Přejít na obsah


Fotka

Found It bez zalogovani?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#41 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 17:28

petelik napsal/a:
Nikdy jsem nikomu nic nesmazal (pokud mě paměť neklame), tenhle log "Found it" mě ale fakt pobavil (taky jsem ho nechal):
"Keš nalezena bez problému, ale lézt po strome v mých letech se mi opravdu nechtelo. Tak jsem si udelala alespon fotku, kdyby s tím byl nejaký problém...
Díky K"
:):)
GC1W59F

To je přesně ono, souhlasím bez výhrad :o)
Bavit se, případně si do dotyčného rejpnout (ideálně na eventu).
Rozhodně je blbost se místo kešování hádat :o)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#42 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 17:29

http://support.groun...=kb.page&id=309 aneb zalogovat na netu můžeš až po zápisu do logbooku fyzické keše.
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#43 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 21:41

jenže bod je bod ne? tak proč ho nezískat podvodem, budu zase o něco větší king... já lgy nekontroluju, tobych se z toho zbláznil. ale vyskytl se mi podobný případ na keši GC2653X kdy ji nálezce jen viděl ze země, a logoval Found it-. už to ale napravil...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#44 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 21:57

Nějak to tu usíná, škoda...a já se tu tak bavil jak si tu melete o hov.. :-D
  • -1

#45 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 22:06

HaLuMa napsal/a:

alkes napsal/a:
Když se někdo s logbookem vyfotí, nebo ho jinak nedestruktivně a definovatelně upraví, tak je to podle mého názrou stejný důkaz o nálezu, jako zápis v logbooku.


Proti tomu zadna. Ja si jen postesknul nad tim, ze lide treba s petisty nalezy jeste neprisli na to, ze k zapisu do logbooku se hodi vlastni tuzka. :D Nic vic do debaty fakt nemam.


:D i s nekolika stovkami kesí a furt tu svou tuzku nekde zapomínaj... hold se stane no... a ta tresen byla tak blízko...
  • 0
Užívej života...

#46 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 22:50

Abych nezapomněl tužku, to bych ji musel mít přivázanou na krku. V naučném videu jsem viděl, že smyslem geokešingu je především ukázat hráčům hezké místo a krabka by neměla extistovat jen sama pro sebe. Že jde některým ownerům už jen o to, vycvičit ostatní v lození po stromech, či vymyslet co nejpotrhlejší úkryt, jsem si již zvykl, teď tu máme ještě osvětu s pravidelným nošením vlastní tužky. Ownerovi by mohlo být principielně úplně jedno, jesti mu někdo něco načmárá do logbooku, pokud nálezce keš drží v rukách, aspoň nebude muset logbook tak často měnit, stejně se může stát, že se logbook do kontroly ownera ztratí i s keší, nebo to nebude owner kontrolovat vůbec. Z celé diskuse plyne, že jsou tu mezi námi i tací, co si v geokešingu našli především možnost ukájet si, nesmyslnou buzerací ostatních, svoje ego.
  • 0

#47 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2011 - 7:27

Pinokio: No, no, budu trosku parafrazovat: "jsou tu mezi námi i tací, co si v geokešingu našli především možnost ukájet si, nesmyslnou buzerací ostatních, resp. ownerů, svoje ego" Jak jinak se dá říct o tom, že kašlu na pravidla, která prostě tahle hra má, kešku beru za zalogovanou v okamžiku, kdy ji vezmu do rukou (i když to snad ani nebylo mysleno vážně). KDyž se Ti ta pravidla nelíbí, dělej to tak, jak to děláš, choď po keškách, ale neloguj je a nenavážej se do ownerů. Plno keší má svou další přidanou hodnotu v tom, že je tam právě malinko adrenalinu nebo je prostě jenom vtipná a hezky udělaná. Takže abych nebyl OT - když už tu tužku zapomenu a nechce se mi vracet, bylo by minimálně slušné do logu napsat prosbu o uznání logu. Pokud někdo zaloguje ve stylu "nebyla tužka, tak jsem se nezapsal, hotovo basta", vůbec se nedivim, že owner takový log smaže. No ale jestli to byl pokus o rozjetí nějakého flamíku, tak bravo, chyt jsem se :-)
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#48 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 8:04

plavcik napsal/a:
Jak jinak se dá říct o tom, že kašlu na pravidla, která prostě tahle hra má, kešku beru za zalogovanou v okamžiku, kdy ji vezmu do rukou (i když to snad ani nebylo mysleno vážně).


Vytrháváš z kontextu, možná jsem ale měl rovnou doplnit, že tím jsem mysel v návaznosti na předchozí příspěvky, pochopitelně v okamžiku, kdy o tom, že jsi keš držel v rukách, není pochyb. To může být například dokumentováno fotografií, vložením či vyzvednutím TB, svědectvím ostatních kteří tam s tebou byli, přesným popisem místa a keše, apod.. Pochopitelně tím nemyslím keše typu ježek v kleci, kdy je přístup k logbooku ownerem záměrně ztížen.

Ale ty budeš patrně owner, stejný trouba, který bazíruje na archaických pravidlech vzniklých ještě v době, kdy fotoaparát nebyl běžnou spotřební elektronikou a součástí věcí každodenní potřeby, ale záležitost horních deseti tisíc.

Ostatně, to co jsem napsal bylo myšleno zcela vážně, v souladu s českým zněním wiki:

"Neoprávněný log, který můžete (a také byste jako vlastníci měli) smazat, je takový, který nesplňuje podmínky pro zapsání návštěvy cache:

U všech typů fyzických cachí není autor logu zapsán v logbooku. To je jediný důvod, který vlastníka cache opravňuje smazat log. Samozřejmě můžete projevit dobrou vůli, pokud nálezce nezapíše nález například z důvodu nedostatku místa v logbooku, poničení logbooku nebo proto, že nemá čím psát, a nález doloží jinak, třeba zasláním fotografie."


Ale máš pravdu, sice pochybuji o zdravém rozumu ownerů bazírujících na zápisu, a jejich nedobré vůli a snaze dělat ostatním geokolegům peklo a hezky je proškolit, nicméně je to v naprostém souladu s pravidly a s tvým myšlením.
  • 0

#49 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 8:55

Pinokio.CZ napsal/a:
Z celé diskuse plyne, že jsou tu mezi námi i tací, co si v geokešingu našli především možnost ukájet si, nesmyslnou buzerací ostatních, svoje ego.

A neni to spis o tom, ze si nekdo nastavuje svoje ego tim, ze si zaloguje FI log? On je problem napsat log Write Note? ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#50 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 18:31

Pinokio.CZ napsal/a:

Hm, jedna rada na zaver, nez zacnes psat blbosti, podivej se napred do profilu, usetris si pocit trapnosti. Nekdo ho ma na rozdil od tebe i vyplnenej....
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#51 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 18:53

Ještě to trochu zamotám s Earth keší. I když se nezapisuje do logbooku. Ale ať je o čem zbytečně tlachat:-)) Stalo se mi, že jsem na jedné earthce přes 100 km od domova) vyfotil fotku u oné skály. Fotka měla být dle "ilustrační" fotky v listingu. Jenže jsem samozřejmě z oregona nevěděl, jak se mám vyfotit. Autorovi jsem vše slušně vysvětlil, popsal a požádal o shovívavost:-) Log mi smázl... Což jsem akceptoval, jako že na to má právo. Na keši jsem byl a nejspíš už sem znovu nepůjdu, pokud mě sem nepřivede jiná keš. Je hluboko v lesích... Bod nemám a žiju dál:-))) Několikrát se mi stalo něco podobného, ale to mi bylo uznáno:-))) Samozřejmě ty fotky vždy "dokazují", že jsem tam byl:-)
  • 0

#52 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 19:16

vitablondak: mel si poukazat na EXIF informace, nicmene zjevne to byl owner idiot, z toho si nic nedelej, takovej blbcu jeste potkas (a nejenom v geocachingu). ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#53 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 19:31

S474N: Nevím co je EXIF informace. Ale asi jsme si nerozumněli. Já si z toho nic nedělám! Dal jsem to jako příklad "striktního" (zbytečně) dodržování pravidel, proti kterému jsem ani "nepípl" a akceptoval ho jako správný. Považoval jsem to za legitimní rozhodnutí. Tady se zastávají lidi logů FI, když keš viděli z dálky, neotevřeli, nebo jen napsali "neměli jsme tužku, ale logujem FI" - a kdoví, jestli tam vůbec byli... Chtěl jsem tím říct: I když je to hra, tak pravidla se mají dodržovat. A pokud je účelem přivézt člověka na místo, tak s tím naprosto souhlasím. A pokud jsem keš neotevřel, nezapsal do logbooku (nevyfotil atd), tak neloguju FI. Ale účel jsem si sám pro sebe splnil - byl jsem tam. ALE BEZ BODU!
  • 0

#54 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 19:44

vitablondak napsal/a:
Stalo se mi, že jsem na jedné earthce přes 100 km od domova) vyfotil fotku u oné skály. Fotka měla být dle "ilustrační" fotky v listingu.


Vidíš to, vidíš to, neznalost pravidel, fotky již běžně nelze vyžadovat ani u earthkeší, v listingu může mít owner napsáno co chce.
  • 0

#55 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 20:09

Pinokio.CZ napsal/a:
Abych nezapomněl tužku, to bych ji musel mít přivázanou na krku.

Jo to je dobrej nápad, sám to tak mám a je to fajn, zvlášť když se potřebuju jednou rukou něčeho držet...

teď tu máme ještě osvětu s pravidelným nošením vlastní tužky

Však si můžeš pořídit razítko jako ostatní kačeři a na tužku můžeš směle zapomenout. Bývá ale slušnost i do logbooku napsat aspoň TFTC.

Ale ty budeš patrně owner, stejný trouba...

No možná kdyby jsi věděl, co znamená to slovo Hidden v podpisu u plavcika, tak tohle rozhodně nenapíšeš. Takhle jsi trouba maximálně sám. Jazzová.

který bazíruje na archaických pravidlech vzniklých ještě v době, kdy fotoaparát nebyl běžnou spotřební elektronikou a součástí věcí každodenní potřeby, ale záležitost horních deseti tisíc.

Hmm a na co tahat foťák, když většina ho má v GPS, nebo v mobilu, ale takhle se to prostě nedělá. Chtěl bych tě vidět, jak se loguješ foťákem na eventu:D. Pokud se ti nelíbí pravidla, která si myslím jakž takž všichni dodržují, tak si klidně můžeš udělat vlastní hru, bez krabiček, bez logování, bez lezení po stromech,... akorát mě zajímá, kdo to s tebou bude hrát.
  • 0

#56 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 21:37

plavcik napsal/a:
Hm, jedna rada na zaver, nez zacnes psat blbosti, podivej se napred do profilu, usetris si pocit trapnosti. Nekdo ho ma na rozdil od tebe i vyplnenej....


Reaguješ zcela OT a mohl bych pokračovat ve stejném duchu, ale napíši jen, že by ses měl zamyslet sám nad sebou, pokud lidi posuzuješ pouze podle profilu.

REVIZ napsal/a:
Však si můžeš pořídit razítko jako ostatní kačeři a na tužku můžeš směle zapomenout. Bývá ale slušnost i do logbooku napsat aspoň TFTC.


Jen počkej ty mudrci, až ti bude log smazán, protože u razítka nemáš datum (kačerů s datumovkou je jak šafránu).

REVIZ napsal/a:
No možná kdyby jsi věděl, co znamená to slovo Hidden v podpisu u plavcika, tak tohle rozhodně nenapíšeš. Takhle jsi trouba maximálně sám. Jazzová.

Hmm a na co tahat foťák, když většina ho má v GPS, nebo v mobilu, ale takhle se to prostě nedělá. Chtěl bych tě vidět, jak se loguješ foťákem na eventu:D. Pokud se ti nelíbí pravidla, která si myslím jakž takž všichni dodržují, tak si klidně můžeš udělat vlastní hru, bez krabiček, bez logování, bez lezení po stromech,... akorát mě zajímá, kdo to s tebou bude hrát.


V tomto odstavci se nějak ztrácím. Slovo "HIDDEN" jsem nikde nenašel a nechápu co tím chtěl básník říct. "Jazzová", to je co ? A o tom, že je dnes foťák běžně v mobilu co máš každý den v kapse píši v té samé větě, co interpretuješ, tak o co ti jde ? V tom Brně budou asi pěkní magoři, doporučuji nechlastat, než napíšeš něco na web.
  • 0

#57 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 21:53

Pinokio.CZ napsal/a:
Slovo "HIDDEN" jsem nikde nenašel a nechápu co tím chtěl básník říct.


Tím mělo být řečeno, že Plavčík je vlastně owner teoretik, tedy že prakticky problém nikdy neřešil, žádné logy nikomu nemazal, defakto se ani o žádnou keš nikdy nestaral.

Asi něco jako "Pes který štěká, nekouše".
  • 0

#58 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 22:01

Pinokio.CZ napsal/a:
Reaguješ zcela OT a mohl bych pokračovat ve stejném duchu, ale napíši jen, že by ses měl zamyslet sám nad sebou, pokud lidi posuzuješ pouze podle profilu.
REVIZ napsal/a:
No možná kdyby jsi věděl, co znamená to slovo Hidden v podpisu u plavcika, tak tohle rozhodně nenapíšeš. Takhle jsi trouba maximálně sám. Jazzová.


No právě, to je mystérka co? Jen na to přijít a ani ji potom nemusíš logovat. Přidal jsem ti další hint a zároveň se ale snižuje obtížnost, teď je to tak za půl hvězdy...

Jinak trouba je jinej název pro trubku (trumpetu) a pokud nevíš co to je, tak si to budeš muset někde vyhledat a třeba tam bude vysvětlený co to je jazzová trubka...

EDIT: tedá Autacku ty jsi mě to skazil, on by na to sám nikdy nepřišel...
  • 0

#59 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 22:27

Pinokio.CZ napsal/a:
Jen počkej ty mudrci, až ti bude log smazán, protože u razítka nemáš datum (kačerů s datumovkou je jak šafránu).

No když zrovna nevím kolikátýho je, tak se to klidně může stát.:D Hele já se umím (stejně jako většina tady) zalogovat do logbooku i bez tužky a bez razítka a to včetně data, umíš to taky?
  • 0

#60 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2011 - 22:50

Podobných debat tu už byla halda a zase bude... vždy se najde někdo, kdo je "ochránce pravidel" a papežtější než Papež. Přiznám se, nemám tohle rád. GC je jen hra, nic jiného... každý si ji děláme takovou jakou ji chceme mít. Jestli se někdo honí za body a chce dohnat PaBu, tak proč ne. Je mi ho líto, že se radši nezastaví a nezamyslí nad tím, proč to bylo tak a tak či co tady stálo či stojí a má radost z toho,že má na kontě o jeden bod víc. Je to jen a jen jeho věc. Já si nenechám tuhle hru kazit tím,že budu pátrat po tom, zda tam byl či ne a zda se zalogoval tužkou, vlastní krvní či psím ... je to jen a jen jeho věc. Osobně nechápu ownery, co si přinesou z terénu logbook a pak s radostí mažou logy těm, kteří podle nich nejsou v logbooku.. orgáááč!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama