Přejít na obsah


Fotka

koupím navigaci pro začátečníka (i použitou)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Jakuzuza

Jakuzuza

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 17:00

Zdravím, sháním klidně i použitou navigaci pro začátečníka. Cena do 2.500,-. Výhodou by bylo české menu, nenáročnost obsluhy a spolehlivost. Pokud někdo o něčem víte prosím ozvěte se..díky.
  • 0

#2 EiPa

EiPa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 17:22

Mohl bych ti levne nabidnout GPS modul nokia LD3W a jako bonus stary PDA s Widlema. Dyztak se ozvy pres info.
  • 0

#3 engys

engys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 23:15

A co to znamená "pro začátečníka"? Někdo začíná s etrex a někdo s oregonem 550 nebo gpsmap 62. Měl by jsi to lépe specifikovat.
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + nokia E51

#4 geostorm

geostorm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 23:44

engys napsal/a:
A co to znamená "pro začátečníka"? Někdo začíná s etrex a někdo s oregonem 550 nebo gpsmap 62.
Měl by jsi to lépe specifikovat.


Tak už vidím někoho, kdo mu prodá oregona nebo 62ku za 2500.
  • 0

#5 engys

engys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 6:38

Jistě. V této cenové relaci je to nesmysl - bylo to jen pro příklad. Jen jsem chtěl, aby se více vyjádřil, co od navigace čeká.
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + nokia E51

#6 Jakuzuza

Jakuzuza

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 6:49

..a právě o tom to je...vůbec se v tom nevyznám a nevím co od které čekat. Chci jen jednoduchou navigaci, která mě dle šipky dovede na určitý souřadnice. Žádný složitosti nebo "vychytávky..:)..jen jednoduchou navigaci.
  • 0

#7 engys

engys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 7:36

Tak si kup ETREX H. Je to jen šipka, ale s nejlepší přesností. A nová stojí do 2000kč. Případně například starší na inzerát ETREX SUMMIT. Má navíc kompas a barometr, avšak trochu horší signál(není to H). Nebo jiný ETREX. Případně onen BT modul a mobil nebo PDA...
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + nokia E51

#8 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 8:24

Pokud nepotřebuješ mapu a stačí ti jenom šipka, tak určitě etrex H. Má už nový přijímač, takže je, ne o trochu, ale řádově citlivější (lépe chytá signál z družic) než třeba starší etrexy bez označení H. Pro geocahing je citlivost přijímače hodně zásadní parametr. Do kategorie starých špatně chytajících signál patří i ten etrex Summit. Nic takového bych dnes už nekupoval, pokud by to nebylo hodně levné (hodně pod 1000Kč).
  • 0

#9 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 8:42

Pro začátečníka stačí například tahle: http://elektro.aukro...1524994406.html
  • 0

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 10:02

Starého žluťáka nebrat. Jedině toho nového eTrexH. Ten starý ztratí signál i na lesní cestě, na poli přesnost 30 metrů, na hrázi rybníka 70 metrů. Ale o tom novém se říká, že je hodně přesný a rychlý. Důležité je to H na konci.
  • 0

#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 11:51

mpik napsal/a:
Starého žluťáka nebrat. Jedině toho nového eTrexH. Ten starý ztratí signál i na lesní cestě, na poli přesnost 30 metrů, na hrázi rybníka 70 metrů. Ale o tom novém se říká, že je hodně přesný a rychlý. Důležité je to H na konci.

No až takhle špatné to není. Starý "žluťák" je na tom stejně jako "Béďův" Legend a ten má na otevřeném prostranství přesnost pod 5 m v 95% (reálnou přesnost, ne odhad na displeji) a co se týče toho odhadu, na 30m se jsem se dostával málokdy, na 70m ještě méně. To spíš neměl signál vůbec.
  • 0

#12 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 12:31

alkes:

S tou presnosti mas pravdum, nebude za dobrych prijmovych podminek prilis odlisna od modernich GPS.

Problem je ovsem prave s temi dobrymi prijmovymi podminkami. V lese nebo v horskem udoli nebo v mestskych kanonech to je dost mizerne. Rozdil mezi eTrex H a eTrex je v tomto smyslu diametralni.

Z toho pak vyplyva pocit uzivatelu, ze je eTrex nepresny. On neni nepresny, on proste nema dostatecny signal, aby dokazal rozumne presne urcit polohu. (Ma treba jen 3 satelity a vysku pouzije posledni znamou.)

Samozrejme, da se s tim zit, clovek ovsem musi vedet, jak takove GPS vytvorit idealni podminky a poznat, kdy GPS nema sanci polohu urcit spravne.

Pouzival jsem i starsi a mene citlive GPS ( osmikanalovy multiplex, jinymi slovy jednokanal simulujici osmikanal) a s trochou umu a jistou davkou stesti jsem pozici urcil temer vzdy.
  • 0

#13 engys

engys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 12:31

Já si taky myslím, že to není až tak špatné. Můj summit má běžně 3-5m a v lese se dostanu na 7. Je pravda že signál, zvlášť ve městě se chytá hůře, ale dá se to. Zatím mě dovedl všude. Ale stejně se těším na pondělí, až mi přijde 62s. :D
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + nokia E51

#14 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 14:05

Ahoj, jeste mam poradr starou klasiku, Etrexe, viz ODKAZ
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 14:48

S tím žluťákem 12 kanál mám vlastní zkušenost. Měl jsem ho půjčený. A opravdu jen jsem zašel pod stromy, byl bez signálu. Ta přesnost taky. SW verze psal ale 2000, takže možná byl pak i lepší. Ale hledat se podle toho vůbec nedalo. Hledal jsem bez navigace a tahle mi pomohla asi jen jednou-dvakrát.
  • 0

#16 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 15:12

v sousedním vlákně zrovna někdo nabízí PDA, to taky není špatná možnost !
  • 0

#17 chalupnicci

chalupnicci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 16:10

S manželkou jsme začli před 3 týdny a koupili jsme si Garmin Etrex H (novej žluťák) a jsme s touto navigací nadmíru spokojeni. Přesnost opravdu suprová. Je to sice nemapová navigace, ale vzhledem k tomu, že chodíme hledat s dcerkou v kočárku, tak předem podle fotomapy z netu víme, jaký terén nás čeká a kudy tam půjdeme. Je pravda, že zatím lovíme na známých místech v okolí. Postupem času pravděpodobně pořídíme něco lepšího, zatím není důvod. Takže za nás můžu tedy vřele pro začátečníka doporučit Extrex H.
  • 0

#18 Jakuzuza

Jakuzuza

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 14:31

...všem moj děkuju za tipy a rady..vypadá to, že etrex H je pro mě jasná volba...:)..teď ještě někde výhodně koupit..
  • 0

#19 Jakuzuza

Jakuzuza

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 14:39

...ještě se zeptám..kdybych chtěl případně mapovanou GPS a taky nijak náročnou a hlavně přesnou a spolehlivou...jaká by to měla být?..díky..
  • 0

#20 engys

engys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 16:18

etrex Legend HCx,Vista HCx, Dakota...
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + nokia E51




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama