Přejít na obsah


Fotka

GeoTrophy / GeoPuzzle pre GeoGet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
167 odpovědí na toto téma

#1 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2011 - 20:46

Ahojte, pustil som sa dnes do práce na plugine pre generovanie GeoPuzzle zo stránky http://geotrophy.net keďže sa mi tento projekt celkom páči, a žiadne existujúce riešenie pre GeoGet som nenašiel. Uvítam akékoľvek pripomienky a nápady, prípadne dajte vedieť, či máte o niečo také záujem.

Pre začiatok som sa nechal inšpirovať pluginom BadgeGen II ktorý sa dá používať samostatne, a generuje priamo HTML súbor. V Pascale som síce neprogramoval 15 rokov, ale aj vďaka štúdiu zdrojákov Badge Gen mám funkčné generovanie "Slovenských kopčekov" - natvrdo bez akýchkoľvek nastavení to iba vygeneruje HTML súbor s výstupom a sivým pozadím (základná predvoľba). Takže základná funkčnosť je, ale doladenie do nejakej uhladenej distribuovateľnej verzie ešte chvíľu potrvá. Ak by mal niekto záujem o betatesting, dajte vedieť.

Držte mi palce, pri troche šťastia sa mi to podarí ako vianočný darček. :D

AKTUALIZOVANÉ: GeoPuzzle plugin pre GeoGet
  • 0

#2 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2011 - 20:51

úžasný, za tohle ti budu moc vděčná. Jsem na tohle naprostý antitalent, ale GeoTrophy se mi moc líbí a už dlouho čekám na někoho, kdo by se do nečeho takového pustil. Díky moc a hodně štěstí:)
  • 0

#3 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2011 - 21:44

Parádní nápad, sám jsem na to upozorňoval tvůrce geogetu, ale ti reagovali docela klasicky arogantně, že prý to nejde, je to složité apod. A pokud by to chtěl mít již nyní někdo ve svých statistikách z geogetu, lze to zcela jednoduše udělat. stačí vygenerovat statistiky na stránce geotrophy net, nechat si zobrazit zdrojový html kód a ten následně přímo na stránkách geocaching.com zkopírovat do zdrojového kódu své statistiky.
  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2011 - 22:08

Myšlenka se mi moc líbí, ale pro mě je dost nepoužitelná, cestuju víceméně v rámci kraje (JČ), spíš okresu (CB, CK) s občasným výpadem jinam. Takže celostátní puzzle nikdy nevyplním. Ale proč ne? Případně, proč potom neudělat něco na ten způsob v rámci kraje? V Pascalu jsem programoval, i když distribuční balíček udělat zatím neumím. Ale ve zdrojákách geogetu jsem se už trochu hrabal. Je to hodně vzdálená budoucnost, ale pro hračičky se statistikami je krásná. A kdyby to bylo jen volně provázané s geogetem, aby to nebylo závislé na jeho updatech...
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2011 - 22:25

honzak83 napsal/a:
Parádní nápad, sám jsem na to upozorňoval tvůrce geogetu, ale ti reagovali docela klasicky arogantně, že prý to nejde, je to složité apod.


Prestan si vymyslet!

Ty jsi to nechtel po Geogetu, ale po GGstatu! A bylo ti velmi slusne vysvetleno, ze GGstat nic takoveho delat nebude, ze lepsi cesta je vygenerovat to mimo a do statistiky GGstatu to jen vlozit. Tak jak to dela treba ten Badgegen.

Ostatne, kazdy si muze precist, jak jsme desne arogantni na Honzaka, ktery zaukoluje, nepoprosi, nepodekuje... a pak tu jeste pomlouva: http://www.geocachin...051#post_322799

Neni nad to, kdyz si clovek uvedomi, komu venuje svuj volny cas...

osnica napsal/a:
Ahojte, pustil som sa dnes do práce na plugine pre generovanie GeoPuzzle

Jsem rad, ze ses na to vrhl, a myslim, ze jdes naprosto spravnou cestou. Narazis-li pri psani skriptu na nejaky problem, klidne se tu v diskuzich Geogetu zeptej. ;)
  • 0

#6 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2011 - 23:05

Nikdo nerika, ze to NEJDE. Jen tomu nikdo z tvurcu GeoGetu nechce venovat svuj cas. To je rozdil, mily honzak83. Me jsou treba statistiky uplne volny a kdyz se mam rozhodnout jestli travit volny cas na krabickach nebo u tvorby *odznacku, tak proste *odznacky nevolim. Je nutno pochopit, ze programovani pro komunitu je cinnost dobrovolna. Ze nekdo bude opakovane plakat na foru na tom nic nezmeni. Prijit a zacit pozadovat nove funkce dokaze kazdy. *Lze zamenit za libovolnou jinou vec, pro kterou nesdilim s zadatelem nadseni
  • 0

#7 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 0:38

Super, díky za snahu a držím palce. Ony se ty puclíky člověku tak často nemění, tak není takový problém čas od času si to naklikat ručně na stránkách a vložit do statistik, ale když to bude zautomatizované v GeoGetu, bude to samozřejmě paráda a já si to hned stáhnu. Budeš se zabývat i těmi původními Geotrophy věcmi (nejvyšší, nestarší etc. v každém státě)?
  • 0

#8 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 0:50

Aby som trochu schladil horúce hlavy... ;) podarilo sa mi trošku sprehľadniť kód pluginu, a spraviť si pomocný Java parser na XML súbory z GeoTrophy, takže generovanie funkcií pre jednotlivé puzzle mám momentálne poloautomatizované. Už funkčné sú:
- České kopečky
- Slovenské kopčeky
- Slovenské hrady
- Drevené kostolíky na Slovensku

Ak to takto pôjde ďalej, tak to do tých Vianoc naozaj bude hotové. :)

Netorack napsal/a: Budeš se zabývat i těmi původními Geotrophy věcmi (nejvyšší, nestarší etc. v každém státě)?

To zatiaľ neviem povedať - zaujali ma hlavne puzzle, pôvodné GeoTrophy ani poriadne nepoznám. Čas ukáže... ;)

HaLuMa napsal/a: Jsem rad, ze ses na to vrhl, a myslim, ze jdes naprosto spravnou cestou. Narazis-li pri psani skriptu na nejaky problem, klidne se tu v diskuzich Geogetu zeptej. ;)

Ďakujem, ozvem sa keď budem niečo potrebovať.

A ďakujem všetkým za reakcie!
  • 0

#9 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 1:06

Tak už je všetkých 6 puzzle hotových. Dobrú noc!

TODO pre najbližšie dni:
- inštalačný balíček
- možnosť konfigurácie (voľba pozadia...)
- integrácia s GgStat ?
  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 9:26

osnica napsal/a:
Aby som trochu schladil horúce hlavy... ;) podarilo sa mi trošku sprehľadniť kód pluginu, a spraviť si pomocný Java parser na XML ...

GG ma vlastni XML parser, ktery muzes vyuzit. V ramci "cistotoy" to bude lepsi nez externi parser.

Co se Honzak83 tyka, tak jen dodam, ze jsi dosud nerekl, jak si to predstavujes. Nikdo ti tu neublizuja a pokud za aroganci povazujes to, ze ti nekdo vysvetluje proc to neni vhodne udelat nekde a nekde je to lepsi, tak to je vcelku tvuj problem. Ovsem proc napadas lidi, kteri ti pomahaji pri reseni tvych protizi, to vazne netusim.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 9:27

osnica napsal/a:
Tak už je všetkých 6 puzzle hotových. Dobrú noc!

TODO pre najbližšie dni:
- inštalačný balíček
- možnosť konfigurácie (voľba pozadia...)
- integrácia s GgStat ?

Integrace do GgStatu je jen jeden radek do tamplate souboru, to bych si na ToDo nedaval. :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 9:54

gord napsal/a:

osnica napsal/a:
Aby som trochu schladil horúce hlavy... ;) podarilo sa mi trošku sprehľadniť kód pluginu, a spraviť si pomocný Java parser na XML ...

GG ma vlastni XML parser, ktery muzes vyuzit. V ramci "cistotoy" to bude lepsi nez externi parser.

Co se Honzak83 tyka, tak jen dodam, ze jsi dosud nerekl, jak si to predstavujes. Nikdo ti tu neublizuja a pokud za aroganci povazujes to, ze ti nekdo vysvetluje proc to neni vhodne udelat nekde a nekde je to lepsi, tak to je vcelku tvuj problem. Ovsem proc napadas lidi, kteri ti pomahaji pri reseni tvych protizi, to vazne netusim.

Psal jsem to dosti jasně, jen tvá reakce byla, že o tom nic nevíš, že tě to nezajímá, že to nejde...
  • 0

#13 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 10:21

netroluj, a najsi prispevek kde gord pise ze to nejde. je ho dalsi priblbly odznacky nezajimaj a ze je kvuli dvoum lidem nehodla programovat je vec jina :D
  • 0

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 10:32

Trochu si odporujes. Nic o tom nevim a pritom tvrdim, ze to nejde? Psal jsem, ze nevim, jak to funguje v tebou zminovanych programech. Ale takove drobnosti ti asi unikaji. Naopak mi najdi, kde jsi odpovedel na mou otazku, jak si to predstavujes. To bych si rad precetl.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 10:37

Psal jsem to několikrát - ve zkratce řečeno jsem napsal, že by stačilo upravit existující skript pro GSAK. HaLuMa mi na ten návrh odepsal, že GGStatu to může být jedno, ty sám si napsal, že si to moc nedokážeš představit...
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 10:47

Upravit script pro GSAK neni predstava o tom, jak to ma vypadat! To je tvuj navrh reseni. Upravit script pro KSAG je nesmysl, protoze ten nema s GG nic spolecneho.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 10:54

Nic naplat... hele, kazdy si muze v tom odkazu, co jsem sem dal, overit, ze Honzak nemluvi pravdu a ze prekrucuje. Nema smysl se tu nad nim dale rozcilovat. Co si myslet o cloveku, ktery pomlouva ty, kteri mu pomahaji?
  • 0

#18 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 11:07

gord napsal/a: GG ma vlastni XML parser, ktery muzes vyuzit. V ramci "cistotoy" to bude lepsi nez externi parser.

Ja som potreboval jednorázovo vygenerovať zo zdrojových XML dát (zoznam 35 GC kódov a názvov pre každý puzzle) Pascal polia. Nechcelo sa mi to prepisovať ručne a Java je môj "rodný" jazyk takže som si to napísal v ňom. Nie je to nič potrebné pre beh samotného pluginu, ale čisto jednorazová záležitosť. Ale ďakujem za tip. :)

gord napsal/a: Integrace do GgStatu je jen jeden radek do tamplate souboru, to bych si na ToDo nedaval. :)

O to lepšie pre mňa, zatiaľ som sa na to nestíhal pozerať, takže som nevedel, že to bude také jednoduché, vďaka!
  • 0

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 11:21

osnica napsal/a:
O to lepšie pre mňa, zatiaľ som sa na to nestíhal pozerať, takže som nevedel, že to bude také jednoduché, vďaka!

A je to jeste jednodussi. Neni to tvoje prace, ale prace uzivatele. Ten si tam vlozi na prislusne misto prikaz

INCLUDE .\script\GeoTrophy\GeoTrophy.html

A je hotovo. Takze v tomto smeru jsi bez prace a pritom mas o kolace postarano :-D
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 0:21

Verzia 1.0.0 je hotová, GIP balíček otestovaný, čaká ma ešte prelúskanie DokuWiki na geoget.ararat.cz, aby som vytvoril pre plugin stránku na stiahnutie, a nejakú tú dokumentáciu.

Otázka: patrím ku generácii, ktorá s češtinou nemá problém, ale písať spisovnou češtinou si naozaj netrúfam. Bude vadiť, ak stránka pluginu na geoget.ararat.cz bude po slovensky, alebo sa niekto podujme na "preklad"? :)

Po dohode s autorom GeoTrophy / GeoPuzzle sme sa dohodli, že skript sa bude volať "GeoPuzzle". V súčasnosti skript generuje 6 samostatných HTML súborov - pre každý puzzle jeden. Snáď bude tento spôsob vyhovujúci, ak nie dajte vedieť.

TODO:
- stránka skriptu na geoget.ararat.cz
- lokalizovateľnosť (skript obsahuje len jeden reťazec, ale aj tak)
- lepšie možnosti konfigurácie
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama