Přejít na obsah


Fotka

Wherigo nebo Chirp příjmač v GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 14:05

Kačeři, mám otázku, je možné nějak dohrát do Etrexe 30 funkci na wherigo nebo je to passe? Měl jsem výběr mezi Dakotou 20 a Etrexem 30. nyní mám a zkouším co E30 umí a krom chirp keší mne napadlo, jestli jsem schopný nějak gps naučit i wheriga. Máte s tím někdo zkušenosti? Nebo spíšse ptám špatně. Má to smysl hledat wheriga, když čtu, že garmin od Wherigo funkce odchází... ?
  • 0

#2 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 14:12

No osobne si myslim, ze to tu navigaci nenaucis. Ale dneska staci na hrani wheriga kazdej trosku chytrejsi telefon s GPS ci hloupy telefon s externim modulem (ja svy prvni Wiga lovil na Nokii 6230i), tak bych spis sel touto cestou.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#3 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 14:15

No nevim, ze by garmin od wheriga odchazel, jen GS ho nerozsiruje a tak garmin nema moc co delat. Myslim, ze pocet Wherigo kesi stoupa a za to muzeme podekovat Maxinohovi a "spol", protoze zapracovali na Urwigu, ktere diky sve jednoduchosti spustilo tvorbu novych wherigo. Nemam informace, ale pochybuju, ze by slo pridat wherigo prehravac do navigace, kde neni podpora od vyrobce. Na druhou stranu, wherigo muzes spustit treba na "chytrem" telefonu...
  • 0

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 14:22

Přidat to tam nejde. Nemožnost lovení wheriga byla důvodem, proč jsem si etrexe 30 nekoupil.
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 14:34

Prestat kupovat vsechny nove Garmin GPSky jen proto, ze uz zadna z nich nebude mit Wherigo? To fakt neni rozmar, ze to nema low-end eTrex, budiz! Ale kdyz to nema ani high-end Montana, to uz neco znamena. Nalijme si cisteho vina - Groundspeak Wherigo uz roky nijak nerozviji, a ve svete se to pouziva naprosto mizive. Navic Garmin se s Groundspeakem uz tak moc nekamaradi, takze se nedivim, ze zahodili ten nemaly a hodne nestabilni kod z firmware GPSek. (A to uz nemluvim o tom, ze treba za nej museli platit nejake licencni poplatky...)
  • 0

#6 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 15:37

Možná, že Garmin od wheriga odchází, ale dotaz byl zda je má smysl v tomto případě lovit. Moje odpověď je jednoznačně ano, i kdyby se měly lovit pomocí mobilu. Já wheriga rád, pokud je dobře udělané je to vítané zpestření. A proč je jich v zahraničí tak málo? Protože nemají ten skvělý náístroj Urwigo (nebo spíš o něm nevědí).
  • 0

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 15:56

Taky mám wherigo rád!!!
  • 0

#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 16:11

posuď sám, k 1.1.2012 jich bylo v celé ČR aktivních jen 142 wherigo keší...
  • 0

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 16:27

Oproti jiným zemím mi to přijde docela dost. Sám bych nějaké udělal, kdybych to uměl. Ale v urwigu se hrabu jako bába v koksu a ty návody přímo na stránkách urwiga nejsou dodělané.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 16:34

Ja bych zase rekl, ze tak odhadem 70% wherigo, co jsem hral ja, by vubec wherigo byt nemuselo, protoze se jednalo jen o takovou postupne odkryvanou multinu. Malokomu se podari vymyslet a realizovat napad, ktery by vyuzil opravdovy potencial wheriga. Na druhou strany ten zbytek, ten za to stal, protoze to melo napad, a prineslo to zabavu, kterou by si jinak clovek neuzil.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 16:39

Jinak k otazce v nazvu tohoto vlakna - moje odpoved je jednoducha. Zatimco Wherigo si dneska zahrajes na mnoha telefonech a PDAckach, tak Chirp ti tam nepobezi. Na to potrebujues GPSku, ktera to umi. Jina otazka je, ze smysl chirpu je dost podivny, neprinasi nic noveho, nic interaktivniho - spise je to jen tahak na penize.
  • 0

#12 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 16:50

HaLuMa napsal/a:
Ja bych zase rekl, ze tak odhadem 70% wherigo, co jsem hral ja, by vubec wherigo byt nemuselo, protoze se jednalo jen o takovou postupne odkryvanou multinu.

Kdyz ono je obcas lepsi udelat wherigo. Jestlize jsou potreba sdelit informace v konkretnim miste, tak se da touhle cestou vyhnout kolizi, pripadne kradezim stage v problematickych mistech.
  • 0

#13 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 20:57

Osobne si myslim, ze Garminovska implementace Wheriga -- resp. jeji nepodpora je ke skode celeho tohohle skveleho projektu. Dneska je problem, ze cartridge musi byt hratelna na Garminech (kupodivu naopak se to tolik nevyzaduje). No a vzhledem k tomu, ze Garmin an Wherigo "roky" nesah se proste vyvoj zastavil. Jen si predsatvte, ze by mohly byt cartridge jen pro JAVU/Android --- myslim, ze Maxinoha ma spustu napadu co by se dalo pridelat do Urwiga a Matejcik by to mohl zapracovat do OpenWigu. To by byla nadhera. Ale proste limity Garminu (pamet, procesor, prikazy) zpusbily, ze Enigma je zrejme to maximum co se da udelat.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#14 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 9:54

Nezapomen, ze dost lidi ma jablecne telefony a tim i jiny Wherigo player. A jeste vic lidi ma hloupe telefony s omezenou pameti atd.

To omezeni dane schopnostmi Garminich GPSek ma tu vyhodu, ze aspon v principu je Wherigo dostupne temer vsem. Kdyz zacnes pridavat ficurky, ktere slabsi zarizeni nezvladnou, dost lidi celkem zbytecne odriznes.

Pokud mas uzasny napad na Wherigo, ktery proste potrebuje FMV a hlasovou syntezu, udelej z toho hru na AppMarketu :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama