Přejít na obsah


Fotka

PRAKOSTŘÍL


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#1 tpk

tpk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 22:17

Ahoj kačeři!
Po spoustě dlouhých večerů v dílně se mi podařilo dokončit pár kusů prakostřílů, které jsem měl rozpracovány od doby vzniku prvního prototypu. Funkčnost jsem sám odzkoušel a stále zkouším při tvorbě a hlavně údržbě svých keší GC1G4VK, GC1GY6W, GC1JXV5, GC1JXVK a GC20F49. Ani s jednou z těchto keší nemá prakostříl problém.
Funkce prakostřílu, včetně pár fotek, se probírala i ve vlákně Velký dostřel, http://www.geocachin...ort=&rowstart=0, zdejšího fóra.

Věřím, že tahle "hračka" může udělat radost když jí nějaký kačer, kačerka, GEOtým případně GEOrodina najde pod stromečkem a zpříjemní tak další T5 dobrodružství. ;)

Cena kompletu je 2500,-. Za tyto peníze dostanete kompletní prakostříl, náhradní gumy včetně kožené kapsy a imbusový klíč na posun vidličky po hlavni a případnou výměnu gumy. V ceně není zahrnut rybářský naviják, silon a střelivo. To se většinou spoustě lidí válí doma, ale v případě zájmu jsem stavu zajistit i to a dodat celý komplet.

Fotky prakostřílu najdete na : https://picasaweb.go...feat=directlink

Máte nějaký dotaz? Ptejte se! :)

V případě, že máte o prakostříl zájem tak mě napiště na email [mail]tpk@email.cz[/mail]
  • 1

#2 altair18

altair18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 11:47

nechci se tě nějak dotknout, ale co je na tom za dva a půl litru? :o
  • 1

#3 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 11:56

altair18 napsal/a:
nechci se tě nějak dotknout, ale co je na tom za dva a půl litru? :o

materiál nebude za babku a je to defakto kusová výroba, jak dlouho myslíš že udělání takové hračky zabere? :)

Moc hezká práce, ale asi zbytečný luxus pro mě :)
  • 0

#4 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 12:31

vypadá jako upravená hůl pro důchodce .. pěkné :D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#5 tpk

tpk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 13:11

altair18 napsal/a:
nechci se tě nějak dotknout, ale co je na tom za dva a půl litru? :o


Ahoj, nedotknul neboj :) Víš co, je na tom dost práce. Popravdě, jen než vyřežeš a vybrousíš rukojeť tak na tom strávíš nějakou hodinku. Cena 2500,- je nástřel z mé strany po tom co jsem si spočítal všechny náklady na materiál, frézování, řezání laserem, hoblování, pilování, soustružení atd. :), resp. je to cena za kterou jsem už prodal.

Samozřejmě jsem se při tvoření ceny díval i na internet jestli se něco podobného už neprodává a podle toho bych prakostříl ocenil. Jediné co jsem našel je BIGSHOT z potřeb pro arboristy, http://www.worksafet...ak-big-shot.html, který má podobný dostřel ale ovládání mě přijde docela kostrbaté. U něj mě cena přišla opravdu trochu přemrštěná. Dát 4470,- za násadu od koštěte a případně 870,- za náhradní gumu mě příjde docela darda.

Takže tak, resp. kolik ti příjde odpovídající cena? Samozřejmě je chci prodat, nechat je ležet ve skříni je nesmysl.
  • 0

#6 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 13:22

moc šikovná věcička, náš geotým si ji musel pořídit a dostřel je vážně víc než dostačující. kolegové se kterými občas jezdím se do její výroby pustili právě kvůli zminované GC1JXVK kde se osvědčila a dá se říct že je to zatím jediná keš, kterou by jsme bez prakostřílu nedali (i když nástřelem na nedávno lovené T5 se raděj chlubit nebudu :D )
  • 0

#7 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 13:26


Takže tak, resp. kolik ti příjde odpovídající cena? Samozřejmě je chci prodat, nechat je ležet ve skříni je nesmysl.


Nepíšu jako potencionální zákazník, zatím jsem všechny stromovky v pohodě nahodil z ruky provázkem z globusu a karabinou jako závaží.
Ale tak za polovinu bych se asi začal zajímat.
Co se týká mě, tak třeba ta krásná rukojeť je zbytečná. Abys mi dobře rozumněl, parádní práce, ale na funkci moc velký vliv nemá :o)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 13:56

Já bych tohle za tu cenu určitě nekoupil. Protože mě těší, když si něco takového můžu udělat sám. Dělal bych asi z odpadu a nefrézoval (nemám frézu). Takže díky za inspiraci. Dělat to nebudu, nepotřebuju to, po lanech nelezu a už se to asi nenaučím.
  • 0

#9 altair18

altair18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 14:00

tpk napsal/a:

altair18 napsal/a:
nechci se tě nějak dotknout, ale co je na tom za dva a půl litru? :o


Ahoj, nedotknul neboj :) Víš co, je na tom dost práce.
....
Takže tak, resp. kolik ti příjde odpovídající cena? Samozřejmě je chci prodat, nechat je ležet ve skříni je nesmysl.


To já samozřejmě beru, práce to je super. Jen mě ta cena trochu zaskočila, pač jsem nikdy po "praku" s tak brutálním dostřelem nekoukal.
  • 0

#10 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 15:07

Vypada to paradne! Budu doma chvili lobovat u meho resource managera. Dik za nabidku.
  • 0

#11 tpk

tpk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 15:44

sovidoupe napsal/a:



Takže tak, resp. kolik ti příjde odpovídající cena? Samozřejmě je chci prodat, nechat je ležet ve skříni je nesmysl.


Nepíšu jako potencionální zákazník, zatím jsem všechny stromovky v pohodě nahodil z ruky provázkem z globusu a karabinou jako závaží.
Ale tak za polovinu bych se asi začal zajímat.
Co se týká mě, tak třeba ta krásná rukojeť je zbytečná. Abys mi dobře rozumněl, parádní práce, ale na funkci moc velký vliv nemá :o)


Ahoj, s rukojetí máš ale i nemáš pravdu :) Je fakt, že vzhled na funkci vliv nemá. Ale když použiju příměr, i když možná hloupý, kdo si koupí auto které bude natřené štětkou? Popravdě snažím se vždycky věci dělat tak aby podle mě za něco stály. Kdo mě zná, resp. mé keše tak možná potvrdí. Vím že je to možná zbytečné, že to lidi nedocení, ale mě se to tak líbí ;)
  • 0

#12 tpk

tpk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 16:04

mpik napsal/a:
Já bych tohle za tu cenu určitě nekoupil. Protože mě těší, když si něco takového můžu udělat sám. Dělal bych asi z odpadu a nefrézoval (nemám frézu). Takže díky za inspiraci. Dělat to nebudu, nepotřebuju to, po lanech nelezu a už se to asi nenaučím.


Ahoj, souhlas a musím říct že jsme na tom stejně. Já bych to za tu cenu taky nekoupil, ale nekoupil bych to ani za míň. Ne proto, že to tu hodnotu nemá, ono to při výrobě jednoho kusu výjde o poznání dráž, ale proto že si takové věci rád tvořím sám. Ale vím, že jsou lidé kteří by takový prakostříl chtěli, ale bohužel ho nedokáží a nebo nechtějí sami udělat. Buď na to nemají zázemí, stroje, čas, chuť se s tím dělat a nebo na to prostě nejsou dostatečně šikovní, ale zase umí spoustu jiných věcí které já nikdy nedokážu. Jak říkal pan Werich : Ten umí to a ten zas tohle ... :)

A co se týká lezení po lanech tak na to není nikdy pozdě ;)
  • 0

#13 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 16:43

TPK: Vypadá to pěkně...chceš to vyrábět nebo jenom prodat pár kouků co ti leží doma? Tak často to nepotřebuju abych to kupoval, ale jako modelář bych si to spíchnul. Neposkytnul bys plánek? Díky za odpověď.
  • 0

#14 tpk

tpk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 17:05

ssva napsal/a:
TPK: Vypadá to pěkně...chceš to vyrábět nebo jenom prodat pár kouků co ti leží doma?
Tak často to nepotřebuju abych to kupoval, ale jako modelář bych si to spíchnul. Neposkytnul bys plánek? Díky za odpověď.


Ahoj, žádný plánek vlastně nemám. První kus jsem ladil na koleni stylem tady přidat, tady ubrat. Jak jsem dodělal a důkladně odzkoušel ke spokojenosti první kus tak jsem podle něj udělal další.

Co se týká nějaké hromadné výroby tak záleží na tom, jestli a za jakou cenu se mi podaří prodat kousky co mám hotové. ;)
  • 0

#15 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 17:34

Osobně zájem nemám, protože zatim jsem nenarazil na keš kde bych si nevystačil s prakem. Až nebude prak stačit tak půjdu na odlov s někym kdo je líp vybaven, nebo dám něco na papír a u bratra ve firmě to vyrobí. Je ale spousta lidí co si to neuměj dát na papír a ani nemaji hodný bratry. Takže i ta cena bude pro ně muset bejt akceptovatelná. Osobně bych to zkusil nabídnout i tej arboretickej prodejně a třeba i na německej, nebo rakouskej GC.
  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 22:01

tpk napsal/a:
A co se týká lezení po lanech tak na to není nikdy pozdě ;)

Nemám cajk a nechodím na lovy s těmi, kdo ho mají. Dělat tohle sólo nejde, to je o hubu. Jo, před cca 25 lety jsem párkrát slanil, vylezl na Jumarech, lezl v jeskyni po provazovým žebříku, vše s jištěním od někoho, kdo to uměl. Ale teď se na to nechystám.
  • 0

#17 tpk

tpk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2011 - 7:53

mpik napsal/a:

tpk napsal/a:
A co se týká lezení po lanech tak na to není nikdy pozdě ;)

Nemám cajk a nechodím na lovy s těmi, kdo ho mají. Dělat tohle sólo nejde, to je o hubu. Jo, před cca 25 lety jsem párkrát slanil, vylezl na Jumarech, lezl v jeskyni po provazovým žebříku, vše s jištěním od někoho, kdo to uměl. Ale teď se na to nechystám.


Ahoj, tomu rozumím. Jen to beru podle vlastní zkušenosti. Tatínek, JKalabek, začal aktivně lovit před pár lety a teď je to jeho každodenní zábava. A jako šedesátník se nezalekne žádné T5 taškařice :) . Ale jak říkáš je to v partě lidí co to umí, jistí. Já se na T5 občas pustím sám, ale jen tam kde mám jistotu že to dopadne.
Prakostříl u nás nezahálí. Když s ním nelovíme keše tak vezmu syny a jdeme si zastřílet na plechovky. Koupím v železářství hrst matiček a kluci mají zábavu na půl dne ;). Vím, že se dokonce někde pořádají s podobnými praky soutěže v terčové střelbě.
  • 0

#18 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2011 - 13:02

Smogeo napsal/a:
Zdvojit gumu, naládovat pořádnej šutrák a dostane ji i bez dalšího vybavení :)


no to je napad!! zacinam o koupi uvazovat! B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#19 tomas451

tomas451

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2011 - 13:34

To Mpik a podobni rypalove. Myslim, ze tahle nabidka padla pro kacery, kteri chteji lozit a tahle pomucka jim ulehci zivot. Urcite nebyla zamyslena pro nekoho, kdo se na stromy nechysta. Takze si myslim, ze psat tu neco jako, ze se na stromy nechystas je mimo misu. Me se prakostril libi a budu o tehle nabidce uvazovat, protoze zminene kese jsem lovil a opravdu zvlast na bonusu byl prak malo.
  • 0

#20 tpk

tpk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 20:34

tomas451 napsal/a:
To Mpik a podobni rypalove. Myslim, ze tahle nabidka padla pro kacery, kteri chteji lozit a tahle pomucka jim ulehci zivot. Urcite nebyla zamyslena pro nekoho, kdo se na stromy nechysta. Takze si myslim, ze psat tu neco jako, ze se na stromy nechystas je mimo misu.
Me se prakostril libi a budu o tehle nabidce uvazovat, protoze zminene kese jsem lovil a opravdu zvlast na bonusu byl prak malo.


Děkuju ti náčelníku, že ses mě zastal! Ale ne, já je na ty stromy nakonec přemluvím ;)

Ještě snad doplním pár technických informací ohledně prakostřílu:

celková délka ve složeném stavu 1150mm
délka rozloženého prakostřílu je 600mm
hmotnost prakostřílu bez navijáku je 1,2kg

Takže nic co by Vaše statné paže neunesly.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama