Přejít na obsah


Fotka

Uchytí se člověk bez maturity?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#101 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 21:04

A můj kamarád, excelentní elektrikář, chtěl na stará kolena něco víc, než jen tahat kabely a k určitým revizním razítkům musí mít maturitu. Takže dělá dálkově v 50 letech průmyslovku. Teď maturoval. Slohovka, ústní, Bohumil Hrabal, čeština, matika, všecko. U odborných předmětů zazářil. Z češtiny ho vyrazili!

 

Krásný příklad toho, jak je to všechno absurdní. Špičkový odborník s léty praxe, a nemůže se věnovat své profesi jak by chtěl. A jen díky nesmyslným požadavkům, ho teď nějaký byrokrat bude týrat s nějakou češtinou, a ponižovat zralého chlapa. Jistě bude s prohloubenými znalostmi o nějakém spisovateli, lépe rozumět jističům, drátům, a rozvodným skříním. To mu bude fakt užitečné. Ať žije Kocourkov.

 

Kdyby musel na revzního technika složit zkoušku z odborných technických znalostí z oboru, chápal bych to.


Tento příspěvek byl upraven od PIVNÍ PUPEK: 05 červen 2015 - 21:09

  • 4
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#102 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 22:34

I takový revizní technik musí občas psát nějakou zprávu. A kdo to má po lidech co neumějí česky číst ?

Prostě maturita je něco o všeobecném rozhledu a znalostech.


  • 0

#103 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 22:52

I takový revizní technik musí občas psát nějakou zprávu. A kdo to má po lidech co neumějí česky číst ?

Prostě maturita je něco o všeobecném rozhledu a znalostech.

 

To jako že, kdo nemá maturitu, je podle tebe, negramotný blbec?

Pokud si dobře pamatuju, tak pravopis se učí již na základce,


  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#104 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 22:58

I takový revizní technik musí občas psát nějakou zprávu. A kdo to má po lidech co neumějí česky číst ?

Prostě maturita je něco o všeobecném rozhledu a znalostech.

Ano, i skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále! http://www.meteleskublesku.cz/?movie=8


  • 4

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#105 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 23:03

To jako že, kdo nemá maturitu, je podle tebe, negramotný blbec?
Pokud si dobře pamatuju, tak pravopis se učí již na základce,

Podívej, já jsem na vejšce. Technické. A tak trochu vím, jaký "materiál" s maturitou sem přijde. A když není maturita, tak by to mělo být zákonitě horší, ne ?
  • 0

#106 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 23:19

To jako že, kdo nemá maturitu, je podle tebe, negramotný blbec?
Pokud si dobře pamatuju, tak pravopis se učí již na základce,


Tohle je pekny priklad, jak obratit vyrok. Za idealni situace by clovek s maturitou nemel byt negramotny blbec. To ale prece nerika, ze clovek bez maturity je negramotny blbec. :) A vubec, na co treba takovej chirurg potrebuje maturitu? :))
  • 2

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#107 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2015 - 23:28

A když není maturita, tak by to mělo být zákonitě horší, ne ?

 

A to je právě tvůj tragický omyl. Ty jsi na vejšce, a tak šmahem všichni ostatní jsou někde hluboko pod tvojí úrovní, něco na nižším stupínku evoluce, že? Nevím kde ti nalili do hlavy tenhle předsudek, a proč házíš všechny do jednoho pytle.

 

Ono je také o inteligenci, a ta se nedá nabiflovat. S tou se musíš narodit. A ne zdaleka každému bylo přáno. Poznal jsem v životě dost primitivů s VŠ diplomem, lidí s titulem inženýr, a s chováním řeznickýho psa, a tak vím, jaký "materiál" také dokáží vyrobit leckteré vysoké školy. A také jsem poznal lidi "pouze" vyučené řemeslu, a s takovým rozhledem a vystupováním, že bys koukal.


  • 5
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#108 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2015 - 5:40

Ono je také o inteligenci, a ta se nedá nabiflovat. S tou se musíš narodit....

Tak konkrétně to, jestli člověk umí nebo neumí pravopis není tak úplně jenom o té inteligenci. Kdysií jsem se pohybovala mezi prokazatalně vysoce inteligentními lidmi (IQ 130+), mezi nimiž jsem si kolikrát sama připadala jako blbec :D,  a přitom jsem jen zírala, jaký šílenosti dokázali někteří z nich napsat ve svých elaborátech z jaderný fyziky nebo matematický analýzy, když přišlo na prosté i/y. Podle mě pravopis a vůbec cit pro jazyk a určitou kulturu vyjadřování člověk získá hlavně z toho, co čte - když přečte 15 dobrejch knížek měsíčně, je to jiný, než když čte jen fóra na netu :D. Pak nemusí znát žádný extra gramatický pravidla a intuitivně se trefí správně a vyjádří trefně a srozumitelně

 

Navíc se dají rozlišit různý druhy inteligence, a ne vždy jde jedna s druhou. V životě jsem potkala hromadu obyčejnejch lidí, který strávili celej život prací na poli nebo u krav, a měla jsem se od nich dost co učit, co se týče životní moudrosti a zdravýho rozumu, a zároveň jsem nejednou potkala inteligenta, třeba i uznávanýho odborníka v nějakým konkrétním oboru, kterej byl tak chytrej, až byl úplně blbej :D.


  • 2

#109 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2015 - 6:34

Nelze než souhlasiit Jacko, v podstatě potvrzuješ, to co jsem napsal výše.

 

Vzdělání není patent na inteligenci. Vzdělání, to jsou převážně jen znalosti nabyté studiem. Je fajn, když se tyto dvě věci potkají, ale bohužel v mnoha případech tomu tak není. Inteligence bez vzdělání, je promarněná příležitost a veliká škoda, ale vzdělání bez inteligence, to je tragédie. Setkal jsem se i s jedinci, u kterých dosažené vzdělání (titul), bylo jen o tom, že si dokázali zapamatovat určité množství textů, které pak dokázali odvyprávět před komisí. To jsou přesně ti jedinci, kteří jsou obsazováni na místa tzv THP. V praxi to znamená, že fungují jako meziodboroví a vnitropodnikoví pošťáci, což by upřímně řečeno zastala i cvičená opice. Nicméně, na tuto pozici je požadováno VŠ. Proč proboha? Kdo tyhle požadavky vymýšlí? Asi nějací "inteligenti".


  • 2
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#110 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2015 - 9:11

I takový revizní technik musí občas psát nějakou zprávu. A kdo to má po lidech co neumějí česky číst ?

Prostě maturita je něco o všeobecném rozhledu a znalostech.

Zrovna nedávno jsem viděl účet od elektrikáře, kam napsal: MATRYJÁL. A za cestu dlouhou deset kilometrů tam a zpět si naúčtoval pět tisíc za benzín. Auto mu prý žere 2,50 Kč na kilometr, krát dvacet je pět tisíc... A když přišel, neustále jen vykládal o tom, jak shání nelegální zbraně a má srandu z policajtů, jak je u něj nemohou najít. O ničem jiném si s ním člověk nepopovídal, protože se o nic nezajímal a nic jiného neznal.


  • 1

#111 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2015 - 9:29

To, jak napíše MATERYJÁL je méně podstatné, než jak zavede proud. Ovšem elektrikařina není pro úplně blbé, což se poněkud vylučuje s výpočtem spotřeby vozu  :D


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#112 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2015 - 10:43

Tak konkrétně to, jestli člověk umí nebo neumí pravopis není tak úplně jenom o té inteligenci. Kdysií jsem se pohybovala mezi prokazatalně vysoce inteligentními lidmi (IQ 130+), mezi nimiž jsem si kolikrát sama připadala jako blbec :D,  a přitom jsem jen zírala, jaký šílenosti dokázali někteří z nich napsat ve svých elaborátech z jaderný fyziky nebo matematický analýzy, když přišlo na prosté i/y. Podle mě pravopis a vůbec cit pro jazyk a určitou kulturu vyjadřování člověk získá hlavně z toho, co čte - když přečte 15 dobrejch knížek měsíčně, je to jiný, než když čte jen fóra na netu :D. Pak nemusí znát žádný extra gramatický pravidla a intuitivně se trefí správně a vyjádří trefně a srozumitelně

 

Navíc se dají rozlišit různý druhy inteligence, a ne vždy jde jedna s druhou. V životě jsem potkala hromadu obyčejnejch lidí, který strávili celej život prací na poli nebo u krav, a měla jsem se od nich dost co učit, co se týče životní moudrosti a zdravýho rozumu, a zároveň jsem nejednou potkala inteligenta, třeba i uznávanýho odborníka v nějakým konkrétním oboru, kterej byl tak chytrej, až byl úplně blbej :D.

Tak trošku mimo mísu...dodnes jsem si myslela, že čtu hodně. Tak 5-6 knížek měsíčně + nějaké listování v encyklopediich a turistických průvodcích... ale 15 knížek ? Kdybych tak asi jezdila na kole a hledala kešky :D ?


  • 2
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#113 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2015 - 12:20

Já jsem mezi 10. a 17. rokem četla kolem 30 knížek měsíčně, a ještě jsem stihla kroužky, různý zábavy i ježdění na kole, ale je fakt, že tenkrát nebyl net :D. Je fakt, že jsem četla i na ulici za chůze a ve škole o přestávce. Dnes to ovšem mám taky kapku jinak :D. S tim časem je to hodně individuální, někdo třeba dojíždí dvě hodiny denně do práce veřejnou dopravou a ještě si čte další dvě hodiny večer v posteli, jinej je noční hlídač a čte si v práci, a někdo je rád, že urve 20 minut v tramvaji. Taky záleží, jestli ta knížka má 150 stránek a máš to za 3 hoďky nebo 700 malejma písmenkama na formátu skoro A4, že jo :D. Ale 15 knížek měsíčně neni nereálný, záleží to hlavně na prioritách a na tom, co dělá člověk jako normální práci a tudíž od čeho si potřebuje odpočinout. Když si někdo stěžuje, že nemá čas na čtení, stojí za to se ho optat, kolik času denně tráví u televize a kolik nepracovně u netu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama