Přejít na obsah


Fotka

NP Křivoklátsko


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
43 odpovědí na toto téma

#21 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 10:51

Vždy je to jen o lidech. Někteří trampové (skauti), MTB cyklisté apod. se prostě v přírodě chovat umějí, a jiní ne. Ale nelze řici, ti slušní tady mohou jezdit, bivakovat i nadále a ti špatní nikoliv. Musí se to udělat paušálně pro všechny :(

Takže možná s vámi jako biker budu také soucítit, že přijdete o krásná zákoutí a možnost projížďky. Na druhou stranu, myslím si, že rozumná správa může dovolit jezdit kolům po turistických trasách popř. dovolit vybudovat nové. Vždyť je to (a byla) na svou rozlohu turisticky atraktivnější oblast než Krkonoše.

Budu vám v tom držet pěsti, s keškami mimo obytnou zástavbu a turistické trasy se ale budeme muset rozloučit.

EDIT

mpik napsal: Ono hlavně záleží na ochranném režimu. Křivoklátsko je už mnoho let CHKO, takže zcela bez ochrany není a nikdy se tam např. nesmělo volně tábořit (oficiálně, policajtům ve Skryjích jsme museli tvrdit, že jsme spali na tábořišti).


Skvělá poznámka :-) Pravda, ani jsem si to neuvědomil. V CHKO ochranný režim byl již dříve, jen se trochu zpřísní (třeba zákaz pohybu mimo turistické stezky).
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#22 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 19:26

Fascinuje mě, že zřízení NP obhajují ti, kteří Křivoklátsko nejspíš nikdy ani nenavštívili. Na druhé straně ti, kteří tam jezdí pravidelně nebo nedejbože tam žijí, jeho smysl nechápou. No nic, tohle není správný prostor pro ventilaci světonázorů. Díky Kolombovi za upozornění, pár cyklotras jsem poslal a pár dalších můžu dát dohromady bude-li zájem.
  • 0

#23 bousa

bousa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 20:21

Položme si otázku kdo potřebuje NP?příroda?Nebo je to zase zájem vyších míst....Já nevidím důvod proč by to nemohlo fungovat jako dosud....Mohlo jenomže jsou tu zase lidé..po vzoru jsi cukrář budeš rozumět zemědělství.....škoda to bude neskutečná blbost a krutý omyl
  • 0

#24 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 23:14

Teď už dost OT, ale s tématem to nepřímo souvisí.

WikipediaNárodní park (NP) je rozsáhlé území, jedinečné v národním nebo mezinárodním měřítku, jehož značnou část zaujímají přirozené nebo lidskou činností málo ovlivněné ekosystémy.

Podle této definice by nemohl vzniknout NP Šumava, České Švýcarsko, Křivoklátsko a dokonce ani Krkonoše. Co si budeme povídat, České země nedisponují divočinou dobrých pár set let.
Mě všechny ty snahy o bezmeznou ochranu přírody již přijdou jako spiknutí, sabotující hospodářský rozvoj ČR. A to nejsem paranoidní. ;) Viz třeba slavná D8. Nebo mor zvaný Natura2000.

Johule napsal/a:
(bohužel například i když jsem chodila do skautů, v "normální přírodě" děcka nic neřešila a odpadky odhazovala, kudy procházela, zato v přece jen víc chráněné krajině si to nedovolili)...

Nejvyšší čas, abych si opravil názor na skauty!:@ Já nikdy do Skauta nechodil :( (v r.68 jsem ještě netušil, že budu a v r.89 už jsem byl starej), ani moje děti tam nechodí. Ale vyhazovat odpadky podle úrovně ochrany přírody? To snad ne?! Sice neuklízíme nepovolené skládky, ale prostě u nás v rodině se odpadky neodhazují, ať už je to na poli, v lese, CHKO, NP, ale ani ve městě.
Prostě jako doma v obýváku neházím bordel na zem, tak to nedělám ani venku!
  • 0

#25 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 18:39

Jen tak pro ilustraci mého tvrzení, jak to vypadá v I. zónách národních parků v naší kotlině - čerstvé fotky z uplynulého víkendu v Českosaském Švýcarsku (Ponova louka). Takže pozor, noha vandrákova tam právě páchá eko-zločin! Všem zdejším zastáncům státní politiky ochrany přírody a krajiny posílám s doplňující informací - nejde o kalamitní těžbu, žádný kůrovec, ale vyhubení nepůvodní vejmutovky. Takže polovina dříví jsou… smrky!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#26 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 18:42

:(
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#27 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 18:42

Trhac napsal/a:
Jen tak pro ilustraci mého tvrzení, jak to vypadá v I. zónách národních parků v naší kotlině - čerstvé fotky z uplynulého víkendu v Českosaském Švýcarsku (Ponova louka). Takže pozor, noha vandrákova tam právě páchá eko-zločin! Všem zdejším zastáncům státní politiky ochrany přírody a krajiny posílám s doplňující informací - nejde o kalamitní těžbu, žádný kůrovec, ale vyhubení nepůvodní vejmutovky. Takže polovina dříví jsou… smrky!


Tak nějak. O českosasku (Zadní zemi) mi ani nemluv :( - dostávám z toho vztekosplínu vředy.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#28 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 18:43

Ano, zločincova noha. Jde tam na vandr? Výpravu? Výlet? Nebo snad nedejbože přespat? Nebo pro kešku! ZAKÁZAT!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#29 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 18:52

skurukaiovi, hrabošatům a všem ostatním "užitečným idiotům" : melete servilní kraviny a nevíte o čem. Jo, klidně budu militantní; protože právě lidi s podobným přístupem umožňují kdejakou podobnou lumpárnu, jako je jenčismus, Šumava, Českosasko, čachrování s dotacema, oblbování lidí, pomalý ukusování naprosto normálních práv, byrokratismus... sakra, to bych se nakonec dostal až do tý Kostnice :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#30 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 18:58

skurakai napsal/a:
... Ale nelze řici, ti slušní tady mohou jezdit, bivakovat i nadále a ti špatní nikoliv. Musí se to udělat paušálně pro všechny :(


Ne, nemusí. Proboha proč?
Z podobnejch řečí bych se vždycky vzteknul. Nedochází mi jen trpělivost, ale i slušný slova :@

Musim chodit jen po turistickejch cestách? Musim se s tim smířit? V čím zájmu, provůch? A co že tak najednou a nemlich teď?

Fakt vám ten Orwell nedochází? Nebo je to tady samá kancelářská Běta?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#31 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 19:01

http://www.evalabuso.../ucime_deti.php
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 19:02

A ještě jedna věc, která mi už leta vrtá hlavou: --co to v některejch lidech je, že mají takové puzení furt něco ZAKAZOVAT?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 Fridolini

Fridolini

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 19:12

Ty samý zákazy jsou spojený skoro s každou dírou do země :( Ale kde se to v lidech bere nevím, je to asi na dlouhou debatu....
  • 0

#34 kartagoo

kartagoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 19:54

Pro ty, které zajímá informace o přehradě na křivoklátsku: http://www.hofmann.e...ruzkumna-stola/ a: http://www.karelkram...ka_prehrada.pdf
  • 0

#35 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 21:39

Citecka napsal/a:
skurukaiovi, hrabošatům a všem ostatním "užitečným idiotům" : melete servilní kraviny a nevíte o čem.


Idiotem a hulvátem nazývej prosím v prvé řadě sebe. Nevím o tom, že bychom ti jakkoliv nadávali.

Tvůj renegátský přístup není kompatibilní s naším právním systémem, zvol si odpovídající politické zástupce a změňte tento svět k lepšímu. Nic jiného ti totiž s tímto stavem ani nezbyde.

Pro mne by to však bylo k horšímu, kdyby si lidé mohli trajdat kudy by chtěli a dělat co by chtěli a zůstalo by to pouze na uvážení člověka. Mé zkušenosti totiž říkají, že i kdyby na deset lidí zbyl jeden grázl, tak je to i tak příliš a můžeme to vidět na přírodě okolo. Jeden čtyřkolkář, jeden rozdělávač ohýňků, jeden odhazující odpadky, jeden létající padákem, jeden nechající volně pobíhat své psy ... atd

Nikdy nepochopím, jak mohou lidé v přírodě odhazovat odpadky, nechat pobíhat své čtyřnohé mazlíčky a smát se tomu, jak štvou zajíce, srnky apod. Některým lidem toto přijde naprosto normální a nevidí v tom nic špatného. To že gravidní srna potratí a je ve stresu jim už nedojde. Pobavte se s myslivci (které sic nemusím, ale mají v mnohém pravdu), ti vám to vysvětlí velmi dobře.

Povol jednomu aby si chodil mimo stezky a za chvíli tam budeš mít geodálnici. Mám s tímto bohužel velmi dobré zkušenosti v NPR, je to humus.

Mám dojem, že od nového Národního parku se to dostalo někam úplně jinam. Pokud by to mělo takto pokračovat, tak doporučuji zamknout. Nemám potřebu si nechávat nadávat za to, že ctím české zákony a vidím v tom často i jedinou možnost, jak ochránit přírodu od stále se rozpínajícího člověčenstva, které si myslí, že mu vše patří a je pro jeho potěchu a využití.

Howgh
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#36 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 21:58

Vadí mi stejné věci jako Skurakaiovi ale jsem na straně Citecky. Vadí mi, že roste počet zákazů a omezení které by se daly označit za trestání většiny za blbosti menšiny. Dnes se to čím dál víc dostává do stavu, kdy se zakazuje preventivně, aby nedejbože nějaký blbec nemohl něco udělat.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#37 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 22:12

Když se podíváte na začátek, tak jsem požádal geo-cyklisty o informace, které cesty považují za důležité pro cyklistiku v oblasti, aby mohlo začít jednání o je jich vyznačení a používání i po vyhlášení NP.

Samozřejmě, že se hned našel někdo, kdo si je jist, že přírodu nejlépe ochrání tak, že ji před všemi zamkne a začal tu blbě plkat.

Takže znovu ten odkaz:

http://www.kolanakri...u-krivoklatsko/
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#38 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 22:22

kolombo: měř stejným metrem geokolego. To mé "plkání" je pouhou reakcí na ještě větší plkání mi určené od Citecka

S mapováním cyklotras bohužel nepomohu, je to mimo můj akční radius, takže už tady přestanu "plkat". Hodně štěstí v trasování cyklostezek a jednání s MŽP.

skurakai
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#39 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 22:31

kartagoo napsal/a:
http://www.karelkram...ka_prehrada.pdf


Hodně zajímavé čtení, díky. Zase jsem o kus chytřejší.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#40 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2011 - 22:41

Každý retardér na silnici mne osobně uráží. Jde o kolektivní trest většiny slušných řidičů kvůli zlomku grázlů. Totéž platí u pohybu v různě chráněných zónách. To nás můžou rovnou vykastrovat!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka