Přejít na obsah


Fotka

zkušenosti s eTrex 30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#181 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 14:03

moja 30tka uz tiez zazila zopar buchnuti o skalu, strom, zem, trosku vody a zatial na nej nie je ziadny velky skrabanec, takze tiez mam s nou velmi dobre skusenosti a som spokojny. Skus reklamovat a verim, ze bude vybavena kladne.
  • 0

#182 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 14:23

Mám sice eTrex HCx ale nešetřím ho vůbec, v terénu žádný obal, jen karabina na opasek, na LCD (předpokládám podobného konstrukčního provedení jako u nových modelů) mám bezpečnostní samolepící folii od 3M (tl.0,4mm), odolná proti UV s velice kvalitním lepidlem. Nemá problém. Ta folie se běžně asi v malém nesežene, já jsem ji získal jako odřezek náhodou když jsem šel po ulici a fachmani to zrovna lepili na skla u banky B) V tomto vlákně sice trochu OT (ale pro majitele HCx, pokud to budou číst), pokud gumu podlepíte kvalitní oboustarankou od 3M (to co použil Garmin je vyjímečný shit), tak budete mít vystaráno na celou životnost GPSky.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#183 georgeino

georgeino

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 10:29

Tak, pristroj jsem reklamoval. O vysledku budu informovat. Nicmene Alza ma kouzelnou klauzulku v rekl. formulari, kde se jako zakaznik vzdavate 30 denni lhuty pro vyrizeni reklamace, pokud je reklamace resena externe. Coz je na jednu stranu logicke, nebot nemaji prostredky jak tlacit na cizi dodavatele/servis, ale asi je lepsi priste reklamovat primo v servisu, aby clovek o lhutu neprisel. Tak uvidim, jak dlouho to bude trvat. Jinak byli privetivi, do formulare napsali co jsem nadiktoval (ze jsem s tim nikde nespad, atp.), pripsali, ze je poskozeny display, a to bylo vse. PS: Do zitra mam v czc na Muzeu objednane pouzdro. Jeste neni zaplacene, takze jestli ho nekdo chcete, tak vam dam cislo objednavky a muzete si ho vyzvednout (plati se osobne pri odberu).
  • 0

#184 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2012 - 11:57

Myslim, ze nemuzou omezit prava kupujiciho mit reklamaci vyrizenou do 30 dni. Za mesic si dojdi pro navigaci nebo pro penize a basta. Ty jsi uzavrel smlouvu s nimi, nikoliv s dalsimi peti dodavateli (kdyz kazdy bude mit 30 dni, budes cekat pul roku ???) Jak to, ze nemuzou tlacit na dodavatele ? Je jejich problem, jake maji obchodni vztahy s dodavateli/servisem.
  • 0

#185 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 7:43

Pridávam aktuálne skúsenosti s eTrex 30 pri mojej poslednej ceste do Írska. Hneď prvý deň po zapnutí všetko nabehlo normálne, ale po pár minútach preklikávania v menu (myslím že som skúšal find address s mapou od talky toaster) sa vypol. Po zapnutí nabiehal asi 5 minút a nešli žiadne mapy a zoznam geocache bol prázdny. Po ďalšom zapnutí už mapy išli, no geocache sa už neobnovili. Takže prvý deň bez keškovania... Bola to zrejme variácia na situáciu, keď po prehratí nového GPX súboru ho občas nenačíta (a pri opakovaných zapnutiach to už ani neskúša pokiaľ sa nezmení dátum súboru). Väčšinou ho stačí pripojiť k PC, dať "touch gc.gpx" a po novom zapnutí sa všetko načíta... ale v teréne to zamrzí. Druhá vada, ktorá ma potrápila 3x, bol výpadok máp z microSD. Niekedy nešli už po zapnutí, inokedy sa z ničoho nič prestali prekreslovať. Aj prechádzanie menu "Select Map" trvalo strašne dlho. Zrejme ide o nekvalitný microSD slot, väčšinou pomohlo otvoriť ho, vybrať baterky, pritlačiť/posunúť kartu. Keďže doma v SR používam mapy nainštalované v internej pamäti tak som doteraz na tento problém nenarazil, ale možno to vysvetľuje prečo občas tak dlho štartuje.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#186 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 15:53

Muze mi prosim nekdo poradit, kam se ukladaji gpx z ulozenych projetych tras? Pomoci stopek jsem si zaznamenaval projete trasy ale vysledne soubory nemuzu nikde najit. Ruzne jsem se stopkama laboroval, pak jsem prohlizel vnitrni pamet i kartu ale nikde nic. Zatim se s navigaci seznamuju a tohle je prvni problem na ktery jsem narazil.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#187 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 15:59

DreamR napsal/a:
Muze mi prosim nekdo poradit, kam se ukladaji gpx z ulozenych projetych tras? Pomoci stopek jsem si zaznamenaval projete trasy ale vysledne soubory nemuzu nikde najit. Ruzne jsem se stopkama laboroval, pak jsem prohlizel vnitrni pamet i kartu ale nikde nic. Zatim se s navigaci seznamuju a tohle je prvni problem na ktery jsem narazil.

Vždy keď som použil stopky, tak som súbor našiel v internej pamäti v adresári /Garmin/GPX/Archive a názov súboru vyzeral nejako takto: 2012-06-24 12.30.34 Stopwatch.gpx
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#188 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 16:30

osnica: tu slozku mam uplne prazdnou, nevim v cem je problem edit: tak jsem hodil navigaci do tovarniho nastaveni a porad nic, cvicne vyuziju stopky na kousek cesty ale slozka je prazdna...
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#189 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 21:28

georgeino napsal/a:
Tak, pristroj jsem reklamoval. O vysledku budu informovat. Nicmene Alza ma kouzelnou klauzulku v rekl. formulari, kde se jako zakaznik vzdavate 30 denni lhuty pro vyrizeni reklamace, pokud je reklamace resena externe.


Tak to je zásadní chyba, že jsi to podepsal. Bohužel, prodávající se může se spotřebitelem na delší lhůtě domluvit. Tímto ses s nimi zřejmě domluvil. Právo na to nemají a je to hovadina, reklamaci musejí vyřídit do 30 dnů, ať už to sehnali kdekoliv. Teď máš v podstatě dvě možnosti. Buď čekat, až to vyřídí, když sis to s nimi domluvil. A nebo se obrátit na ČOI s tím, že tě k tomu donutili a mají to předtištěné na formuláři jako podmínku. Protože pokud to tam mají předtištěné, mohli by s tím něco udělat. Tím pomůžeš i ostatním nachytaným.

V každém případě to bude poučení pro příště, kde nakupovat a kde ne.
  • 0

#190 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 22:27

DreamR napsal/a:
osnica: tu slozku mam uplne prazdnou, nevim v cem je problem

edit: tak jsem hodil navigaci do tovarniho nastaveni a porad nic, cvicne vyuziju stopky na kousek cesty ale slozka je prazdna...

Hmm, neviem veru pomôcť viac. Ja stopky veľmi nepoužívam, to že z nich vznikol tracklog ma skôr prekvapilo a bral som to ako vedľajší efekt. :)

Pozeral som teraz aj nastavenia, či niečo nenájdem, ale nenašiel som nič. V Setup - Tracks mám nastavené "Record, show on map", Record method "Auto", a Interval "Normal" a Auto Archive "When Full". Štandardný tracklog sa Ti do súboru Current.gpx ukladá?
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#191 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2012 - 22:59

Tak uz se to rozchodilo ale nevim cim jsem toho docilil. Zkousel jsem tovarni nastaveni a potom i ruzna nastaveni v menu. Bylo mi jednim zkusenejsim clovekem doporuceno, ze je to na tracklog vhodnejsi nez odometr tak to chci zacit pouzivat. osnica: pisu z mobilu tak jsem nemel moznost vyzkouset current.gpx, stopky mi uz gpx vytvari tak to jen pri nejblizsi prilezitosti vyzkousim v terenu, diky.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#192 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2012 - 23:21

Netrvalo dlho a teraz mám problém zase ja :-) Už včera sa mi stalo, že po príchode domov mal Current.gpx len 10kB a obsahoval iba starý track, ale nie ten včerajší. Dnes po túre opäť to isté. V podstate som mal opačný problém ako DreamR - lebo keď som spustil stopky, tak GPX súbory stopiek sa v Archive adresári vytvorili korektne... Ale bolo zjavné že GPS ten tracklog zaznamenaný má, lebo ho zobrazoval v mape. Skúsil som teda cez Track Manager vôjsť do Current Track, a dať Save Track. Keď som po tomto pripojil eTrex ku PC, tak už Current.gpx mal zrazu 318kB a obsahoval správny track. Z nejakého dôvodu sa ale vytvorený archivovaný GPX súbor nedal čítať (disk read error...) Takže - som rád že som sa dostal ku tracku, ale za posledné 3 týždne ma eTrex celkom slušne vytáča. Je to fajn mašinka, keď zoberiem oproti Vista C pridanú hodnotu v podobe pamäte, podpory NT máp, listingov geocache, atď, ale aj pri verzii 2.80 stále zrejme nevyladené... a možno horšia kontrola kvality? (predošlé problémy s MicroSD slotom)
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#193 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2012 - 6:38

Mě se moje Etrex 30 líbí. Žádné větší problémy s ní nemám. Jen jediná věc mě na ní štve: Neumí přepinát mezi kompasem. Když jsem se zastavil s Oregonem a začal se bez pohybu otáčet na místě, šipka začala ukazovat směr ke krabce podle toho, jak jsem se otočil. To se mi zatím u Etrexy nepovedlo nastavit. Chtěl bych se vás tedy zeptat, jak máte nastaven kompas v menu nastavení - směr pohybu tak, aby fungovalo výše zmíněné pravidlo a zároveň aby navigovala při pohybu ve směru pohybu...?
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#194 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2012 - 7:57

Popina napsal/a:
Mě se moje Etrex 30 líbí. Žádné větší problémy s ní nemám.

Nechápte ma zle, tiež sa mi páči. Len mám pocit, že je stále trochu neodladený. Fórum sledujem od decembra keď som ho kúpil, a vidím že rôzne chyby sa náhodne vyskytujú u rôznych užívateľov.

Popina napsal/a:
Jen jediná věc mě na ní štve:
Neumí přepinát mezi kompasem. Když jsem se zastavil s Oregonem a začal se bez pohybu otáčet na místě, šipka začala ukazovat směr ke krabce podle toho, jak jsem se otočil. To se mi zatím u Etrexy nepovedlo nastavit. Chtěl bych se vás tedy zeptat, jak máte nastaven kompas v menu nastavení - směr pohybu tak, aby fungovalo výše zmíněné pravidlo a zároveň aby navigovala při pohybu ve směru pohybu...?

Toto mne funguje. Mám ho nastavený na "Auto". V anglickej mutácii to je to v Setup - Heading - Compass a mám tam iba dve možnosti - Auto a Off.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#195 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2012 - 18:29

Na druhou stranu, ze by ty starsi Garmini byly bez chyb, t se rict rozhodne neda. Treba u Visty HCX jsem jen ve zpracovani POI bodu nasel hned nekolik chyb, ktere dokazi GPSku naprosto zblbnout. A vsecgny tyto chyby jsou u tricitky odstraneny.
  • 0

#196 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2012 - 19:46

Toto mne funguje. Mám ho nastavený na "Auto". V anglickej mutácii to je to v Setup - Heading - Compass a mám tam iba dve možnosti - Auto a Off.[/quote]

Paráda a ten GUI nebo GDI směr, tedy ty ostatní položky, máš nastaveny jak?
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#197 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2012 - 23:38

Popina napsal/a:
Paráda a ten GUI nebo GDI směr, tedy ty ostatní položky, máš nastaveny jak?

Mám tam toto:

Display: Directional Letters
North Reference: True
Go To Line (Pointer): Bearing (Large)
Compass: Auto
Calibrate Compass

Ale tie ostatné veci by na funkčnosť pri pomalej rýchlosti / zastavení asi nemali mať vplyv.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#198 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2012 - 9:35

Tá moja mašinka má jednoznačne problémy so súborovým systémom... po poslednej kontrole (cez Windows) mi zmizol komplet Geocaching profil (súbor Geocaching.gpf bol zmazaný ako chybný) našťastie som si ho obnovil zo zálohy. Dnes keď som stiahol Field Notes (geocache_visits.xml a geocache_visits.txt) tak ma prekvapilo, že kým prvý mal 942 bytov, druhý mal 300kB. Keď som sa pozrel na obsah, tak mi ukázal fragment XML súboru - evidentne ide o fragment Current.gpx Má niekto nejaký nápad čo s tým? Má zmysel toto reklamovať? Moje osobné skúsenosti pri reklamáciách chýb, ktoré sa prejavujú takto náhodne, je taká, že mi to po 30 dňoch vrátia neopravené. Takže už radšej reklamujem iba veci ktoré evidentne nefungujú. Skúsiť preformátovať tú internú pamäť a skopírovať obsah naspäť?
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#199 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 21:35

Slovenský distribútor mi potvrdil, že formátovanie internej pamäte cez PC s následovnou obnovou obsahu zo zálohy by malo byť bezpečné, tak som to vyskúšal. eTrex to v zdraví prežil, tak uvidíme či to pomohlo. Štartuje rýchlejšie, ale na nejaké hodnotenie je priskoro.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#200 georgeino

georgeino

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2012 - 21:43

georgeino napsal/a:
Ahoj,
tak nadseni bylo velike. Vse co mi chybelo na Viste HCx jsem si uzival. Bohuzel jen par dni, pak stacila 30 minutova prochazka s navigaci v kapse: https://plus.google....sts/Tfvcx5zaF1r. Takze nadseni rychle ochladlo.

PS: mate nekdo zkusenosti s reklamacema?

Tak jen prubezne shrnuti. Reklamace byla kupodivu zamitnuta. Picodas se neobtezoval ani zduvodnit proc. Jen strohe "Na pristroji mechanicka zavada. Pristroj nemuze byt prijaty na pozaruku." (Co sakra myslej pozarukou, a proc nepisou cesky) Alza pripsala "nevhodne uziti". Pokud si myslite, ze se lze dovolat do reklamacniho oddeleni Picodasu, tak neda, nikdo to nezveda. Momentalne cekam na odbornou radu, zda-li tlacit na Alzu nebo na Picodas. Dal jsem si taky postezoval primo americkemu Garminu, tam obvykle odpovidaji do 3 dnu, tak uvidim. Tak pak poreferuju
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama