Přejít na obsah


Fotka

NP Křivoklátsko


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
43 odpovědí na toto téma

#1 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 9:36

Připadá mi, že by to mohlo být pár cyklokačerů, co by je tohle mohlo zaujmout:

http://www.kolanakri...u-krivoklatsko/
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 9:51

Bohužel, to co se chystá, nás zasáhne mnohé. I kačery. Taky tam mám jednu kešuli mimo cestu. Ochrana přírody v Česku zdegenerovala v nahánění tůristů a trampů. Stačí ustavit právní formu a natlouct cedule, jenčové všech odrůd se už dostaví sami!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#3 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 10:04

Takže NP Křivoklátsko už je hotová věc? V tom případě: :( :@
  • 0

#4 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 10:25

Mám na věc opačný názor. Stačí se podívat na NP Krkonoše. Pro mne sice příliš benevolentní k turistům, ale i takto se dá skloubit ochrana přírody. Vlk se nažere a koza zůstane celá. Ad kešky. Zůstat tam mohou. Ale máte pravdu, že vstupovat mimo turistické stezky je zakázáno :( Myslím že to geokačerstvo přežije :-) Krásných míst je spousta i u turistických stezek.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 12:46

skurakai napsal/a:
Mám na věc opačný názor. Stačí se podívat na NP Krkonoše. Pro mne sice příliš benevolentní k turistům, ale i takto se dá skloubit ochrana přírody. Vlk se nažere a koza zůstane celá. Ad kešky. Zůstat tam mohou. Ale máte pravdu, že vstupovat mimo turistické stezky je zakázáno :( Myslím že to geokačerstvo přežije :-) Krásných míst je spousta i u turistických stezek.

Sancta simplicitas! (Svatá prostoto!) To řekl Jan Hus babce, co pod něj přiložila snaživě otýpku chrastí. A život nejsou jen kešky. Ale taky volný pohyb světem, svobodný život a právo lidí na svoji krajinu. A tohle všechno bude znásilněno. Opět.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 13:39

Ono toho hrozí víc. Dobře si pamatuju, jak počátkem 90. let nebo koncem 80. se vážně jednalo o vybudování přehrady na Křivoklátsku. Tehdy to padlo. Ale jak je místo jednou vybrané, vždycky se ten nápad jednou za čas vrátí. A ono to nebylo vybrané tehdy, ten nápad je podstatně starší. A pokud se nemýlím, tak se zrovna jedná o budoucích přehradách. Stačí nějaká změna, třeba společensko politických poměrů, a máme tu ten nápad zase.
  • 0

#7 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 14:55

Trhac napsal/a:

skurakai napsal/a:
Mám na věc opačný názor. Stačí se podívat na NP Krkonoše. Pro mne sice příliš benevolentní k turistům, ale i takto se dá skloubit ochrana přírody. Vlk se nažere a koza zůstane celá. Ad kešky. Zůstat tam mohou. Ale máte pravdu, že vstupovat mimo turistické stezky je zakázáno :( Myslím že to geokačerstvo přežije :-) Krásných míst je spousta i u turistických stezek.

Sancta simplicitas! (Svatá prostoto!) To řekl Jan Hus babce, co pod něj přiložila snaživě otýpku chrastí. A život nejsou jen kešky. Ale taky volný pohyb světem, svobodný život a právo lidí na svoji krajinu. A tohle všechno bude znásilněno. Opět.

Existuje taky nemalá skupina lidí, která by ráda aspoň kousky té své krajiny viděla nenarušené a ochotně sama omezí svoji svobodu pohybu ;) Naopak většině těch ostatních je jejich krajina upřímně šum a fuk.
  • 0

#8 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 15:53

hrabosata napsal/a:
Existuje taky nemalá skupina lidí, která by ráda aspoň kousky té své krajiny viděla nenarušené a ochotně sama omezí svoji svobodu pohybu ;) Naopak většině těch ostatních je jejich krajina upřímně šum a fuk.

jako člověk, který většinu volného času stráví touláním se přírodou naprosto souhlasím...bohužel, vzhledem k množství lidí k přírodě naprosto bezohledných je tohle momentálně nejrozumnější řešení...
  • 0

#9 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 16:16

hrabosata napsal/a:
Existuje taky nemalá skupina lidí, která by ráda aspoň kousky té své krajiny viděla nenarušené a ochotně sama omezí svoji svobodu pohybu ;) Naopak většině těch ostatních je jejich krajina upřímně šum a fuk.

Nějak nenacházím souvislost mezi záměrem zřídit na Křivoklátsku národní park, a potřebou chránit či zachovat zdejší přírodu. Ano, Křivoklátsko je nádherný kout krajiny. Je jím už stovky let. Jak Křivolátsku pomůže ministerský úředník, který se otiskem razítka stane vládcem zdejšího kraje, a začne krajinu přetvářet dle svých představ? Bojím se o královské hvozdy...

Ano, jsem ovlivněn tím, že na Křivoklátsku nejsem "tůristou".

Ad původní příspěvek ohledně mapování cyklocest: Jsem natolik frustrován tím, že mi někdo bude zakazovat vjezd na lesní cesty, že se toho nedokážu zúčastnit. Všechny cesty jsou moje oblíbené!
  • 0

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 16:20

Pěkná debata :-) Ale teď jde o to, aby se podařilo zmapovat cesty, kudy jezdí cyklisté a pokusit se dojednat s ochranou přírody jejich cyklo proznačení. Protože v NP se na kole svezete jen po značených cyklotrasách. Takže třeba v Krkonoších auta na asfaltku můžou, pokud jedou k horské chatě, ale jízdní kola tam projíždět nesmějí ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 16:21

Johule napsal/a:
jako člověk, který většinu volného času stráví touláním se přírodou naprosto souhlasím...bohužel, vzhledem k množství lidí k přírodě naprosto bezohledných je tohle momentálně nejrozumnější řešení...

Mohla bys mi dát nějaký konkrétní příklad bezoholedného chování lidí, kterému zřízení NP Křivoklátsko zabrání?
  • 0

#12 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 16:35

no například jsem měla spolužáky kteří si zkoušeli "hrát na trampy" tím, že vyrazili do přírody, někde zabivakovali, celou noc tam chlastali pivo, nadělali nehoráznej bordel, nechali to tam a odešli...V NP si ale tohle přece jen netroufnou...Stejně tak jsem si všimla, že v takovém NP si lidi víc rozmyslí než odhodí PETky nebo jiné odpadky...samozřejmě zdaleka ne všichni, ale docela často jsem si toho všimla (bohužel například i když jsem chodila do skautů, v "normální přírodě" děcka nic neřešila a odpadky odhazovala, kudy procházela, zato v přece jen víc chráněné krajině si to nedovolili)... A vůbec, mám pocit, že pro dost "normálních" lidí je NP už něco čeho si docela váží a chovají se v rámci možností slušně, zato všechno ostatní je pro ně prostě obyčejnej les, kde si dělají co chtějí (samozřejmě nechci zevšeobecňovat, ale docela se s tím setkávám...)
  • 0

#13 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 16:39

kulhal napsal/a:
Mohl bys mi dát nějaký konkrétní příklad bezoholedného chování lidí, kterému zřízení NP Křivoklátsko zabrání?

Me napada leda, ze NP bude mit vetsi rozpocet nez CHKO, takze bude moct zaplatit vic rangeru, kteri budou buzerovat navstevniky. Ale co jsem videl navrhy 1. zony, tak ma byt vetsi nez soucasna NPR kolem Tyrova, takze to s hustotou ochrancu na jednotku plochy vidim nastejno.
  • 0

#14 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 17:57

Křivoklátsko je kraj mého srdce, leccos jsem tam protrampoval a leccos odpracoval. Za boleševika jsme ohledně přečerpávací přehrady psali Štrougalovi a býval jsem i v ČSOP v Křivoklátě organizovaný. Ale … čas oponou trhnul a já si uvědomuji, že utužení toho, čemu tady říkáte nutná ochrana přírody, vede jen a pouze k buzeraci poutníků, tuláků, turistů, chodců, vandráků (ať tady říkáte těm, co si hrají na trampy, jakkoli). Tam, kde se ochranář pohybuje v patrolu, lesní dělník v traktoru a nimrod v medvědu ML, Vás vyfakují za pěší pohyb po staletí existující cestě. Tam, kde lesní dělnící spálí pětimetrovou hromadu klestí, zaplatíte dva litry za ohýnek čouďáček mezi třemi kameny! A o tom to je. Křivoklátsko není žádný nedotknutelný prales, jde o nádhernou, ale osídlenou a kulturní krajinu v srdci Čech. Optejte se místních na Šumavě, jakou radost jim NP přináší!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#15 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 18:09

hrabosata napsal/a:
Existuje taky nemalá skupina lidí, která by ráda aspoň kousky té své krajiny viděla nenarušené a ochotně sama omezí svoji svobodu pohybu ;)

Tohle nemyslíš vážně. Zůstaneš za zdí proto, abys nepošlapal trávu? Zachovaná příroda má smysl pouze pro člověka. Abys neskončil jako v tom vtipu: „Příroda? To znám. To mám doma na internetu!" Ideálem dnešní koncepce ochrany přírody je koncentrace návštěvníků okolo jednoho placeného parkoviště a autokempu a sledování západu Slunce na dataprojektoru v návštěvnickém centru vybudovaném zčásti za grant z EU. Hlavně, ať nám tam nelezou lidi, že!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#16 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 18:38

Trhac napsal/a:

hrabosata napsal/a:
Existuje taky nemalá skupina lidí, která by ráda aspoň kousky té své krajiny viděla nenarušené a ochotně sama omezí svoji svobodu pohybu ;)

Tohle nemyslíš vážně. Zůstaneš za zdí proto, abys nepošlapal trávu? Zachovaná příroda má smysl pouze pro člověka. Abys neskončil jako v tom vtipu: „Příroda? To znám. To mám doma na internetu!" Ideálem dnešní koncepce ochrany přírody je koncentrace návštěvníků okolo jednoho placeného parkoviště a autokempu a sledování západu Slunce na dataprojektoru v návštěvnickém centru vybudovaném zčásti za grant z EU. Hlavně, ať nám tam nelezou lidi, že!

Nějak nechápu, proč hned ten militantní tón. Mám prostě jen jiný názor. Svobodu pohybu hájíš, ale svoboda projevu je ti zřejmě cizí. Přeji hezký večer a končím s touhle zbytečnou diskusí.
  • 0

#17 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2011 - 21:51

No to se nesmíš divit, že někdo, komu svým názorem omezuješ jeho práva, si vůči tobě dovoluje mít militantní ton. Jestli zastáváš takové názory a zároveň nejsi schopný spolknout trochu ostřejší názor, pak by ses vůbec do diskuzí neměl pouštět. Mimochodem, ve skutečnosti Trhač žádný militantní ton nepoužil.
  • 0

#18 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 0:02

Jedním právním zákonem jsou dána, a druhým vzata :) Listina základních práv a svobod tím narušena nebude, tak tady nebrečte ;-) To už bys rovnou mohl hájit práva horolezců, kteří nemohou lézt v NP po skalách. Jenže právě na těch skalách třeba právě hnízdí pár orlů skalních nebo rostou unikátní druhy rostlin, což je jim fuk. Jejich zájmy bude hájit kdo? Nimrodstvo se může v NP zakázat, záleží na uvážení správy. Vykázat zemědělce z jeho hospodářství už možné není. Neříkám, že s NP Křivoklátsko souhlasím. Jednou tomu už ale takto bude a je hovadina na truc proti tomu schválně nabádat k porušování pravidel a zákonů. Smiřte se s tím. Howgh
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#19 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 0:43

Aniž bych komentoval přínos NP některé z lokalit, docela se mi líbí přístup "bikerů". Oceňuji, že chtějí nejdřív zmapovat, co je pro ně zajímavé a relevantní pro jejich koníček a že hned nevykřikují bojovná hesla typu: "Stejně si budeme jezdit kudy chceme!". Takže za konstruktivní práci a snahu dohodnout se na obsoutranně přijatelném kompromisu dávám palec nahoru - dobře vy! :) PS: Biker nejsem.
  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 7:54

Ono hlavně záleží na ochranném režimu. Křivoklátsko je už mnoho let CHKO, takže zcela bez ochrany není a nikdy se tam např. nesmělo volně tábořit (oficiálně, policajtům ve Skryjích jsme museli tvrdit, že jsme spali na tábořišti). NP má (bohužel) i výraznou rekreační funkci. A rekreace jsou hotely, parkoviště, sjezdovky. Ne všechno toto hrozí na Křivoklátsku, ale tlak vzroste. Osobně se mi zdá nesmysl bránit cyklistům jezdit tam, kudy běžně jezdí traktory. Na druhou stranu už mě vášnivý biker málem sestřelil z cesty, když to bral z kopce přes kořeny šusem.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama