Přejít na obsah


Fotka

Locus - addon GSAK Database


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Kuratkoo

Kuratkoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 20:54

Tento doplněk poskytuje propojení mezi GSAKem, kde jsou kešky uloženy, a Locusem, skvělou mapovou aplikací pro Android. Díky tomuto doplňku můžete zobrazovat všechny kešky, co máte v GSAKu, zobrazovat listing a další. A to všechno offline bez připojení k internetu!

Je to jednoduché – nainstaluj doplněk, nakopíruj databázi na SD kartu, nastav správně cesty a spusť Locus. A jen naimportuj kešky.

Android Market: https://market.andro...on.gsakdatabase

Podpořte vývoj: Paypal nebo 670100-2209176217/6210

Návod:
1. Nastav správně cestou k souboru databáze GSAK
2. Nastav si nějaké filtry, pokud chceš
3a. Přidej tento doplněk na pravý panel a klikni na něj.
3b. Klikni na mapu (podrž prst), vyber poslední ikonu ze spodního menu – Nastavení a vyber Načíst keše z GSAKu
4. Hotovo!

Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#2 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 21:54

Pekny, ne ze bych hledal s telefonem, to je jen nouzovka, ale kdyz uz mam tu databazi na karte kvuli GDAKu, tak proc to nevyuzit...
  • 0

#3 RaRaTeam

RaRaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 0:30

No super, díky! :) Když vyšla verze pro GeoGet, říkal jsem si, kdyby tak bylo tohle i pro GSAK... A je to tu :o Nainstalováno, trochu vyzkoušeno. Keše se načetly správně, chvíli jsem hledal poznámky z GSAKu, které se při importu přes GPX zobrazí jako první log, tady je to přímo v poznámce, je to o zvyk. Jedinou nepříjemnou věc, na kterou jsem narazil, je práce s Corrected coordinates - všichni kdo pracují s GSAKem jsou zvyklí, že Corrected coordinates nahradí všude původní souřadnice (pokud to nechtějí, přidají si jen Final waypoint). Addon korektované souřadnice uloží jen jako další waypoint, je to nepřehledné a nezvyklé. Navíc při hledání keší se hledá podle původních souřadnic a ne podle korektovaných, takže pokud je keš hodně vzdálená od výchozích souřadnic, nenajde se. A také se v ikoně nezobrazuje červená tečka, indikující přítomnost korektovaných souřadnic. Ještě jednou díky, když se dotáhne práce s Corrected coordinates, bude to bezva pomocník který si zaslouží podpořit vývoj :) Strukturu databáze GSAKu mám docela projitou, kdybys potřeboval nějaké info, dej vědět.
  • 0

#4 Kuratkoo

Kuratkoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 11:00

Ok, corrected coordinates mi trochu delali problem, jak tam dostat. Diky za tip, upravim.
  • 0

#5 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 12:28

vyborna prace hned jdu testovat:-) Rikal jsem si, ze je skoda, ze neco takoveho neni, preci jen GDAK neni vsemocny a ikdyz ma pekne filtrovani (ne dokonale) a uz umi i mapy tak mam radeji Locus.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#6 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 13:42

Tak jsem si to pekne prosel a hlavni pripominka by byla stejne jako u RaRaTeamu Corrected coordinates. Chce to odlisit takoveto kese idealne tou hvezdickou co Locus pouziva. V dtb jsou kese oznacene jako HasCorrected 0/1 tak by to melo jit:-) Diky za super praci!
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#7 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 16 prosinec 2011 - 21:06

Tak jsem nastavil cestu k db a když v chci v Locusu vybrat keše, problikne jen okno s progress barem "Načítám" ... žádné keše se nezobrazí ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#8 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 12:07

Díky za super doplněk. Ale měl bych jeden dotaz. Když už můžu v nastavení zvolit jestli chci importovat Neaktivní keše, moje nebo nalezené, nešlo by přidat filtr na druhy keší? Když mám málo času, tak mi jsou mysterky na mapě k ničemu, rád bych aby se mi zobrazily jen tradiční keše. XiXi: A máš nastaveno aby se ti zobrazovaly body z kategorie, kam jsi importoval?
  • 0

#9 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 13:42

Dofiltrovat to muzes v Locusu ne?:-)
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#10 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 15:47

To by sice šlo, ale už je to komplikovanější. Takhle bych si zvolil v nastavení addonu jen tradiční a pak už stačí kliknout na ikonu a objeví se mi tradiční keše do kilometru ode mě. Nebo to jde takhle jednoduše nastavit i v Locusu?
  • 0

#11 Kuratkoo

Kuratkoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 17:38

Sodobar: Filtr do addonu neplanuji dodelat, protoze jak jiz psal MarHan, Locus sam filtr umi a prijde mi to docela jako zbytecne tohle implementovat znova. Mozna az se budu hodne nudit a bude po tom vetsi zajem. Zatim jsi prvni (a to vcetne Geoget addonu), kdo tento filtr chce :)
  • 0

#12 Kuratkoo

Kuratkoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 17:39

XiXi_team napsal/a:
Tak jsem nastavil cestu k db a když v chci v Locusu vybrat keše, problikne jen okno s progress barem "Načítám" ... žádné keše se nezobrazí ...

Kdyz to pouze problikne, mozna to zadne kese nenalezlo. Zkus zvetsit okruh hledanych kesi, pripadne to zkusit v nejakem velkem meste ala Praha.
  • 0

#13 fujara

fujara

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 18:55

Asi jsem lama ale mám v telefonu Lotus a výše nainstalovaný doplněk. Při spuštění mě to píše Database KSAKU cesta KO Jak dostanu soubor .db3 na kartu aby mě to šlapalo díky za pomoc. Na stránkách Geocaching dostanu jen soubor geocaching.loc
  • 0

#14 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 17 prosinec 2011 - 22:54

Myslim, ze okruh 10km a 500 keší je dostatečný v centru Prahy. Co se má stát, když zaškrtnu import po načtení ? Dá na výběr kategorii, do které to naimportuje? Pak se mi také nezobrazí ... Locus 1.15.1, Galaxy II, počet keší v db cca3000. Jarda
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#15 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 23:22

to fujara: Mrkni do PC a najdi adresar GSAKu. Tam v adresari data najdes slozku co se jmenuje podle databaze kesi. V te najdes treba sqlite.db3. Ten si kopni na kartu a pak k tomu napis cestu v konfigu AddOnu. Tod vse:-) Jinak ja mam v dtb cca 31.000 kesi a pri nacitani 3000 ks po 8 logach to beha pekne.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#16 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 17 prosinec 2011 - 23:49

@Kuratko: sorry sorry sorry. Když mám prázdnou db, tak opravdu nemůže nic najít :). Možná bys mohl zobrazit TOAST, že db je prázdná. Jsem si omylem zkopíroval keše do databáze archivovaných místo do databáze android :(. A jako A ;).
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#17 Kuratkoo

Kuratkoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2011 - 13:10

Pocet logu nezavisi na rychlosti nacitani ;) Takze si jich tam nasypte i vice.
  • 0

#18 Kuratkoo

Kuratkoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2011 - 13:33

Vydana verze 1.1. Opravuje chybku s corrected coordinates a par dalsich chybek.
  • 0

#19 Kuratkoo

Kuratkoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 9:49

Nova verze v2.0
* Live map
* Geocache filtr typu
* Backup manager
* Android ICS support
* Vybiratko pro databazi
* Drobnosti

Více informaci v prvnim prispevku topicu.
  • 0

#20 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2012 - 0:03

Prosím předem o shovívavost se svými dotazy (android mám pár dní)... a nyní dotazy... a) na PC mám několik tématických GSAK databází, pokud bych je chtěl v Locusu pomocí tohoto pluginu zobrazovat, tak jediná šance jak je zobrazovat je jednotlivě/postupně vždy postupně po navolení *db3 databáze v konfiguraci pluginu, že? Současné zobrazení bodů z vícero GSAK db3 databází není možné, že? b) přidal jsem si do pravého baru Locusu vyvolání GSAK pluginu, nabízí mi to import dat, resp. přidání nějaké kategorie - tomu nerozumím :-( Co to je? Díky za radu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama