Přejít na obsah


Fotka

Offline geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 17:05

Blíží se nám léto, dovolené, cesty do zahraničí a samozřejmě lov keší. Rád bych tímto vláknem otevřel poradnu o tom, jak to kdo dělá (udržuje info o keších aktuální ;)) v zahraničí (není přístup na internet (nebo omezený) a drahé tarify na mobilu) a případně i s náměty pro autory programů (GeoGet) a maker (všichni víme kdo), co by šlo pro offline geocaching ještě udělat... Pište prosím svoje postřehy, rady, náměty, nápady jak na to. Uvádějte používané zařízení, programy, makra...
  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 17:14

Já jsem loni vyjel s Asus Eee PC 1201HA, Geoget naládovaný daty, mapsource, pc translator, a stačilo to :) Spokojenost.
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 17:35

dr.vota napsal/a:
Geoget naládovaný daty

Předloni jsem jel Německo, Rakousko a problém byly mapy. Lovil jsem ještě s Handy Geocaching a Locify. Malé náhledové mapky v GG jsou fajn, ale pro zahraničí jsou lepší Google mapy a dotahování do GG je šílený opruz...
... možná by byla užitečná fíčurka (nebo makro) do GG "stažení Google maps/obrázků" pro keše v seznamu.. Jde mi o to, že načítání map a obrázků se provádí až po otevření listingu, ale při přípravě a otevírání všech keší Itálie je to fakt opruz..
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 17:56

sobikovi: ja byl ted nekolik dni v Italii a potom tyden v Nemecku a resil jsem to nasledovne - cesta + 20km okolo v Oregonu, cela CR v POI. Jako mapu jsem pouzil v Oregonu topo OpenStreetMap, ktera je opravdu libova. Na hotelu na wifi jsem sem tam udelal aktualizace do netbooku a jinak nebylo co resit. Rozhodne v cizine doporucuju pouzivani makra Spoiler, protoze to me uz nekolikrat zachranilo (v Italii jsem kvuli absenci spojleru neodlovil jednu cache na vrcholku hory, protoze byla fakticky o 70 metru jinde). Jinak co se tyce toho co pises, tak jsem mel stazenou celou Italii i cele Rakousko a cestu jsem si vzdycky planoval nad Mapou kesi, kde jsem si resil i jednotlive poradi.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 17:59

Ja jsem vetsinou mel notebooka s naladovanymi krabkami. Na miste jsem aktualizoval databazi pomoci PQ v kavarne a potom uz prehraval offline do navigace. V Italii na bezkach jsem samozrejme notebooka nemel, takze probehla DUKLADNA domaci priprava vytipovany kesky v cilovych oblastech a nahrani do navigace a do mobilu. Vyborny program pouzivam SmartGPX ve spojeni se SpoilerSync - stahne k listingum vsechny spoiler, hint obrazky a ulozi do mobilu. V cizine se hinty maximalne hodej (vzhledem napriklad k zamerovani v nemecku). No a zaklad jsou mapy, to je vetsinou problem (legalne) :( I kdyz treba Madeira se dala stahnout legalni vcetne vrstevnic a Levad - coz byla maximalni parada.
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 18:02

Pokud nekdo resite legalni mapy a opravdu HODNE pouzitelne, tak z osobni zkusenosti opravdu doporucuju tohle:

http://www.wanderrei...e/garmin_de.php

Ja si stahl hnedej ctverec, ma to 1.2 GB, v navi to ma asi 1.8 a jsou tam defakto cely Alpy (Dolomity).
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 18:08

sobikovi napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Geoget naládovaný daty

Předloni jsem jel Německo, Rakousko a problém byly mapy. Lovil jsem ještě s Handy Geocaching a Locify. Malé náhledové mapky v GG jsou fajn, ale pro zahraničí jsou lepší Google mapy a dotahování do GG je šílený opruz...
... možná by byla užitečná fíčurka (nebo makro) do GG "stažení Google maps/obrázků" pro keše v seznamu.. Jde mi o to, že načítání map a obrázků se provádí až po otevření listingu, ale při přípravě a otevírání všech keší Itálie je to fakt opruz..

Taky jsem to nevěděl, a už nevím, kdo mi to poradil, ale jde to:
V menu, -> Export -> Offline... a stáhne obrázky k zobrazenému seznamu najednou :)
  • 0

#8 Green Wall

Green Wall

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2011 - 11:53

S474N napsal/a:
Pokud nekdo resite legalni mapy a opravdu HODNE pouzitelne, tak z osobni zkusenosti opravdu doporucuju tohle:

http://www.wanderrei...e/garmin_de.php

Ja si stahl hnedej ctverec, ma to 1.2 GB, v navi to ma asi 1.8 a jsou tam defakto cely Alpy (Dolomity).


Tak nevím co s tím potřebuju stáhnout červenej víceuhelník a nevím ktery to je :( Poradtě někdo prosím (jinak se mi to stahovat celé nechce ale v krajním případě budu muset )
PS: myslíte že to poběží na dotykověm telefonu Nokia5800 ?
  • 0

#9 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2011 - 18:17

...minulý rok, 18 dní - Irsko, Anglie, Španělsko, Andorra, Francie, Monako, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Itálie, Německo a Rakousko. Stačilo si před odjezdem pomocí GeoGetu naládovat Zumo a Oregona keškama 50km na obě strany podél trasy a nebyl problém. V rámci možností jsem si ještě dohrával aktuální GPX do Oregona na příští den, ale to jen opravdu tam kde byl internet zadarmo. To celé ve dvou na motorce a maximální spokojenost ;)
  • 0

#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2015 - 13:34

Zdravím, letos se chystám do Francie. Používám zatím jen telefon na kešky :-) Prosím možnost stažení offline mapy francie pro android? Díky

Tak jako jsme už odpovídali stovkám kačerů před tebou - v první řadě Geowiki a hledat "mapy android"
 
A nechápu tvou poznámku "používám zatím jen telefon" !? Ty snad víš o něčem lepším (tedy pokud neberu parametr že to umí plavat a že to umí padat z vejšky na šutry) ?

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 08 červen 2015 - 7:45

  • 0

#11 Altamir

Altamir

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2015 - 14:01

Tak jako jsme už odpovídali stovkám kačerů před tebou - v první řadě Geowiky a hledat "mapy android"

 

A nechápu tvou poznámku "používám zatím jen telefon" !? Ty snad víš o něčem lepším (tedy pokud neberu parametr že to umí plavat a že to umí padat z vejšky na šutry) ?

No většina lidí používá navigace. To je jedno :-) Já potřebuji mapy Francie do Cgeo.


  • 0

#12 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2015 - 14:39

Nejde než reagovat slovy mého kamaráda: ,,On nefunguje Google?" :) Nezlob se na mě, ale tři minuty hledání a požadovaný soubor najdeš raz dva.
  • 0

#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2015 - 21:11

Nejde než reagovat slovy mého kamaráda: ,,On nefunguje Google?" :) Nezlob se na mě, ale tři minuty hledání a požadovaný soubor najdeš raz dva.

No právě aby to bylo ještě jednodušší tak máme geowiki, kde stačí napsat "mapy" a ono to ukáže pár rozcestníků a pak už přežvejkaný seznam stránek.
  • 0

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2015 - 21:16

No většina lidí používá navigace.

Myslím, že se mýlíš - dnes většina asi používá telefouny. Je to ale ta "mlčící" většina, projevuje se ale záplavou stupidních logů "TFTC" a ignorováním emailové komunikace.
Na mobily přechází i "velcí kačeři", jeden mi právě předevčírem říkal, že ten mobil co si pořídil je stejně přesný jako Montana ale je rychlejší a víc umí.
  • 0

#15 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2015 - 1:54

Myslím, že se mýlíš - dnes většina asi používá telefouny. Je to ale ta "mlčící" většina, projevuje se ale záplavou stupidních logů "TFTC" a ignorováním emailové komunikace.
Na mobily přechází i "velcí kačeři", jeden mi právě předevčírem říkal, že ten mobil co si pořídil je stejně přesný jako Montana ale je rychlejší a víc umí.

 

 

Mysllím. že se dotyčný nemýlí. Plno lidí používá outor navigaci a je mi trohu smutno z toho, že dotyčnému nedokáže nikdo přímo poradit, když se zeptá.Mám v okolí dost lidí co tuto hru hrají a když se jich zeptám, tak mě s mobilem pošlou k šípku. To o něčem vypovídá. Třeba o tom , že rádi hledají keše v terénu a ne přes google. Názory na to jestli GPS, nebo mobil se různí a nedokážu říci, co je lepší.Ale nesnažte se ostatním namlouvat, že to co používáte vy, je to nejlepší. nechte je ať se rozhodnou. Někdo vyznávává gps navigaci a někdo mobil. Ale proč nedokážete vy, co se v tom vyznáte potlačit své ego a odpovědět na to, na co se žadatel ptá? Já vím třeba o tomhle: http://garmin.openstreetmap.nl/ kde si vybere dotyčný co chce. Je to tak těžké?


  • 3

#16 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2015 - 6:57

Odpovědět by šlo, samozřejmě. :) Já jsem také rád, když mi někdo odpoví na mou otázku. Ale mně šlo spíše o to, že pokud si danou věc nalezneš sám, bude pro tebe mít větší přínos, než když ti ji někdo rovnou dá bez hledání. Tohle se samozřejmě nevztahuje tolik na specifické otázky či požadavky, ne všechno se dá snadno dohledat. Nicméně, pokud hraju GC a sháním mapy, tak mě vzápětí napadá, že je musí shánět všichni. No a když je shání všichni, nebudou přeci nedohledatelné, ba právě naopak. Takže bych si sedl k počítači a hledal. Nejprve co za mapu chci a následně odkaz na download. :) Já nevím, beru to podle sebe, když jsem začínal a ta hodinka, dvě u počítače mi daly mnohem víc než jenom mapy. :)
Tohle ale opakuji, a nejen já, pořád dokola...

Otázku, jestli telefon či navigaci tu snad neřešíme. Nebo alespoň já ne. Pracuji s telefonem, hodně mých kamarádů a přátel s navigací a někteří kombinují obojí. Všechno má své výhody.

Nechce se mi dále rozvíjet tuhle debatu, která už není určena tomuto vláknu, respektive původní otázce a odpovědi na ní, ale něco jsem sem sesmolit musel. ;)
  • 1

#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2015 - 7:40

Ale proč nedokážete vy, co se v tom vyznáte potlačit své ego a odpovědět na to, na co se žadatel ptá? Já vím třeba o tomhle: http://garmin.openstreetmap.nl/ kde si vybere dotyčný co chce. Je to tak těžké?

Dostal odkaz na GeoWiki, kde je už vyhledaných několik serverů a stačí si vybrat co se mu bude hodit - takže googlení už není zapotřebí. Pro Česko a okolí dost lidí tvrdí že Speirsovy mapy jsou lepší. Tvůj odkaz na holanďany má jednu nevýhodu - je to garminí formát a ten kačerům s telefounem moc nepomůže.
  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2015 - 7:42

Nicméně, pokud hraju GC a sháním mapy, tak mě vzápětí napadá, že je musí shánět všichni. No a když je shání všichni, nebudou přeci nedohledatelné, ba právě naopak. Takže bych si sedl k počítači a hledal.

A právě proto že je shánějí všichni, jsou ty stránky v GeoWiki. Je to univerzální řešení a v případě potřeby tam může kdokoliv doplnit novinky.
  • 0

#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2015 - 7:59

Tak nevím co s tím potřebuju stáhnout červenej víceuhelník a nevím ktery to je :( Poradtě někdo prosím (jinak se mi to stahovat celé nechce ale v krajním případě budu muset ) PS: myslíte že to poběží na dotykověm telefonu Nokia5800 ?

Červenej víceúhelník ? To bude Deutschland/Nord (je to tam vypsané). Jenže je tu drobný problém, mapy na tomto serveru jsou ve formátu .IMG který žerou Garminí navigace. Ani na Androidím telefonu nevím o navigačním programu který by je uměl zpracovat - pokud někdo takový zná, tak sem s tím !!
Ale dotykový telefon Nokia5800 ? Má to Symbian, takže asi dotaz na znalce této dnes již historické platformy. Co o tom čtu, tak aplikace Geocaching Live si nějak dokáže natahat OSM mapy pro offline použití. Dají se koupit Smartmaps Evropy pro tuto platformu. Třeba by se k tomu mohl vyjádřit někdo kdo ještě Symbian používá.
  • 0

#20 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2015 - 8:01

Ale mně šlo spíše o to, že pokud si danou věc nalezneš sám, bude pro tebe mít větší přínos, než když ti ji někdo rovnou dá bez hledání.

 

No já jen, aby to nedopadlo tak, že až dá něco vyhledat na Googlu, tak na prvních x stránkách budou odkazy do diskuzních fór, kde na tuto otázku budou odpovědi typu: „To si najdeš na Googlu“, „Toho je na internetu spousta, stačí nebýt líný a hledat“, případně „K čemu to potřebuješ“ nebo „Tohle je nesmysl, radši bys měl použít tohle...“


  • 2

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama