Přejít na obsah


Fotka

Geocaching with Photos


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
125 odpovědí na toto téma

#61 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 10:02

Asi by bylo dobre netlumocit a aby se rovnou ozval sam a podrobne popsal co to nedela a delat ma. Co jsem mohl vyzkouset, pracuje mi to podle meho ocekavani. Takze bych potreboval podrobny popis zavady, nastaveni odpovidajicich parametru v config.pas a pak se uvidi. Klidne to muzem resit mailem, ja sem pak dam vysledek, at se to tu nezanasi detaily.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#62 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 11:20

Parkis napsal/a:
Ty vykřičníky budou nějaká buga v generování náhledu v oregonu. Nezdá se že by na těch konkrétních obrázcích bylo něco závadného.
tady jich je kdyžtak pár k testování:
http://dl.dropbox.co...12Z1X_Cache.jpg
http://dl.dropbox.co...1X_Spoiler1.jpg
http://dl.dropbox.co...1X_Spoiler2.jpg


U tech dvou poslednich spoilerovych obrazku je uvnitr nejaky divny nahled obrazku, zatimco u toho prvniho je ten nahled obrazku v poradku.

Takze neni to tim, ze ta GPSka bere ty nahledy z EXIFu, a kdyz se mu to nepodari, ukaze ten vykricnik?
  • 0

#63 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 11:56

To nebude ono. Stáhnul jsem si exifer, některé obrázky mají exif náhled, jiné ne. Ale zrovna jsem zkoušel jeden, co ho nemá, a ten se v navigaci jako náhled ukáže. Ono dnes málo programů exif náhled používá, nebo alespoň ukazuje.
  • 0

#64 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 12:05

jenze tyhle obrazky o sobe tvrdi, ze ten nahled maji, ale maji ho vadny. Ono naopak v dnesni dnobe spoyutsta programu ten nahled vyuziva, kdyzma zobrazit miniaturu. Ale jsou napsane tak,z e kdyz ten nahled neni, tak ze holt prectou velky obrazek a zmensi si ho. takze uzivatel muze videt maximalne zhorseny vykon. A ted jde jen o to, jak dobre maji v garminu osetrene chybove stavy.
  • 0

#65 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 12:05

HaLuMa napsal/a:

Parkis napsal/a:
Ty vykřičníky budou nějaká buga v generování náhledu v oregonu. Nezdá se že by na těch konkrétních obrázcích bylo něco závadného.
tady jich je kdyžtak pár k testování:
http://dl.dropbox.co...12Z1X_Cache.jpg
http://dl.dropbox.co...1X_Spoiler1.jpg
http://dl.dropbox.co...1X_Spoiler2.jpg


U tech dvou poslednich spoilerovych obrazku je uvnitr nejaky divny nahled obrazku, zatimco u toho prvniho je ten nahled obrazku v poradku.

Takze neni to tim, ze ta GPSka bere ty nahledy z EXIFu, a kdyz se mu to nepodari, ukaze ten vykricnik?

Netuším, vykřičník byl u všech třech a náhled v exifu nemám čím editovat abych to vyzkoušel.
  • 0

#66 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 12:12

Jestli byl u vsech trech, tak to fakt tezko rict.
  • 0

#67 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 16:04

Ten isty obrazkovy listing exportovany s mozigo vypada byt v poriadku... Obrazky su voci originalu doplnene o exif informacie, nepamatam, ze by som robil dake specialne uopravy.

Přiložené miniatury

  • 158_1.jpg

  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#68 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 20:15

http://img.geocachin...967557bf34a.jpg pri stahovani tohoto obrazku mi Geoget zahlasil chybu: Err: Chyba stahovnai obrazku z webu. Nevim jestli je to chyba nebo vlastnost. Ceho jsem si vsiml, ze obrazek ma mensi rozliseni, nez jsem zadal v nastaveni pluginu, takze zrejme nemohl obrazek "zmensit" na pozadovane rozliseni. Mel jsem nastaveno 480x800. Pro 32 kesi stazene vsechny obrazky mely finalni velikost 4MB, takze naprosta pohoda i v interni pameti pristroje. Gordovi patri velke diky.
  • 0

#69 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 21:05

Takze to asi nehlasi GeoGet, ale plugin Spoiler, ne? Jelikoz je chyba hlasena pri stahovani, velikost to nemuze ovlivnit. Obrazky se zmensuji jen kdyz jsou vetsi nez pozadovany rozmer. V opacnem pripade se na ne nesaha - muzes si to vyzkouset nastavenim dostatecne velke hodnoty. Dulezitejsi nez odkaz na obrazek by byl odkaz na kes, abych si to mohl vyzkouset a najit problem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#70 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 21:12

http://coord.info/GC1BAQV Tady je ta kes, omluva, nedoslo mi to...
  • 0

#71 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 22:02

Tak nevim. At nastavuju jak nastavuju, porad mi to uspesne vsechno stahne, transformuje a ulozi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#72 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2012 - 6:14

Tak jsem konečně dokázal vložit plugin spoiler a vono to v Montaně funguje. Eště kurz práce s GG a budu naprosto spokojenej. Tak tedy mnoho díků za tuto funkci. :)
  • 0

#73 martyEF

martyEF

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2012 - 8:02

Zdravim, nepovažuji se úplně za PC analfabeta, ale toto prostě nedávám, buď vyskočí hláška že to neobsahuje žádný spoiler a nebo error že nelze stáhnout obrázky z webu, prolezl jsem si i přiložený html návod a ani nepomáhá systém pokus/omyl .. zřejmě jsem ve fázi kdy už ani nevím co jsem jak ponastavoval :) a proto bych zde chtěl poprosit přítomné zda by mohli udělat screeny nebo vypsat jaké mají být základní hodnoty u jednotlivých voleb v konfiguraci pluginu, předem díky martyEF
  • 0

#74 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2012 - 8:12

gord napsal/a:
Pokud v konfiguraci zvolite rezim STYLE='IMG', nastavite DIR_IMG ...


Pro funkčnost to stačí. Pokud ti to nepojede, máš chybu v jiným nastavení.
  • 0

#75 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2012 - 8:41

Tož dojmy s Dakotou 20:

TAKE ONE
- spoilery nahrány v "IMG mode" na kartu
- u keše žádné spoiler menu nebylo
- v prohlížeči fotek je vidím, ovšem chaoticky
- GPS mi spadla (systémově, ne na zem)
- restard GPS
- zjištěna příčina pádů - pokud otevřu foto a pak se vrátím do náhledů, tak to spadne
- tak nevím, ale ted to padlo když jsem se posunul cca 3x v náhledech "dolů"

TAKE TWO
- data fotek v GPS
- nahrání je tak 10x rychlejší jak na kartu (která je v GPS a tlačím to tam kabelem)
- v prohlížeči fotek není nic vidět
- u cache je u nápovědy tlačítko na ukázání fotky
- v menu cache je vidět tlačítko "Show Photos"
- celkově se to nyní jeví korektně

Sumarizace:
- proč to padá při fotkách z karty je mi záhadou
- kdyby to umělo ty fotohinty z karty, bylo by to super, minimálně není člověk omezen kapacitou (koupí větší kartu)
- pro kešky v cizině značka ideál, tam se FOTOHINT běžně používá místo jakékoli nápovědy
- žádný jezevec se nekonal, vidím hned fotky (pokud nedělám něco blbě při exportu přes GG)

-- chce to update firmware, aby to pracovalo s kartou a nepadalo to
-- byl by fajn update češtiny pro Dakotu, aby ta nová menu byla hezky česky
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#76 skrytci

skrytci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2012 - 0:07

HaLuMa napsal/a:

Parkis napsal/a:
Ty vykřičníky budou nějaká buga v generování náhledu v oregonu. Nezdá se že by na těch konkrétních obrázcích bylo něco závadného.
tady jich je kdyžtak pár k testování:
http://dl.dropbox.co...12Z1X_Cache.jpg
http://dl.dropbox.co...1X_Spoiler1.jpg
http://dl.dropbox.co...1X_Spoiler2.jpg


U tech dvou poslednich spoilerovych obrazku je uvnitr nejaky divny nahled obrazku, zatimco u toho prvniho je ten nahled obrazku v poradku.

Takze neni to tim, ze ta GPSka bere ty nahledy z EXIFu, a kdyz se mu to nepodari, ukaze ten vykricnik?


Tak podle mne prvni obrazek ma v EXIFu zadano, ze ma nahled, ale zadny nevidim. U zbylych dvou nahled vidim.
Zkousel jsem u sebe - jedna kes v mem okoli mi take v nahledu (po zadani Zobrazit fotografie) ukazovala jen vykricnik, detailni obrazek ukazala. Po kontrole obrazku - v EXIFu ma napsano, ze ma nahled, ve skutecnosti nema. Obrazek jsem znovu ulozil bez EXIF dat - a nahled se v GPSce (Gpsmap62) zobrazuje.
Ale hlavne - Diky gorde!
  • 0

#77 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2012 - 0:29

Nevím jaký je důvod, že GS všem obrázkům dává příponu JPG, i když je to třeba PNG. Prohlížeče v PC si z tím poradí, navigace ne. Ale Spoiler makro v GG si s tím poradí také. S těmi EXIF náhledy to bude podobné. Zřejmě když EXIF náhled je, navigace ho použije. Když není, navigace si ho vyrobí. Když není, ale v Exifu je uvedeno, že je, nebo je chybný, navigace ho použije a nakreslí vykřičník. Ono to tak moc nevadí. Obrázek si rozkliknu a pak mezi nimi přecházím šipkami. Na tom minináhledu stejně není nic vidět. Ale možná by stálo za to - když se s fotkami evidentně v tom makru pracuje - ten exif náhled buď vygenerovat znovu, nebo ho úplně zrušit. Netuším ale, jestli by použití fotek bez exif náhledů neprodloužilo načítání, když jich tam bude hodně. Nemuselo by, ale člověk nikdy neví, jak to Garmin vymyslel. Větší problém. Na sluníčku na Oregonu s fólií na fotkách skoro nic nevidím. Ale to není Gordův problém, ale můj, a asi mizerné fólie (lepší mám objednanou, ale nepřišla).
  • 0

#78 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2012 - 7:55

Ze dava gs vsem obrazkum priponu jpg bez ohledu na skutecny format spravne neni, ale zjevne s tim nic neudelame. Spoiler makro vsechny obrazky prevadi na skutecny jpg, proto v GPS funguji. Do EXIF pridavam jen souradnice, zadny nahled tam nedavam (nebo o tom alespon nevim :), otazka je, co se bude dit, pokud tam GS ten nahled da, nezkoumal jsem, jak je EXIF zmenen). Vypusteni EXIFu by znamenalo ochuzeni o ty souradnice a moznost navigovat "na obrazek". Generovat nahled mi pripada uplne zbytecne, jen to zvetsi velikost obrazku. Co se tyka citelnosti s folii, je to asi vec osobni. Ja s tim nemam problem, ale je pravda, ze kdyz se na muj Oregon kouka kolega, casto tvrdi, ze tam nic nevidi a musim mu ho rozsvecet.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#79 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2012 - 9:12

Tam smazat z exifu jen ten naled, to by as takovy problem nebyl. Mozna by ani nebyl velky problem ten nahled vygenerovat znova, na to bych se musel podivat. Obrazek to moc nezvetsi, nahled muze byt doslova parkilovy.
  • 0

#80 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2012 - 9:22

Taky muzu smazat cely EXIF (na to uz tam snad funkce je) a pridat tam jen ty souradnice. Ten nahled mi nepripada moc uzitecny.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama