Přejít na obsah


Fotka

Anketa k SEČ / SELČ


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 16:17

Chtel bych touto cestou požádat moderátory o zařazeni ankety k prvidelnému zavaděni "letniho času", pokud možno s následujicí strukturou: Z uvedných modelů mi nejlépe vyhovuje: 1. Ponechat stále jen pásmový středoevropský čas (SEČ), (který je v současnosti užíván jen v zimním období) 2. Pravidelné třídání SEČ / SELČ 3. Ponechat stále jen "letní čas" (SELČ) 4. Je mi to jedno, neřeším blbosti Předem diiicache za vlidné přijetí mé prosby. sundialer P.S.: Toto vlákno ponechte, prosím, pouze pro případnou diskusi o předmětu "Anketa k SEČ / SELČ". Pokud chcete diskutovat o vlastním předmětu ankety, tedy o "SEČ / SELČ", zalozte si na to jiné vlakno v jinem foru.;) Děkuji za pochopení.
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#2 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 19:07

Anketě ANO, letnímu času NE! Reinkarnace pekaře Pecky ze Sobětuch :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 19:15

4) přizpůsobím se tomu co má celá Evropa a spousta okolních států
  • 0

#4 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 19:47

sundialer napsal/a:
Chtel bych touto cestou požádat moderátory o zařazeni ankety k ...

a KaMo_cz dodal/a:
... zrušení všech anket a dotazníků.
  • 0

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 19:52

KaMo_cz napsal/a:
... zrušení všech anket a dotazníků.

Proč? (Mám teda na mysli ankety v levém sloupci, ne všechny možné dotazníky ve fóru.)
  • 0

#6 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 20:00

Arne1 napsal/a:
4) přizpůsobím se tomu co má celá Evropa a spousta okolních států


Ano to je take model, ktery muze mit sve zastance.
V takovem pripade bych ale doporucoval:

1. Ponechat stále jen pásmový středoevropský čas (SEČ),
(který je v současnosti užíván jen v zimním období)
2. Pravidelné střídání SEČ / SELČ
3. Ponechat stále jen "letní čas" (SELČ)
4. přizpůsobím se tomu co má celá Evropa
5. Je mi to jedno

Vzhledm k tomu, ze jsem v tehle problematice docela zorintovany vim, ze lidi, kterym je to docista jedno je prvdepodobne vubec nejvic, proto stojim o to, aby tam svou volbu meli.

Navic se obavam, ze se tim zbytecne rozpada povodni struktura: ten kdo da prednost prispusobit se Evrope muze proste zvolit bud "2. stridani", nebo "4. je mi to jedno" z puvodni struktury... (?)

Ale abych pravdu rek, jde mi hlavne o to, aby tady takova anketa probehla a mela co nejlepsi vypovidaci hodnotu o tom, co preferuji prave kaceri. Nakonec i celkovy pocet hlasujicich (ve srovnani s ostatnimi anketami) bude mit svou vypovidaci hodnotu.

Diky za nazor, snd
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 20:02

Buď střídat jako teď, nebo nechat LETNÍ. Vždycky jsem vstával za tmy, ale štvalo mě chodit domů za tmy. Španělé toto neřeší. Mají SEČ/SELČ, a přitom jsou západněji než Anglie. EDIT:nepochopil jsem, že se nediskutuje o času, ale o anketě. V tom případě je mi to celkem jedno, ať anketa je nebo není.
  • 0

#8 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 20:04

a KaMo_cz dodal/a:
... zrušení všech anket a dotazníků.

:o:o:o :D

Tak snad aby sis o to pozadal ve vlakne ktere si k tomu zalozis. ;)

Samozrejme ze mam na mysli anketu v levem sloupci, ktera se tam tak jak tak kazdy mesic meni.
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#9 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 20:17

Jsem pro střídání SEČ/SELČ už jen z důvodu, že prostě je v létě delší den. Někdo kdo přijde z práce třeba v pět odpoledne, by už nemusel mít tolik času na to aby si šel např. zajezdit ven na kolo, nebo taky třeba vyrazit kešovat. To, že přechod je nepříjemný, je sice fakt, ale na druhou stranu, ty dva dny za rok není moc, člověk si na to vždycky brzo zvykne (mi to třeba nedělá problém vůbec, ale chápu že někdo to vnímá jinak). Prostě myslím, že ty dvě malé změny za rok za těch mnoho hodin v létě navíc stojí.
  • 0

#10 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 20:22

4) v první verzi s výhradou, že mně to není jedno proto, že mně to nezajímá, nýbrž proto, že označování času je jenom otázkou společné dohody, s časem jako takovým naštěstí nic dělat neumíme 4) v druhé verzi s dodatkem, že dohoda společná s ostatními sousedními státy je praktická a usnadňuje život ať už je jakákoliv ...kdepak anketky, ty já rád, je ve hře nějaká výhra? :D
  • 0

#11 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 20:38

Zkusim zopakovat svoji prosbu z prvniho prispevku:

Toto vlákno ponechte, prosím, pouze pro případnou diskusi o předmětu "Anketa k SEČ / SELČ". Pokud tedy chcete diskutovat o vlastním předmětu ankety, totiz o "SEČ / SELČ", zalozte si na to jiné vlakno v jinem foru. ("Obecné" nebo co ja vim treba "Témata mimo geocaching")
Jeste jednou děkuji za pochopení.


Mam totiz za to, ze z vysledku ankety na kterou klikne par stovek kaceru se dozvime mnohem vic, nez padesati prispevku v kterych budou jednotlivci lobovat za te "svuj" model ktery preferuji a vysvetli nam proc.
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#12 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 20:41

edit: Za příspěvek oproti výše uvedené instrukci se omlouvám, ale sepisoval jsem ho ještě v době před uvedenou výzvou. Já jsem šeroslepá "sova", takže jednoznačně preferuju variantu 3 (permanentní UTC+2 nebo dokonce UTC+3 :)). Zachování stávající situace (varianta 2 tj. střídání UTC+1/UTC+2) mi taky jakž takž vyhovuje. Variantu 1 (permanentní UTC+1) odmítám, ač je to s ohledem na klíčovou polohu naší země postoj nevlastenecký. Varianta 4 v mém případě nepadá do úvahy - umělé osvětlení můj problém neřeší, tudíž vidět na cestu při denním světle je pro mě naprosto vitální. Jinak myslím, že cennou sbírku kačerských názorů k tématu ti poskytnou logy na brněnské mysterce, věnované letnímu času (wpt s přímým odkazem sem vinou momentálního výpadku GC.cpm nehodím, ale jistě si to pak snadno najdeš). Mimochodem, nedávno jsem četl cosi o tom, že Britové (resp. především Angličani) údajně plánují přestup do našeho časového pásma...
  • 0

#13 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 20:59

sundialer napsal/a:
....se dozvime mnohem vic, nez padesati prispevku v kterych budou jednotlivci lobovat za te "svuj" model ktery preferuji a vysvetli nam proc.


výsledky budou určitě zajímavé a překvapivé... nicméně je to tvoje vlákno, tak se omlouvám za preferenci svého modelu a vysvětlování proč B)
  • 0

#14 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 21:18

jaghut napsal/a:
...se omlouvám za preferenci svého modelu a vysvětlování proč B)

Neni treba se omlouvat, spis si myslim, ze to vlakno o "SEČ / SELČ" nakonec pro velky zajem diskutujicich stejne zalozim sam...;)

Toniczechovi samozreme dekuji za tip, uz jsem si ji nasel, jeto Saturninova GC1Y93Q. Ale preci jen, srovnani mesicni anketa na GC.cz vs. procitani a vyhodnoceni 210 nalezu...:(
Nicmene urite to taky udelam a bude-li o to zajem, rad tady (nebo v tom novem vlaknu?);) vysledek zverejnim.
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#15 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 21:40

Mě tam chybí možnost 5. Zavést trvale UTC+3. ;)
  • 0

#16 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 22:21

d-n napsal/a:
Mě tam chybí možnost: 5. Zavést trvale UTC+3. ;)

To mas tak: ve statistice tady na GC.cz je nyni cca 20 000 kaceru s vice nez 20 nalezy. Anket se pravidelne ucastni 400 - 900 resondentu. To je mene nez 5 %. Takze nema smysl mit ambici pokryt vyberem odpovedi 100 % kacerske populace. :) Tak tam tu svoji navrhovanou mozna ani mit nebudes... :(

Jinak, ja to, ze me vysledek zajima myslim celkem vazne a s duvody tady nechci obtezovat. Ale treba sem casem dam pro vazne zajemce nejaky odkaz.

Tedy ze vseho nejradeji bych uvital reakci nekoho, kdo rozhoduje o tom, jaka anketa tady pristi mesic bude. Netusim kdo to je, ale chci verit tomu, ze nebude problem se snim na konkretni podobe ankety dohodnout. :) snd
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 22:59

KaMo_cz napsal/a:
a KaMo_cz dodal/a:
... zrušení všech anket a dotazníků.

Naprostý souhlas, zdejší ankety jsou zcela o ničem... komu co dala?
  • 0

#18 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2011 - 0:08

sobikovi napsal/a:
Naprostý souhlas, zdejší ankety jsou zcela o ničem... komu co dala?

No, tak diky za podporu, sobiku. Mozna tedy nakonec svoji prosbou prispeju k tomu, ze tady zrusime zbytecnou rubriku ktera zaujme sotva tisicovku lidi mesicne. Taky vysledek... :D

Jen bych se tedy jeste zdvorile zeptal sobiku ja Tebe: Ptas se, komu ankety co davaj. A Tobe tedy snad neco berou, ze se primlovas za jejich zruseni?

Fakt nejak nechapu, co vadi na anketach cloveku, ktery sem posila nekolik prispevku denne, zrovika ve chvili, kdy nekdo pozada o zarazeni ankety na tema, ktery se mu zda zajimavy. :o
No ale zkusim se nad tim zamyslet, snad me neco napadne... ;)
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#19 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2011 - 6:26

On Sobík má jenom nutkavou potřebu furt do něčeho kecat. Sorry za offtopic.
  • 0

#20 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2011 - 10:11

A proč ve volbách není možnost, které rozumí a používá celý inteligentní svět, t.j. UTC? Pak Ti odpadne veškeré přepočítávání, ať jsi kdekoliv. A co se týká tématu - je mi úplně jedno, zda anketa bude nebo ne. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama