Přejít na obsah


Fotka

DŮRAZNÉ upozornění k sérii Letadlo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#21 radvoj

radvoj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 8:45

prosím o kod keše, díky.
  • 0
VNIO TE STANTE VIREBO

#22 jeskynar1

jeskynar1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 21:38

Kód je GC35A37 (a pak ty další) severně od Brna u Jehnic. Moc pěkná procházka, samo bez auta!
  • 0

#23 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 21:58

Jen malinká poznámka.Pokud dotyčný hříšník používá GPX soubory vytvořené GeoGetem a má je nahrané do Garmina exportním makrem v základním nastavení,tak ho Garmin naviguje přímo na finálku a ne na parking.Což ovšem neomlouvá jízdu po loukách a polích.Ale prostě se to může stát.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 22:14

Jeste rekni, ze za to muze Geoget. :o Navigace te snad naviguje na ten bod, ktery mu vyberes, ne? Osobne si nedovedu predstavit, ze se nekdo omylem naviguje na neco jineho, zvlast u serie, kde je opravdu vhodne si predem nastudovat cestu, parkovaci body, atd.
  • 0

#25 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 23:07

geoFukar napsal/a:
Jen malinká poznámka.Pokud dotyčný hříšník používá GPX soubory vytvořené GeoGetem a má je nahrané do Garmina exportním makrem v základním nastavení,tak ho Garmin naviguje přímo na finálku a ne na parking.Což ovšem neomlouvá jízdu po loukách a polích.Ale prostě se to může stát.


Uff, že se musím vyjádřit, když se vyjadřují i kačeři z dalekého Jičína.
O loukách a polích povídají jen ti co to tam buď neznají nebo holt chtějí ostatní učit chodit pěšky. Skutečnost je taková (a už to tu zaznělo ale asi zaniklo ve spoustě jiných názorů), že jde o normální polní cestu v perfektním stavu, která je normálně používaná, sjízdná běžnými osobáky a je také na všech mapách. Je samozřejmě bez zákazu vjezdu.
  • 0

#26 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 23:26

Což je ovšem pravda a takových cest je tam více a podle mě se řeší, že někdo dělal trup drive-in, což už by místní zemědělce asi opravdu s*alo, narozdíl od popojízdení ze zacátku do konce... Navíc tato série má mnohem horsí problémy a to není nejaké automobilování, ale totální neucta kačerů k práci autora - když už druhý den jsou krabky vykradené (napr. z finálka zmizela zába z víčka už první den), propisky pryč, kryci pytlícky na logbook potrhané a obalující při nejlepším samotnou krabku a v okolí finálek je to rozhrabáno jak od prasat, ani nechci videt jak to vypadá ted po týdnech provozu... (OT: Je to však bohužel věc posledních měsíců, kdy si toho všimam i u svých krabek. Když se berou z keší tužky chápu, muze se to stát, ale kdyz uz mizí i orezávátka za 3kč s nápisem NEBRAT a podobné věci, už mi to hlava opravdu nebere...)
  • 0
Užívej života...

#27 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 0:51

no já bych to teda řešil.... podle mě se někteří lidičky chovají jako hovada sorry... ale prostě to tak je... co mi nepatří tam můžu dupat, jezdit a dělat bordel do aleluja :-) už jsem to párkrát zažil, lenost lidí a honba za pofiderními body dokáže ledacos.... jsem ochotnej pochopit powertrail u silnice ikdyž je to fuj hnuj... ale ježdění autama v lese a po polích nechápu... ok po polňačkách se to pokud jsou solidní a bez zákazu dá ale max po patu lesa a dost... o krabičkách ani nemluvím teď jsem dával SPORU 37 tužka tam vydržela cca 13 lidí a dost :-) je dobrý o tom mluvit třeba se někteří HUJEŘI rafnou za nos.... ikdyž o tom pochybuju... B) někdy mi to přijde jako mlácení prázdné slámy... njn
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#28 GK

GK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 6:22

A znovu - nejedná se o cestu, která je vedle, ale o to, že někteří ježdí PŘÍMO PŘES POLE. Na Letadle jsi byl, takže je to jakoby z cesty mezi silnicí na Lelekovice (asfaltka) směr 13, tam je polňačka, sice děsivá, ale je (každého věc, jestli si chce rozbít auto) - jenže někdo z ní na úrovni mezi 6 a 5 sjede a jede přes pole k 5 a 4. To není polňačka, to je pole.

Arne1 napsal/a:

geoFukar napsal/a:
Jen malinká poznámka.Pokud dotyčný hříšník používá GPX soubory vytvořené GeoGetem a má je nahrané do Garmina exportním makrem v základním nastavení,tak ho Garmin naviguje přímo na finálku a ne na parking.Což ovšem neomlouvá jízdu po loukách a polích.Ale prostě se to může stát.


Uff, že se musím vyjádřit, když se vyjadřují i kačeři z dalekého Jičína.
O loukách a polích povídají jen ti co to tam buď neznají nebo holt chtějí ostatní učit chodit pěšky. Skutečnost je taková (a už to tu zaznělo ale asi zaniklo ve spoustě jiných názorů), že jde o normální polní cestu v perfektním stavu, která je normálně používaná, sjízdná běžnými osobáky a je také na všech mapách. Je samozřejmě bez zákazu vjezdu.


  • 0

#29 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 6:33

Arne1 napsal/a:

geoFukar napsal/a:
Jen malinká poznámka.Pokud dotyčný hříšník používá GPX soubory vytvořené GeoGetem a má je nahrané do Garmina exportním makrem v základním nastavení,tak ho Garmin naviguje přímo na finálku a ne na parking.Což ovšem neomlouvá jízdu po loukách a polích.Ale prostě se to může stát.


Uff, že se musím vyjádřit, když se vyjadřují i kačeři z dalekého Jičína.
O loukách a polích povídají jen ti co to tam buď neznají nebo holt chtějí ostatní učit chodit pěšky. Skutečnost je taková (a už to tu zaznělo ale asi zaniklo ve spoustě jiných názorů), že jde o normální polní cestu v perfektním stavu, která je normálně používaná, sjízdná běžnými osobáky a je také na všech mapách. Je samozřejmě bez zákazu vjezdu.


To auto vjelo přímo na pole poblíž keše 06. Vjelo na pole a zaparkovalo. Takže opravdu se nepohybovala jen po polní cestě. Když tam projížděl cyklista, tak zuřil a křičel něco jako "zas...ní ho...da". Takže tak. Opravdu se tu nejedná o polní cestu.
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#30 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 7:41

a kdyz tedy vite kdo to byl, proc ho nejmenujete a nevyzvete k sdeleni stanoviska? takhle to je furt jen teoretizovani, jako uz u X temat takoveho zamereni. At tedy vime, kdo je ten "superkačer". Proste dokud to neni o nekom konkretne, tak si myslim ze je to o nikom/o nicem.
  • 0

brundi
 


#31 pappp

pappp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 7:45

Proboha, o čem tady dokola stále diskutujete a chodíte okolo horké kaše. Pokud toho dotyčného znáte, tak ho práskněte, ale co si s tím pomůžete. Copak jsou kačeři nějaká sorta Mirků Dušínů? Ne, jsme součástí lidského společenství, ve kterém se vždy najdou vychcánci, podvodníčci, ti kteří si myslí že mohou vše; v životě i kešingu. Navíc v této republice je podvod, vychcanost a beztrestnost na piedestalu. No tak zajel na pole, a co s tím teď uděláš? Máš to zdokumentováno, ne - pak je to tvrzení proti tvrzení.Pokud to nahlásíš na PČR, v protokolu podepíšeš tzv náhubkový zákon. A zkus to hodit sem se jménem a máš na krku žalobu. Takže asi tak, můžeme s tím nesouhlasit, může nás to štvát, ale to je asi tak vše co můžeme. Navíc já na veřejné odsouzení nevěřím, sorta těchto lidi je splachovací. Nechtěl jsem se vyjadřovat, ale nedalo mi to a už tu diskusi zamčete.
  • 0

#32 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 7:47

puczmeloun napsal/a:
napr. z finálka zmizela zába z víčka už první den

Omyl o žábu se postarali už xTF-kaři. My jsme tam s Lidkem a S474Nem byli čtvrtí a už tam nebyla, a to bylo něco přes 2 hodiny po publikaci...
  • 0

#33 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 9:13

REVIZ napsal/a:

puczmeloun napsal/a:
napr. z finálka zmizela zába z víčka už první den

Omyl o žábu se postarali už xTF-kaři. My jsme tam s Lidkem a S474Nem byli čtvrtí a už tam nebyla, a to bylo něco přes 2 hodiny po publikaci...

K tomu asi už není co ríct :D zacínám si spíš myslet, že žábu sežrala nějaká myš, protože tohle asi není normální :D
  • 0
Užívej života...

#34 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 9:21

1. pohled: proč někomu nezúčastněnému vadí, že auta jezdí po poli ? Pole je plocha, na které se pěstují a sklízejí plodiny, žádný kus přírody, který by se vjezdem aut zničil. Pokud je sklizené, není co řešit. Stejně tam pak najede traktor a celé to zorá. 2. pohled: pole někomu patří, většinou zemědělským družstvům. Jako autorovi série by mi takové chování kačerů mírně řečeno vadilo, takovou ostudu obci kačerské bych dělat nenechal. Buď bych navštívil místní družstvo či policii a vysvětlil jim, oč jde, aby zasáhli nebo si to pohlídali. Ale lépe - celou sérii bych v tomto místě a takto provozovanou bez váhání archivoval. 3. pohled: jako spoluautor obou Smajlíků už moc dobře vím, že série jednak neskutečně obtěžují lidi žijící či pracující v jejich blízkosti, druhak se mezi námi najde nemalé procento těch, kteří nerespektují obecné zásady ni zákony, ať už vjížděním aut, motorek, čtyřkolek tam, kde nemají co dělat, nebo děláním bordelu po celé oblasti série. Z toho důvodu už žádnou sérii nikdy nezaložím (a asi ani nenavštívím) a obecně se ze mě stal jejich odpůrce, protože vidím převažující negativa těchto projektů :( Takže - doporučuji sérii archivovat, podle mě nemá žádný rozumný přínos pro kačery a jen působí problémy a dělá nám ostudu. Stěžování si tady na fóru nebo v listingu nemá vůbec žádný smysl, situace se nezmění. Archivujte a založte na stejném místě multinu po stejných místech, budete překvapeni, jak se problém jako mávnutím proutku vyřeší ;)
  • 0

#35 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 9:41

Pokud kačer založí keš, může si být na 99% jistý, že ne všichni budou keš lovit způsobem, jakým zamýšlel. Pořád se tu hovoří o tom, ať si loví kdo chce, co chce. Někdo leze po stromech, někdo rád procházky, jiný honí body, někdo jezdí autem... A pokud vznikají stále nové a nové série keší tak blízko u sebe, u kterých to přímo vybízí k rychlému vybagrování (a nevyčislíš-li poctivě každou novou sérii na mapě, brzy ti ujede v bodovém žebříčku vlak), najde se hold i někdo, kdo to vezme drive in i přes pole. Sice co neschvaluji, ale co se stalo tak strašného, když na poli není žádná úroda ? Jde o kontaminaci půdy, která nastane i po zemědělské technice ? Nebo se logicky bojíte i nevole vlastníka ? No asi ano, ale ani ten není nadšen z těch zástupů lovců rázujících sem a tam, nehledě na to, že doporučený způsob parkování vozidel zasahuje též do zemědelského půdního fondu a z vlastnického hlediska je to totéž. To ani nezmiňuji skutečnost, že se v této lokalitě krade a nejeden kačer měl již auto vyrabováno, na což ostatně upozorňuje i zakladatel série. Je tedy horší lovit drive-in po poli a způsobit tak případně ekologickou škodu, která je zanedbatelná oproti těm, co se děje třeba v Číně, nebo je větší zlo rozebírat středověký most či zídku kámen po kameni, jelikož tam někde vložil owner krabičku ? A není čistě náhodou i to lezení po stromech zatěžující nejen přírodu (olámané větve, podraná kůra, apod.), s přihlédnutím k možným následkům na lidském zdraví v případě úrazu na pětkových keších a veřejných nákladů pro společnost takového jedince, hazardujícím záměrně se svým zdravím, léčit ? Nedělejte tedy z komára velblouda, až tam budou vyježděné pěkné koleje, jistě se přidají i jiní, co si cestu rádi zkrátí ;) Myslím se nám ta pointa geocachingu, udělat si procházku a podívat se na nové pěkné místo, někam vytratila, že ? Nebýt tam 15 krabiček, byť je to lokalita i série hezká a za to autorům dík, tam by to tam ale zástupy lidí netáhlo o nic víc než jinam, a kdyby se geocacherský stav v Česku jaksi nekontrolovaně nepřemnožil, nemuseli se tyto blbosti vůbec řešit... O tom, že je v Česku oproti okolnímu světu něco špatně, vypovídá i nutný počet reviewrů...
  • 0

#36 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 10:57

Pinokio, máš pravdu... akorát jsi ji znectil tím naprosto demagogickým závěrem. Co věta, to perla. To kolektivistické myšlení je strašnej černobýl. Vytratila se pointa geokešingu... jaká, prosím? Schovat a posléze s pomocí GPS nalézt krabičku? Nebýt tam krabky... to je jistě pravda. No a o čem to je, ta pravda? Jako že kdyby nepršelo, nebylo by mokro? ...jaksi nekontrolovatelně přemnožil... no to je jasně zlatá perla. Přemnožil? Japato? Chceš snad kontrolovat přirozené procesy? A jo, ty vlastně chceš... nekontrolovatelně přemnožil. Takže jakto, že to nějaká autorita, jakýsi NAD-subjekt nekontroluje? Jakto, že to Frantovi Vopršálkovi nikdo nezakázal hrát? Jakto, že to Venca Novák nehraje jen vo víkendu? Typické "když už sem já vevnitř, zavřete dveře". ...že je v Česku něco špatně vypovídá i nutný počet reviewrů... počet reviewrů v Česku vypovídá přesně o opaku. V Česku je to natolik na vzestupu, že můžeme, máme a pro kvalitu potřebujeme a také JSME OPRÁVNĚNĚ dostali tento počet reviewrů.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#37 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 11:08

Postavil s letadlo, ale chodili mu tam lidi.....a vo tom to je. Apelováním na foru lidi nezměníš, hovada s neúctou k čemukoliv ti tam stejně pojedou. Pokud to přeroste únosnou mez (jedno SUV na sklizeném poli žádnou škodu neudělá), nebo to začne vadit majiteli pole, tak prostě sérii archivuj. Nebude první ani poslední a nemá smysl si kvůli tomu pěnit žluč. Příště místo toho udělej multinu a honibodi se zregulují sami. Naše poslední multinka nemá po třech měsících ještě ani TTF a spokojenost ;)
  • 0

#38 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 11:25

Pinokio.CZ napsal/a:
Nedělejte tedy z komára velblouda, až tam budou vyježděné pěkné koleje, jistě se přidají i jiní, co si cestu rádi zkrátí ;)

Tak to je přesně ta diletantská myšlenka, hodná tady toho vlákna. Nejsme za Bati v Zlíně, aby se cesty dělaly podle toho jak si kdo chce jet (ještě k tomu po poli). navíc nevím proč by měli jiní jezdit odnikud nikam.

1) Pokud se nepletu, tak všechny polnosti v okolí mají majitele. Sami máme kus pole nedaleko a ač ho má pronajatý družstvo, který se o něj stará, tak pořád je to náš majetek a nelíbilo by se mi kdyby mě na ně někdo jezdil autem. Doba, kdy bylo všechno všech a vlastně nic nikoho, už naštěstí s koncem komoušů skončila. Tak si to laskavě uvědomte.

2) Celá série se dá v pohodě projít po polňačkách nebo remízkách a není potřeba nikam zajíždět. To dělají právě ti idioti, kteří si myslí, že nad ně není.

3) Zrovna u 5-ky jsme před pár lety pouštěli letadla na vysílačku s bratrancem a kámošem, kteří jsou místní. Podotýkám, že jsem stál zhruba na dnešních parkovacích souřadnicích. Hádku z místníma nimrodama si nechtějte ani představit - a to nás znali.

4) Nechápu proč na sebe upozorňovat autem parkujícím na poli a tím i na keše v okolí. Některý jsou zamaskovaný tak, že není problém je najít, aniž bych věděl o čem to je...

5) Neskutečně mě vytáčí sobeckost některých nenažranců, kteří svým přístupem kazí hru ostatním. Způsobem - já mám odloveno a když se náhodou krabky mým přičiněním ztratí, tak si vy ostatní vyližte...

6) Dost mě taky sere, že nikdo nebere ohled na ownery. Listingy musely dát spoustu práce a není to jen bezduchej text k nějakýmu obrazci u Brna, ale obsahují spoustu informací. Akorát, že je asi málokdo četl ze? Tady jde hlavně o body a co nejrychleji si vylepšit statistiku....
  • 0

#39 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 11:33

puczmeloun napsal/a: a v okolí finálek je to rozhrabáno jak od prasat, ani nechci videt jak to vypadá ted po týdnech provozu...

Tak rozhrabane to tam bylo uz v ramci xTF nalezcu, sli jsme tesne po nich. Na stranu druhou tomu vyrazne "pomohlo" i pomerne spatne zamereni a nejednoznacne hinty.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#40 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 11:43

REVIZ: naprosto chápu tvé pocity (máme Kapra), navíc mám velmi podobný přístup a i PT radši pěšky... jako tremp auta v lese vztekle obcházím. Když mám dobrou náladu. Ale sorry, tvůj příspěvek je jeden velkej protimluv. nejsme za Bati, abysme... abysme kontrolovali, co kde jaký svobodný jedinec na svou odpovědnost dělá. To je jeho svoboda. Jeho rozhodnutí. Pokud narazí na práva a rozhodnutí někoho jiného, taky si to bude muset vyřešit sám. Baťa by nejspíš tuhle tvou větu vůbec nepochopil. 1) Jo, mají majitele. Jeho boj a jeho starost. Neser se mu do ní. Do jeho nezadatelných práv patří i to, aby o svých škodách a prevenci a vůbec nakládání s majetkem a posuzování rozhodoval sám. Nebubnuj na jeho buben. I TO JE ZÁSAH DO SOUKROMÍ. 2) Idiot je ten, kdo dělá věci jinak, než ty? A kdo je pak zakotvenej v kolektivismu? A ta trojka je už jasnej vlastňák. Jaký jsou nimrodi a obzvlášť ty z malejch obcí víme všichni a je to věčnej boj. Jenže jestlis měl nějakou přímou zkušenost a přesto PŘESNĚ na stejným místě uděláš krabku, tak... jak bylo to označení? Nebo ve vší korektnosti: to mi hlava nebere. Cos čekal? Cos vůbec chtěl vyrobit? Na ownery bere málo lidí ohled. Tak to je. S tím se do toho chodí. Ber to obráceně: alespoň vyselektuješ ty lidi, který na tebe ohled berou. Taky měřítko.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama