Přejít na obsah


Fotka

Krádeže CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
210 odpovědí na toto téma

#21 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 21:16

CWG do keše dám, když se mi líbí, jinak měním kus za kus. Trade neprovozuji, ale když najdu zaneřáděnou keš, tak ji od jízdenek, kamínků a jiného bordelu osvobodím. Bohužel vše je v lidech a ti jsou různí - normální, hloupí a hovada. Co se týká PM tak to by asi mělo vliv pouze na množství kačerů. Já bych byl pouze pro placený přístup na GC.COM Chci od někoho nějaké služby, tak mu za to nějaké drobné zaplatím. Šestikilo je opravdu malý peníz a může si ho dovolit každý. Teď se do mne asi pustí spousta lidí.
  • 1

#22 Danar2004

Danar2004

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 21:32

Nemyslím, že by PM něčemu pomohlo. Víte kolik rozmazlených "dětí" běhá po naší hliněné kouli a těch 600Kč jim nedělá problém u rodičů vyloudit na "bohulibý a ducha povznášející" koníček? A rozvoji GC by to asi taky nepomohlo. Možná by pomohl systém podobný tomu na aukru - na gc.com by bylo možno kačera nějak ohodnotit a v případě víc negativních hodnocení by se mu keš prostě nezobrazila. A aby mu nepomohlo vytvoření nového účtu s čistým štítem, bylo by to vázané třeba na mailovou adresu, nebo kombinováno ještě s počtem nalezených kěší. Máš odloveno 30 a z toho 10 negativních hodnocení? Smůla, moje keš ti zůstane utajená. Máš odloveno 500 a z toho 5 negativních? Nu dobře, dejme tomu, můžeš jít lovit. A novej účet bez odlovů? Záleží na mě, jestli ke své keši takového pustím. Tohle je jen momentální nápad, bez promyšlení podrobností, takže má určitě díry. Ta hlavní samozřejmě je ta, že by to musel aplikovat globálně GS do systému. Ale na nějakém podobném systému by mohlo záviset i "právo" zakládání keší. Vymyslet a nasadit takový systém by asi zabralo víc času a ne pár vteřin co trvá napsat jeden příspěvek na fóru :)
  • 1

#23 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 21:40

Danar2004 napsal/a:
Nemyslím, že by PM něčemu pomohlo. Víte kolik rozmazlených "dětí" běhá po naší hliněné kouli a těch 600Kč jim nedělá problém u rodičů vyloudit na "bohulibý a ducha povznášející" koníček? A rozvoji GC by to asi taky nepomohlo.
Možná by pomohl systém podobný tomu na aukru - na gc.com by bylo možno kačera nějak ohodnotit a v případě víc negativních hodnocení by se mu keš prostě nezobrazila. A aby mu nepomohlo vytvoření nového účtu s čistým štítem, bylo by to vázané třeba na mailovou adresu, nebo kombinováno ještě s počtem nalezených kěší. Máš odloveno 30 a z toho 10 negativních hodnocení? Smůla, moje keš ti zůstane utajená. Máš odloveno 500 a z toho 5 negativních? Nu dobře, dejme tomu, můžeš jít lovit. A novej účet bez odlovů? Záleží na mě, jestli ke své keši takového pustím. Tohle je jen momentální nápad, bez promyšlení podrobností, takže má určitě díry. Ta hlavní samozřejmě je ta, že by to musel aplikovat globálně GS do systému. Ale na nějakém podobném systému by mohlo záviset i "právo" zakládání keší. Vymyslet a nasadit takový systém by asi zabralo víc času a ne pár vteřin co trvá napsat jeden příspěvek na fóru :)

To je správný názor...a zajímavý nápad....jen aby se to nestrhlo v "ve foru si se mnou nesouhlasil tak tady máš 5 negativních aby sis moc nemyslel"....ale to sme zpět u lidské povahy....nikoho nezměníš.....
  • 1
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#24 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 21:52

Chci od někoho nějaké služby, tak mu za to nějaké drobné zaplatím.

No nevim, GS na tom slušně vydělává i tak...


Danar2004: To sou zajímavý myšlenky. S tou první částí o PM určitě souhlas.
S tim hodnocenim je to taktéž zajímavý nápad, nicméně nemyslim si, že by něco obdobnýho bylo provozovatelný. Kdo a jak by měl kačera hodnotit? A podle čeho vůbec. Jestli podle projevů na fóru nebo logů na keších tak by to vpodstatě znamenalo vyjádření osobních antipatií a to je na draka. Podle toho jak se chová ke keším, ajk traduje atp.? Taky asi těžko. Dejme tomu že keš najdeš poničenou...a jen ten den tam bylo 5 kačerů a bůhví jestli to nebyl nějakej mudla a vyber si.... Jsou to zajímavý myšlenky, ale myslim si že je to nerealizovatelný. A taky - známe to - cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly...
  • 0

#25 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2011 - 21:54

Vazba na počet odlovených (globálně) neprojde. V některých státech je jich tak málo, že by to nesplnil nikdo. A GS takovou věc dělat nebude. A navíc to skoro nic neříká, někdo hledá jen 5/5, a tak jich má málo, někdo projede powertrail a má jich spoustu.
  • 1

#26 Danar2004

Danar2004

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 7:47

rocky napsal/a:
Danar2004: To sou zajímavý myšlenky. S tou první částí o PM určitě souhlas.
S tim hodnocenim je to taktéž zajímavý nápad, nicméně nemyslim si, že by něco obdobnýho bylo provozovatelný. Kdo a jak by měl kačera hodnotit? A podle čeho vůbec. Jestli podle projevů na fóru nebo logů na keších tak by to vpodstatě znamenalo vyjádření osobních antipatií a to je na draka. Podle toho jak se chová ke keším, ajk traduje atp.? Taky asi těžko. Dejme tomu že keš najdeš poničenou...a jen ten den tam bylo 5 kačerů a bůhví jestli to nebyl nějakej mudla a vyber si.... Jsou to zajímavý myšlenky, ale myslim si že je to nerealizovatelný. A taky - známe to - cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly...

Nemůžu s tebou nesouhlasit. Jak jsem napsal, dalo by to víc času, než by se vymyslel "téměř dobrý" systém. Když budu pitvat dál, tak podle projevů na fóru určitě ne. Spíš aby to negativní hodnocení nevypovídalo jen o vztahu jednoho člověka k tomu kačerovi, ale spíš o vztahu kolektivu. Podle logů na keších by to určitým systémem taky šlo - například zmíněný log "IN nic, OUT 2x CWG.." můžou objektivně posoudit všichni a dát jakýsi nesouhlas s jednáním kačera. Všiml jsem si tady totiž, že sice hříšník o pravidlech ví, ale vědomě na ně kašle, i když je ostatními upozorňován. Prostě to chce dělat takhle a ostatní se zblázněte (mimochodem, nic proti tobě, ale tvoje heslo v podpisu k tomu nabádá ;)). Když bude moct dostat negativní hodnocení za obchod a zamezit si tak dalšímu kačeření, nebude na pravidla fair-play (fair trade) kašlat. Jasně že to pak může vést k logování IN/OUT nic a přitom si odnese 4 CWG.. další problém nu.. a další a další.. Například, kdo by mohl log ohodnotit, aby nedocházelo k tomu, že mě dotyčný naštve, tak si najdu všech jeho 1000 logů za 5 let zpátky a všem dám negativní hodnocení.. Takže buď to omezit časově např. na 10 dní od publikace logu, nebo jinak. Systém můža fungovat s globálním nastavením, tzn. vyberu si z několika přednastavených úrovní hodnocení, kterým chci svoji keš zpřístupnit (např. odloveno 30, negativních < 3.. napadá mě, že by se to dalo vyjadřovat koeficientem poměru mezi nalezenými a negativními), nebo možnost natvrdo zakázat zobrazení mé keše určitým nickům. Tam by hrálo roli mimo jiné i fórum. Dozvíte se tady o kačerech se špatnými zvyky a pokud usoudíte, že se vám jejich chování nelíbí, prostě si je přidáte do blacklistu. Takže např. jeden zde na fóru zmiňovaný mladý kačer, co sbíral GC po hrstech do svých ještě nepublikovaných keší a blokoval je několik měsíců, by si neškrtnul.
Uznávám, že takhle to můžeme rozebírat a opravovat návrhy do nekonečna, ale dokud to nebudeme dělat v jedné místnosti s GS, výsledek to nepřinese. Takže se pořád pohybujeme na hypotetické úrovni a možná proto si můžeme dovolit dávat do placu nedořešené návrhy. A to je možná dobře :)

mpik napsal/a:
Vazba na počet odlovených (globálně) neprojde. V některých státech je jich tak málo, že by to nesplnil nikdo. A GS takovou věc dělat nebude. A navíc to skoro nic neříká, někdo hledá jen 5/5, a tak jich má málo, někdo projede powertrail a má jich spoustu.

Nemusí to být nastaveno globálně. Jak jsem napsal výš, každý by si mohl zvolit úroveň, jakou chce, případně kačer kterého to postihlo "neprávem" by mohl ownera požádat o výjimku. Bylo by samozřejmě nesmyslné, aby ve státech, kde je jedna keš na 100km mohl lovit jen ten, kdo má 100 keší na kontě..

EDIT: Upraven formát citace a napadlo mě, že by si to někdo mohl vykládat tak, že zastávám názor, že by měli být omezováni ti, kteří mají málo odloveno. Není tomu tak!
  • 0

#27 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 9:19

Hynous napsal/a:
Jenže kačera co tam dal šišku u keše nechytneš a on se ti nepřizná. Zrovna dnes sem ze své keše vyhazoval šišky a kamení


Ja vcera u kese stridal tatinka se dvema detmi. Odnaseli CWG a nejake hracky. Tesil jsem se, ze vymenim sve CWG v kesi, ale ouha. Jeho zapis znel - In:TB, OUT: TB a hadejte, jak vypadal obsah kese ... zadne TB, zadne CWG a dokonce ani nic, co by mohli vymenit za to, co odnasely ty deti.
  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#28 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 13:33

gord napsal/a:

Hynous napsal/a:
Jenže kačera co tam dal šišku u keše nechytneš a on se ti nepřizná. Zrovna dnes sem ze své keše vyhazoval šišky a kamení


Ja vcera u kese stridal tatinka se dvema detmi. Odnaseli CWG a nejake hracky. Tesil jsem se, ze vymenim sve CWG v kesi, ale ouha. Jeho zapis znel - In:TB, OUT: TB a hadejte, jak vypadal obsah kese ... zadne TB, zadne CWG a dokonce ani nic, co by mohli vymenit za to, co odnasely ty deti.


Jo, stále mám v paměti - a to už je to rok, možná víc - v Zoo Praha jsme takhle viděli "rodinku", totál vybrakovaná krabička, dívenka plné kapsy hraček, "taťka" šel cíleně jen po CWG a TB a v logbooku zápis NO TRADE. Docela mi bylo líto, že už jsme je nedohnali, i když, možná je to dobře, asi bych mu jednu natáhla.
  • 1

#29 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 13:45

Hynous napsal/a:
No myslím kdyby byly keše jen Premium Member , krádeží by rapidně ubylo. Už jen proto že kdejaký mudla, nebo rádoby kačer by o keši neměl ani tucha.


Ideální je svoji keš vůbec na GC neregistrovat. Když na ni nikdo nepůjde, tak ji ani nevykrade ani neponičí.
  • -1

#30 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 14:01

Hynous napsal/a:
No myslím kdyby byly keše jen Premium Member , krádeží by rapidně ubylo. Už jen proto že kdejaký mudla, nebo rádoby kačer by o keši neměl ani tucha.


Tak to tě zklamu. Na několika keších poblíž Olomouce, Přerova i Prostějova(mezi nimi je i moje) se od jisté dvojice kačerů, jsou PM a nejsou to žádní nováčci, mají přes 2000 nálezů, běžně objevují logy: Out:CWG
In:--

Když je keš pro PM, není to záruka vůbec ničeho. Přesvědčil jsem se o tom na vlastní keši Poklad převora Štěpána. Jak ji PM kačeři dokázali zřídit za 2 měsíce bylo k neuvěření :(
  • 0

#31 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 14:50

jakékoli protiopatření nebude fungovat, pokud bude aplikováno na lidstvo:) i když věřím, že "vykrádačů" je drtivá menšina, tak to i tak bez problémů stačí ke znehodnocení obsahu keše v celkem krátkém časovém horizontu... u naší keše byly zprvu (a po každé větší údržbě) logy typu: "super obsah" nebo "bohatá keš"... za pár dní už jenom "díky za keš" a po několika týdnech už jen "cesta byla bahnitá"... pak jen znovu doplnit obsah a cyklus začal znovu... je to jen otázka trpělivosti ownera a velikosti zásob pro nový obsah kešky ;)
  • 0

#32 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 15:23

mysakmorce napsal/a:
jakékoli protiopatření nebude fungovat, pokud bude aplikováno na lidstvo:) i když věřím, že "vykrádačů" je drtivá menšina, tak to i tak bez problémů stačí ke znehodnocení obsahu keše v celkem krátkém časovém horizontu... u naší keše byly zprvu (a po každé větší údržbě) logy typu: "super obsah" nebo "bohatá keš"... za pár dní už jenom "díky za keš" a po několika týdnech už jen "cesta byla bahnitá"... pak jen znovu doplnit obsah a cyklus začal znovu... je to jen otázka trpělivosti ownera a velikosti zásob pro nový obsah kešky ;)


Tak mě napadá, že účinné protiopatření by bylo, kdybychom se dohodli, že takové věci jako "super obsah" a "bohatá keš" si budeme psát jenom po SZ, a do logů jenom "nic tam není, ani tam nechoďte"
:P ;)
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#33 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 15:40

Tak mě napadá, že účinné protiopatření by bylo, kdybychom se dohodli, že takové věci jako "super obsah" a "bohatá keš" si budeme psát jenom po SZ, a do logů jenom "nic tam není, ani tam nechoďte" :P ;)[/quote] Bysme mohli akorát že tím že tenhle návrh napíšeš do fora je všechno stracený..:D :D :D :D
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#34 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 15:58

Danar2004: Inu, ono by možná bylo lepší než zavádět takové hodnocení udělat upgrade již fungující ostrakizace, tzn. že by se takovým "kačerům" masivně blokovaly účty, vono by je to přešlo. Ne že bych nějak principielně nesouhlasil s tim, co navrhuješ, jen mám za to, že by to v reálu přineslo víc škody než užitku. Ale co, stejně je tohle všechno jen teorie... :)
  • 0

#35 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 20:32

Tak mě napadá, že účinné protiopatření by bylo, kdybychom se dohodli, že takové věci jako "super obsah" a "bohatá keš" si budeme psát jenom po SZ, a do logů jenom "nic tam není, ani tam nechoďte" tak to mě nenapadlo :-) při příští údržbě dodám kartičku s návodem "jak logovat":D
  • 0

#36 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 21:00

Já dávám CWG do keší pěkných nebo ho vyměním. A když ho pak z keše někdo šlohne nebo vymění, mi je skoro jedno. Já se toho kolečka vzdávám ve chvíli, kdy ho do keše dám. A nálezce z něj má radost, ať ho zaloguje nebo ne. I když je pravda, že radost CWGčkem nebo geocoinem dělám raději těm poctivým.
  • 3

#37 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 21:01

Pak je tu ještě jedno řešení... Víte, co se dělal s falešnými hráči na Divokém západě... :-)
  • 2

#38 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 1:48

... tohle nemá řešení a lamentovat nad mizením dřevíček z kešek je ztráta času. A jestliže se v současnosti dá stovka koleček na Aukru vydražit téměř za 3 tisíce tak je to zřejmě pro některé "sběratele" dostatečně velká motivace a už asi bude jen hůř ...
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#39 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 2:03

Smogeo napsal/a:
se radši dohodněte na lepším pojmenování dřevíček. Mám za to, že mnozí kačeři je berou bez výměny, právě protože jim nějaký vůl zavedl pojmenování czech wood geocoin


... docela silná slova.

Je sice možné, že autoři nápadu na výrobu CWGček (kteří jim dali i název) si v roce 2005 neuvědomili, že by někdo tyto, dnes tolik populární a žádané, dřevěné suky mohl zaměňovat za trackovatelné geocoiny, ale nazvat proto Poníka a JPAgea právě takto je přinejmenším poněkud neuctivé :o
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#40 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 3:01

PRESEKA TEAM napsal/a:
... stovka koleček na Aukru vydražit téměř za 3 tisíce ......


Si delas prcu! Trochu drahe palivo do krbu.... Dyt mas za to celou avii :D:D
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama