Přejít na obsah


Fotka

Proc nemuze zakladatel vlakna mazat nebo moderovat prispevky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 14:23

Je hodne neprakticke, ze zakladatel vlakna nemuze ve svem vlakne prispevky mazat nebo aspon moderovat. Neslo by to nejak poresit?
  • 0

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 14:28

Protože by témata vypadala asi nějak takhle:
Zakladatel: Jak se vám líbí moje nová keška? Je to mikrovka mezi dvouma pražcema
Odpověď1: Příspěvek byl smazán zakladatelem vlákna. 
Odpověď2: Příspěvek byl smazán zakladatelem vlákna.
Odpověď3: Nebyl jsem na ni, ale jsi kamarád, takže je skvělá!
Já bych tu spíš ocenil tlačítko "nahlásit", kde by byl odkaz na nevhodný příspěvek ihned odeslán mailem moderátorovi daného fóra.
  • 0

#3 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 14:35

ja myslim, ze jsou chvile, kdy by to bylo hodne neprakticke - aby nekdo zacal jen tak mazat nazory, s kterymi nesouhlasi. nechal bych to na moderatorech.
  • 0

#4 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 17:23

Tak to mně by stačilo, kdyby fungovala ignorace. Hned bych do ní vrazila několik mých "oblíbených" nicků, které se velice hlubokomyslně vyjadřují furt a ke všemu...já bych měla klid a moderátor pokoj. :D
  • 0

#5 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 17:58

nad možností ignorovat některá témata a nicky jsem taky přemýšlel, s temi tématy by to bylo dvojnásob užitečné...zvláště když se na geocaching serveru probírají dulezitá témata od hledání práce, resení psychických problému az po sociální a rodinné problémy, které s geocachingem přece "neoddiskutovatelně souvisejí".
  • 0
Užívej života...

#6 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 18:04

sobik: nešlo. Až tady lidi vyspějou, aby bylo možné to nasadit, tak to nebude potřeba.
  • 0

#7 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 18:42

bella-donna napsal/a:
Tak to mně by stačilo, kdyby fungovala ignorace.


Ano! Ideálně jako na bikeforu, moznost blokovat uzivatele, nebo cele tema.

Ale nevim, jestli je plugin. A chapu, ze ho nikdo nebude psat. :))
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#8 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 18:48

Doporučuju blokovat celé forum.
  • 0

#9 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 13:10

Tak jak to vypadá s tím tlačítkem "Nahlásit (příspěvek moderátorovi)"? :)
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 13:24

pepa.z.pocernic napsal/a:
sobik: nešlo. Až tady lidi vyspějou, aby bylo možné to nasadit, tak to nebude potřeba.

dekuji za konstruktivni odpoved. Tlacitko moderovat by stacilo.
  • 0

#11 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 13:53

tiskar94: zatim nijak sobikovi: tlačítko moderovat by bylo k ničemu, protože všeobecně na to lidi prostě nemaj. Protože by se museli všichni chovat zodpovědně a bez ohledu na osobní zájmy a preference. A kdyby toho byli schopni, tak nebudou psát příspěvky vyžadující moderování. Já bych pak jen řešil nadávky že někdo někomu něco moderoval. To zrovna. Víš jaký by byl nejčastější scénář? 1. autor se bordelu sám účastní a pořádek tedy dělat nebude, nebo si bude vyřizovat účty nebo se bude rozhodovat podle toho, kdo je a není kamarád. Následně se zmoderovaným rozjíždí protivlákno, kde je to naopak. 2. autor vlákno opustí a dál ho to nezajímá, takže stejně pořádek dělat nebude
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 17:55

No na některých forech funguje určité "postavení", takže je moderátor (Bůh), plebejec (Lama), ohromná masa (blbej dotaz), normální dav (debatující) a staří mazáci (mají určitá práva jako moderátor)... ... kdysi tady byl náznak toho, že se celý gc.cz bude "modernizovat".
  • 0

#13 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 18:18

sobikovi napsal/a:
No na některých forech funguje určité "postavení", takže je moderátor (Bůh), plebejec (Lama), ohromná masa (blbej dotaz), normální dav (debatující) a staří mazáci (mají určitá práva jako moderátor)...

jj to je dobrý - ale jak určit kdo je starý mazák a kdo ohromná masa?
podle počtu příspěvků? nebo stačí více příspěvků než keší? nebo podle úrovně příspěvků? a kdo ji určí? třeba Pepa z P ? /stejně nemá co na práci/ :D
  • 0

#14 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 18:25

Taky si nemyslím, že by tlačítko moderovat dělalo dobrotu. Sobíku tvoje rozdělení moc nechápu. Mimochodem, proč jsi vlastně nechal moderování, když po něm tak toužíš? Možná, že kdyby nás bylo víc, bylo by to lepší. I když zrovna teď mi ani nepřijde, že by byly nějaké extrémní problémy.... teda až na pár vláken a pár jedinců. Po většinu času je to akorát pakárna s přehazováním vláken do správných sekcí a mazání omylem vytvořených příspěvků
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2011 - 7:46

Rozdělení diskutérů do "hodností" je snad řešitelné, když se tady dokáže vymyslet spousta jinejch bejkovin pro statistiky apod. Myslím si, že je to většinou podle počtu příspěvků, ale za moderování příspěvku se určitě bodíky odčítají a za smazání nebo nevhodné chování dle moderátora atp. dvojnásob. Moderování jsem nechal vzhledem k časové vytíženosti a taky díky určitým výpadkům proti tomu co a jak moderuji... ale to je jedno. Já toužím po tom, abych jako zakladatel vlákna si mohl (když o to stojím) v něm udělat pořádat a udržovat čistotu. Tedy např. když si založím vlákno s návodem jak aktualizovat celou ČR na jedno kliknutí přes GJ a pak se tam někdo začne vylejvat o tom, jaký si koupil kalhoty na geocaching a že mu máme kliknout na fotku jeho dítky v soutěži vo vokurky na rok zdarma... tak prostě tohle co tam nepatří zamoderuji (aspoň) nebo smažu (nejlépe).
  • 0

#16 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2011 - 7:56

sobikovi napsal/a:
Rozdělení diskutérů do "hodností" je snad řešitelné, když se tady dokáže vymyslet spousta jinejch bejkovin pro statistiky apod. Myslím si, že je to většinou podle počtu příspěvků, ale za moderování příspěvku se určitě bodíky odčítají a za smazání nebo nevhodné chování dle moderátora atp. dvojnásob.
.


...dobrý nápad, ale já bych to ještě vylepšil - k rozdělení do hodností bych použil poměr počtu nalezených keší k počtu příspěvků na fóru. Komu by vycházelo míň jak jedna, což nám říká, že je to jen "kačer teoretik", tak tomu bych nedal žádná práva :D
  • 0

#17 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2011 - 8:00

Sally&eL napsal/a:
...dobrý nápad, ale já bych to ještě vylepšil - k rozdělení do hodností bych použil poměr počtu nalezených keší k počtu příspěvků na fóru. Komu by vycházelo míň jak jedna, což nám říká, že je to jen "kačer teoretik", tak tomu bych nedal žádná práva :D

souhlas, nejlépe status readonly, dokud neposbírá nějaké keše, aby opět mohl diskutovat :). Pak by si každý rozmyslel, aby vkládal pouze věcné příspěvky k tématu.
  • 0

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2011 - 8:47

Další vlákno o sociálním inženýrství kolem geocachingu, kde zase několika .... schází možnost řídit a komandovat ostatní, nejlépe na základě samozvaných předpisů. A to si představte, že já mám ještě spoustu nezapočtených příspěvků ze starého fóra, odkud se to s nicky autorů příspěvků nepodařilo naimportovat. Navíc by mne zajímala pravidla, na základě kterých se vlastně ty příspěvky moderují.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2011 - 9:18

Jo, presne tak. Ja uz takhle mam pocit ze se to moderuje az moc a to skoro zadni moderatori nejsou. Prestoze uroven fora je v zasade (ve srovnani s jinymi) dle meho nazoru na pomerne vysoke urovni, zasahu je tu vic nez byva zvykem. Tedy mozna prave proto je uroven slusna. Ale dohled je tu docela prisnej a kolikrat si rikam ze je klika ze moderatori nectou vsechno, protoze pokud by aplikovali stejnej metr na vsechny prispevky, pulku by jich smazali zejmena z duvodu OT. Jasne, muzeme bejt tvrdi a mazat to nekompromisne, ale je otazka zda 100% vecna diskuze kde se clovek neodchyli od tematu ani slovem by nebyla prilis sterilni. Tim samozrejme nechci nijak zpochybnovat bod 2 pravidel, ten proste plati. Ale predstava ze by se tu moderovalo jeste vic nez ted mi neprijde moc dobra. Moderovani chapu jako krajni nastroj ktery by mel branit zejmena vecem za hranici slusnosti, pripadne za hranici zakona, a ne aby si kde kdo mohl mazat co se mu zrovna nelibi. Ja osobne bych o pravo moderovat cokoliv nestal a kdybych ho mel, stejne bych ho nepouzival. Zda se mi ze bohate staci ze autor vlakna ho muze zamknout kdyz se to nejak vymkne a s tim by mel bohate vystacit. Moderovani ve vetsim rozsahu by temer jiste vedlo k tomu katastrofickemu scenari co pepa popisuje. Nechte to jak to je a budme radi ze to celkem funguje.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama