Přejít na obsah


Fotka

Garmin Montana


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
298 odpovědí na toto téma

#41 Kocourvbotach

Kocourvbotach

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 19:44

To je opravdu otázkou, co si "podělali", jestli jde skutečně jen o snahu Garminu udělat si vlastní hru, nebo je v tom něco víc... je pravdou, že Groudnspeak byl donedávna hodně nepružný, změny se dějí až nyní. Zkusím zjistit víc, uvidíme...
  • 0
www.filmovamista.cz/projekt/geocaching
série Filmová místa. Pomozte nám najít zajímavá místa natáčení

#42 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 19:45

no uvidime jak dopadne cena, ale na to ze kazdy vyrobce mobilu rve do fotaku i video .. no skoda .. ale treba na to udelaji sw. upgrade

zatim to vypada dobre, uvidime co z toho vyleze jak budou doplnovat funkce (nevidim tam krom WIGa ani ruzne sport doplnky kompatibilitu, atp) .. ale jinak to vypada velmi zajimave ..

kapsa napsal/a:
... ve vsech dostupnych materialech se uz mluvi jen o opencachingu .... :|


na garmin strankach se pise i o GC
Montana 650 supports geocaching GPX files for downloading geocaches and details straight to your unit ...
Vložený obrázek
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#43 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 20:00

jaa chci jen jednu vec, kurniik, jen jednu! kontrastni displej! klidne malej jako na oregonu. ale proboha, at je na nem za slunecneeho dne neco videt... sry, ze vam to piiisu, tezko s tim tady asi neco udelaate :)
  • 0

#44 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 20:02

Kocourvbotach napsal/a: To je opravdu otázkou, co si "podělali", jestli jde skutečně jen o snahu Garminu udělat si vlastní hru, nebo je v tom něco víc... je pravdou, že Groudnspeak byl donedávna hodně nepružný, změny se dějí až nyní. Zkusím zjistit víc, uvidíme...

Mas-li moznost, zkus oficialni dotaz, tohle by me fakt zajimalo. Nejvic ale to wherigo a pocet kesi v GPX ....

Orxion napsal/a: na garmin strankach se pise i o GC
Montana 650 supports geocaching GPX files for downloading geocaches and details straight to your unit ...
Vložený obrázek

To jo - ale kdyz na to kliknes, tak te to hodi na info o opencachingu .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#45 zelvik

zelvik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 20:45

Hmmm:| Jak to nema poradnou antenu, tak to neni nic pro me.;) Pockam si tedy, az bude displej s vetsim rozliseni na nastupci GPSmapu 62, a potom uz snad konecne svou obstarozni 60ku vymenim.B)
  • 0

#46 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 21:14

zelvik napsal/a:
Pockam si tedy, az bude displej s vetsim rozliseni na nastupci GPSmapu 62, a potom uz snad konecne svou obstarozni 60ku vymenim.B)

Že? B)

Ale jako jo, no, chce to zkusit v ruce.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#47 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 21:22

maaaca napsal/a:
A s wherigem bych moc nepocital, to je mrtvy pro GS, natoz pro Garmin...

Presne tak, opravdu tam neni. Chystam srovnavaci tabulku vcetne velikostniho porovnani vedle sebe s O550.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#48 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 21:54

djw napsal/a:
jaa chci jen jednu vec, kurniik, jen jednu! kontrastni displej! klidne malej jako na oregonu. ale proboha, at je na nem za slunecneeho dne neco videt...

sry, ze vam to piiisu, tezko s tim tady asi neco udelaate :)


? Display meho O550t je za slunencneho dne citelny i s vypnutym podsvicenim. Pruser jsou dny je pod mrakem ale soucasne je hodne jasno to se pak neda najit uhel kde by se to nelesklo.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#49 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 22:34

kapsa napsal/a:
Jinak dve info se mi pres veskerou snahu zjistit nepodarilo - jak je to s tim wherigem a kolik kesi to v GPX pobere ....

Podle specifikace na http://sites.garmin.com/montana/ Wherigo nebude podporovat žádný model :-( což je fakt škoda. Holt další voda na mlýn OpenWIGu a dalším projektům.

Pokud jde o počty keší atd. tak oficiální specifikace říká stejně jako Oregon x50, tj. 2000 resp. 5000, ale uvidíme jaká bude realita s final firmware. Určitě horší než s Oregonem x50 to nebude ;-)

Je ale patrný odklon od GS a jednoznačný tlak na OpenCaching. Pokud by to mělo přinést podporu obrázků a dalších fíčur do listingu, určitě GS nezůstane pozadu.
  • 0

#50 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 22:48

Srovnání vlastností Oregona 550 a Montana 650
  • 0

#51 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 23:42

AHA & team napsal/a:
Srovnání vlastností Oregona 550 a Montana 650


Malinko zklamání, co ... Větší a mírně lepší display je plus, velikost interní paměti se u 550 dá nahradit SD kartou, ostatní parametry víceméně srovnatelné, 650 neumí wherigo - vnímám jako mínus,

Automobilové funkce pomíjím, to pro mne důvod ke koupi není.

Od _novinky_ jsem v dnešní době čekal, že už bude umět přes wifi a/nebo přes modrozub stahovat GPX rovnou ze serveru nebo aspoň telefonu, tady ten vývoj nějak spí.

Nedávno uvedené chipy, co umí GPS,Glonass i Galileo současně - nic, ticho.

Obávám se, že kdo si dělal zuby na levnějš Oregon bude muset ještě chvíli počkat, zbavovat 550ky se zatím nebudu a odhaduji, že takto uvažovat nebudu jen já. Cena novinky mi stejně jako většině přijde neadekvátně přemrštěná.

650ka se mi líbí, krok dopředu to je - jen jsem čekal skok a zatím to (pro mne) vypadá na krůček. Pletu se moc ?
  • 0

#52 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 1:52

Ta cena sleze... vždycky byly takhle nadsazený, 62ka co já vím byla taky kolem 12cti, ne? Podporu Wheriga už asi čekat nemůžeme - já to vidím nějak tak že GS s Garminem se prostě přestali mít rádi. Upgradem fw z Oregona zmizelo logo GS a místo něj je tam ta příšerná truhla s pokladem - proč ? Garmin se vykašle na GS a založí si vlastní opencaching - proč ? A free PM na měsíc k novejm Garminům už taky není, mám takovej pocit... Ještě si vymyslej opencachingový GPX a pošlou GS úplně doháje a .... 60tkařům bude hej :D Napište někdo Magellanu, ať přestane kašlat na Evropu! ;) Já už nikam nepíšu, je brzo, du spát.
  • 0

#53 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 7:11

Jen nechápu, v čem je výhoda té jejich "lithium-ion battery", když to pak vydrží méně, než na AA. Proč? Jde o váhu? Zbytečně o to dražší a zdá se mi, že to nic nepřinese. A taky nechápu, proč to není wherigo - alespoň to tak podávají. Sice to zkoušel jenom asi jednou, ale proč to tam není? To je tam nějaký úplně nový software oproti starším verzím?
  • 0

#54 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 7:12

Tak se dobrovolne priznavam, ze moje pocatecni nadseni vystridalo totalni nas .... stvani !

Nepodpora wheriga a totalni ignorace Groundspeaku, to me fakt rozvzteklilo.
Co takhle sepsat nejakou petici pro Garmin ?
Sepsat to pripadne ve vice jazycich a soupnout nekam na web s podpisovym formularem - neco ve stylu :

Mily Garmine, pokud nebudete podporovat wherigo a budete dale ignorovat skutecny geocaching (Groundspeak), tak se zacneme po navigacich ohlizet jinde - napriklad zacneme vyjednavat s Magellanem o dovozu jejich navigaci do Evropy.

Myslim, ze bych vedel o geoshopu se schopnym vedenim, ktery by se mohl prinejmensim pokusit o vyjednavani, ktere by pripadne mohl podporit prave touto podpisovou petici.

Nedavno jsem si dokazali, ze kdyz budeme tahnout za jeden provaz, tak si dokazeme leccos prohlasovat na Groudspeaku, proc bychom to tedy nezkusili i na Garmin ??
Podporili by jste to? Pokud bude ohlas alespon trochu pozitivni, zacnu na tom hned pracovat ....

  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#55 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 7:17

kapsa napsal/a:
....Mily Garmine, pokud nebudete podporovat wherigo a budete dale ignorovat skutecny geocaching (Groundspeak), tak se zacneme po navigacich ohlizet jinde - napriklad zacneme vyjednavat s Magellanem o dovozu jejich navigaci do Evropy.....


Mě je to třeba úplně jedno, protože si jí stejně za tu cenu nepořídím a jsem velmi spokojen s Colorado 300 :) - ale klidně to v rámci kolektivizmu podepíši.
Ale ještě bych tam připsal, ať si ten lion battery pack nechají a dávají to levněji ;) - k čemu je dobrý?
  • 0

#56 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 7:24

Mau Loftin napsal/a:
Jen nechápu, v čem je výhoda té jejich "lithium-ion battery", když to pak vydrží méně, než na AA. Proč? Jde o váhu? Zbytečně o to dražší a zdá se mi, že to nic nepřinese.

Předpokládám že je to kvůli možnosti dobíjení v autě
  • 0

#57 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 7:30

Parkis napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:
....."lithium-ion battery"....dražší a zdá se mi, že to nic nepřinese.

Předpokládám že je to kvůli možnosti dobíjení v autě


Hmm, to by možná jistou logiku mělo. A je potřeba nějak uživatele donutit si dokoupit další nabíječku do auta za super cenu :)
  • 0

#58 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 7:55

Zaujala mne avizovaná informace o zvýšené citlivosti a přesnosti. Už jsem kešoval s několika typy navigací a na základě praktických zkušeností stále za nejpřesnější považuji historickou 60CSx (SirfStar III). Vlastníci Oregonů nechť prominou.
  • 0

#59 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 8:10

Že neumí wherigo mi tolik nevadí... wherigo keší je opravdu minimum a dají se odehrát buď s alternativou na mobilu nebo s kamarádem, který má stroj co to zvládne. To, že GS tak nějak rozvoj wherigo nepodporuje je zřejmé a celá ta hračka upadá. Nedivím se tedy, že Garmin po rozchodu s GS tuhle umírající věc z navigace vykostil a místo toho naimplementoval něco jiného, třeba to otáčení displ. Je jasné, že se většina skalních kačerů na toto zařízení dívá jako na krok zpět od jejich hard outdoor zařízení, ale myslím si, že velká masa cílových uživatelů je právě ta, která toho hodně najezdí autem a vedle toho běhá po přírodě nebo jezdí na lodi. Hodně dlouho se brblalo nad tím, že sice automobilové navigace Garmin umí pracovat s TOPO mapou, ale k ničemu to moc nebylo. Stejně tak z druhé strany Oregon/Dakota zvládnul "autonavigaci", ale k ničemu to moc nebylo. Tak tedy vzniklo tohle zařízení, což je dle mého 60% outdoor a 40% auto hračka. A tak je potřeba se na to dívat...
  • 0

#60 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 8:26

Tak jsem zkusil udelat mensi srovnavaci tabulku, dal jsem tam jenom veci, ktere jsou nejak podstatne. Ale hlavne jsem se pokusil nejak "trefit" tu velikost ve vzajemnem porovnani vedle sebe O550 a M650:

Vložený obrázek

sobikovi: no hlavne by si mel Garmin uvedomit jednu zasadni vec a to, kdo jsou jejich zakaznici. Docela bych se vsadil, ze to budou ve vetsi mire prave geocacheri, kteri si ji kupuji prave s ohledem na hrani geocachingu. Skoda, ze jiny vyrobce neni schopen nejak pruzne zareagovat a nastoupit i zde konkurencni boj - vzdyt se podivejme do autonavigaci, tam uz to vyrabi doslova kdekdo.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama