Přejít na obsah


Fotka

zkušenosti s eTrex 30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#81 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2012 - 21:37

Takže 2.61 beta je obrovské zlepšení co se týče sticky problému! Na otevřeném prostoru to teď už nejde prakticky navodit, v lese se mi podařilo s velkým úsilím po mnoha pokusem ujít tak max. 5 metrů bez aktualizace polohy, pak to vždycky poskočilo a opravilo se to. 60CSX je teda pořád o něco "svižnější" co se týče posunování šipky na mapě, eTrex tu a tam lehce zaostává a "škobrtá" někdy pár metrů za 60kou, ale celkově je to proti předchozím verzích "nebe a dudy". :-) Jinak vedlejším efektem této úpravy je nepatrný pohyb šipky v různých směrech (odhadem tak +- 1-2m) při delším zastavení (to se celkem očekávalo). Toto běžně dělají starší navigace. Jako další plus vidím, že pokud někdy poloha "ulítne" hodně bokem, tak to pak má tendenci při zastavení dodriftovat zpátky. Dřív to zamrzlo na místě a bylo nutný v krajním případě i zrestartovat navigaci. Líp vypadá i záznam stopy, dříve hladce zaoblené rohy při odbočení jsou teď ostré téměř jako u 60ky. Průměrování bodu trvá déle, ale aspoň to opravdu průměruje narozdíl od toho dřívějšího předstírání, že provádí nějaký výpočet se zamrzlou pozicí. ;-)
  • 0

#82 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2012 - 21:51

Tak to fakt vypada lepe, dik za otestovani.
  • 0

#83 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 9:17

Taky sjem si s tim hral, a opravdu se to chova lepe, rekl bych skoro jako stara Vista HCx. Takze kdyz stojim na miste, tak sice poloha trochu tancuje kolem me, to mi ale nevadi. Pokud mi jde o krasny tracklog, tak se da vyfiltrovat posleze. Pri pomale chuzi pekne meni souradnice, kdyz udelam prudkou zatacku, tak reaguje okamzite. Takze ted uz mne trapi jen to nesmyslne pomale prekreslovani pri posunu mapy.
  • 0

#84 paleto

paleto

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 18:05

Ja som si kupil Garmin Etrex 30 a hned som si tam nahodil verziu 2.61 betu. A mam taky problem ze mi dako blbne kompas. Musim ho velmi casto kalibrovat, niekedy aj 5x denne niekedy aj viec krat. Proste nakalilibrujem ho funguje dobre a po kratkom case zasa zblbne a musim kalibraciu robit znovu. Ked je nakalibrovany tak ukazuje presne, funguje normalne ako ma. Ma niekto podobny problem? Bol by som rad keby to bol problem iba Firmware bety.
  • 0

#85 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 18:21

co to znamena "blbne"?
  • 0

#86 paleto

paleto

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 18:52

blbne znamena ze robi hluposti. Jednoducho po kratkom case od kalibracie zacne ukazovat hluposti a ja ho musim znovu kalibrovat.
  • 0

#87 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 18:56

Tohle mi kompas dělá taky, musím kalibrovat skoro po každém zapnutí a někdy se to v terénu totálně zresetuje, že je nutná další kalibrace. Dělá mi to u všech verzí firmware, takže betou to nebude. Už jsem to hlásil, tak snad to někdy spraví...
  • 0

#88 paleto

paleto

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 19:07

Presne ako hovoris, toto mi robi. Dufam ze to cim skor opravia , lebo ked som vonku a musim ho kazdu chvilu kalibrovat, dost mi to lezie na nervy.:(
  • 0

#89 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 19:23

Před chvílí jsem byl také vyzkoušet betu a zdálo se mi až neuvěřitelné, jak rychle reagoval ukázáním rychlosti i na jeden krok... Pohyb malou rychlostí do 1km/h už také není problém... Takže zatím super! U kompasu jsem si všiml, že mi bez kalibrace stabilně ukazuje o cca 15-20° směrem k západu a proto většinou ani nekalibruji, protože s touto odchylkou počítám. Po kalibraci je vše na nějakou dobu v pořádku...
  • 0

#90 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 19:27

Hm. Když to tady čtu, zůstávám u Visty! :|
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#91 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 19:43

Smogeo napsal/a:
lentom: ....a nastavíš tak velkou mag.deklinaci, aby se to vykompenzovalo.


was ist das "magnetická deklinace"? :o

néé, ani mi to nevysvětluj, to já jen aby řeč nestála :D
  • 0
Garmin eTrex30

#92 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 19:48

Smogeo: Sice mohu nastavit referenci severu nastavit přímo uživatelsky hodnotou mag. deklinace, ale zatím se spokojím s tím, že budu muset pro přesné výsledky kompas kalibrovat. Alespoň do doby kdy budu s navigací víc lítat po venku a budu moct přesné chování vysledovat... Trhac: Proc nedal Garmin novy chipset Glonass do Montany? Nemuzou si prece dovolit ladit vlajkovou lod za pochodu, jako vsechny nove modely navigaci... B) Takhle vysli z Oregonu a nove funkce maji stejne nejake mouchy - napriklad problemy s ruznymi kombinacemi zapinani a vypinani navigace v drzaku auta a mimo nej... V Etrexu je novy chipset, takze se bude muset nejakou dobu ladit, nez bude zcela pouzitelny - proto je idealni koupit navigaci v zime, kdy je na tohle reseni a psani chyb Garminu cas...
  • 0

#93 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:17

lentom napsal/a:
Trhac: Proc nedal Garmin novy chipset Glonass do Montany?


Odpoved je prozaictejsi - protoze jeste vubec nebyl! ;)

Na konci ledna 2011 oznamilo STM, ze jako prvni udelali jednocipove reseni pro GPS+GLONASS+GALILEO+QZSS, a ze zacinaji vyrobcum davat vzorky na testovani. A ze dodavky techto chipu budou az od 3Q 2011.

Takze i kdyby chteli, tezko by to do Montany stihli, ne? A proto s Montanou rovnou ohlasili i ty nove eTrexy s tim, ze budou az na podzim - v te dobe uz asi vedeli, ze chipy budou k dispozici o neco driv, nez si vyrobce myslel v lednu.

Takze co nejdriv, jakmile to slo, sli na trh s modelem, co Glonass umi. Ze to vyslo zrovna na low-end, to je podle mne spise vyšlizmus. (proste to tak vyslo, prece by si tim nepohrbili nedavno uvedene high-end modely, kdyz vylozene chybel nastupce eTrexu.)
  • 0

#94 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:35

HaLuMa: Termíny jsem si měl ověřit :( Myslel jsem si, že by to stihli, ale dle všeho ne... Beru tedy zpět...
  • 0

#95 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 21:07

HaLuMa napsal/a:Na konci ledna 2011 oznamilo STM, ze jako prvni udelali jednocipove reseni pro GPS+GLONASS+GALILEO+QZSS

Takže, chápem správne, že chipset v eTrexe už podporuje aj Galileo? Tzn. že ak EU niekedy spojazdní Galileo (nie že by som si robil ilúzie, že sa toho dožijem) tak by sa novým firmwarom dali v eTrexe podporovať GPS+GLONASS+GALILEO? Alebo som úplne mimo?
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#96 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 21:10

Chipset to umi, netusim ale, jestli je v eTrexu osazene vse potrebne kolem. Nicmene az bude zprovoznene Galileo, tak etrex30 bude pradedecek.
  • 0

#97 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 21:12

HaLuMa napsal/a:
Chipset to umi, netusim ale, jestli je v eTrexu osazene vse potrebne kolem. Nicmene az bude zprovoznene Galileo, tak etrex30 bude pradedecek.

To je pravda. Predpokladám, že už dávno nebude podporovaný t.j. žiadny nový firmware. Ale aj tak je to zaujímavá informácia ohľadne toho čipsetu - netušil som o tom.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#98 clioh

clioh

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2012 - 19:07

Zdravím, taky já s troškou do mlýna o etrex30. Podle mě velmi vychytaná mašinka co se týká výdrže baterie (kvůli tomu jsem nebral oregon), příjem satelitů super, display přes den v pohodě použitelný i bez podsvícení a jeho rozlišení bych přirovnal ke kvalitě autonavigací (např. nuvi 205) a i když je malý tak stačí, ovládání pomocí tlač. - už nikdy jinak...:), velikost a váha - v kapse o něm nevíte. A teď taky to málo co by šlo vylepšit: stejně jako někdo předemnou bych uvítal zamknutí kláves - v kapse si cinknete o ovladač a zapne se podsvícení - řeším vypnutím podsvícení..., nepřesnost GPS+GLONASS - řeším pouze GPS (což je škoda:(), zde tolik přetřásaná pomalost vykreslování mapy - při turistice si toho pomalu ani nevšimnu (topoPro je opravdu o fous pomalejší ale i ta se dá), mám v navigaci nainstalovaných několik map a chtěl jsem je přiřadit k různým profilům - bohužel při změně profilu se mi všechny zapnou a musím zase růčo vybrat tu správnou...:(. Tyto negativa ale určitě jdou odstranit ve firmveru pokud se garmin bude snažit. I když něco zní možná fatálně, jsou to opravdu jen malé nedostatky a nic z toho ani dnes nebrání k velmi dobrému používání této mašinky. Dokonce bych řekl že při jejím vývoji si garmin vzal k srdci některé nářky uživatelů předešlých strojků - např tento etrex má velice jednoduchý přístup k podsvícení displejeB). Shrnuto - jednodušší přístroj za rozumnou cenu pro většinu uživatelů co po navigaci nechtějí nějaké neobvyklé schopnosti.
  • 0

#99 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2012 - 19:58

clioh napsal/a:
mám v navigaci nainstalovaných několik map a chtěl jsem je přiřadit k různým profilům - bohužel při změně profilu se mi všechny zapnou a musím zase růčo vybrat tu správnou...:(.


To je zvláštní, to mi nedělá. Používám několik map v různých profilech a při pouhém přepínání se zapne vždy ta správná (a jen jedna). Jenom někdy, když nahraju novou verzi mapy na kartu, tak se (náhodně?) zapne v některých profilech, kde nemá být vidět, ale po opravení v nastavení je to zase ok.
  • 0

#100 hrabalr

hrabalr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2012 - 20:17

Potvrzuji všechno, co napsali clioh a ZZ a přidávám následující, o čem už tu taky byla řeč. Dneska jsem tu svoji mašinku velmi intenzivně používal. Nahrál jsem si firmware 2.61. U první kešky to lítalo jako blázen, po zkalibrování kompasu se to zklidnilo a všechno bylo OK. Kalibrace mi vydržela celý den. Znova opakuju, trochu pomalejší překreslování mapy mi opravdu nevadí, při pohybu na kole nebo pěšky to člověk ani nepozná, trochu to vadí pokud s mapou pohybuje a chce se podívat jinam, než stojí. Ale s tím se dá v pohodě vyžít. Co se týče výdrže, opakoval bych jen to, co už bylo řečeno. Mám tam Panasonic 2500 mAh a mám pocit, že to skoro ani proud nežere. Ideální pro kačery, co se vrtaj v zemi :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama