Přejít na obsah


Fotka

Jak se zbavit vosího hnízda?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
53 odpovědí na toto téma

#1 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 18:47

Potřebuji poradit od zkušených a zasvěcených. Kvůli vosám jsem musela archivovat keš a byla jsem požádána o zvážení situace, zda-li by nebyla možnost zbavit se jich. Jsou v zemi, mají kdovíjak hlubokou díru a budou určitě agresivní. Už jste se s tím problémem někdo potýkal?
  • 0
mishiczka1

#2 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 18:56

vypálit, vysířit, ... toho je .. idálně si odchyť včelaře B) .. a rozodně se tam nerýpej klackem ;)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#3 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 19:04

Jeden známý je tahal vysavačem z rázu dřeva.... Jeden jiný známý je vyháněl propanbutanem a potom hořákem, ale ty mrchy se uhnízdily v díře po krtkovi takže měl otřes mozku :) Ale zahrada přeoraná nebyla. Mě se osvědčil (proti hmyzu obecně) ACTELIC - smrdí jak psí šráky, ale je to síla. Ale může být nebezpečný i pro lidi a zvířata, to nevím, Vosy a mravence to ale vyklistýrovalo brutálně :)
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#4 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 19:18

Počkat si až všechny zaletijou do díry(takže tak v 9,10),tu díru úplně celou zalejt vodou(aby voda byla až na povrchu),až se to podmáčí tak vzít rýč a vršek překopnout a zakrýt tak tu díru,ale musí se to udělat rychle než bude díra moc hluboká a začnou si dělat únikový chodbičky,pak je to už na trochu delší štaci se jich zbavit,já to tak dělal několikrát i sousedům a zabírá to,hlavně se člověk nesmí bát když dostane nějaký to žihadlo,taky se to pak musí kontrolovat jestli nějaký neunikly a nezačali si dělat další hnízdo,kdyžtak to většinou dělají do pár metrů od původního
  • 0
Nejlepší je nedělat nic a poté si odpočinout. Lepší být pět minut srab než pak celej život mrtvej. Vzhůru,dolů!!! Chceš obelhat rodiče?Mluv pravdu!

#5 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 19:35

A je nutné se jich zbavovat jen kvůli nějaké geo-pixle? Na podzim bude problém vyřešen přirozenám vývojem a pak se může keška obnovit. Až na finálce bude příště ptačí hnízdo, vypálíme ho?
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#6 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 21:04

Taky si říkám, proč rovnou archivovat kvůli vosám. Letos jsem odlovil pokojně existující cache v dutině stromu, zatímco na druhé straně stromu v jiné dutině mají svoje hnízdo divoké včely - a mají ho tam už druhý rok!
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#7 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 21:04

Pokud je to někde v lese tak bych se taky přiklaněl k ponechani a na podzim si to přiroda vyřeši sama. Jinak doma na zahradě preferuji vypaleni benzinem - benzin vsakava do pudy takže se neni čeho bat že by najednou bouchlo. Vodní vysavač je taky dobra volba nebo velice silna horkovzduška - 650°C uděla dobry hukot i velmi hluboko v zemi.
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 21:14

Já jsem vytáhl stage z díry a nestačil jsem utíkat. Už se to tam nedalo vrátit. Tak jsem to dal o dva stromy vedle, napsal to do logu a funguje to dál. Myslím, že je to vhodné řešení. Proč archivovat nebo ničit vosy?
  • 0

#9 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 22:04

Nevím, proč jen kvůli nějaké krabičce zbytečně zabíjet jiné živé tvory, kteří chtějí také žít. Žij a nech žít. Nechápu proč si člověk uzurpoval právo rozhodovat o životě a smrti jiných tvorů a rozdělovat je na škodné a na ty ostatní. Každý tvor má v přírodě své místo a největší škůdce je vždycky člověk.
  • 0

#10 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 22:12

Díky za rady a názory a nepřeju žádnému alergikovi pigáro od divoké včely, až bude v tom lese na houbách. A že jich tam bývá.
  • 0
mishiczka1

#11 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 23:22

Or_Mi napsal/a:
Nevím, proč jen kvůli nějaké krabičce zbytečně zabíjet jiné živé tvory, kteří chtějí také žít. Žij a nech žít. Nechápu proč si člověk uzurpoval právo rozhodovat o životě a smrti jiných tvorů a rozdělovat je na škodné a na ty ostatní. Každý tvor má v přírodě své místo.


Naprostý souhlas. Když tak zkus nějaké šíbování s krabkou, ale určitě nech vosy žít - pro ně je to existenční otázka, pro nás, jakkolivěk vážně GC bereme, jen zbytná zábava.
  • 0

#12 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 9:14

Toniczech napsal/a:

Or_Mi napsal/a:
Nevím, proč jen kvůli nějaké krabičce zbytečně zabíjet jiné živé tvory, kteří chtějí také žít. Žij a nech žít. Nechápu proč si člověk uzurpoval právo rozhodovat o životě a smrti jiných tvorů a rozdělovat je na škodné a na ty ostatní. Každý tvor má v přírodě své místo.


Naprostý souhlas. Když tak zkus nějaké šíbování s krabkou, ale určitě nech vosy žít - pro ně je to existenční otázka, pro nás, jakkolivěk vážně GC bereme, jen zbytná zábava.


Přidávám také svůj hlas. Byla by hanebnost zabíjet ty obdivuhodné tvorečky, kvůli naší potrhlé zábavě. My lidi máme snad více rozumu a dokážeme se jejich hnízdu vyhnout.
A když je někdo alergický, tak musí s rizikem počítat.
  • 0

#13 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 9:35

Toniczech napsal/a:
Naprostý souhlas. Když tak zkus nějaké šíbování s krabkou, ale určitě nech vosy žít - pro ně je to existenční otázka, pro nás, jakkolivěk vážně GC bereme, jen zbytná zábava.


Ono se to snadno rekne, ale hur dela. Vosi hnizdo totiz neni nekde u krabky, ale je po ceste (predstavuj si pesinu, kam se ztezi vejde jeden clovek), navic jde o nocni kes a vosi hnizdo je par centimetru od pesiny, tedy fakt staci udelat krok vedle pesinky a stojite nohou ve vosi dire! Byla jsem se tam podivat ve dne a fakt je, ze v noci bych si toho hnizda vsimla az ve chvili, kdy bych v nem stala :-( Jako ochrance prirody mi taky trha srdce, kdyz by se mely vosy vyhubit (kazdy ma pravo na zivot a to ze jako jediny druh ovladame pocitace, neznamena, ze mame pravo rozhodovat o tom, kdo bude zit a kdo ne) nadruhou stranu, jezdim s detma na tabory a do prirody a vim, ze kdyz proste mate na starosti 20 neposednych skritku, musite se nekdy rozhodnout hlavou a ne srdcem! Proste za ne mate zodpovednost!!! Kdo nevidel alergicky zachvat od hmyziho bodnuti to asi nepochopi, ale ja plne chapu mishiczku, ze kes archivovala. Na druhou stranu je to fakt skoda, protoze jde o moc hezkou kes a je velka skoda ji zrusit jen kvuli hnizdu, proto ten navrh na odhmyzeni...Takze kdyby nekoho napadl jiny etictejsi zpusob, sem s nim :-)
  • 0

#14 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 9:37

Do listingu napsat že tam sou vosy, že hrozí pobodání. Člověk si to podle sebe rozmyslí, stejně jako třeba pětkové keše. Zabíjení včel, ať jsou to jakékoliv potvory odsuzuju. Geocaching je hra a navíc má tendence ochrany přírody (cito). Kvůli téhle hře by nemělo být takhle extrémně ubližováno přírodě. Co by jako bylo dál?Likvidovat hnízda, nory či bezdomovce jen proto, že se usídlili blíž keši, než je ownerovy záhodno???
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#15 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 9:55

Jo tak ona je to ještě noční keš? Vosy v noci spí a ta jejich díra nebude mít půl metru na šířku, aby do ní člověk spadl a probudil je. Za poslední měsíc jsem odlovila tři keše v blízkosti vosího hnízda do 2 metrů a kupodivu mě při tom vosy nesežraly. Netřeba být pořád s přírodou ve válečném stavu ;) Alergik má mít především vždy u sebe léky, vosa ho může bodnout na zahrádce hospody, kde nejbližší hnízdo je několik kilometrů daleko.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#16 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 9:59

noelin napsal/a:

Ono se to snadno rekne, ale hur dela. Vosi hnizdo totiz neni nekde u krabky, ale je po ceste (predstavuj si pesinu, kam se ztezi vejde jeden clovek), navic jde o nocni kes a vosi hnizdo je par centimetru od pesiny, tedy fakt staci udelat krok vedle pesinky a stojite nohou ve vosi dire! Byla jsem se tam podivat ve dne a fakt je, ze v noci bych si toho hnizda vsimla az ve chvili, kdy bych v nem stala :-( Jako ochrance prirody mi taky trha srdce, kdyz by se mely vosy vyhubit (kazdy ma pravo na zivot a to ze jako jediny druh ovladame pocitace, neznamena, ze mame pravo rozhodovat o tom, kdo bude zit a kdo ne) nadruhou stranu, jezdim s detma na tabory a do prirody a vim, ze kdyz proste mate na starosti 20 neposednych skritku, musite se nekdy rozhodnout hlavou a ne srdcem! Proste za ne mate zodpovednost!!! Kdo nevidel alergicky zachvat od hmyziho bodnuti to asi nepochopi, ale ja plne chapu mishiczku, ze kes archivovala. Na druhou stranu je to fakt skoda, protoze jde o moc hezkou kes a je velka skoda ji zrusit jen kvuli hnizdu, proto ten navrh na odhmyzeni...Takze kdyby nekoho napadl jiny etictejsi zpusob, sem s nim :-)


Mám to brát tak, že když se jede s dětmi do lesa, tak je ho třeba předem odhmyzit?? :o na a projistotu možná taky vytlouct všechny hady, co kdyby náhodou...
Takhle to přeci nejde brát. Jasně, něco jiného je to řešit u domu, či přímo na tom táboře u stanů, ale v lese to fakt není dobrá cesta.
Já alergik jsem, ale bodavý hmyz nezabíjím, snažím se s nimi vycházet po dobrém, zbytečně je neprovokovat a jde to. Jako díte jsem na houbách taky šlápla omylem do hnízda, dvě jsem schytala, naštěstí do dolní poloviny těla, bylo to hodně nepříjemné ale moje blbost. Rozhodně mě kvůli tomu rodiče nepřestali brát do lesa. Od té doby jsem opatrnější kam šlapu a nosím s sebou projistotu svojí KPZ, kde mám mimojiné prášky na alergii a kortikoidy potlačující otoky.

Ke keši: vážně je tam jen jedna pěšina, nejde trasu keše trochu přesunout?
  • 0

#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 10:16

Kvůli dětem na taboře bych to chápal, ale kvůli nějaký plastový pixle v dnešní přepixlovaný době fakt ne. Do zimy disabluj/zaarchivuj, pak se to vyřeší samo.
  • 0

#18 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 10:19

ne Raraku, kdyz se jde do lesa, tak neni nutne ho predem odhmyzit!!! Od toho se do toho lesa chodi, aby deti videli i neco jineho nez veverky v lesoparku. Ale pokud je vosi hnizdo u cesty, kterou nutne musis pouzivat a je riziko, ze se ti nejake dite zrani, je tvoje povinnost jako zodpovedne osoby, udelat vsechna opatreni aby k tomu nedoslo! Kdyz jdes jednou na vylet, tak jdes proste jinudy, ale kdyz tam mas chodit denne (v pripade kese tomu tak muze byt), je treba toto riziko zvazit! Polemizovat od stolu je jedna vec, ale realita je bohuzel casto jina. Ja bych byla prvni, kdo tu bude kamenovat kazdeho, kdo by chtel nehumanim zpusobem nicit zive tvory (mam moralni problem i se zabitim komara, ktery me saje), kdybych na tom miste nebyla a nevcitila se do "zodpovedne osoby". Bezte tam se svyma detma a verte, ze budete prvni kdo bude nadavat, jak nekdo muze vest trasu tak nebezpecne. Bohuzel trasa nelze premistit, pokud bychom nechteli dal nicit prirodu vyslapanim novych cest. Ja navrhuji rozhodne do listingu informaci o hnizdu pripsat treba i s waypointem a fungovat to muze. Jen jsem v tehlech vecech fakt opatrna, protoze kdyz alergika pichne vosa (myslim alergika alergickeho na hmyzi stipnuti;), který oteče do pěti minut a pak přestává dýchat! navic v noci - je to nocni kes, a nejblizsi nemocnice je 15 km (auto 2 km), je podle me lepsi zavest drasticka opatreni nez tohle potom resit...To je muj nazor
  • 0

#19 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 10:30

alkes napsal/a:
Kvůli dětem na taboře bych to chápal, ale kvůli nějaký plastový pixle v dnešní přepixlovaný době fakt ne.
Do zimy disabluj/zaarchivuj, pak se to vyřeší samo.


prepixlovano mate v praze;) a tahle kes vazne za to stoji :D Teda samozrejme znam i hezci, ale kdyby kazda kes byla aspon z poloviny tak napadita, tak tu mame georajB)
  • 0

#20 Novinha

Novinha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 10:33

Máme vosy na zahradě. Zjistila jsem to ve chvíli, kdy jsme uklízeli staré krámy u stromu a já jsem dostala tři žihadla. Nejdřív jsem byla naštvaná, ale dokud jsme se nerýpali přímo u hnízda, ani jsme o nich nevěděli. S podzimem, zimou hnízdo opustí a my to douklízíme potom. Před pár lety se nám zabydlely v štítu chaty sršni. Hasiči nám tehdy řekli, že na soukromém pozemku je to nezajímá a deratizační firma neměla dostatečně dlouhý žebřík. Tak jsme to dohromady vydrželi do zimy. V lese bych takovou věc vůbec neřešila. Myslím si, že by stačilo info do listingu a archiv nebyl nutný.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama