Přejít na obsah


Fotka

zkušenosti s eTrex 30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#161 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2012 - 10:47

Take mam nemilou zkusenost: po prechodu z bety 2.73 na 2.80 vydrzi navigace tak 5-10 on/off cyklu a pak zhebne (On -> logo Garminu 5 sekund -> Off). Reset menu+enter+back + switch on pomuze zas jen do pristiho zaseku. Povezu na reklamaci. Resil a vyresil jste uz nekdo podobnou nepeknou pripad?
  • 0

#162 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2012 - 18:50

Když to tak čtu, tak se mi zdá, že FW je ještě dost nedoladěný. Dost mi to připomíná Nokii, která taky ladila soft "za běhu". Jak jsem byl z Etrexu nadšený, tak podobné příspěvky ve mě moc velkou důvěru nevyvolávají :-(
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#163 JF

JF

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2012 - 19:34

DreamR napsal/a:
Když to tak čtu, tak se mi zdá, že FW je ještě dost nedoladěný. Dost mi to připomíná Nokii, která taky ladila soft "za běhu". Jak jsem byl z Etrexu nadšený, tak podobné příspěvky ve mě moc velkou důvěru nevyvolávají :-(


Mě Etrex 30 celkem chodí až na dva docela brutální záseky při autonavigaci:

1, Když vypadne kabel ze zapalovače cigaret tak musím do 30 sekund reagovat, jinak se GPS vypne :(((. Při řízení je mnohem důležitější sledovat provoz než GPS, která by měla vydržet několik hodin bez externího napájení.

2, Když je objížďka mimo silnici, tak navigace zhavaruje a musí se zrestartovat.

-------------------------------
Bootování 1,5 minuty také není nic moc - proboha proč? Vždyt mi to může zobrazit jen šipku a mapy si dotahat později.
  • 0

#164 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2012 - 19:55

JF napsal/a:

DreamR napsal/a:
Když to tak čtu, tak se mi zdá, že FW je ještě dost nedoladěný. Dost mi to připomíná Nokii, která taky ladila soft "za běhu". Jak jsem byl z Etrexu nadšený, tak podobné příspěvky ve mě moc velkou důvěru nevyvolávají :-(


Mě Etrex 30 celkem chodí až na dva docela brutální záseky při autonavigaci:

1, Když vypadne kabel ze zapalovače cigaret tak musím do 30 sekund reagovat, jinak se GPS vypne :(((. Při řízení je mnohem důležitější sledovat provoz než GPS, která by měla vydržet několik hodin bez externího napájení.

2, Když je objížďka mimo silnici, tak navigace zhavaruje a musí se zrestartovat.

-------------------------------
Bootování 1,5 minuty také není nic moc - proboha proč? Vždyt mi to může zobrazit jen šipku a mapy si dotahat později.


Abych se přiznal, tak pro navigaci v autě radši používám OVI mapy v nokii... jednak v držáku etrex nedrží :-) (asi proto, že je to držák na mobil:-) a pak se mi zdá, že je pozadu - než je šipka na křižovatce, já už jsem dávno v ní, nebo za ní, a to už je na moje reakce pozdě... :@
A další zkušenost - pokud dám navigaci po cestách, tak je to schopný mě to protáhnout kdejakým houštím, kde byla cesta ještě z doby protektorátu... (ostatně tohle platí i při jízdě na kole, že se nechám "spolehlivě" navést a pak toho lituju)... takže od jisté doby používám vodítko "vzduchem" a podle toho se kolikrát orientuju líp, než při navigaci po cestách (ale možná s tím jen neumím pracovat....)
  • 0

#165 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 10:29

Už dlouho si chci koupit Etrex 30 na geocaching a tracklog cyklotras a tak čtu kdejaké info a zkušenosti uživateli. Přečetl jsem toho dost a štve mě, že v FW je pořád dost chyb na které si uživatelé stěžují. Nechci (alespoň zatím) nahrávat vlastní mapy a dělat podobné věci. Bohatě mi postačí správná navigace na cache z pocket querry a tracklog projeté trasy ale jak čtu různé zkušenosti, i takhle chci od navigace příliš mnoho. Nechce se mi čekat třeba rok, než Garmin pořádně odladí FW, chjo.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#166 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 10:58

Zadne nove zkusenosti/problemy s Etrexem30? Shanim co nejvic informaci a chystam se ho kazdym dnem poridit.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#167 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 11:10

Mám ho asi 10 dní a zatím spokojenost. Po update na poslední verzi firmware nesleduju žádné zásadní problémy. Měl jsem předchozí verzi etrex, tak jsem i zvyklej na ovládání a abych pravdu řek, vyhovuje mi to víc než dotykáč. Asi 2x jsem měl pocit že kompas naviguje trochu z cesty, ale bylo to za deště v lese, tak to asi byla jen vyjímka. Musím pochválit výdrž baterií. Rychlost přístroje a načítání map by mohlo bejt lepší, ale není to žádná tragédie :-) Podtrženo sečteno, jsem spokojenej :-)
  • 0

#168 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 11:40

Gleep: Nemas zkusenosti jak Etrex prekousava PQ z GC.com? Vyhybam se pouzivani dalsich programu a hledam podle PQ zatim vse spojeni se smartphonem. Rad bych si PQ soupl do navigace a logoval pomoci smartphonu nebo doma v PC.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#169 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 12:09

DreamR napsal/a:
Gleep: Nemas zkusenosti jak Etrex prekousava PQ z GC.com? Vyhybam se pouzivani dalsich programu a hledam podle PQ zatim vse spojeni se smartphonem. Rad bych si PQ soupl do navigace a logoval pomoci smartphonu nebo doma v PC.

Zatím jsem tam nahrál jen okolí HC (1000 keší) a kus Maďarska (1000 keší) kam jedeme na dovolenou. + nějaký drobnosti. Navigace to všechno pobrala bez problémů. Akorát první spuštění po nahrání PQ chvíli trvá :-) Posílám si do navigace i jednotlivé listingy a používám i CacheList a zde taky není problém.
  • 0

#170 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 17:12

Tak muj drobecek je v reklamacnim rizeni. Uvidime... Jinak ale (az po ten vyse popsany problem v souvislosti s pouzitim beta FW) jsem s nim byl spokojeny. Zadny rychlik, zadny obr, ale velikosti akorat do ruky ci do kapsy, kese po exportu z GeoGetu pobral vzdy bez problemu, vyuziti jako logger prosle/projete trasy bez problemu, rychlost nalezeni satelitu i po presunu jinam slusna. Ja jsem s nim spokojen (dokud fungoval...:-), nic vic zatim nepotrebuju nebo nevim, ze bych potreboval.
  • 0

#171 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2012 - 2:09

Tak jsem si ji vcera poridil a zatim se jen seznamujeme. Pro zacatek jsem zvolil ne-Pro verzi tak uvidim jak mi bude vyhovovat. Edit: tak zatim maximalni spokojenost. Uz jsem ji vzal na "lov" a ve srovnani se smartphonem jsou to nebe a dudy. Nacpal jsem do ni PQ z GC.com a slape jako hodinky. Jsem spokojen i s mapou a displej velikostne naprosto dostacuje, pokud nebudu mit penize navic tak ani do Pro verze mapy investovat nepotrebuji.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#172 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 12:59

Zkousel jsem tu hledat ale zatim jsem na to nenarazil. Muzete mi nekdo poradit jak vymazat nalezy z eTrexe? Zkousel jsem smazat textovy soubor ve kterem jsou nalezy zaznamenany ale pocitadlo se nevynulovalo a nenasel jsem volbu, ktera by umoznovala smazani. Diky.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#173 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 14:02

V konfiguraci rozhodne je policko, kam mne to vyzyva k napsani poctu nalezu. Tak to tam pujde i prepsat, ne?
  • 0

#174 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 14:07

Presne jak pise haluma - hledej v nastaveni :)
  • 0

#175 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 16:45

Tak uz jsem to nasel, akorat jsem asi necekal takhle kostrbaty postup. Hledal jsem neco ve smyslu "Vymazat" pritom jsem nasel pocitadlo, kde si mohu rucne napsat pocet a tak jsem napsal same 0. Neobvykly postup ale funguje.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#176 georgeino

georgeino

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 21:39

Ahoj,
tak nadseni bylo velike. Vse co mi chybelo na Viste HCx jsem si uzival. Bohuzel jen par dni, pak stacila 30 minutova prochazka s navigaci v kapse: https://plus.google....sts/Tfvcx5zaF1r. Takze nadseni rychle ochladlo.

PS: mate nekdo zkusenosti s reklamacema?

  • 0

#177 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2012 - 21:58

Já na to vymazání také nepřišel.Natahal jsem si keše do etrexe.Po příjezdu na místo zapnu gps a nic.Keší bylo v přístroji moc.Vymazal jsem prostě úplně všechno co šlo a staré keše tu byly pořád.Neuspěl jsem ani z uvedením do továrního nastavení.Pak už mi zbyl pouze mobil.Keše se mi podařilo vamazat až doma na compu.
  • 0

#178 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2012 - 0:03

Sakra, to zamrzí. To jsem zvědavý, co ti na to řeknou v prodejně, jestli ho vymění. Nezapomeň dát vědět.
  • 0

#179 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2012 - 12:26

georgeino: tak to je osklive. Ja aktualne resim nejake pouzdro na prenaseni, zatim jsem jen instaloval folii na displej. Doted obcas taky nosim navigaci v kapse ale asi rychle prestanu. Vetsinou nosim nejaky batoh tak asi poridim alespon karabinu na prenaseni.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#180 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 07 srpen 2012 - 13:34

georgeino napsal/a:
...Bohuzel jen par dni, pak stacila 30 minutova prochazka s navigaci v kapse: Takze nadseni rychle ochladlo.PS: mate nekdo zkusenosti s reklamacema?

To je fakt smůla. Prostě vadnej kus. Osobně mám třicítku taky a jsem maximálně spokojenej. Co se mnou vydržela je obdivuhodný. Měl jsem ji v kapse, když mi to na kopci podjelo a sjel jsem ho bokmo dolů (dá se říct, po ní). Vykoupal se při průtrži mračen (zapomněl jsem ho na stole). Upadl mi ze dvou metrů na beton. Prostě si se mnou užívá - každopádně přeju hodně štěstí s reklamací. Ale myslim, že tohle vezmou.

kalgan napsal/a:
Já na to vymazání také nepřišel.Natahal jsem si keše do etrexe.Po příjezdu na místo zapnu gps a nic.Keší bylo v přístroji moc.Vymazal jsem prostě úplně všechno co šlo a staré keše tu byly pořád.Neuspěl jsem ani z uvedením do továrního nastavení.Pak už mi zbyl pouze mobil.Keše se mi podařilo vamazat až doma na compu.

Počkej ale to je přece normální, že v terénu z něj ani do něj ty data nedostaneš. Můžeš tak akorát promazat tracklog a ručně zadaný WP. Všechno ostatní přes USB.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama