Přejít na obsah


Fotka

Final waypoint k Traditional cache NEPATŘÍ - VÝZVA k nápravě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
79 odpovědí na toto téma

#1 Pistafista

Pistafista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 23:25

dr.vota napsal/a:
... po dvou kolech NM logů se mi podařilo snížit na dnešních 23 tradičních keší s Final waypointem ...

to: Doktor
I mne jsi oslovil a já jsem ti vyhověl, neboť je mi to zcela volný. Final waypoint u předmětné tradičky vznikl tak, že šablona pro vytvoření listingu jeho vytvoření zcela nesmyslně nabídnula a snad i vyžadovala, to si již nevybavuji. Sice mne to zmátlo, ale vyplnil jsem jim to tam, když už to po mně chtěli. Rozhodně jsem si ho tam nevycucal z prstu z plezíru. Nakonec jsem dospěl k závěru, že přítomnost tohoto waypointu může být docela výhodná při natažení kešky do stroje v případě, že fyzická poloha kešky se zcela neshoduje s polohou atrakce, která je předmětem listingu. Takže tak. Význam tvé bohulibé činnosti mi tedy poněkud uniká.;)
  • 0

#2 o.filip

o.filip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 23:40

Pistafista napsal/a:
... přítomnost tohoto waypointu může být docela výhodná při natažení kešky do stroje v případě, že fyzická poloha kešky se zcela neshoduje s polohou atrakce, která je předmětem listingu.


Pro případy, kdy je objekt, který je tématem listingu, mimo polohu cache, je určen waypoint "Reference Point".
  • 0

#3 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 0:09

Sláva, 3x sláva - Svaté tažení v ČR dokončeno. A co bude dál ? Spanilé jízdy za hranice ? Pokud ano doporučujeme Rakousko a SRN. Nebo se chystá nějaká nová domácí Křížová výprava aby tady bylo o čem vášnivě debatovat ;) Původní lákno uzamčené, ale jak vidno spát to mnohým nedá dál. Aspoň, že doktor už nebude mít noční můry a do GPSek se nám vejdou mraky dalších užitečně neužitečných WP navíc ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 0:10

Pistafista napsal/a:
..Nakonec jsem dospěl k závěru, že přítomnost tohoto waypointu může být docela výhodná při natažení kešky do stroje v případě, že fyzická poloha kešky se zcela neshoduje s polohou atrakce, která je předmětem listingu. Takže tak. Význam tvé bohulibé činnosti mi tedy poněkud uniká.;)

Tak si znovu přečti pravidla k tradiční keši. Souřadnice musí ukazovat na schránku a ne na jakousi atrakci.
  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 0:14

PRESEKA TEAM napsal/a:
Sláva, 3x sláva - Svaté tažení v ČR dokončeno. A co bude dál ?...

Klidně můžeme pokračovat tradičkami se Stage of Multicache (opravdu to nikomu z ownerů nepřipadá přinejmenším podivné?)

GCVM11: Mracnovka
GCX1GW : kaple sv. Krize - Krizova hora / PA Challenge_2
GC1C7PV: Tankodrom
GC24ZDT: Dymokurska cukrovarnicka zeleznicka
GC2RJW2: kaple cache
GC2T2MF: FIVE-CHURCHED STONE / Challenge Cache by PrincAgir
GC2Y111: Pamatniky I. - Vlinevesky kostel
GC2ZA3C: 1. Zvolenovicka skoro Driv-In Kes
GC3125N: Rybnicky u Radnic

A když už nic jiného (než jen proti pravidlům), tak přinejmenším to zbytečně blokuje kolizní pásmo 161m...
  • 0

#6 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 0:28

...a není to tedy čistě náhodou nějaká ašíbka u Zeměmluva ? Proč tedy povoluje u tradičky zadat Stage of Multicache ?

Nebylo by víc záslužné dovést tuhle i předchozí akci do zdárného - TUDÍŽ CELOSVĚTOVÉHO - konce tím, že už z podstaty nikdo další nikdy nic podobného nezadá ?

Pokud se tak nestane přijde mi totiž celá tahle akce jako plácnutí do vody v okurkové sezóně. Ale jestli budeš čistit celý Svět a hodláš podobným akcím věnovat svůj čas opakovaně i u nás tak to snad abys na to dostal nějakou speciální Revírnickou funkci :D

Přeji hodně úspěchů a požehnán buď tvůj čas věnovaný podobným akcím.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 0:55

Jo, i tradička může mít několik FW. Je to dobré před publikací, třeba někteří rewírníci to doporučovali, když je někdo žádal o kontrolu kolizí, tu pak ověří jedním pohledem a nemusí nic nikam zadávat. Nebo jako blokace místa, kde nakonec bude finálka (předchozí autor dobře ví co píšu). Ale před publikací by se to mělo smazat. A nepoužívat to zbytečně, on to rewírník asi může stejně pustit, hlavně když vidí kolizi s dlouho nedodělaným listingem.
Nevymýšlím si. viz http://www.geocachin...thread_id=21287
  • 0

#8 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 1:14

To mpik - no vida k čemu všemu lze takový WP u tradičky použít :P

Tohle jsem si nevybavil i když to občas také používáme ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#9 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 2:14

> jestli budeš čistit celý Svět Tam by mi v první řadě bohatě stačilo, kdyby tradička byla na uvedených souřadnicích, a ne na nějakém jiném místě popsaném v listingu v mně nesrozumitelném jazyce.
  • 0

#10 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 8:28

dr.vota napsal/a:
[
GC2RJW2: kaple cache


Jo tady jsou to spis Reference point -- resp. mista kudy se da ke kesi dojit - jinde jsou ploty. To ale nic nemeni na skutecnosti ze Stage of Multicache to urcite nejsou
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#11 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 8:39

Dobesch napsal/a:
- resp. mista kudy se da ke kesi dojit - jinde jsou ploty.

Takže spíš Trailhead, ne? Někteří lidi mají v těch typech WP fakt zmatek.
  • 0

#12 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 8:45

LudaL napsal/a:

Dobesch napsal/a:
- resp. mista kudy se da ke kesi dojit - jinde jsou ploty.

Takže spíš Trailhead, ne? Někteří lidi mají v těch typech WP fakt zmatek.


Jo to je ono -- ja nemam zmatek ani tak v nazvech, jako sem se este uplne neprobudil :D
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#13 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 9:34

A víš ty co? Zkus si dát led na čelo a nech všechny ty WP spát :)
  • 0

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 10:08

Vláček napsal/a:
> jestli budeš čistit celý Svět
Tam by mi v první řadě bohatě stačilo, kdyby tradička byla na uvedených souřadnicích, a ne na nějakém jiném místě popsaném v listingu v mně nesrozumitelném jazyce.


Když na tohle narazíš tak kontaktuj příslušného schvalovače (pokud víš který to je) nebo rovnou Zeměmluv. Touto cestou zajistíš spolehlivě a celkem rychle nápravu. Už jsem to párkrát vyzkoušel (Maďarsko, Srbsko).
Většinou jde o historické keše nebo o keše kde autor netuší jak změnit typ nebo jak posunout souřadnice a kontakt na schvalovače ho vůbec nenapadl.
  • 0

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 11:39

dr.vota napsal/a:
Klidně můžeme pokračovat tradičkami se Stage of Multicache (opravdu to nikomu z ownerů nepřipadá přinejmenším podivné?)

GCVM11: Mracnovka
GCX1GW : kaple sv. Krize - Krizova hora / PA Challenge_2
GC1C7PV: Tankodrom
GC24ZDT: Dymokurska cukrovarnicka zeleznicka
GC2RJW2: kaple cache
GC2T2MF: FIVE-CHURCHED STONE / Challenge Cache by PrincAgir
GC2Y111: Pamatniky I. - Vlinevesky kostel
GC2ZA3C: 1. Zvolenovicka skoro Driv-In Kes
GC3125N: Rybnicky u Radnic

A když už nic jiného (než jen proti pravidlům), tak přinejmenším to zbytečně blokuje kolizní pásmo 161m...

Děkuji reviewerovi za rychlou opravu, už jsou nyní všechny uvedené v pořádku. :)
  • 0

#16 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 11:59

...tak jo, zase si zkusím odstranit všechny finálky u tradičních keší v DB GG a běda jak mě tam po aktualizaci skočí zase zpátky :D:D:D:D ...jinak díky za záslužnou práci a jen tak dál - hodně štěstí
  • 0

#17 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 13:28

Smogeo napsal/a:
... jen by to nemusel dělat tak diktátorsky:|

diktátorsky? :)
Všechny jsem slušně poprosil a rovnou předem poděkoval, některým, co mi napsali, i extra mailem. :)
Vždyť Need maintenance log přesně na takové věci přeci je určen.
Děkuji ještě jednou všem ownerům, i všem, co mne podpořili svými logy i argumenty, i tobě. :)
A nebojte, píšu NM nebo NA logy i daleko v zahraničí, když narazím na něco nepravého.
P.S. jeden z příkladů, "tradička" jako letterbox nebo mystery http://www.geocachin...6a-0804ada41264
  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 14:17

Koukám do své databáze a vidím jich tam taky požehnaně. Vypadá to, že při importu dat se původní waymarky neodmažou i když nebyly mnou upravené. Takže asi zkusím všechny potrefené záznamy zlikvidovat a uvidíme co se stane po dalším importu. Namátkou jsem objevil další, kterou nemáš v sznamu: GC2XNX6
  • 0

#19 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 17:27

Vždyť Need maintenance log přesně na takové věci přeci je určen.

Po tvém bohulibém zákroku teď na většině inkriminovaných keších svítí zbytečně atribut NM (kříž v červeném poli).

Předpokládám, že teď tedy provedeš druhé kolo a všem postiženým ownerům pošleš vysvětlující mail, že musí ještě napsat log "Owner Maintenance", aby atribut zmizel.
  • 0

#20 kryspins family

kryspins family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 19:20

I já jsem byl velmi slušně dr.votou při svém tažení za lepším světem osloven ať na své tradiční keši
odstraním final waypoint,potud je vše v naprostém pořádku,až na to že dr vota buzeruje okolí aniž by se opravdu přesvědčil zda na té keši tento waypoint je ,nebo ne.
Na mé krabičce tento waypoint totiž nikdy nebyl.
Podle mne se nejdříve přesvědčím zda je opravdu final waypoint v té či oné keši přiřazen,nebo je to chyba jakési databáze a potom teprve kontaktuji okolí.
o tuhle kešku šlohttp://coord.info/GC2N420
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama