Přejít na obsah


Fotka

Jak se zbavit vosího hnízda?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
53 odpovědí na toto téma

#41 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 14:40

Použij hlavu a keš dočasně přemísti. Do 5 minut je po problému.
  • 0

#42 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 20:07

Rozhodně není fanatismus chovat se v lese a v přírodě ohleduplně a zbytečně nezabíjet živé tvory kvůli pitomé krabičce. Nějaké pseudo-anti-ekologické žvásty si nech na jinou diskuzi. Fanatismus je podle slovníku cizích slov slepé vášnivé nadšení. Jak jinak nazvat člověka, který kvůli nadšení z vlastní krabičky chce pobít hnízdo živých tvorů, kteří se provinili jen tím, že se usadili v blízkosti krabičky? Respektivě krabička byla usazena v jejich blízkosti. :|
  • 0

#43 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 20:22

Cokoli ti nesedí do demagogie, je automaticky anti-ekologické, a tudíž zároveň hanebné. Pěkný světoobzor, vskutku B) - ale o tom už tu byla řeč. Naopak, drahý inkvizitore. Já jsem VELMI ekologicky založen, už od dětství, a to už teda bude sakra let :( - dokonce fakt málokdy něco zabiju, i kdyby mě to kouslo (s vyjímkou klíšťáků, ty vraždím důsledně :D ) . Ale nedělám z toho dogma a nestydím se za to, že mám sílu a moc větší, než většina okolo mne - ony si ty vosy taky taková omezení nevytyčují. Naopak. On je vůbec život v jejich zorným úhlu daleko jednodušší... Pitomá krabička? A co tu teda děláš? Nejseš na špatným fóru? Nadšení z vlastní krabičky? A to je definice fanatismu? Hmm... není ono to nakonec tak, že ten owner tu krabičku s vynaložením vlastních prostředků, času a rizika s nesením kůže na trh udělal pro ostatní a z obavy o ostatní se tu zeptal, zda a co udělat s vosama, tedy s potenciálním ohrožením ostatních, nikoli jeho vlastní osoby? A za to, že se zeptal - i když moh v klidu fouknout cokoli do díry a neštěk by ani pses - mu tu nasazujou jmenovaného hlavu? Jde o pořadí hodnot. A to je věc velmi, velmi osobní, drahý inkvizitore. A nikde tu zatím nepadlo, jak to dopadne... tak nepředjímej. PS: ne pro vosy pláču, to pro lidi B) :P
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#44 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 20:42

Koukam, ze jsem byl pred par lety zbytecne mekkej, kdyz mi u GCKHFC zahnizdil sokol, dal jsem na ceduli umistenou zde propiranymi ochranari a cache na par mesicu disabloval.
V dnesnim duchu by bylo ceduli sundat a vetrelce zlikvidovat.

A ohledne vos viz uplne prvni prispevky ve foru Obecne - asi tehdy provozovali geocaching sami ekologicti fanatici, kdyz nikoho nenapadlo vycistit okoli krabicky.
  • 0

#45 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 20:56

Citecka napsal/a:
...ony si ty vosy taky taková omezení nevytyčují. Naopak. On je vůbec život v jejich zorným úhlu daleko jednodušší...

Nejjednodušší by bylo, kdyby se všechno vždycky tak strašně neextremizovalo... na obou stranách!
Koneckonců rad, co s těmi vosami, popřípadě s krabičkou, tu padlo spousta, jenom má holt každý trochu jiný úhel pohledu.
  • 0

#46 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 21:13

No, hoši... dovolím si citovat.

mishiczka1 napsal/a:
Potřebuji poradit od zkušených a zasvěcených.
Kvůli vosám jsem musela archivovat keš a byla jsem požádána o zvážení situace, zda-li by nebyla možnost zbavit se jich.
Jsou v zemi, mají kdovíjak hlubokou díru a budou určitě agresivní.
Už jste se s tím problémem někdo potýkal?


-- kdybyste to nemohli poznat, tak je to úvodní příspěvek. Dovolím si vypíchnout tu pasáž o archivované keši, pak tu o zvážení situace a o dotazu, nebyla-li by možnost.

Citecka napsal/a:
A nikde tu zatím nepadlo, jak to dopadne... tak nepředjímej.


-- a to jediné tu taky řeším - tedy kde se bere ta neskutečná zášť a ochota rozbít hubu někomu, kdo vám vlastně na ten svatej grál ani nenascal B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#47 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 21:27

Citecka napsal/a:
To je jednoduchý. Ber to takhle: co máš radši - svou keš, anebo vosy?


S tímhle přístupem bys měl mít spoustu pochopení pro pana Petra Jenče, který prostě má radši pod převisy (potenciální) archeologická naleziště, než dřevěné chatrče;)
Ale nemáš, protože se ti to nehodí do té tvé pravdy.

Než jsi zažehl flame, napsalo tu jen několik lidí, že jim připadá zbytečné likvidovat kvůli keši hnízdo, které stejně na podzim zanikne samo. Jako inkvizitor jsi se projevil první Ty:(

Jasně, je těžké odmítnout příležitost kopnout si do svých ideologických nepřátel "zelených".
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#48 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 21:35

Já jsem úvodní dotaz pochopil tak, že se ownerka ptá na názory co s tím? Tím chtěla znát názory a rady. Taky je potřeba si prohlídnout fotky které k archivaci přidala. Jedná se o částečně rozhrábnuté a rozmetané hnízdo. Z jistého úhlu pohledu může být nazván fanatikem i ten kdo by chtěl v tomto stadiu toto hnízdo zachovat. Já osobně bych to něčim postříkal, přihrnul a odarchivoval. Nekoketoval bych přitom s myšlenkou zda se nejedná o ohrožení živočišného druhu.
  • 0

#49 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 22:52

Hergot PaWko, to je furt dokola: NEPŘEDJÍMEJ. Dotaz "co máš radši" přece neříká nic jinýho, než že si to má sama za sebe vybrat - ne že má radši vosy - nebo co že to naznačuješ. Himbajz už.. Stejně tak jak jsi provůch došel k tomu, že jsou nějaký puntíkovaný muj ideologickej nepřítel? Jestli vůbec mám nějakýho ideologickýho nepřítele, je to akorát tak zaslepenosť. Uff. Ale jestli to uklidní hormony, jo, klidně to na sebe vezmu. B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#50 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 7:01

Nebudu řešit jestli jo, nebo ne, to je diskuzek ničemu. Ale na zbavení se vosího hnízda jsem se před 14 dny naučil super věc (šlo o chatku na dětském táboře, kde si vosy udělaly hnízdo pod dřevěným obložením chatky. Bezprostřední okolí vchodu do hnízda stačí natřít naftou - nemusí se nic zapalovat, vybuchovat apod. Po natření naftou to byla otázka asi 2 hodin, než úplně všechny vosy zmizely a už se neukázaly, nafta jim šíleně "smrdí". A je to celkem humánní, nezabili jsme přitom ani jednu...
  • 0

#51 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 7:50

Tak ja nevim, ale srovnavat vosy se sokolem, neprehanite to uz trochu?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#52 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 8:34

Mirdule22 napsal/a:
Jedná se o částečně rozhrábnuté a rozmetané hnízdo.
Z jistého úhlu pohledu může být nazván fanatikem i ten kdo by chtěl v tomto stadiu toto hnízdo zachovat.


Ve vší úcte, tohle bych nechala spíš na těch vosách. Přijde mi fakt vtipné rozhodovat o tom, zda možná poškozené hnízdo zachovat či ne. Je čistě na vosách jestli tam ještě chtějí bydlet nebo ne. :D
Vzhledem k tomu, že ownerka keš archivovala, tak soudím že si tam bydlí vesele dál, fotky jsem nezkoumala... Jestli je opravdu hodně rozhrabané a poškozené, tak bych to nechala na přírodě a nestříkala tam žádné sajrajty, ostatní živočichové si s tím hravě poradí a ještě se nabaští. ;)

Mirdule22 napsal/a:
Já osobně bych to něčim postříkal, přihrnul a odarchivoval. Nekoketoval bych přitom s myšlenkou zda se nejedná o ohrožení živočišného druhu.


O ohroženosti celého druhu se tady mám dojem nikdo neoháněl. Je jasné, že druh zničení jednoho hnízda neovlivní. Jde hlavně o smysluplnost případné likvidace toho hnízda.

Asi by bylo nejlepší tohle vlákno zamknout, chudák ownerka, myslela to dobře a nečekala, že se to takhle rozjede. I když, tady na těch stránkách se dá čekat lecos... :D
  • 0

#53 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 9:33

Na iDnesu je clanek na tema jak se zbavt vos ... ;)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#54 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 18:36

Probůh lidi, co šílíte? :o
Kladivo na čarodějnice si, prosím, nechte. Kdybych chtěla, něco tam naleju, nikomu nic neřeknu a nikdo se nic nedozví. Jelikož mi záleží nejen na lidech, ale i na těch vosách, oslovila jsem tuto komunitu a vyzvala k veřejné diskusi.
Zvrhlo se to ve flame, bohužel.

Pro ty přivázané na Šumavě ke stromům jeden vzkaz :

Ať už dopadne keš jakkoliv, hnízda se netknu.
  • 0
mishiczka1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama