Přejít na obsah


Fotka

Krádeže CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
210 odpovědí na toto téma

#41 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 6:14

Ja teda CWG nemam, nejak neni potreba, ale uplny souhlas se Smrkem, daval bych je jen do kesi peknych nebo vymenou, a mozna bych to jeste malinko upresnil, jen do kesi, do kterych bych se nebal vlozit regulerni coin. U nas na vsich a horach v peknych keskach vidam CWG bezne, ale kdyz obcas vidim jaky krasny a zcestovaly coiny jsou schopny kaceri vlozit do hnusnejch mestkejch kesich, kolikrat vyrazne na ocich a nebo i primo s vyhledem z kancelare, nedivim se ze se coiny i CWG kradou... Takze bych ten narust "kradezi" videl treba jako kombinaci spousty nove vzniklych mestskych nicnerikajich kesi a neosveceneho kacerstva :).
  • 0

brundi
 


#42 hajis & matulka

hajis & matulka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 7:05

Ztrátě CWG by se dle mého názoru dalo hodně zamezit tím, že by se vložení či výměna CWG nezmiňovala na webu GC, ale pouze v logbooku v kešce. (když nevím že je CWG v kešce, tak jí přece nepůjdu záměrně vybrat, nebo se mýlím?). Další pozitiva vidím v ještě větší radosti z nálezu CWG, které v keši nečekám a dále zamezení zklamání z očekávaného CWG, které tam naopak není. To je můj, snad trochu srozumitelný, názor.
  • 1

#43 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 8:59

hajis & matulka napsal/a:
Ztrátě CWG by se dle mého názoru dalo hodně zamezit tím, že by se vložení či výměna CWG nezmiňovala na webu GC....


nevím jestli tady ten názor už není, ale viděl bych to taky jako nejúčinější řešení co se CWG týče....přiznávám, že taky když budu vybírat mezi dvouma rovnocennýma keškama a podle logů zjistím, že v jedné je (mělo by být, že :-) ) CWG tak půjdu na ní...a tam udělám výměnu....
Ale opravdu se mi to zdá jako ideální řešení nelogovat CWG v logu na webu
  • 0

#44 Danar2004

Danar2004

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 9:11

ja05 napsal/a:

hajis & matulka napsal/a:
Ztrátě CWG by se dle mého názoru dalo hodně zamezit tím, že by se vložení či výměna CWG nezmiňovala na webu GC....


nevím jestli tady ten názor už není, ale viděl bych to taky jako nejúčinější řešení co se CWG týče....přiznávám, že taky když budu vybírat mezi dvouma rovnocennýma keškama a podle logů zjistím, že v jedné je (mělo by být, že :-) ) CWG tak půjdu na ní...a tam udělám výměnu....
Ale opravdu se mi to zdá jako ideální řešení nelogovat CWG v logu na webu

Vím, že jiná řešení jsou složitá, ne-li nerealizovatelná, ale mě se jen nelíbí ten princip - slušný člověk ustupuje lumpovi, namísto aby lump byl potrestán :|
A stejně toto řešení nezabrání tomu, aby keš stejně byla vykradena. Jen podle logů na netu nepůjde vytipovat..
  • 0

#45 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 9:33

Danar2004 napsal/a:
Vím, že jiná řešení jsou složitá, ne-li nerealizovatelná, ale mě se jen nelíbí ten princip - slušný člověk ustupuje lumpovi, namísto aby lump byl potrestán :|
A stejně toto řešení nezabrání tomu, aby keš stejně byla vykradena. Jen podle logů na netu nepůjde vytipovat..


no bohužel....takhle to tady funguje - nemyslim tim rozhodne GC.cz :-))
je jasný, že to není stoprocentni reseni vykradani kese....ale ani dnes nezjistis kdo CWGcko vzal (pokud teda dana osoba nezaloguje stylem IN:nic OUT:CWG)...CWG muze brat nekdo, kdo ani danou kes nezaloguje, jen vybere CWG...nebo kdyz jeden den nekdo zaloguje vlozeni CWG a dalsi den 10 kaceru udela nalez a ty pujdes jako 11 a CWG tam neni, tak kdo je zlodej z tech 10??
myslim, ze tohle reseni je nejidealnejsi - jednoduchy....protoze 100% "ochranu" keše nezajistis nijak a nikdy....
  • 0

#46 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 9:38

Udělat všechny keše mikro jen na logbook a je po problému :-) Kde nic neni, tam se nekrade. Jinak co nejdřív začít nějakou osvětou? Myslím že spousta kačerů ani pořádně neví co je CWG. Nemaj třeba ani ponětí o stránkách geocaching.cz. Dejte ke svejm keším krátkou poučku jak zacházet s CWG, třeba to pomůže... A nějaký hodnocení kačerů je podle mě nereálný a zneužitelný. Napíšu krásnej log, poctivě vyměním a druhej den půjdu keš vybrat. Kdo to odnese? Ten co logoval přede mnou?
  • 0

#47 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 9:48

Gleep napsal/a:
Jinak co nejdřív začít nějakou osvětou? Myslím že spousta kačerů ani pořádně neví co je CWG.

je to možný, ale určitš jich je dost, kteří ví co dělaj...teď jsem si vzpoměl na log kačera kterej ma pres 200 nalezu a byl s kolegou kterej ma pres 1000...myslim ze ti vi, ze IN:- OUT:CWG - neni uplne koser

Gleep napsal/a:
A nějaký hodnocení kačerů je podle mě nereálný a zneužitelný. Napíšu krásnej log, poctivě vyměním a druhej den půjdu keš vybrat. Kdo to odnese? Ten co logoval přede mnou?

s timhle naprosto souhlasim.. neco podobnyho jsem psal vys...
  • 0

#48 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 9:54

hajis & matulka napsal/a:
Ztrátě CWG by se dle mého názoru dalo hodně zamezit tím, že by se vložení či výměna CWG nezmiňovala na webu GC....

No vidíš. A já to dělám přesně obráceně (tedy než mi CWGčka došly a teď jen brečím, že nemám ty v keši za co vyměňovat ;)). Do logu na webu napíši IN: CWG <nick>, OUT: CWG <nick>. Tím sice nezabráním tomu, aby CWG někdo nesebral, ale zúžím počet možných pachatelů na kačery po mně.
  • 0

#49 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 10:16

Gleep napsal/a:
Udělat všechny keše mikro jen na logbook a je po problému :-) Kde nic neni, tam se nekrade...

Výborně. Akorát že zase budou všichni řvát, proč je tady pos**** mikro, když by se tam vešlo něco většího.:D
  • 0

#50 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 10:23

Mel jsem tez iluze o ferovosti, ale behem par (2) mesicu jsem o ne prisel. Tez uz menim jen kus za kus, nebo ocenim peknou kes. A fakt v tom nehraje roli pocet nalezu ani Placene clenstvi :-/ (zase jsem ale videl kacera co nechal v kesi 3 druhy CWGcek s tim ze nema u sebe sve a sel dal)
  • 0

#51 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 13:39

No, já se přiznám, že jednou jsem u skoro nové cache (den po publikaci) narazil na dvě CWG. V autě jsem samozřejmě měl CWG (i různé druhy), ale bylo to 250 metrů daleko. Tak jsem CWG z keše vzal, zapsal jako výměnu a odešel zpátky k autu. O pár minut později jsem se vrátil a do keše je vložil. Mezitím tam naštěstí nikdo nebyl :-D
  • 0

#52 Dr.hu

Dr.hu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 13:56

Já si myslím, že se CWG kradou hlavně kvůli žebříčku na cwg.cz
  • 0
Rovnou za nosem či za šipkou?

#53 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 14:17

Dr.hu napsal/a:
Já si myslím, že se CWG kradou hlavně kvůli žebříčku na cwg.cz


...kradou se jako cokoli jiného, jen to víc lidí řeší. A tohle neříkám jako sběratel, ale hlavně jako owner a spoluautor asi 40-ti kešek.

Každá naše nová piksla je při založení tak nabouchaná věcmi, že jí ani nejde zavřít a málokterá má to štěstí, aby v ní po několika týdnech provozu vůbec něco zajímavého zůstalo. A téměř po kažém doplnění je osud nového obsahu shodný - doslova se vypaří a nikdo si odtud nic neodnesl nebo naopak všichni velice poctivě měnili, jen jaksi není vidět za co.

Kolikrát už jsme krabku zmenšili jen proto, že už nás nebavilo dívat se do neustále na její prázdné dno ani nebudu vyjmenovávat. a mizí všechno od figurek a mincí počínaje.

Máme založené i dvě malé směnárny na CWGčka a zde jsme sponzorování chmatáků zastavili ve chvíli, kdy z nich (v součtu - ne najednou) zmizelo více jak 100 dřevíček. Občas se najdou kačeři dobrodinci kteří díru zasanují ze svých zásob a to si říkáme jo, je to dobrý, má to cenu dělat. Jenže když pak napíší log, že se tak stalo a za pár dnů je všechno co bylo vloženo navíc opětovně pryč tak je to smutné :(

Bohužel jsou mezi námi tací, kteří si přihrávají jen do vlastní kapsy a na zklamání ostatních nehledí. A není správné si nalhávat, že se krade jen z neznalosti, přípdně, že tak činí pouze lovci sváteční nebo dětičky...

Pokaždé si říkám zda to někomu stojí za to, šlouhnout ten kus dřeva v ceně cca 7 Kč, ale jestli někdo odnese kindrhračku nebo kolečko je vlastně fukajz - v principu jde o totéž. A nejhorší je, že se někteří nestydí takto zcitit i TBčko nebo GC.

To mi osobně vadí o moc víc protože GC/TB na rozdíl od CWG, kde už jeho vložením do normální (tedy nesměnárenské kešky) počítám s tím, že jeho osud je veskrze (ne)předvídatelný by mělo potěšit co největší okruh kačerů a naprosto nechápu co z toho kdo má když si ho dá doma do nějaké jeho pseudo sbírky :o
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#54 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 14:29

To mi osobně vadí o moc víc protože GC/TB na rozdíl od CWG, kde už jeho vložením do normální (tedy nesměnárenské kešky) počítám s tím, že jeho osud je veskrze (ne)předvídatelný by mělo potěšit co největší okruh kačerů a naprosto nechápu co z tohjo kdo má když si ho dá doma do nějaké jeho pseudo sbírky.


Tohle me porad prekvapuje, jaky vyznam ma zcizit TB nebo geocoin? Vzdyt ho nemuze ani nikomu ukazat nebo prodat, protoze se ho ten clovek pokusi zalogovat a je vymalovano. Jedine pouziti muze byt snad jako privesek na klice...
  • 0

#55 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 16:01

Tohle me porad prekvapuje, jaky vyznam ma zcizit TB nebo geocoin?

Se sběratelstvim je to tak, že prostě někdo má radost jenom z toho, že má sbírku...
  • 0

#56 czross

czross

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2011 - 12:30

Ja jsem si zacal pohravat s Geocachingem cca pred tydnem. Od te doby porad tak nejak na internetu studuji co vsechno mohu v krabickach najit, co je na vymenu, co se brat z krabicky nesmi, co znamena TB, GC, CWG, jak s tim mohu nakladt atd... Jelikoz si zatim nejsem vsim uplne jisty, tak krabicky vyuzivam spis jen jako cil vyletu se zaznamem v logbooku, cili nic neberu a nic nevkladam, pozor na mudly si davam :) Jen si myslim ze by stalo za zvazeni zda by nebylo dobry do krabicky pridat zkracenej navod jak s temito predmety zachazet. Jak rikam, po tydnu studovani si porad nejsem sam jistej.
  • 0

#57 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2011 - 12:37

czross napsal/a:
Ja jsem si zacal pohravat s Geocachingem cca pred tydnem. Od te doby porad tak nejak na internetu studuji co vsechno mohu v krabickach najit, co je na vymenu, co se brat z krabicky nesmi, co znamena TB, GC, CWG, jak s tim mohu nakladt atd... Jelikoz si zatim nejsem vsim uplne jisty, tak krabicky vyuzivam spis jen jako cil vyletu se zaznamem v logbooku, cili nic neberu a nic nevkladam, pozor na mudly si davam :) Jen si myslim ze by stalo za zvazeni zda by nebylo dobry do krabicky pridat zkracenej navod jak s temito predmety zachazet. Jak rikam, po tydnu studovani si porad nejsem sam jistej.

viz sloupec vpravo http://www.geocachin...ek/default.aspx

Každý slušný owner tam tenhle nebo podobný text dává, pokud se do keše vejde.
a přečti si http://wiki.geocachi...k_v_geocachingu
  • 0

#58 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2011 - 12:59

Smogeo: ja to napriklad u svych CWG udelal tak, ze k nim CWG karticku pridavam sam.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#59 czross

czross

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2011 - 13:21

dr.vota napsal/a:

czross napsal/a:
Ja jsem si zacal pohravat s Geocachingem cca pred tydnem. Od te doby porad tak nejak na internetu studuji co vsechno mohu v krabickach najit, co je na vymenu, co se brat z krabicky nesmi, co znamena TB, GC, CWG, jak s tim mohu nakladt atd... Jelikoz si zatim nejsem vsim uplne jisty, tak krabicky vyuzivam spis jen jako cil vyletu se zaznamem v logbooku, cili nic neberu a nic nevkladam, pozor na mudly si davam :) Jen si myslim ze by stalo za zvazeni zda by nebylo dobry do krabicky pridat zkracenej navod jak s temito predmety zachazet. Jak rikam, po tydnu studovani si porad nejsem sam jistej.

viz sloupec vpravo http://www.geocachin...ek/default.aspx

Každý slušný owner tam tenhle nebo podobný text dává, pokud se do keše vejde.
a přečti si http://wiki.geocachi...k_v_geocachingu

Mam nacteno, nejde ani tak o me, spis jsem myslel ze by to mohlo pomoci tem kradezim. Pridat do schranky informace o GC,TB atd a jak s tim zachazet.
  • 0

#60 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2011 - 13:29

czross napsal/a:
Mam nacteno, nejde ani tak o me, spis jsem myslel ze by to mohlo pomoci tem kradezim. Pridat do schranky informace o GC,TB atd a jak s tim zachazet.

chápu, jenže to už bys tam mohl přidávat celou encyklopedii :( Kdo chce, už si to najde, kdo nechce, toho stejně nedonutíš si to přečíst
(grrr...pořád to krade z textu smajlíky!)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama