Přejít na obsah


Fotka

Pomozte zachránit Geocaching v Čechach!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
124 odpovědí na toto téma

#1 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 12:33

Obracím se na vás s prosbou o váš názor na aktivitu Místní akční skupiny Český les ( dále jen MAS ) která operuje v oblasti západních Čech. Nový projekt MAS má název „Geocaching pro podporu cestovního ruchu“ a spočívá v tom, že MAS hledá obce v kraji, které by si nechaly za úplatu založit kešky, obce by dostaly GPS navigace a přístup do databáze Geocaching.com.
Pokud nevěříte tomu, co tu čtete, tak tady je výtah z jejich žádosti pro obce Borska a Tachovska:

V rámci projektu budou vytvořené tematické okruhy (jeden okruh min. 5 cachí). Na Tachovsku bude schováno celkem 40 schránek. Zapojeným obcím budou předány GPS navigace, které umístí nejlépe do informačních center a ty jej budou zapůjčovat turistům. Budou rozdány letáky s informacemi o pravidlech hry a mapy s vyznačenými tematickými okruhy. V každé schované schránce bude mimo jiné uložena část souřadnic, které po složení dovedou turisty k hlavní vítězné schránce. Vzniknou také webové stránky nezbytné pro chod celého systému a propagaci. Projekt je podporován i ze strany Czech Tourismu, kterým se zapojí do jeho propagace. Jednotlivé cache bychom rádi také registrovali v oficiálním systému geocachingu. Veškeré materiály (web, letáky, skládačky) budou v české a německé verzi, aby mohly být výstupy projektu využívány společně turisty z ČR i Bavorska.
Na projekt je již schválená dotace. Spolupodíl na zprovoznění 1 schránky je 1000,- Kč. V rámci spoluúčasti získá obec kromě umístěných schránek, 2 GPS navigace, propagaci na nově vzniklých stránkách, propagaci projektu na stránkách MAS Český les, propagaci formou registrace do oficiálního systému geocachingu, propagaci prostřednictvím Czech Tourismu a hlavně další aktivní využití volného času pro místní turisty a své obyvatele.


Chci vás požádat o věcné připomínky a názory,
- objíždím teď starosty, rady a zastupitelstva obcí a měst a snažím se pomocí vysvětlování principů naší hry zvvrátit jejich rozhodnutí.

Nepotřebuji číst vaše nadávky, těch mám plnou hlavu sám,
spíše uvítám podporu ve vašich obcích a městech
a rozumné konstruktivní názory, jak zabránit takovýmto akcím,
které jen tahají z obcí peníze a škodí naší komunitě.

Díky za vaše příspěvky!
  • 0

#2 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 12:35

Je to jednoduché, napiš reviewrovi, aby takovéto "cache" nepublikoval.
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#3 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 12:42

Podle mě by mohlo pomoct sepsat otevřený dopis pro starosty dotčených obcí, kde se pokusíme situaci vysvětlit a zejména vypíchneme, že je to tahání penběz. Co???
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#4 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 12:44

Popina ma na jednu stranu pravdu, na pravidlo o nekomercnosti cache by se to asi uhrat dalo, ovsem je otazka, zda to RW z listingu pozna, aneb jak moc "skryte" to pak budou prolacet. Napada mne, ze by stalo za to udelat malou osvetu (coz uz asi delas) o tom, kolik vlastne stoji zalozeni a udrzba jedne schranky (aneb prijde mi, ze 1000 KC za 1 krabku je preci jen trcohu moc :) ). Navic mam pocit, ze GC preci jen neni neco, co se nekdo "nauci" za pet minut z nejake letaku, který stejne poradne ani neprecte (aneb co se stane s TB a GC je celkem na snade). Jako vhodnou alternativu bych videl, aby to kuprikladu, kdyz tedy nebude vyhnuti, zalozil nejaky mistni "normalni" kacer/kachna po dohode s tim OU (coz se nekde i deje), ovsem nedelal z toho pujcovnu GPS apod. nebot tim je docela ohrozena existence dalsich nekomercnich schranek a TB/GC, potazmo tedy majetek jinych lidi. Mam pocit, ze to neni prvni aktivita tohoto druhu (aneb jak snadno a rychle vytriskat na GC penize), tudiz by mozna stalo i za uvahu, zda by schranka, u ktere by se pak toto prokazalo,nemal odejit velmi rychle do archivu. To by pak mohlo tyto individua odradit. Pokud by si to udelali jako "hru" ci turu mimo oficialni GC, tak prosim, ale z tohohle proste taky nemam radost. Btw. jeste mne napada, kdo by se porad staral o funkcnost (nabiti) tech GPS (mam pocit, ze to by taky nebylo uplne easy...).
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#5 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 12:49

peterconnery napsal/a:
a rozumné konstruktivní názory, jak zabránit takovýmto akcím,

Nějak marně hledám důvody, proč takovýmto akcím aktivně bránit.

peterconnery napsal/a:
které jen tahají z obcí peníze

To je snad věcí těch obcí a jejich obyvatel, na co budou dávat peníze.

peterconnery napsal/a:
škodí naší komunitě

Opravdu nechápu, čím tyhle aktivity škodí naší komunitě.

A na závěr:
Pro schválení keše v systému gc.com jsou stanovena nějaká pravidla. Pokud je tyto keše nebudou splňovat, tak je reviewer neschválí. Pokud je tyto keše splňovat budou, pak není jediný důvod, proč by je schválit neměl.
A pokud tyto keše budou umístěny do nějakého jiného systému, pak nám do toho už vůbec nic není.
  • 0

#6 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 12:49

Popina napsal/a:
Je to jednoduché, napiš reviewrovi, aby takovéto "cache" nepublikoval.


Reviewer kešky nepublikuje podle toho, "od koho jsou"
a pokud splňují podmínky pro zakládání a listing je z hlediska GC v pořádku, tak není v jejich moci takovou keš "blokovat" nebo neschválit.
Navíc se díky této akci budou množit nové nicky a těžko chtít po reviewrech, aby prověřovali kdo se za nimi schovává.

Probíral jsem toto téma s jedním z nich a tudy cesta nevede.

- I když jejich podporu pochopitelně mám, ale zatím je to boj proti větrným mlýnům..
  • 0

#7 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 12:53

[quote]peterconnery napsal/a:
škodí naší komunitě
[/quote]
Opravdu nechápu, čím tyhle aktivity škodí naší komunitě.[/quote]Naší komunitě škodí komunita. A kačeři.

Zakázal bych oboje.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#8 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 12:57

II. LISTING Guidelines:
4.Solicitation and Commercial Content
Geocaches do not solicit for any purpose.
Commercial geocaches are disallowed.


jde o to prokazat, ze cache je komercni...
coz by slo mozna diky tomuto:

Commercial caches are disallowed. As a general rule, reviewers will not publish cache pages that seem commercial. A commercial cache has one or more of the following characteristics:
1.It requires the finder to go inside a business, interact with employees and/or purchase a product or service.
2.It has overtones of advertising, marketing or promotion.
3.It contains links to businesses, commercial advertisers, charities, political agendas or social agendas.
4.It contains the logo of a business or organization, including non-profit organizations.

The name of a business or commercial product is on the cache page.
On very rare occasions, Groundspeak makes an exception for a commercial cache. Arrangements are made before placement. If your cache is commercial in any way, please contact Groundspeak for clarification about how to comply with cache listing guidelines.


A to by jit mozna mohlo...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#9 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 12:57

honny napsal/a:
Naší komunitě škodí komunita. A kačeři.

Chtěl jsem napsat něco podobného, ale rozvláčněji. Toto je krátké a výstižné. Pod to se podepisuji.
  • 0

#10 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 13:06

mh.mail napsal/a:

peterconnery napsal/a:
a rozumné konstruktivní názory, jak zabránit takovýmto akcím,

Nějak marně hledám důvody, proč takovýmto akcím aktivně bránit.

Třeba jen proto, aby se z keší neztrácelo ještě víc trackovatelných předmětů než doposud? Aby se zamezilo tomu, že bude mít každý turista i každé místní děcko přístup k mapám kešek?

mh.mail napsal/a:

peterconnery napsal/a:
které jen tahají z obcí peníze

To je snad věcí těch obcí a jejich obyvatel, na co budou dávat peníze.

MAS na to obdrží peníze z dotace a vzhledem k tomu, že si z nich nemohou rozdělit nic mezi sebe, tak je "properou" tímto způsobem přes obce.

mh.mail napsal/a:

peterconnery napsal/a:
škodí naší komunitě

Opravdu nechápu, čím tyhle aktivity škodí naší komunitě.


viz výše.

mh.mail napsal/a:
A na závěr:
Pro schválení keše v systému gc.com jsou stanovena nějaká pravidla. Pokud je tyto keše nebudou splňovat, tak je reviewer neschválí. Pokud je tyto keše splňovat budou, pak není jediný důvod, proč by je schválit neměl.
A pokud tyto keše budou umístěny do nějakého jiného systému, pak nám do toho už vůbec nic není.



.. Nebudou v jiném systému, ale v Geocaching.com
  • 0

#11 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 13:16

Chceš-li názor, pak tedy prosím:
Je dobře, že konečně mají pořadatelé nějaké takovéto akce rozum a kešky mají v plánu zařadit do oficiální hry na gc.com. Tím pádem to pro nás coby hráče bude znamenat zjištění nových informací z listingů, případně alespoň několik bodů. Pro geocaching jako takový to bude dozajista také znamenat nával dalších hráčů (a jak už se řeklo před pár dny o téma vedle, komu vadí že geocaching od doby co jej začal hrát on začali hrát i další lidé, ať si založí svojcaching a nikomu o něm neříká).
Navíc vemte na vědomí, že schránky zakládané obcemi (jako že jsem už měl čest jednu takovou odlovit) nejsou krabičky plné kindršrotu, ale schránky plné zajímavých věcí, nejčastěji propagujících danou zakladatelskou obci.
Pokud někomu vadí, že za to obec něco dostane, pak to chápu pouze jako závist a ano, taky bych bral aspoň stovku za každou kešku co jsem kdy založil. Jenže holt někomu za to něco nabídnuto je, a někomu není. Tak to chodí i jinde.
Půjčování navigací taktéž vítám a kdyby něco takového bylo (samozřejmě za rozumnou cenu) v době kdy jsem Geocaching začínal hrát bez navigace, pak bych toho nejspíš využil.
Kdo se bojí o ztrátu putovních předmětů, jak už psal jeden nejmenovaný reviewer o téma vedle, může založit eventy, kde nováčky a zájemce o Geocaching s Geocachingem seznámí.
Podtrženo sečteno = Nevidím v tom vůbec nic špatného.
  • 0

#12 o.filip

o.filip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 13:16

Pokud to chápu správně, tak by obce k spolu s letákem a případným zapůjčením navigace volně šířily přístupové údaje k "erárnímu" účtu na GC. A k tomuto účtu by dotyčný "turista" samozřejmě neodouhlasil pravidla GC, jako při zřizování soukroméhho účtu. Není to tedy náhodou zralé nikoli na archivaci kešek, ale na smazání takového "veřejného" účtu ze strany GC?
  • 0

#13 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 13:19

Nosferatu XIII. napsal/a:
Popina ma na jednu stranu pravdu, na pravidlo o nekomercnosti cache by se to asi uhrat dalo, ovsem je otazka, zda to RW z listingu pozna, aneb jak moc "skryte" to pak budou prolacet.
Napada mne, ze by stalo za to udelat malou osvetu (coz uz asi delas) o tom, kolik vlastne stoji zalozeni a udrzba jedne schranky (aneb prijde mi, ze 1000 KC za 1 krabku je preci jen trcohu moc :) ). Navic mam pocit, ze GC preci jen neni neco, co se nekdo "nauci" za pet minut z nejake letaku, který stejne poradne ani neprecte (aneb co se stane s TB a GC je celkem na snade). Jako vhodnou alternativu bych videl, aby to kuprikladu, kdyz tedy nebude vyhnuti, zalozil nejaky mistni "normalni" kacer/kachna po dohode s tim OU (coz se nekde i deje), ovsem nedelal z toho pujcovnu GPS apod. nebot tim je docela ohrozena existence dalsich nekomercnich schranek a TB/GC, potazmo tedy majetek jinych lidi.
Mam pocit, ze to neni prvni aktivita tohoto druhu (aneb jak snadno a rychle vytriskat na GC penize), tudiz by mozna stalo i za uvahu, zda by schranka, u ktere by se pak toto prokazalo,nemal odejit velmi rychle do archivu. To by pak mohlo tyto individua odradit.
Pokud by si to udelali jako "hru" ci turu mimo oficialni GC, tak prosim, ale z tohohle proste taky nemam radost.
Btw. jeste mne napada, kdo by se porad staral o funkcnost (nabiti) tech GPS (mam pocit, ze to by taky nebylo uplne easy...).


Souhlas ve všech bodech!
Tohle jsou argumenty, které používám na těch schůzkách se starosty.
A obcím už nabízíme spolu s místními kačery bezplatné založení kešek na místech, které obec považuje za zajímavá. I s tou MAS už jsme se sešli a nabízeli jim spolupráci a poradenství "mimo oblast GC".

Taky si nedovedu představit, jak se bude vybírat záloha cca. 3-5.000 korun od turistů za zapůjčení GPS. A kdo je naučí s ní zacházet....

Údržba kešek už je pak na obcích, ale to je právě ten bod, kdy MAS dostala peníze a víc je to nezajímá. A v tomhle okamžiku už bude mít každý přístup přes registrace obcí na souřadnice všech kešek.

Zaujala mě ta myšlenka s oběžníkem pro obce....
  • 0

#14 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 13:28

Jelca napsal/a:
Podle mě by mohlo pomoct sepsat otevřený dopis pro starosty dotčených obcí, kde se pokusíme situaci vysvětlit a zejména vypíchneme, že je to tahání penběz. Co???


Dobrý nápad,
koncept už mám z toho svého "projevu před radami".
Problém je v tom, že takovýto dopis nemohu psát za GC ale maximálně jen sám za sebe. Proto jsem chtěl znát i názor ostatních.
Dost dobře nevím, jak se "pokusíme", jakou formou a hlavně kdo by do toho šel.

Ale díky za názor a nápad! :)
  • 0

#15 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 13:29

to peterconnery: poslal jsem ti mail, dej vedet, zda ti to prislo.
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#16 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 13:33

to tiskar: ale ty penize prave nedostanou obce, ale naopak, obce je zaplati nejakemu chytraku. A btw. od koho asi myslite, ze dostavaji obce penize? No ve finale preci od nas, z nasich dani B) tudiz jak psal mh.mail, ano, je to vlastne i moje vec, jak se nalozi s mymi penezi. A ja proste nechci, aby se penize vyhazovali a aby si za ne uzival nejaky "censored". :@
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#17 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 13:58

Tak takhle vydělávat na GC je prostě ubohost. (Tečka)
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#18 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 14:00

A s těmi zástupci MAS jsi se už nějak zkoušel dohodnout osobně či to? Nadšený z toho nejsem, ale pořád lepší, když se prachy prošustrují na turismus v tuzemsku než na vojenské eskapády někde v Tramtárii. Mně na tom záměru opravdu vadí v podstatě jediná věc, totiž, že místo od srdce se mají na objednávku zakládat keše tak říkajíc z musu, aby někde byly. Použil bych pro to výrazu geoprostituce.
  • 0

#19 Hyger

Hyger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 14:11

Všechno pěkné jednou skončí, ale body se budou honit stále.
  • 0
Dub kulatý, Džordž tu pije,
to je tupec, ten to ryje.

#20 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 14:14

Toniczech napsal/a:
A s těmi zástupci MAS jsi se už nějak zkoušel dohodnout osobně či to? Nadšený z toho nejsem, ale pořád lepší, když se prachy prošustrují na turismus v tuzemsku než na vojenské eskapády někde v Tramtárii. Mně na tom záměru opravdu vadí v podstatě jediná věc, totiž, že místo od srdce se mají na objednávku zakládat keše tak říkajíc z musu, aby někde byly. Použil bych pro to výrazu geoprostituce.


Já to vidím spíš jako "geoparazitizmus". :-)
Ano, s MASkou jsme se sešli, sešlo se nás v Boru u Tachova na představení tohoto projektu celkem cca. 10 lidí ze Strakonic přes Hostouň, Bor, Stod až po Plzeň, nabízeli jsme podporu a pomoc, pokud ten projekt nebude běžet pod GC.com ale udělají si ho na vlastních webových stránkách. Chtěli jsme z toho pouze vyjmout ten název Geocaching a registrace obcí na gc.com
Velice nadšeně souhlasili, měli jsme se znovu sejít 14.5. tohoto roku, vzali si na několik z nás kontakty a tím to taky skončilo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama