Přejít na obsah


Fotka

PRAKOSTŘÍL


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#41 tpk

tpk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 12:21

Hunda napsal/a:
tpk: byl jsem teď chvilku mimo. S tou rukojetí máš asi pravdu, tedy s tím maximálním natažením. Podumám nad tím. Pohrávám si s myšlenkou případného zuniverzálnění, např. doplnění dráhy pro šíp apod.
Ještě jsem se chtěl zeptat, zda při dopředném směru nedochází k poškozování gumy o hranaté části na horní straně vidličky.
Taky mě napadlo použít na ten první metr vlasce (na maximální natažení) pružnou trubičku - typ bužírka ale ne tak ohebná. Při výstřelu nebude zavazet, navíc dobrá signalizace ve větvích se vždy hodí. Chtělo by to vyzkoušet, jestli by to nezlobilo, až bude kulička předbíhat vlasec.


Ahoj, co se týká gumy tak ta nijak netrpí. Je to guma. I když nabízím náhradní, nestalo se mi, že by mě guma někdy praskla (prosím nevytrhávat z kontextu) a to jsem dával na svůj prakostříl už notně steřelou co jsem doma našel. Na prakostříly co prodávám jsem samozřejmě koupil nové. Ale může se stát, že člověk gumu nějak neúmyslně poškodí, tak proto ta náhradní. Co se týká vlasce tak opravdu nemám potřebu nic řešit pružnou trubičkou. Nestalo se mi že bych se zamotal. Samozřejmě to chce cvik, ale ten má člověk po 10-20 střelách.
  • 0

#42 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 12:29

Měl bych praktický dotaz. Jaký je s tím dostřel při vidličce na max. a třeba 2/3 laufu při elevaci 45° a 60°. S tím souvisí co to je za gumu (průřez/délka) a závaží. Samozřejmě nemusíš jít hned zastřelovat pokud máš data z jiné konfigurace ;) Díky
  • 0

#43 tpk

tpk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 13:05

KaMo_cz napsal/a:
Měl bych praktický dotaz. Jaký je s tím dostřel při vidličce na max. a třeba 2/3 laufu při elevaci 45° a 60°. S tím souvisí co to je za gumu (průřez/délka) a závaží.
Samozřejmě nemusíš jít hned zastřelovat pokud máš data z jiné konfigurace ;) Díky


Při 45-60° těžko odhadovat a max. natažení gum přestřelím větve v cca 30-35 metrech. Vyšší strom jsem zatím nenašel :) Jde o to na co chceš prakostříl použít. Zatím jsem nenašel keš na kterou by nestačil. Snad jen I70 ale to je jiná liga. Ale i tam jsem si nakonec poradil :D
  • 0

#44 Cekeas

Cekeas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 21:16

Kamarádi kačeři o čem tak dlouhá diskuze? Výborný nápad a jako takový bych si jej také tak cenil. Kdo chce zakoupí, kdo na to má sám vyrobí a to díky shovívavosti autora, který uveřejnil docela podrobné fotky. :P
  • 0

#45 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2011 - 23:52

Myslim, ze navrhovana cena je almuzna, pokud se vezme v uvahu cena materialu, vyvoj a kusova vyroba. Pokud se to nekterym expertum nelibi, at si to koupi ve vietnamske trznici a nevysiraji tady. Jsem majitelem prakostrilu vyrobeneho jinou osobou podle stejneho nametu a vim, co se za tim skryva. 2500 je jedno natankovani auta, kterym jezdite po kesich.
  • 0

#46 Hunda

Hunda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2011 - 10:08

Zatím jsem ve stádiu příprav. Pořídil jsem si gumu, nyní sháním další materiál. K té gumě jsem dost zjišťoval a mám následující poznatky:
Klasická letecká guma je fajn, ale asi je to nejhorší řešení, které může být. Energie, která se uvolňuje z gumy, závisí na průřezu. 2x5 guma uvolní mnohem víc energie než 1x10. Prostě ta tlustá guma je moc pomalá. Tedy jsem zakoupil nejsilnější gumu na trhu - odkaz třeba zde: http://www.cvicebni-...lata-p-291.html. Má malý průřez a měla by tedy fungovat výrazně lépe. Uchycení kuličky plánuju skoro stejné, stačí uvolňovat jenom jedno rameno (váleček), pokud se to druhé bude otáčet. Místo vidličky na konci bude mezikruží nebo obdélníkový profil (kvůli uchycení gumy). Umístění navijáku plánuju na konci prakostřílu. Až bude hotový, pošlu Vám sem nějaké fotky. Na Insania70 to asi nebude, ale uvidíme, třeba jo ;)
  • 0

#47 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 11 únor 2012 - 8:39

No tak já přispěju taky do mlýna. 2500 cena je akorát vím o čem je řeč. Prakostříl mám vlastní výroby jiný typ. Připraveno ke střelbě je 2,1 Kg Zdá se to dost ale když k tomu co je uváděno u prakostřílu od TPK přičtete ramenní opěrku s botkou, naviják kuličku tak jste možná na stejný váze :) Používám dvojitou gumu 5x5mm tzn dva prameny nalevo dva napravo. Kolmý testovaný dostřel při 3/4 natažení je cca 42-45M podle odmotaného silonu. Dostřel by šel ještě zvýšit popotažením gumy ( zkrácením) ale není to potřeba.Jako střelivo byla použita provrtaná kulička ze staré PC myši. Pokud někdo má zájem tak klidně pošlu odkaz. Nebudu tím zde plevelit téma TPK. Výroba byla asi trochu složitější než má TPK, ale prostě mi se to tak líbí. Doplnil jsem pojistku proti nechtěnému výstřelu a možnost natažení nohou se samozajištěním. Vyráběno bylo souběžně s TPK. Už aby bylo teplo a šlo to zase používat :) Jo add umístění navijáku. Dávat ho na konec je blbost ze dvou důvodů. Bude se ti to zacuckovávat protože bude chybět volná část pro tažení silonu a druhá věc jak píše TPK jde o to že se to za naviják dá držet a v neposlední řadě po pár výstřelech člověk získá zhruba cit pro potřebné natažení a dostřel na přesno se pak dá korigovat přidržením silonu a tím "pozastavením" letu kuličky se silonem. mmj kdo jednou střílel nějakou T5 s takovýmto nástrojem už nebude chtít nahazovat rukou a nebo prakem. Nesrovnatelnější komfort a hlavně přesnost. To co s prakem nastřelujete na 8x s prakostřílem nastřelíte na 1 pokus. :DB)
  • 0

#48 Hunda

Hunda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2012 - 11:41

Tak jsem tpk(úv) originál viděl na FTF odlovu Babky a musím říct, že je to skvěle provedený nástroj. Možná ho zkus nabídnout na nějakém aboristickém foru.
  • 0

#49 Doma-v-Lutine

Doma-v-Lutine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 20:01

Jeden kousek prakoštřílu taky vlastním. Vyráběl jsem z nutnosti nástřelu na Geodrsňácký bonus a ještě předním jsem nastřelil pár jiných keší. Princip je asi stejný, jen to dílenské zpracování možná trošku jednodušší. Opravdu jsem šel spíš po funkčnosti a také jsem ho dělal víceméně pro sebe. Je jasné, že pokud bych ho chtěl prodat asi bych si s tím víc vyhrál.
Co se týká seřizování dostřelu vyřešil jsem dírou v tyči a posuvné hlavě, kterou zajistím šroubkem. Přišlo mi to jednodušší a navíc jsem si říkal, že nebude potřeba zas až tak jemně dolaďovat.
Momentálně nedolaďuji vůbec a mám na maximální dostřel. Jakmile vidím, že olůvko prolétlo místem, kterým jsem chtěl, přitisknu vlasec k tyči. Naviják mám u spouště a na "ústí hlavně" mám daný vodící kroužek z rybářského prutu. Ještě se mi nestalo, že by se vlasec zachytil.

Jinak cena TPK prakostřílu odpovídá zpracování.

Cena materiálu na můj byla něco kolem 800,-Kč, ale v tom není započítana práce ani rukojeť. Takže ohodnoťte každý svoje schopnosti, strojní vybavenost a hlavně svůj čas.

Jinak plánek na výrobu mechanických částí můžete najít na http://geool.cz/foru...241&rowstart=20
  • 0

#50 tpk

tpk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 6:09

Hunda napsal/a:
Tak jsem tpk(úv) originál viděl na FTF odlovu Babky a musím říct, že je to skvěle provedený nástroj. Možná ho zkus nabídnout na nějakém aboristickém foru.


Díky za kladnou recenzi. ;)
  • 0

#51 tpk

tpk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2013 - 7:57

Ahoj, ještě jsem doma objevil nějaké polotovary na prakostříl. Takže v případě zájmu nabídka stále platí. ;) Ahoj TPK
  • 0

#52 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 21:50

Tak já jsem si ho právě objednal a už se na něj těšíííím :D Mimochodem jako letecký modelář by nebyl problém si jej vyrobit, ale právě že vím, co taková sranda stojí času který nemám, neváhal jsem a objednal ho. Dílenské zpracování je podle referencí (od kačerů z Brna) kvalitní a podle fotek to také vypadá dobře. Když si vezmu cenu materiálu a fakt, že já sám si svého drahocenného času cením cirka 500Kč/hodinu , tak bych se do té ceny možná při prvním prototypu ani nevlezl. :D Jo když už to člověk bere jako sériovku a ví co a jak, tak to je jinej level. Vtip je v tom, že 20 kačerů = 20 prototypů a to = trápení se s objevováním něčeho nového, co už dávno někdo objevil. Každý má dělat to co umí nejlépe. ;) Díky a těším se na něj. B)
  • 0
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#53 tpk

tpk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2013 - 21:16

Uctivě zdravím kačerskou obec.

S blížícími se svátky mě v emailu přistála objednávka na prakostříl, takže budu trávit nějaký čas v dílně.

Pokud přemýšlíte čím udělat svému kamarádovi, partnerovi, případně "lovecké bandě" pod stromečkem radost tak neváhejte a mrkněte (a pak samozřejmě objednejte ;)) prakostříl (viz první příspěvek tohoto vlákna).

 

Není zrovna letos ten pravý čas udělat si trochu radost a hlavně si usnadnit cestu k T5 bodům? :D

 

Ahoj TPK


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama