Přejít na obsah


Fotka

Projekt geozabava.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 17:09

Osobně jsem pro každý další projekt, který nějak bude napomáhat této hře a naší komunitě. Psal jsem to sem už mnohokrát, moc se mi nelíbí roztříštěnost všech těch žánrů a témat na různé servery atd. Místní server je jen diskusní forum a to je škoda.

Na této lukrativní stránce by mělo být něco víc, než je nevalná debata a sběr dat z hodnocení, které se nějak moc nevyužije :-( Bohužel ješitnost mnoha "provozovatelů" tohoto a dalších portálů nevede k sjednocení a spolupráci, což by jistě geo komunitě prospělo.

Při prvním pohledu na beta verzi Vašeho portálu moc nezaujalo. Grafika slabota, styl začátečnický, články nezajímavé. Moc se mi nelíbí motání českých a anglických výrazů pokud máme náš český... Vysvětlení jednotlivý typu cache. Proč? Když v nadpisu máte Jaké máme druhy kešek.

Moje přání je jeden centrální portál, který bude sdružovat regionální servery, budou na něm zajímavé články a rozhovory, bude tam funkční poradna a diskusní forum, bude fotogalerie a bude prostě fungovat...

Přeji vám hodně sil do rozjezdu, ale zatím bohužel mnoho na počátku zajímavých projektů skončilo po vydání čísla 2!
  • 0

#22 Zbynislav

Zbynislav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 17:18

Ano, web vypadá zatím nadějně, jsem zvědav, kam až to dotáhne. Přimlouval bych se, jak tady už někdo psal o nějaký soupis "Geocachingových" obchodech z celé ČR, tak aby každý věděl o nejbližším. Připadně například co týden viditelně uveřejňovat ty nejzajímavější nabídky. Taky si osobně rád počtu na jiných webech ve stylu Poklady.cz o zážitcích a podniknutých výpravách kolegů. Obzvláště ty zahraniční výpravy bývají zajímavé.
  • 0

#23 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 17:48

ivanbok napsal/a:
Hell yeah!
Srovnej: http://farnostuo.cz/


Ouuu Yeaaah :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#24 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 18:42

Pokud tam bude něco zajímavého (což zatím není), tak si to určitě jako relax ke kávě přečtu. No a už to tady taky padlo - některé kačeři jsou zárukou zajímavého čtení a někteří zárukou problémů.
  • 0

#25 Deloreans

Deloreans

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 20:43

napad na dalsi portal je tvoje vec, nikdo ti v tom branit nemuze, takze to je jen na tobe, jak to bude fungovat. Spis me dojalo to tvrzeni, ze jsi webdesigner, kdyz se na geozabava.cz podivam, tak bych tyto slova volil opatrne ;)
  • 0

#26 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 22:27

mesa_pita napsal/a:
to ALTAIR18: Jenze tohle vsechno je roztristene na nekolika mistech a ne kazdy novacek vi, kde by to mel hledat, proto tu bude portal www.geozabava.cz, aby kazdy novacek mel jakysi rozcestnik, kam se ma podivat.



Vážně? Mně naopak stávající centrální funkce GC.cz vyhovuje. Zatím mi k nalezení potřebných informací stačí. A ostatně, pokud mu někdo předhazuje, že je především fórem, pak spíš dobře. Jako fóŕum přispívá k budování a udržování komunity jistě líp, než pasivně pročítaný obsah. Ty možná chceš získat pár tisíc oddaných čtenářů, já v nich radši vidím kolegy kačery, s nimiž je řeč. Ale budiž, pokud jde o inovace, jsem vždycky stará konzerva, to neváhám přiznat jako první.

Ale můžeš mi vysvětlit, proč bych měl přispívat do komerčního projektu? Co za to? Pokud je to Wikipedie, kterou můžu editovat, jakož i druzí naopak opravovat a doplňovat po mně, a jejíž obsah patří k dalšímu použití všem, dělám to zadarmo a někdy s velkým nasazením. Ale takhle? Pomůže to nějak zlepšit péči o zanedbávané a osiřelé keše? Jazykovou či faktografickou úroveň listingů? To (a ještě další) jsou věci, které trápí mě, ne zda tu máme či nemáme nový výpravny all-in-one geo e-magazín. Neláká mě to tedy materiálně, ideově ani organizačně.

Podívej, uvedu příklad: V naší oblasti máme server geokladno.cz. Ale ač se sám považuju za celkem komunitně uvědomělého kačera, myslíš že doň přispívám? Ne. A proč? Protože v něm nemůžu jednoduše a přímo tvořit a upravovat obsah. Zkrátka jak tam není "knoflík" Editovat a Historie, tak se mnou těžko počítat. :-)
  • 0

#27 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 22:32

Pokud by mel web zaujmout predevsim publikovanim GC clanku, bude to podle me dosti obtizne. Napsat clanek preci jen zabere mnohem vice casu nez napr. prispevek do diskuze, takze to chce od autoru dost motivace. Aby to prilakalo pravidelne navstevniky, musi se clanky publikovat casto a pravidlene, coz taky neni jendoduche, autoru, kteri budou chtit psat pravidelne, bude asi mensina. Aby se to rozjelo musi byt dost autoru a autori budou asi jen tehdy, pokud se web rozjede :) Clanky musi byt zajimave a to podle me bude v ramci GC celkem obtizne. Zabava je predevsim hrat, navstevovat mista, hledat, resit apod. a pouze si o tom cist uz je podle me mnohem mene zabavne :) "Novinek" v ramci GC taky neni mnoho, aby se o tom napsalo mnoho clanku. Navodu pro zacatecniky je take dosti a pro ty co uz hraji neni asi potreba psat o padesati zpusobech jak spravne pestovat mrkev :) GC je navic pro vetsinu lidi regionalni zalezitost a proto take dobre funguji regionalni weby. Preci jen me bude bavit si spis precist clanek od nekoho koho znam, clanek o kesce na kterou se chystam nebo jsem sam uz odlovil. To, ze je nekde na Slovensku super keska, bude pro me zajimave jen tehdy, pokud se tam nahodou chystam. Web sice tyto regionalni clanky muze sbirat, at uz primo ci pres RSS, ale opet by ten web musel nabidnout neco vice, aby lide chodili tam a ne rovnou na regionalni web. Nejak si porste nedokuzu predstavit, ze by web mohl nabidnout neco vice nez gc.cz. Samozrejme pokud do toho chces investovat cas a energii, drzim palce, treba to mit uspech bude :)
  • 0

#28 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 23:03

Vzhledem k Vašim reakcím připravím článek, který uveřejním zde v příspěvku a současně na www.geozabava.cz s možností diskuze pod ním. Za všechny názory děkuji a valná většina z nich jistě povede ke zkvalitnění jak obsahu, tak jeho rozčlenění do jednotlivých kategorií, potažmo regionů. Ještě jednou všem děkuji za účast v této diskuzi a těším se na další reakce, ať už pozitivní či negativní, každá reakce má pro nás svou hodnotu. Děkujeme!
  • 0
Provozovatel serveru www.geozabava.cz.

#29 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 23:51

mesa_pita napsal/a:
Provozovatel serveru www.geozabava.cz, navštivte nás a nepište nám, co si o nás myslíte či nějakou konstruktivní kritiku. Děkujeme!


WTF ??? :D
  • 0

#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 2:17

Zdá se mi, že i Poklady.cz nějak stagnují, občas tam kouknu a nový článek mě tam už dlouho nezaujal. Podobných projektů v tištěné i webové podobě už jsem viděl mnoho a většina jich po čase zašla. Českopis, Jihočeský Kurýr, Budweb, a další. Jen turisticky zaměřených webů je spousta a kdo o nich ví? Kolem GC - jak je u nás populární třeba opencaching a další projekty, které vznikají? A jak upadá i GS vytvořený waymarking? Prostě - pokud něco vznikne a bude to zajímavé, udrží se to. Chvilku. A pak se uvidí.
  • 0

#31 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 17:36

Omlouvám se, článek s vyjádřením bude zítra. Dnes jsem měl moc práce s www.geozabava.cz, aby mohl každý psát článek a diskutovat pod ním, tak jsem dnes musel trochu upravit redakční systém. Věřím, že tato maličkost pomůže k rozšíření tohoto portálu mezi další kačery. A ještě jednou všem díky za názory!
  • 0
Provozovatel serveru www.geozabava.cz.

#32 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 18:54

No ale chtelo by se to predevsim co nejdrive zamerit na publikovani prvniho clanku, ktery by vyvolal nejaky zajem o precteni. Ci dokonce i potrebu o nem diskutovat :) Mnohe funkce webu jsou potrebne ale v tomto stadiu webu nejsou az tak nutne, oproti prilakani ctenaru :) Aby to pak nebyla zbytecne vynalozena prace, pokud nejde o trenink PHPka :)
  • 0

#33 ARKTici

ARKTici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 19:53

mesa_pita napsal/a:
navštivte nás a nepište nám, co si o nás myslíte

Možná si oprav ten překlep v podpisu, takhle totiž vypadáš dost nafoukaně. :D
  • 0

#34 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 20:06

mesa_pita napsal/a:
Co se tyce mrhani sil, tak to neni mrhani sil, jsem webdesigner a programator webovych aplikaci, takze to je to nejmensi. :-)


vždycky když čtu, že je dotyčný "webdesigner" a zde dokonce i "programator webovych aplikaci" a pak vidím tu hrůzu, chce se mi plakat... Čím to, že je takový propastný rozdíl mezi stránkama, co máš v referencích a geozábavou?

A co se týče těch zpětný odkazů, které si tu v každém příspěvku vytváříš... Být místní admin, tak už máš ban. Takže si přestaň hrát na něco, co nejsi, zapracuj na obsahu, trochu méně se chlub a návštěvnost přijde sama.
Zatím celé stránky působí dojmem že se jeden pubertální středoškolák nudil o Vánočních prázdninách a za měsíc bude po všem.
  • 0

#35 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 20:54

100Dteam napsal/a:

vždycky když čtu, že je dotyčný "webdesigner" a zde dokonce i "programator webovych aplikaci" a pak vidím tu hrůzu, chce se mi plakat... Čím to, že je takový propastný rozdíl mezi stránkama, co máš v referencích a geozábavou?


Tak tohle podepisuju. Graficky pruser.

To platno jako podklad na kterem se bannery jaksi ztraci.. a spagat se smyckama nahore tomu dava korunu. Jako by mi rikal koukni sem a jdi si to hodit.
  • 0

#36 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 14:05

100Dteam, sHpy00n: Ten propastný rozdíl je jednoduchý... grafika na prezentaci firmy je jednoduchá, dá se s ní udělat cokoliv, protože každá stránka je jiná, ale u elektronických "časopisů", kde je obsah generovaný musí být zachováno několik různých vlastností, které velice stěžují udělat opravdu působivý design. I tom bude ten článek, co večer budu publikovat tady v reakci na všechny na Vaše komentáře. Popíšu to tam lépe.
  • 0
Provozovatel serveru www.geozabava.cz.

#37 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 14:18

ARKTici napsal/a:

mesa_pita napsal/a:
navštivte nás a nepište nám, co si o nás myslíte

Možná si oprav ten překlep v podpisu, takhle totiž vypadáš dost nafoukaně. :D


Třeba to tak má v podpisu správně. ;o)
  • 0

#38 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 14:23

mesa_pita napsal/a:
100Dteam, sHpy00n: Ten propastný rozdíl je jednoduchý... grafika na prezentaci firmy je jednoduchá, dá se s ní udělat cokoliv, protože každá stránka je jiná, ale u elektronických "časopisů", kde je obsah generovaný musí být zachováno několik různých vlastností, které velice stěžují udělat opravdu působivý design. I tom bude ten článek, co večer budu publikovat tady v reakci na všechny na Vaše komentáře. Popíšu to tam lépe.


Za normálních okolností bych jakýkoliv nový projekt zaměřený na geocaching hodnotil pozitivně. Už to, že si člověk dá tu práci s tím něco vytvořit pro druhé si zaslouží uznání. Bohužel forma komunikace, kterou jsi zvolil na konkurenčním webu a neustále vkládané zpětné odkazy ve mně vyvolávají pocit trapnosti. Doporučuji se více soustředit na obsah a nikoliv na formu. Můj první, druhý i třetí pocit z nového portálu je takový, že tam v podstatě nic není.
  • 0

#39 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 14:31

LALA.eu napsal/a:
. Můj první, druhý i třetí pocit z nového portálu je takový, že tam v podstatě nic není.


S tim bych si dovolil souhlasit!
M.
  • 0

#40 brutalniopicka

brutalniopicka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 14:54

Můj první, druhý i třetí pocit z nového portálu je takový, že tuhle webdyzajnér a programátor si jen potřebuje udělat reklamu na svůj provinční webdyzajnovej ýzywebík kde mimo jiné vyrábí katlogy a nahnat trochu popularity přes zpětné odkazy. No a desing je děsnej, kod nic moc a obsah raději komentovat nebudu. Ta popravčí smyčka je dost příznačná. Jen co začne škola přestane ho to bavit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama