřený vysoký převis... Skoro až neuvěřitelný rozdíl oproti dříve používanému spacáku a přehozené celtě!:oB) Je to super!
  • 0

#45 newhlavas

newhlavas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 15:07

Citecka napsal/a:
S Jenčem je problém, že to je lidská zpotvořenina s Napoleonským a spasitelským komplexem a s psychickýma problémama, který si léčí obklopováním mládeží, který hraje "Boha", a ničením starých kempů - starších než je ten šmejd sám - ve všech pískovcích, co jich v Čechách je... a nebejvá sám, tahá s sebou policajta. Já na něj nenarazil, Zadní zemi vyklidili bez mý účasti a od tý doby jsem nejvejš na Brdech, tam ještě nikdo, kromě majitelů lesů, neřádí. Asi bych se i bál ho potkat, protože jsem citově angažovanej B)

Nás už zatýkali v noci PéeSáci se samopalama a vlčákem (slavný Velikonoce roku 1988), nějaký ochránci mi zip u spacáku netrhaj :D - opravdu, pokud by nedošlo zároveň i k zatčení, asi jediný, k čemu by došlo, by bylo JEJICH legitimování následovaný občanskou neposlušností.
Nemám je rád. A počítám, že násilím mě, od nich klidně odcházejícího v les, zastavovat nebudou. Přecejen mám vyšší rozměry i tonáž... i věk.



Jak už jsem tady také psal: Nás, co ještě po nádražích kontrolovala VB nějaký Jenč těžko rozhodí. A dost se divím, že tenhle "figura" už dávno někde v pískovcích "neuklouznul v umyvárně po mejdle"... B)Zatím jsem se s ním osobně nesetkal, ale nemohu se zbavit dojmu, že by se (kromě těch okamžitých pár facek) pravděpodobně našla řada sofistikovaných psychologicko-právních způsobů, jak této osobě "vysvětlit" a doporučit, že bude po všech stránkách nejlepší, aby se věnoval činnosti jakékoli - ale úplně jiné než doposud...;)
  • 0

#46 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 15:24

Ono to tak jednoduchý asi nebude - jinak by se s ním už kluci v Roverkách asi vypořádali... :@
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#47 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 15:28

fremen.cz napsal/a:
takže jen celta a kus větve? :D

JENOM kus větvě a ne že někde nějakou urveš, pěkně si přineseš svojí :D
  • 0

#48 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 15:28

newhlavas napsal/a: Jak už jsem tady také psal: Nás, co ještě po nádražích kontrolovala VB nějaký Jenč těžko rozhodí.

Taky si rikam, navic cim vic o nem mluvime, tim je radeji, protoze pozornost je presne to, co mu dela dobre.
Na druhou stranu, kdyz vidim nektere kempy, nebo jejich hustotu, tak si rikam, jestli on nahodou nema aspon castecne pravdu ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#49 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 16:19

rocky napsal/a:

fremen.cz napsal/a:
takže jen celta a kus větve? :D

JENOM kus větvě a ne že někde nějakou urveš, pěkně si přineseš svojí :D


blboune :D na člověka pak bude táhnout, chce to aspon s listím, v nejhosším případě s jehličím :D:D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#50 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 16:28

Kapso, to, že ty nemáš rád kempy, ještě neznamená, že Jenč není tůůt :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#51 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 17:02

Hustota kempů, souvisí s hustotou trampů. :D Ty doby, kdy byly nádraží v pátek celý zelený jsou dávno pryč. Až nebudou mít Patrioti do čeho píchnout, třeba sami začnou snižovat hustotu kempů. Některý ani nestojej za údržbu.
  • 0

#52 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 17:58

Co sem taháš Patrioty? :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#53 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 18:46

Chraň nás Puchejř před údržbářema všehomíra :D :D :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#54 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2011 - 23:06

Trhac napsal/a:
Co sem taháš Patrioty? :D


Já je sem netahám. :o Oni sem patří! :D Když se tu zjevila cituji:

lidská zpotvořenina s Napoleonským a spasitelským komplexem

v Roverkách

tak sem patří i Patrioti. Nemohu si pomoct.

Ale jinak je v CHKO Kokořínsko krásně. Už se těším, až tam zase někde zalehnu.
  • 0

#55 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 6:25

Mám kamaráda trempa z Lípy a ten zná Roverky jak starý boty a ten Jenč "ochránce přírody" je tam prý postrachem všech. Já su až od Brna a na ty Roverky moc rád jezdím s tím kamošem a dalšími.Nedělá mi problém jet přes půl republiky do tak malebného koutu méně známého Kokořínska,byť jen na víkend.Přijet do Dřevčic,dát si v hospůdce pivo a pak vyrazit do skal.Cestou nabrat do PETek u studánky vody a na chvíli zapomenout na blázinec všedního dne.Věřím v to,že trempové co to s Roverkami myslí dobře,si je ničit nebudou a zaplevelovat harampádím taky ne.Kemp po sobě uklidí a odpadky si odnesou v igelitkach na cestě zpět do Heřmánek, do kontejnerů. Ano jistě je tragedie,když kvůli nějakému bezmozku,kterej kdysi odhodil na Roverkách v lese vajgla a od něj to tam chytne.Pak maj hasiči co dělat,aby se tam vůbec dostali a zachránili co se dá.Z pohledu mého je větším utrpením,když se např kolem Martinské stěny vymítí půl lesa v rámci ozdravné kůry a na mnoho let tam vznikne měsíční krajina,což veškerou romantiku pohřbívá.Ať mi lesáci prominou.Asi na to budou mit jiný názor.To přespáni pod širákem,či v kempu pod převisem je proti takovému zásahu do krajiny úplně nicotné.
  • 0

#56 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 11:45

Já mám dojem, že tohle stíhání lidí, co jdou do lesů trempovat "po staru" je šaškárna... jasně, pokud tam nechají haldu bordelu, tak bych to taky střílel, ale pokud si nerozložitelný odpad odnesou a bio-odpad zakopnou do země, není co řešit. Jen mi vrtá hlavou, zda pokud by trempík potkal lesníka/hajného v cizině (ne v chráněné oblasti, v obyč lese) tak jestli by taky tak vyšiloval. Netrempuji, to dělával můj otec... tak nemám zkušenosti.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#57 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 11:54

Jak by to bylo s prespanim nevim. Co vim, ze v nekterych zemich je v lese zakazano sbirat houby a trhat lesni plodiny. Tezko odhadnout, jak by se stavili k bivakujicimu. Vzhledem k tomu, ze to tam neni obvykle, tak by ho asi ani nehledali a tudiz ani neobjevili...
  • 0

#58 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 12:31

Já se v Alpách ze začátku dost bál, ale pak jsem zjistil, že to tam berou NAPROSTO sportovně - koneckonců, jak to dělaj horolezcí... a dokonce se mi jednou POCTIVĚ stalo i to, že jsem prostě až do naprosté tmy nedošel k chatě někde ve 2500 metrech a vida před sebou obcházku skály nad propastí, prostě jsem zalomil na louce a doklepal do rána. No, louce... kosotravina to byla. Chata byla o 500m dál za tím ostrohem, ale to jsem nevěděl. V Alpě spím venku už dva roky a jen jednou mi jedna chatařka (asi mě tam chtěla udržet) kousek pod Molybdenem říkala: Ale tady je národní park, tady spát nesmíte! -- já na to: Za průsmykem je bivak... a spal jsem ve štole :D "Kde spíš? Im Wald? Das is besser!" jsem slyšl mockrát. Na Šumavě to už došlo tak daleko, že raději udělám 400 kroků na jih a spim za čárou, než se handrkovat s těma blbcema ze Správy NP. To platí pro Rakousy i pro Reich.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#59 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 16:14

Citecka napsal/a: Kapso, to, že ty nemáš rád kempy, ještě neznamená, že Jenč není tůůt :D

Nemam nic proti kempum ale ani si nemyslim, ze na nich stoji tramping. Ja jezdim na vandry 25 let a jeste nedavno jsem ani poradne nevedel, co to ten kemp vlastne je. Idealne si predstavuji kemp takto :
http://www.michalkup...age=521&sort=65
Ten se neda znicit a zaroven nijak zasadne nezasahuje do krajiny. Proste par sutru na ohniste a klada na sednuti, co potrebujes vic? Problem s kempy vidim akorat v tom, ze nekde je jich proste prilis a po case, az to jeho stavitele prestane bavit, zustane na miste akorat bordel. Uz jsem treba na Brdech par takovych potkal ....
Ale nejak zasadne proti nim nic nemam, jen by se mely "budovat" s rozmyslem a taky domyslet, jak to bude vypadat, az se tam jednou prestane jezdit.
Jinak jasne, Jenc je bezpochyby tuuuuut, nicmene kdyz se nad tim opravdu hluboce zamyslim, tam nejake to zrnko pravdy ma.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#60 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 17:18

Hezke pravidlo maji v Lake District National Park: "wild camping" je tolerovano od nadmorske vysky 450m vys [link], aby clovek nerusil ovce na pastvinach. Ale je to spis vyjimka, i v Anglii se dohaduji, jestli pod Right of Way patri pravo postavit si stan.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama