Přejít na obsah


Fotka

Geocaching with Photos


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
125 odpovědí na toto téma

#41 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 16:10

nějaký filemanager by byl v Oregonu v novém FW hezký ...
  • 0

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 16:23

Bobr_ napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Ty mas neco v GPSce, co umi presouvat soubory mezi vnitrni pameti a kartou?

ale mám řešení: USB kabel a na druhým konci comp ;)


To je hezke, ale pak mi unika smysl davat ty obrazky na kartu, kdyz je muzes mit ulozene v tom pocitaci, ze?

Jinak k celemu problemu - lide se naucili problem spoiler obrazku resit jinymi zpusoby. Tato moznost je lakava, a pro nekoho i nova, nicmene pro nekoho jineho to muze byt dokonce krok vzad.
  • 0

#43 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 18:06

Autoři pluginů asi ví co a jak. GG si stahuje fotky do pracovního adresáře. Ale asi jen ty, které jsou třeba, tj. ty, kde uživatel otevřel listing v geogetu. Spoilery se tahají jinak. Obrázky se zmenšují. A je tam určitě spousta PNG, přejmenovaných na jPG, na to jsem narazil při prvním pokusu. Pokud to nebude možno zobrazit z karty, muselo by jít jen o spoilery, nebo by uživatel musel mít možnost ovlivnit, co se bude nahrávat. Zdá se mi to dobrá vychytávka, i když lepší by bylo, kdyby navigace uměly listing i s obrázky rovnou. I když na malém displeji by to stejně moc nevypadalo. Tohle je truc Garminu, protože v OC fotky nebyly vůbec, tak si je tam přidali takhle. Další krok můžeme čekat od Groundspeaku. Ale to tlačítko na OC, "osvoboďte vaše keše", tj. nabídka na upload hotových GC keší na OC, se mi moc nelíbí. Ve svém okolí mám jedinou OC keš, dublovanou s GC. Ale v Rakousku a Německu je vidím.
  • 0

#44 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 18:12

Myslim, ze vyber ci nacitat iba spoilery alebo aj fotky z listingu je mozny. V mozigu to tak je, takze to zvladne asi aj GG. S touto perspektivou sa tusim oplatilo kupit 550tecko, to ma 4Gb vnutornu pamat. Ale hadam sa soudruzi z GS umudria a updatnu to.
  • 0

#45 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 18:35

Myslel jsem to tak, že načítat šmahem všechny fotky z listingu by bylo možné jen při neomezené paměti. Většina je jich jen ilustračních. Spoilerových je pár, ty by se vešly. Ale ty jsou zatím celkem v pohodě v makru POIspoiler. Osobně se mi to zdá užitečné hlavně v případě, že je spoilerová fotka pojmenovaná tak, že ji algoritmus nenajde. To by odpadlo, kdyby tam byly všechny. Ale vím o keši, kde nejsou fotky v listingu, ale jen odkazy na ně. A přitom jsou všechny důležité, protože se hledají detaily v areálu zámku. Já tam šel s vytištěnými náhledy na papíře, tohle by bylo užitečné. Ale to by znamenalo stahovat nejen fotky v listingu, ale i ty, na které vede odkaz. Začíná to být nějak složité. Skoro už mi to připadá, že tohle by měl uživatel nějak interaktivně rozhodnout, co ano a co ne. A ještě něco - u zbytečných fotek jen zbytečně přibývá tlačítko na Show photos a zmenšuje užitečnou plochu displeje.
  • 0

#46 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 19:16

Rychly nahled do algoritmu tak, ajk to plugin Spoiler dela: 1. obrazky, o ktere se zajima, tozpoznava podle toho, co si uzivatel nastavi. GC nijak nerozlisuje mezi spoilery a ostatnimi obrazky, ma to vsechno pekne na jedne hromade, takze zalezi na autorvi kese, jak si obrazek nazve. Uzivatel pluginu pak zadanim jednoho nebo vice vzorku urcuje, ktere obrazky budou povazovany za spoiler a ktere ne. Klidne si muz nastavit, ze vsechny obrazky budou povazovany za spoiler a pak je tam bude mit vsechny. 2. Stahovani obrazku se deje jen v pripade, ze si je uzivatel jeste nezobrazil v GG. Pokud ano, tak se vezmou jiz ty stazene. Vsechny obrazky jsou konvertovany na skutecne JPG a ulozene v puvodni vlikosti a ve velikosti, kterou si uzivatel nastavil (je tedy klidne mozne je nezmensovat nebo mit nekolik zarizeni s ruznou velikosti obrazku). Az potud se nic nebude menit ani pro "novy typ" zpracovani. Ted se rozdeli prace pluginu na dve casti - stavajici zustava pro POI, je spousta GPS, kterych se uprava netyka. Jsou lidi, kteri pouzivaji autonavigace, stare navigace, pro ktere Garmin tu zmenu neimplementuje. Nove zpracovani bude jen kopirovat obrazky do nove adresarove struktury. Predpokladam, ze uzivatel si ji zkopiruje rucne, nastavi konfiguraci tak aby se rovnou vytvarela v GPS nebo, a to povazuji za nejrozumnejsi, si doplni jeden prikaz do davky pro Combine, kterym bude spoilery/obrazky generovat. Neni to sice mnoho prace, ale je treba otestovat, zda to funguje a hlavne zda se neporusi funkce puvodniho pluginu, ale neni to prace na dve hodinky a zatim jsem si na to cas nenasel. POkud ma nekdo pocit, ze mi to trva dlouho, zdrojovy kod pluginu ma k dispozici, muze si ho klidne upravit sam. To je vyhoda toho scriptovani v GG.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#47 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 20:27

Super, ze se toho Gord ujal - diky - a uz se tesim. K tomu kroku z5, kdyz je resenim POI, treba pro oregonisty to krok z5 neni, protoze nesmyslne zmenseni obrazku v Oregonu je na hlavu a tahle nova ficura to elegantne resi i kdyz se daji fotky nahrat jen do pristroje.
  • 0

#48 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 20:53

To co jsem napsal před chvílí byly spíš takové úvahy co-by-tam-bylo-užitečné-mimo-jasny-spoiler. Ale je to vlastně jednoduché. Pokud usoudím, že by tam byl užitečný ještě jiný obrázek, než tam byl vybrán skriptem, není problém si ho stáhnout a přidat ručně do příslušné složky. A nemyslím, že se zázraky mají dělat do 3 dnů. Jen mě to zajímá, teď do jara to asi stejně nevyužiju vůbec.
  • 0

#49 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 21:27

Pokud v konfiguraci zvolite rezim STYLE='IMG', nastavite DIR_IMG a pripadne SPOILER_SEPARATELY, vytvori se vam v prislusnem adresari struktura, kterou staci zkopirovat do GPS nebo v budoucnu i na kartu. Melo by to fungovat, pokud jsem pochopil spravne popis od Garminu a neudelal tam nekde chybu. Nemam to na cem vyzkouset, takze budu rad, kdyz date vedet. HTML s navodem jsem zatim nedoplnil, na to bude cas, az nahlasite chyby.

V predchozim prispevku jsem jeste zapomnel neupresnil, ze pokud se stahuje obrazek, tak je ulozen a uchovavan i v originalnim rozliseni, aby se pro pripadnou dalsi zmenu velikosti nemusel stahovat znovu. Navic se pred downloadem kontroluje i zda neexistuje v teto originalni podobe.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#50 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 22:09

Kdyz mi poslete par ukazkovych obrazku z GPS, ktere bych mohl dat do dokumentace, nebudu se zlobit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#51 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 22:21

Hlásím se jako betatester. Funguje to. U některých obrázků to jako náhled udělá žlutý vykřičník, po rozkliknutí to ale je v pořádku. Nejdou mi teď spoilery původní, foťáček se ukazuje, ale zobrazí se to bez fotky. To jsem dělal ještě starou verzí a možná jsem to nějak udělal špatně. O co mi šlo v předchozím: třeba o toto GC2JCXM. Má fotografie cesty, kudy nahoru, ale nemá je v listingu a popsal je tak, že je algoritmus nenajde. FOTO 1, FOTO 2,... To se prostě nedá automaticky poznat. Takže bych byl pro tu možnost přidat si je tam ručně. Ale to vlastně bez problému udělat můžu, přidat je do automaticky vytvořené složky.
  • 0

#52 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 22:26

Gord: Veľká vďaka! Vlastne som sa aj vďaka tejto novinke konečne prinútil vyskúšať Spoiler plugin. :)

Na začiatku to hľadá GeoJarry exe (ktorý nepoužívam) ale následne všetko prebehne v poriadku a vytvorí požadovanú štrkutúru. V GPS som zatiaľ netestoval - zdráham sa ešte upgradovať firmware v eTrex 30, keďže som tu čítal o nejakých problémoch s Glonass.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#53 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 22:28

Nepodari se ti zjisit, proc maji nektere obrazky ten vykricnik? Zajimave je, ze obcas nekdo hlasi, ze se ve spoilerech obrazky nezobrazuji, ale pak najednou zacnou - bez zmeny pluginu, ... Nekdo tu psal, ze mel spatne cestu k odkazu v tom gpx pro poiloader - prosim, prover to. Jina pricina me nenapada, vse zustalo pri starem, do tvorby toho jsem vubec nesahal. Obrazky, ktere chces zaradit do automatickeho zpracovani, musi zachytit ten algoritmus - zvolit a doplnit vhodny substring do konfigurace. Jina univerzalni cesta me nenapada.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#54 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 22:35

Už jsem poslal screenshoty mailem. Vykřičník? Nevím, zkusím. A ty spoilery přes původní makro už se ukazují, stačilo vypnout a zapnout navigaci.
  • 0

#55 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 22:56

Ty vykřičníky budou nějaká buga v generování náhledu v oregonu. Nezdá se že by na těch konkrétních obrázcích bylo něco závadného.
tady jich je kdyžtak pár k testování:
http://dl.dropbox.co...12Z1X_Cache.jpg
http://dl.dropbox.co...1X_Spoiler1.jpg
http://dl.dropbox.co...1X_Spoiler2.jpg

Jinak to funguje bezvadně a hodně svižně, paráda.

EDIT: úprava odkazů, ať to tu nestraší
  • 0

#56 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 23:04

Myslel jsem že to bude velikostí, dal jsem si tam megové z foťáku a ty byly dobře. Asi bych to neřešil. Vykřičník nebo náhled, ono je to jedno. Stejně se z toho náhledu nic nepozná a mezi fotkami už jde přecházet šipkami.
  • 0

#57 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 23:13

Diky za obrazky, uz jsou na araratu. Treba ma vykricnik nejaky vyznam. Treba pokud je ve jmene souboru znak/slovo/... nebo co ja vim. Kdyz je dokumentace tak uzasna, to se potom doplnuji funkce jedna basen. ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#58 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 0:21

geokolega skusal export cez spoiler v geogete. Vysledne obrazky mu zevraj stale zmensuje na velkosti 240x320 (pripadne jedna zo stran je danej velkosti, najskor koli zachovaniu pomeru) a ze mu chce pri kazdom spusteni exportu stahovat znova listing. Nastavenia povodne okrem obrazky ktore sa maju exportovat dal na *, a velkosti zmenil na 480x640 a volaco menil na IMG (nepamatam si ze co, ale ze vdaka tomu mu to exportuje tak ako treba). Any idea?
  • 0

#59 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 7:45

Jakou ideu chces, kdyz mu to podle posledni vety exportuje jak je treba? Problem byl v tom, ze si nechal nastaveni velikosti obrazku na 240x320.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#60 caesar1987

caesar1987

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 9:05

ta posledna veta bola k tomu, ze nastavoval nejaku hodnotu v nastaveniach na IMG, aby mu to exportovalo do podoby ako to ma byt v novych garminoch. Tu v diskusii som nasiel STYLE='IMG', co by malo byt ono. Velkost obrazka zmenil na 480x640.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama