Přejít na obsah


Fotka

řešení kolize GC2Y959 v Brně


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
46 odpovědí na toto téma

#1 Schvon_CZ

Schvon_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 18:48

Ahoj kolegové, původně jsem to chtěl řešit v WN logu přímo u keše, ale zdá se mi to nepatřičné, tak to pustím sem. Snad se s tím "popereme" se ctí a VĚCNĚ.

Po přesunu (viz log http://www.geocachin...98-7fd504c61fba) krabky GC2Y959 na bezkolizní místo jsem chtěl napsat následující WN:

Ahoj "rypalove" a niximore. Mozna by to chtelo trochu zchladit hlavu, nez tady vysypes takove odsudky. Ownerku kontaktoval dle logu reviewer uz drive a bez vysledku. Kdyz jsem si byl rano pro bod (taky jsi logoval FI a ne WN;)), tak jsem navrhoval presun na mostek (zhruba N 49° 12.523 E 16° 38.029). Tam by kolize snad byt nemela, ale klidne se necham opravit. Ani by mne vsak nenapadlo vzit cizi kes, dat si ji do kapsy a prenest na misto, ktere se mi zda vhodnejsi, byt by to bylo s pozehnanim reviewera, avsak bez obeznameni ownera se situaci. Co pravidla a ucta ke krabce, ackoliv je problematicka? Ownerka ted vlastne muze s klidem na sve kesi po nalezu logovat FI, aby byla pitoreskni situace dovedena ad ultimum.
Myslim, ze na reseni techto situaci tady mame reviewera a ne samozvane subreviewery. Nikdo krom ownera nema pravo krabku samovolne prenaset. Muze zustat u navrhu, snahy kontaktovat ownera, diskutovat na foru...


Radši to dávám sem. Prosím jen o věcné názory. Pokud Vás to nezajímá, stačí kliknout jinam. Díky.
  • 0

GC je tu pro radost. Ti, co na to někdy zapomínají, ať jdou hrát navždy na schovku!


#2 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 18:53

Nějak nechápu, proč si to musel dát sem na fórum???? co tě k tomu vedlo, prosím tě? A k tématu: Naprostý souhlas s niximorem. Nějaká tolerance k začátečníkůn, a nejen k nim, být musí...... Edit: A pokud vím, tak se jedná o tuto keš GC2Y959
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#3 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 19:23

Jestli je autorka dítě, stejně jako její pomocník R+M alias belganskytygr, třeba ani neví, jak zareagovat. Díky Niximore za aktivitu, naprosto souhlasím a snad se brzy ozve. Mrzí mě, že jsem musel na kolizi reagovat a celou potíž vynesl na světlo, ale pochopitelně jsem na tomto místě nemohl jinak :/
  • 0

#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 19:42

Taky nechapu, proc se to musi resit tady na foru a ne primo pod listingem kese...Neprijde mi to jako nejaky reseni problemu, ale spis maskovany pranyrovani (jen nechapu jestli niximora, Aqalunga nebo autorky kese). Autorka ma, za tu dobu, co je registrovana, jen 12 ulovku..Ale na druhou stranu (podle logu) se ji podarilo vytvorit kes na peknym miste, coz uz je dneska temer vzacnost (kdyz vezmu, ze drtiva vetsina treba mysterek je naprosto o nicem umistenim). A pokud nereaguje...ne kazdej leze kazdej den na mejla... jsou to dva dny... Jinak k tomu, jak byl provedenj presun: me osobne by to hodne nas..tvalo, kdyby mi nekdo takle soupnul kesku...Nezlobte se na me, ale tohle se muze? :-O Nepripada mi moc fer vuci ownerovi, ze mu nekdo soupne kes v kolizi na jiny misto, kdyz dva dny nejde na mejla...Chapu, ze se retrivr muze prekouknout - porad je to jenom clovek, taky ho za to nehubuju, ale neprijde mi tohle jednani fer...
  • 0

#5 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 19:46

Od teďka je to jeho krabka :) bude jí chodit vyměňovat plínky, když se počurá, nebo utírat když bude pokakaná, no a párkrát si udělá komplet rekonstrukci. Už mu to prostě přischlo :)
  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#6 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 19:51

petulinka1 napsal/a:
Taky nechapu, proc se to musi resit tady na foru a ne primo pod listingem kese...Neprijde mi to jako nejaky reseni problemu, ale spis maskovany pranyrovani (jen nechapu jestli niximora, Aqalunga nebo autorky kese).

Autorka ma, za tu dobu, co je registrovana, jen 12 ulovku..Ale na druhou stranu (podle logu) se ji podarilo vytvorit kes na peknym miste, coz uz je dneska temer vzacnost (kdyz vezmu, ze drtiva vetsina treba mysterek je naprosto o nicem umistenim). A pokud nereaguje...ne kazdej leze kazdej den na mejla... jsou to dva dny...

Jinak k tomu, jak byl provedenj presun: me osobne by to hodne nas..tvalo, kdyby mi nekdo takle soupnul kesku...Nezlobte se na me, ale tohle se muze? :-O Nepripada mi moc fer vuci ownerovi, ze mu nekdo soupne kes v kolizi na jiny misto, kdyz dva dny nejde na mejla...Chapu, ze se retrivr muze prekouknout - porad je to jenom clovek, taky ho za to nehubuju, ale neprijde mi tohle jednani fer...


Kdyby tu keš přesunul a dal od toho ruce pryč, tak bych s tebou souhlasil. Ale on jí přesunul a nabídl jí pomoc s kompletné úpravou kešky, tak aby bylo vše ok. V tomto případě na tom nevidím nic špatného...Ale to záleží na úhlu pohledu....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#7 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 20:09

Nerikam, ze to je spatny. Jen mi to neprijde vuci autorce fer. Kort po takle kratky dobe. Dva dny jsou opravdu malo (kdyz vezmu, ze pokud jsem u pritele, dostanu se na mejla minimalne a byvam tam i vic nez dva dny nekdy...) Je dobry, ze nabizi pomoc, ale ten presun samotnej se mi proste nelibi :(
  • 0

#8 olaf3788

olaf3788

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 20:21

Mám na to stejnej názor jako petulinka1.Je sice pěkný,že nabízí pomoc,ale nic se určitě bez souhlasu ownera nemělo přesouvat.Ne každý je každý den na mejlu a mělo se čekat na ownera.
  • 0

#9 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 20:29

Inu, když někdo založí keš a nepočká si co se bude ani první den dít, tak je to trochu špatně, ne ? Ale podle názoru některých je to tak zcela normální.. něco založím a je mi to jedno co se děje. Z uvedeného příkladu nicméně plyne, že nezkušení kačeři by neměli zakládat keše. I když vynaloží veškerou snahu na založení keše jako je tucet jiných, stejně se může něco pokazit a oni přitom nejsou sami schopní nápravy...
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 21:37

Nemám moc náladu studovat celou kauzu, ale ať je owner zelenáč nebo starej pes, nemělo by se s jeho keší hýbat, dokud on k tomu nedá souhlas, nebo není archivována nebo prostě nezaprší... ... moc se mi nelíbí, když je moje keš v kolizi prostě tu co se nehodí vzít a posunout někam jinam jen kvůli tomu, že je to zelenáč, nereaguje a asi to pak rozdejchá. A o to víc se divím, že se to děje s tichám souhlasem schvalovače... :-(
  • 0

#11 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 21:38

Niximor. přesun prosím te ještě nějaký mysterky na jejich výchozí souřadnice. Třeba se to někomu bude hodit. ;) a na Rewievry kašli,mají svoji práce až nad hlavu. :D
  • 0

#12 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 21:46

Autacek napsal/a:
Inu, když někdo založí keš a nepočká si co se bude ani první den dít, tak je to trochu špatně, ne ? Ale podle názoru některých je to tak zcela normální.. něco založím a je mi to jedno co se děje.

Z uvedeného příkladu nicméně plyne, že nezkušení kačeři by neměli zakládat keše. I když vynaloží veškerou snahu na založení keše jako je tucet jiných, stejně se může něco pokazit a oni přitom nejsou sami schopní nápravy...

Ano,nevidim důvod proč by součástí registrace na GC.com nemohl být test z pravidel GC. Jednoduchý skript a po vyplnění správných odpovědi by teprve byl založen účet.....speciálně pro Czech republic. Nový kačeri i owneri by se hned jinak chovali a i kdyby test "ochcali" tak jako tak by jim v hlavách něco uvízlo.
ps: sr za ty hrubky
  • 0

#13 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 22:22

Pekny listing a tradina v Brne, to se ceni a u novacka obzvlast. Sice bych osobne ocekaval retract az do vyreseni situace, ale ruku na srdce - tohle je situace, ktera nema rychleho reseni, aniz by aspon nekdo neremcal. I to nejspravnejsi reseni retract tu nedavno bylo propirano a kdosi to chtel hnat az ke Groundspeaku, ze je mu takto odpirano zalogovat nalezenou kes.

Je spravne, ze Nix nabidl pomoc a pevne doufam, ze ji nabidli take vsichni, kdo meli cas se na ni zastavit a nebyl tam nikdo jen tak hrrrr pro bod, nez keska nahodou zmizi. Ano, uz mene spravne je, ze ji jen tak posunul bez vedomi a souhlasu autorky, ale po tom, co se obcas v Brne objevuje za ulety, dovedu tento cin zoufalstvi? pochopit.

Kazdopadne uz se stalo a co my vime, treba autorka jeste pekne podekuje. Takze s kamenovanim prosim pockejte, az se k tomu sama autorka kese vyjadri.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#14 Schvon_CZ

Schvon_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 22:23

vin-lin napsal/a:
Nějak nechápu, proč si to musel dát sem na fórum????
co tě k tomu vedlo, prosím tě?

A k tématu:
Naprostý souhlas s niximorem. Nějaká tolerance k začátečníkůn, a nejen k nim, být musí......

Edit:
A pokud vím, tak se jedná o tuto keš GC2Y959


Tady se přece jen debata vede lepe - je to diskusni forum. K tematu: tolerance a vstricnost byt musi, o to tady nejde. Jde o svevolny presun kese bez vedomi ownera. Kod kese jsem opravil. Omlouvam se za preklep.
  • 0

GC je tu pro radost. Ti, co na to někdy zapomínají, ať jdou hrát navždy na schovku!


#15 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 22:29

WAW napsal/a:

Autacek napsal/a:
Inu, když někdo založí keš a nepočká si co se bude ani první den dít, tak je to trochu špatně, ne ? Ale podle názoru některých je to tak zcela normální.. něco založím a je mi to jedno co se děje.

Z uvedeného příkladu nicméně plyne, že nezkušení kačeři by neměli zakládat keše. I když vynaloží veškerou snahu na založení keše jako je tucet jiných, stejně se může něco pokazit a oni přitom nejsou sami schopní nápravy...

Ano,nevidim důvod proč by součástí registrace na GC.com nemohl být test z pravidel GC. Jednoduchý skript a po vyplnění správných odpovědi by teprve byl založen účet.....speciálně pro Czech republic. Nový kačeri i owneri by se hned jinak chovali a i kdyby test "ochcali" tak jako tak by jim v hlavách něco uvízlo.
ps: sr za ty hrubky


No nevim nevim, zda bys u otazek k cemu je retract a jak se ma nalezce takto "zrusene" kese chovat, totalne nepropadl...
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#16 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 22:48

Jasně že propadl....... a co jako? Prezident ze mě taky nejspíš nebude ale aspoň se nebudu muset brodit srač...i. Nes..u se tam na co nemám. ps: párkrát bych si zagooglil.něco hodil do překladače,pak kouknul na geowiki a test bych potom zmáknul levou zadní :)
  • 0

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 22:48

A co je RETRACT? Jakým logem se to provádí?
  • 0

#18 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 22:50

Vazeni... neprijde vam, ze vznikla situace je maximalne k reseni mezi mnou, reviewerem a autorkou? Absolutne neni duvod to probirat na foru, absolutne neni duvod, aby se k tomu kdokoliv dalsi vyjadroval. Takze se prosim zdrzte utocnych komentaru na jakoukoliv osobu, a pockejme na reakci autorky. Diky! Pokud by to bylo mozne, idealne prosim moderatory o zamek.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#19 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 22:52

Říkal to i Lenin...... se Učit se Učit se Učit wole. ps: pardon,ale je období dešťů a maturit a ta ownerka může být jen nachlazena nebo zaneprázdněna.
  • 0

#20 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 22:54

Mezi Rewievrem a Autorkou....nikoliv tebou Nixi!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama