Přejít na obsah


Fotka

CZE MEGA-EVENT: CWG + GEOCOIN-SHOW BOHEMIA 2011


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
461 odpovědí na toto téma

#61 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 15:24

tak to by mne zajímalo, jak si ta data nezaznamenávám, když dělám statistiky a odesílám hodnocení kečí na GC.cz :|
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#62 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 15:27

fremen.cz napsal/a:
tak to by mne zajímalo, jak si ta data nezaznamenávám, když dělám statistiky a odesílám hodnocení kečí na GC.cz :|


No a máš odlovenu nekterou z referencnich kesi?
Já vím, vypadá to jako blbej dotaz, nicméně pro zařazení do Pepových statistik je to podmínka nutná, tak jen pro úplnost....
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#63 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 15:30

co je referenční keška?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#64 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 15:32

fremen.cz napsal/a:
co je referenční keška?


Klikni sem:
http://www.geocachin.../statnalezy.php
a sjeď až úúúúplně dolů na stránce, tam je jejich seznam.
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#65 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 15:34

Pokud by někdo měl šanci na aktivního kačera roku 2011 a nebyl k 1.1.2011 ve statistice a takových lidí nebylo moc, tak se to dá řešit ručně. Tedy data se zjistí nějakým jiným způsobem (MFPQ, přehled nálezů u BM) a do příslušné tabulky doplním záznam ručně. Pak by bylo možné přidat mezi referenční keše i listing eventu, protože cenu si musí každý převzít sám a tak by měl zalogovat will attend na eventu a pak by se mu statistika dále aktualizovala bez nutnosti shánět jinou referenční kešku. Akorát po archivaci eventu už by se to neaktualizovalo.
  • 0

#66 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 15:35

tak pro info, Brno - referenční cache ... disable strašně dlouho a pak archivace... GCX1Z5
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#67 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 15:40

fremen.cz: divný. Ale budu ho muset vyhodit, protože podle archivovaných statistika dělat nelze (bez přihlášení archivované nezobrazí logy) edit: fremen.cz, tak teď jsem kapánek mimo, tvůj log na tý kešce nevidim. edit2: kdyžtak mi napiš PM, ať to tu nezaděláváme
  • 0

#68 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 18:33

Myslím že Pepa ty statistiky předělal přesně tak, aby byly použitelné v soutěži. Pepo díky moc, vypadá to skvěle. Zítra předělám pravidla soutěže a zapracuju tam statistiky z adresy:

http://www.geocachin...lezyaktivni.php

R. ;)


  • 0

#69 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 20:45

Akorát jsem si teď uvědomil menší problém. Mám zálohu s archivem k 1.1.2011, což znamená 1.1.2011 večer. Tedy do přírůstku se nepočítá to co bylo nalezeno přímo 1.1.2011. Aby to počítalo i za 1.1.2011, tak budu muset objevit zálohu s 31.12.2010.
  • 0

#70 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 21:26

Pripojuji se k semikovi. Ja jsem svou referencni cache nalezl 4.unora 2011 a tudiz jsem taky na nejakem Xmulti tisicim miste :( Neslo by to udelat treba od data publikovani eventu? (jinak jsem dodnes nepochopil system referencnich cachi - proc jsou, proc jsou zrovna tyhle, etc...)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#71 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 21:54

nosferatu XIII. napsal/a:
(jinak jsem dodnes nepochopil system referencnich cachi - proc jsou, proc jsou zrovna tyhle, etc...)

No to je jednoduchý, u svého nicku v logu máš vždy počet nálezů. Takže se sosnou všechny nálezy u referenčních keší a pokud jsi našel alespoň jednu z nich, jsi automaticky v této statistice i s počtem nálezů. Je nereálné stahovat logy ze všech keší na světě.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#72 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 21:56

No, nicméně koukám, že závodit už nemusím ...:D
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#73 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 22:53

Ty statistiky tady by bylo asi lepší vypnout nebo nějak poladit. Podle gc.cz jsme na 2088 místě a podle cacherstats (kterým věřím) na 1516 a to je ku.va rozdíl... Japato že cacherstats to umí denně aktualizovat bez nějakých podivných referenčních keší a tady to nejde? Nejde to? Vypni to! Nechápu, proč jsou v referenčních keších naše Mochomůrky, což je ne zcela best off multinka a která ještě k tomu není zase až tak navštěvovaná. Když se podívám na výběr ref. keší pro Prahu, tak nějak nechápu. Naše divná multinka, podivná mysterka, tradička někde v Šárce atd.
  • 0

#74 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 22:58

sranda je, že Brno má referenční cache archivovanou :D PS: jako nová referenční mne napadá snad GCZPXF, kterou snad odloví každý, kdo je z Brna nebo do něj přijede
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#75 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 23:29

sobikovi napsal/a:
Ty statistiky tady by bylo asi lepší vypnout nebo nějak poladit. Podle gc.cz jsme na 2088 místě a podle cacherstats (kterým věřím) na 1516 a to je ku.va rozdíl... Japato že cacherstats to umí denně aktualizovat bez nějakých podivných referenčních keší a tady to nejde? Nejde to? Vypni to!


Neunáhluj se s břitkými odsudky;).

1) Cacherstats také používají "referenční keše" - viz.
2) Cachersts (kterým věříš) a umí se denně aktualizovat, ti nyní počítají 836 nálezů, zdejší statistika správně 840 nálezů.
3) Pozor na míchání hrušek s jablky - zdejší statistika nyní pro účely soutěže počítá přírůstky nových keší od Nového roku, proto tak veliký rozdíl v pořadí.
I v původní verzi byly rozdíly, ale ty vyplývají z toho, že každá ze statistik používá jiné referenční keše.
4) Výběr referenčních keší byl daný tak, aby obsahoval keše, které jsou pro kačery dostupné, a přitom nejsou příliš navštěvované cizinci (protože je to statistika českých kačerů). Proto jednoduché multinky, triviální mysterky a tradičky sice profláknuté, ale mimo hlavné turistické cíle.

Takže nevypínat, ono to jde :)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#76 DeDeCzech

DeDeCzech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 4:05

PaWcz napsal/a:
1) Cacherstats také používají "referenční keše" - viz.
....

Dovolte mi prosím dva dotazy:
1) V uvedeném odkazu hned první FAQ informuje, že pro zařazení do statistik Cacherstats stačí JAKÝKOLIV zápis do referenční kešky, tj, stačí i WN. Platí to u nás také ?
2) Pokud ano, nebylo by vhodné kromě mnoha reálných referenčních kešek založit také jednu "virtuální" celostátní, na mapě umístěnou tak nesmyslně, aby jí cizinci ani nehledali, a v ní aktivovat statistiky pouhým WN ? Taková "Registrační pro statisiku" by byla každému snadno dostupná a hlavně nezničitelná.
Ne že by mě statistiky a závodění nějak trápily, na to jsem nezkušené káčátko. Jen mě to zajímá.
  • 0
The body of a muggle, but the soul of a cacher!

#77 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 5:45

tohle téma se týká megaeventu. V diskuzi o statistikách jako takových jsem přesunul do http://www.geocachin...296#post_269296
  • 0

#78 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 8:33

Díky Pepo,
právě jsem pozměnil pravidla v obou soutěžích o Putovní pohár 2011 a TOP KAČER 2011

Ještě díky geokolegovi dr.vota za nápad, v této chvíli mají obě soutěže hlavu a patu a jsou o mnoho více motivující pro celou základnu geocacherů. ... ;););)


LINK: http://cz-geocoin-sh.../putovni-pohar/
  • 0

#79 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 14:52

;)
  • 0

#80 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 7:29

Ahoj,
Právě jsem přidal na WWW stránky pár informací o potencionální možnosti stanování.

LINK:
http://cz-geocoin-sh...ni-a-stanovani/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama