Přejít na obsah


Fotka

Garmin Montana


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
298 odpovědí na toto téma

#21 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 13:01

Z čeho by ale mě kleplo, je ta úchylka s automatickým překlápěním displaye. Obecně nesnáším, když zařízení něco dělá "samo", bez mého příkazu. I na telefonu je to k vzteku, je spousta mezních poloh, kdy se to přetočí v nejnevhodnější chvíli. navíc na tom videu je vidět, jak dlouho to překreslení trvá - a to tam jstě nemá pár GPX souborů a obsáhlý POI. Nebrat.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#22 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 13:02

Parkis napsal/a: Oregon ti taky připadá titěrnej? pro mě osobně je tak na hranici toho jsem ještě ochoten sebou tahat :) Ale chápu že někdo může mít jiné nároky :)

No titernej zrovna ne ale pro me je to zase na spodni hranici toho, co mi pripada pouzitelny. Je to jako s mobilem, klidne bych bral dvakrat tak velkej, jako jsou soucasny prumerny, kdyby to melo poradnej displej a baterku co vydrzi aspon tyden ....
  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#23 PerryCZ

PerryCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 13:14

Taky mi to neprijde nijak zbytecne velke. Taham sebou obvykle spoustu zbytecnosti, ktere nakonec stejne nepotrebuju. Vetsi dysplej bych oproti O300 teda uvital. A i jasnejsi. Oci uz nejak prestavaji slouzit ci co a na kole teda za jizdy na oregonu vpodstate nevidim vubec nic.
  • 1

#24 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 15:11

DOkoukal jsem video a s ohledem k tomu, k cemu to potrebujeme my - ke geocachingu me zaujalo toto. Za prvé Garmin tvrdí, ze to prímo podporuje opencaching.com, ukázka listingu byla i s obrázkem uvnitr (tzn. opencaching podporuje gpx stahování i s obrázkem? bude GS podporovat gpx s obrázkem? jak to funguje?) Za druhé: seznam keší a listing zatím vypadá dost nepřehledně...v seznamu bez šipek vzdálenosti (které tam garmin pred nekolika mesíci dal) a bez nejakého ohranicení jednotlivých kesí v seznamu, text listingu pak narvaný tak jak se to vejde, bez nejaké hlavičky...ideál je ze konecne pridali tlačítka dolu pod text a clovek nemusi jak blbec tahat prstem po obrazovce, ale staci mackat sipecku nahoru nebo dolu (ze by se to mohlo konecne obevit v aktualizaci oregonu a dakoty?) Jinak display vypadá super, ale ta velkost a cena... Desivá cihla...
  • 0
Užívej života...

#25 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 15:17

ach ta lidová cena opět... já teda nevím jak vy, ale dát 120% měsíčního platu za novou navigaci... :|
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#26 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 15:24

To jsi nekde pod zivotnim minimem, ne?
  • 0

#27 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 15:24

Takový pádlo :D Drahý to je a ještě to beztak nebude umět WIGO, děkuji nechci :) Já pořád čekám až konečně přijde od Garminu nějakej fajn model co by mi sedl, ale tohle... Škoda že místo takových obludností nějak nezeštíhlili nebo nezmenšili Oregáno. To je tak, když není žádná velká konkurence... :|
  • 0
Pojďme zakládat krásné tradičky v přírodě! Nesmyslných mysterek ve městech už je příliš...
CWG na výměnu (+ MWG)

#28 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 15:34

Kac.a napsal/a:
Škoda že místo takových obludností nějak nezeštíhlili nebo nezmenšili Oregáno.


Dakota? :D
  • 0
Užívej života...

#29 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 15:37

puczmeloun napsal/a:
Dakota? :D

Nj, ale bez osekání funkčnosti a naopak vylepšení :D
Já vím, chci toho po gps moc, takže mi žádná nepřišla ještě tak úžasná, aby to za ty prachy stálo a lovím s mobilem :)
  • 0
Pojďme zakládat krásné tradičky v přírodě! Nesmyslných mysterek ve městech už je příliš...
CWG na výměnu (+ MWG)

#30 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 15:40

Mě se na tom líbí to, že to je outdoorová navigace, která půjde očividně plnohodnotně použít i v autě. To je pro mě plus. Baterky + akumulátor taky není k zahození. Na tu velikost + váhu jsem zvědavej v reálu. Pokud to padne do ruky jak mýdlo a člověk nebude mít pocit že tahá cihlu, bude to o.k. Až se rozhodnu že se rozloučím s PDA, který používám výhradně na autonavigaci, popřemýšlím, jestli se nezbavím i O300 a nepořídím tohle. Ale fakt si to chce nejprve ošahat
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#31 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 15:51

Osobně se mi to líbí... Je to zařízení, které je skutečně o něco větší než Oregon, ale na druhou stranu to plně nahradí v terénu autonavigaci (nemusím už tahat TomToma - Montana má úhlopříčku 10cm, TT 11cm = skoro žádný zásadní rozdíl. K tomu jeden držák, jedna nabíječka do auta.), turistickou navigaci (horší než Oregon to nebude) a fotoaparát (už z Oregona jsou ty 3M fotky v pohodě a tady je 5M). Takže místo 3 krámů a mobilu budu tahat jen jeden o trochu větší a pár baterií (v autě to stejně pojede na zdroj v držáku).

Jak tady už padlo, zdá se že Garmin zapracoval na vkládání obrázků do listingu, tlačítko na posun dolů, nahoru, natáčení displaje pro autonavigaci je supr, hlasový výstup také. Má to mít jack na sluchátka, takže by to mohlo řešit i wherigo se zvuky ;-)

A když se podívám tedy na cenu zařízení 3in1? Chtěl jsem kupovat TomTom GO 1005 Europe Traffic do auta za cca 8.000,-, novej menší a lehčí fotáček za cca 4.000,- a znovu si pořídit Oregona 550 za cca 7.000,- a nepotřebuji SD kartu za cca 1.000,- jsme na nákladech cca 20.000,- za obnovu hardware. Oznámené ceny jistě nebudou ty prodejní... takže Montana 650 x 3 krabičky je úspora cca 9.000,- A to jde.
  • 0

#32 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 15:59

Sobikovi: jen tak ze zvědavosti, přoč jsi prodával toho oregona když jsi ho chtěl znova pořizovat?
  • 0

#33 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 16:22

Parkis napsal/a:
Sobikovi: jen tak ze zvědavosti, přoč jsi prodával toho oregona když jsi ho chtěl znova pořizovat?

Z privátních důvodů...
  • 0

#34 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 17:02

Citecka napsal/a:
Z čeho by ale mě kleplo, je ta úchylka s automatickým překlápěním displaye. Obecně nesnáším, když zařízení něco dělá "samo", bez mého příkazu. I na telefonu je to k vzteku, je spousta mezních poloh, kdy se to přetočí v nejnevhodnější chvíli. navíc na tom videu je vidět, jak dlouho to překreslení trvá - a to tam jstě nemá pár GPX souborů a obsáhlý POI.

Nebrat.


Pocitam, ze to preklapeni pujde vypnout, u mobilu, co vim to jde take, aspon u meho. A nakonec to nemusi byt spatne. Uvidime v realu.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#35 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 17:07

Pěkna cihlička, jen co pravda je. Jenom ta cena je krapet přestřelená. Nejlevnější navigace za 12,5 k Kč, bez map, to je krapet moc. Uvidíme v reálu a na prvních recenzích, ale řekl bych, že s klidem zůstanu u Oregonu 300. :)
  • 0

#36 sardno

sardno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 17:47

Jeste info (fotky, specifikace, ...) primo od Garmina http://sites.garmin.com/montana/
  • 0

#37 Kocourvbotach

Kocourvbotach

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 19:15

Veškeré informace jste už určitě načerpali, na Navigovat.cz tedy jen shrnutí info v češtině: http://navigovat.mob...c-265-a-1316330 Další informace případně doplníme a o navigaci máme zažádáno na test ;)
  • 0
www.filmovamista.cz/projekt/geocaching
série Filmová místa. Pomozte nám najít zajímavá místa natáčení

#38 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 19:16

No pekny, tak tomuhle uz ani nebudem posmesne rikat mejdlo, ale rovnou cihla B) A s wherigem bych moc nepocital, to je mrtvy pro GS, natoz pro Garmin...
  • 0

#39 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 19:22

Nič zaujímavé som sa odtiaľ nedozvedel, cena bude určite premrštená ako u všetkých navigácií. Cena GPSiek vyzerá ako kartelová dohoda hlavných výrobcov. Je to možno pekné, aj so softwareom to bude možno trocha lepšie ako u Oregonu, ale existujú aj lacnejšie náhrady.
  • 0

#40 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 19:35

Kocourvbotach napsal/a: Veškeré informace jste už určitě načerpali, na Navigovat.cz tedy jen shrnutí info v češtině:

http://navigovat.mob...c-265-a-1316330

Další informace případně doplníme a o navigaci máme zažádáno na test ;)

Tak na to se teda fakt tesim, doufam, ze vam to pujci brzy. Jinak dve info se mi pres veskerou snahu zjistit nepodarilo - jak je to s tim wherigem a kolik kesi to v GPX pobere ....

Taky by me zajimalo, co si Garmin s Groundspeakem udelali - ve vsech dostupnych materialech se uz mluvi jen o opencachingu .... :|
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama