Přejít na obsah


Fotka

Found It bez zalogovani?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#21 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 15:40

Jo, tady skutecne plati ze kaceri se delaj na ty co uz tuzku ztratili a ty co se jim to teprve stane :-) I ja si do minulyho tejdne myslel ze se mi to stat nemuze. Nejsem blbej, prece mam vsude propisky. Obvykle dve v ledvine, 1-2 po kapsach, dalsi zhruba 2 v aute jako zaloha. No a minulej tejden to prislo. Jsem u kese, sahnu do kapsy po propisce ktera tam jeste u minuly kese byla a ono nic. Sahnu do ledviny s tim ze si vezmu tu hnedou co lip pise a ne tu modrou. Jenze nebyla tam ani hneda ani modra. Prosacuju vsechny kapsy a nic. V kesi samozrejme taky nic. Zacal jsem se rozhlizet po lese cim se lognout, ale ani ty boruvky nebyly. Mel jsem jen slimaka co byl prilepenej na pytliku od kese, ale nebylo mi jasny jak ho pouzit na psani. Pak teprv mi doslo ze mam vlastne razitko, takze jde o prd, jen tam nebude datum a to se nezblazni, kvuli tomu k autu zpatky nepujdu. Ale nebejt toho razitka tak se holt probehnu do auta (peknou dalku) pro tu propisku co mi tam z ty kapsy vypadla pod sedadlo, jak se pak ukazalo. Hlasit FI kdybych nedokazal udelat fyzickej log do notesu by me teda nenapadlo.
  • 1

#22 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 17:29

ivanbok napsal/a:

alkes napsal/a:
Je něco jiného, když nenajdeš cache a domáháš se neprávem jakéhosi pochybného pseudobodu a nebo, když cache najdeš, logbook držíš v ruce a nemáš se čím zapsat a že to skutečně možné je, ač si mnozí myslí opak.
Tato hra je pro mě (a řekl bych i pro většinu ostatních) hlavně o hledání krabiček, ne o psaní do logbooků, to už je spíš záležitost přidružená, i když bohužel, jak je vidět, nutná.
Když se někdo s logbookem vyfotí, nebo ho jinak nedestruktivně a definovatelně upraví, tak je to podle mého názrou stejný důkaz o nálezu, jako zápis v logbooku.


Plně souhlasím. I když si z těch co logují pampeliškou nebo cihlou dělám srandu, tak to beru... raději mám fotku, ale i když napíšou tak to je v pohodě.

V anketě se ukazuje že coby owneři logbooky stejně nekontrolujeme...


Přesně tak, i já přidávám souhlas. Sice smazat log je výsostné ownerovo právo, pokud nenajde tvůj zápis v logbooku, ovšem pokud není pochyb o tom, že jsi keš našel, pomyslel bych si o ownerovi, že je patrně choré mysli.

Nehledě na to, že tužka by měla být spolu s logbookem a pravidly nedílnou součástí základní výbavy keše (pominu-li keše, kam se skutečně fyzicky tužka nevejde). Tož by nebylo od věci, kdyby se začal takovýto ichtyl owner starat.

Když není foťák, je i tráva dobrá, občas využiji i zoufalé, klíči přes list :), ale logování hroudou hlíny už mi přeci jen moc ideální nepřijde.. ;)

P.S. Ruku na srdce, kolik ownerů ze sta ty logbooky skutečně pročítá a vyzná se s vnich (obzvlášť u těch trhanců z mikrokeší + dodatečné papírky). Toto považuji jako owner takřka za absolutní ztrátu času. Každý se musí se svým svědomím vypořádat sám. Mimochodem, není to tak dlouho, co jsem upozorňoval na logování uživatele Kolomajzlíka: http://www.geocachin...ort=&rowstart=0. Hádejte kolik ownerů (byť sám logující následně napsal, že se jednalo o omyl a požádal o smazání těchto logů) jeho elektronický log smázlo ?! No, odpovím Vám, něco smazal Kolomajzlík sám, ovšem dobrých 50% found it logů stále zůstává. Je toto normální ?
  • 1

#23 vitraurig

vitraurig

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 20:11

Ale jsou tu i keše, kde se počítá s tím, že jí neumí vytáhnout každý. Že se k tomu potřebuje klacek, nebo tyč, nůž či něco jiného. V tom případě bych Found it logy typu měl jsem ji na dosah mazal.

A co se týče logů, nejvíc mě dostali lidi, kteří logovali kešku, která byla rozbitá a zbyl z ní jenom magnet a izolepa (upozorňuji, že opravdu nic jiného než magnet a kus izolepy). A asi 8 lidí za tich pár dní logovalo Found it. Někteří ještě výsměšně napsali: Díky za keš, ale zbyl jenom magnet, někteří napsali jen: Díky za keš. Samozřejmě převažoval počet lidí, kteří logovali Write note nebo Needs maintance... ;))
  • 0
Jsem zacatecnik, omluvte prosim moje nedostatky ;)

#24 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 11 srpen 2011 - 21:19

Zaseklá krabka je jednou za uherský rok, extrémní příklad; zapomenutá tužka, stane se... ale jsme lidi a nějak se domluvíme.

Ale bezostyšné logování krabky co není... beru že někdo obnoví, třeba i nouzově, to bych udělal taky.
Příklad: GC15AGY (já nic proti morgan.08 nemám, ba jsem rád že přinesl aspoň tu TIC-TACovku!)
  • 0

#25 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 21:42

Tss, tady GC2NBQ9 jelo takovéhle logování celý letošní duben. To víčko jsem viděla, nebyl na něm jediný log :D
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#26 jetix66

jetix66

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 21:54

GC28D3EPři další kontrole pravděpodobně bude smazán i poslední log.
  • 0

#27 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 7:25

jetix66: tak nejak si ctu ty smazane logy, davam si souvislosti dohromady a obavam se, ze jsi presne takovy typ ownera, ktery vyse popsal Autacek...
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#28 Klicnik team

Klicnik team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 7:26

Těm co zastávají názor Není zápis, není found it! a šíří ho dál, bych přál, aby jednou udělali technicky vymakanou krabičku a zaseklo se jim otvírání.

To není názor, ale pravidlo hry :)
  • 0

#29 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 8:47

Nebudem se zapojovat do flame, ale pridam taky jedem vtipny log na jedne nasi kesce. Dle zaznamu v logbooku (viz obr) neni jasne, kto tam byl, ale nastesti na kesi neni takovy naval a tak je jasne, ze ZuZu. zampomela do logbooku neco duleziteho zapsat ;-)) (Sice dle pravidel neni v lobgooku, ale k mazani jejiho nalezu se nechystame ;-)
  • 0

#30 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 9:50

Mam pocit, ze se mi to stalo poprve a doufam, ze naposled, ale jak jsem cely den chodila po keskach, tak jsem u tehle padla na lavicku a nadsene si prohlizela obsah kesky a zapsala pouze datum a uz nejak nedoslo na to razitko... :D
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#31 Kamenitxan

Kamenitxan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 11:37

Já osobně povoluji logy fotkou s tím, že se tam lovec dopíše až půjde kolem :)
  • 0

#32 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 14:15

Geocache log Found it win-win found [Traditional Cache] Skalni byty Saturday, 06 August 2011Liberecky kraj, Czech Republic Nalezono i s geocoinem, ale nemeli jsme tužku, takže jsme se nezapsali do logbooku (visit link) Výše jeden typický... Byli tam objeden nález po mě. Mám za to, že tam tužka byla. Ale krk na špalek nedám. Používám svou, takže po tužkách nekoukám:-)) Nevím, zda poslali autorovi fotku. Ale pokud ne, zářivý příklad logu, který bych smazal:-)) P.S. Ono, když se mi smázne log kvůli blbosti - chybějící tužka. Tak si příště dám pozor, abych ji měl... Když to vyřeším takto, tak je to vlastně fuk:-(
  • 0

#33 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 15:12

Mám prosbičku. Asi blbě hledám a tak bych chtěl poprosit, zdali by jste mně někdo navedl na oficiální pravidla, kde je napsáno jak logovat keš. Tím myslím logování přímo u krabičky a ne logování na internetu. Děkuji. A můj názor na zalogování keše, kterou člověk fyzicky najde, ale nemá u sebe tužku a v keši také není. Bylo by to asi dobré brát "kus od kusu". Já třeba nikdy nespoléhám na to, že v keši tužka bude. A tak nosím svojí. Není ani tak těžká abych ji neunesl a ani tak velká aby mně při cestě překážela. Zkrátka nevidím problém v tom ji mít u sebe. ;) Samozřejmě, může se stát, že tužku zapomenu. V tom případě se budu snažit ownerovi popsat něco, podle čeho pozná, že jsem u keše fyzicky byl. Ale napsat jen na net: v keši tužka nebyla a tak si zde píšu found it. Být ownerem, tak log smažu. Toť můj názor.
  • 0

#34 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 15:54

http://www.geocachin...de/default.aspx
  • 0

#35 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 16:13

Ano, tohle jsem našel, ale kde je napsáno něco o tužce a logbooku. To nemohu najít. Prostě kde je napsáno, že je povinné zapsat se do logbooku.

z tohoto

Keš vždy obsahuje logbook, do kterého zapíšeš svoji návštěvu. Větší keše mohu obsahovat také předměty určené k výměně mezi cachery. Pamatuj však na to, že když si z keše něco vezmeš, zanechej v ní něco ve stejně nebo vyšší hodnotě. Doporučuje se, aby byly jednotlivé předměty zabaleny do sáčku a nepodléhaly tak okolním vlivům.


nevyznívá, že člověk musí.
  • 0

#36 petelik

petelik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 16:14

Nikdy jsem nikomu nic nesmazal (pokud mě paměť neklame), tenhle log "Found it" mě ale fakt pobavil (taky jsem ho nechal): "Keš nalezena bez problému, ale lézt po strome v mých letech se mi opravdu nechtelo. Tak jsem si udelala alespon fotku, kdyby s tím byl nejaký problém... Díky K" :):) GC1W59F
  • 0

#37 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 16:19

V tom pripade se koukni na anglicky original...
What are the rules of geocaching?
    If you take something from the geocache (or "cache"), leave something of equal or greater value.
    Write about your find in the cache logbook.
    Log your experience at www.geocaching.com.

Pripadne cesky preklad...
Jaká jsou v Geocachingu pravidla?
    Pokud si z keše něco vezmeš, zanechej tam věc v podobné nebo vyšší hodnotě.
    Napiš o svém nálezu do logbooku keše.
    Napiš o svém zážitku na www.geocaching.com.

  • 0

#38 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 16:30

Díky. ;) Nicméně, je věta "Napiš o svém nálezu do logbooku keše." důvodem, který opravňuje ownera aby mohl smazat log na internetu, tomu kdo nezapsal svoji návštěvu do logbooku v keši? Vím, zacházím do podrobností, ale jen mně to zajímá.
  • 0

#39 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 12 srpen 2011 - 17:05

tomy.22 napsal/a:
Nicméně, je věta "Napiš o svém nálezu do logbooku keše." důvodem, který opravňuje ownera aby mohl smazat log na internetu, tomu kdo nezapsal svoji návštěvu do logbooku v keši?


Ano.
  • 0

#40 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 17:23

ivanbok napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Nicméně, je věta "Napiš o svém nálezu do logbooku keše." důvodem, který opravňuje ownera aby mohl smazat log na internetu, tomu kdo nezapsal svoji návštěvu do logbooku v keši?


Ano.


Taky myslím, že je to úplně jasný pokyn, co se má udělat. Ale to je problém tohoto našeho národa: Pořád hledat , jak by šlo to, či ono ošidit, vyčůrat s tím. A okecat to, jako že to není výslovně nařízeno. Kdyby tady byla většinová morálka slušnost a výjimka "ojebávání", těch pár výjimek by se snadno přehlédlo, nebo "přimhouřilo očíčko".
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama