Přejít na obsah


Fotka

Potracené kešky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
62 odpovědí na toto téma

#41 Viburnus

Viburnus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 22:25

Zdravím. V neděli jsem ve veltruském zámeckém parku kousek od keše Povodňové Veltrusy na souřadnicích přibližně N50°16.582 E14°19.482 objevil ve vykotlaném pařezu u cesty polovysypanou krabičku s několika "poklady" - pastelky, hračky. Krabička je bez označení geocache a bez logbooku. Nebyla skoro zrezlá, čili moc dlouho tam asi ležet nebude na to, aby to bylo něco archivovaného. Buď je to tedy nepublikovaná keš nebo to vůbec nepatří do geocachingu :) Nebo máte jiný nápad, co jsem to vlastně našel?

Přiložené miniatury

  • img_6853.jpg

  • 0

#42 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 0:37

Tak ja mam taky jednu - bohuzel se mi nepodarilo zjistit nazev, ale logo Geocachingu na ni bylo.

Pracovne ji rikam

Schody do Nusli

N 50° 03.756 E 014° 25.633

Je v zabradli na vrcholu schodiste na leve strane. Tusim ze logbook byl signovat nejaskym Zelva Teamem nebo nekym takovym. Nalezena nahodou (pri pokusu o BF jedne nedaleko kese). FTF nemam, vyfouknul mi ho Hi.petr a TTF uz taky padlo - nekdo uz mi psal zda nevim co to je dyz sem v logbooku

Tak jsem se dneska na tenhle potrat kouknul. Je to zajímavé, filmová krabička s logem GC je stále na místě, každý papírek logbooku má v záhlaví razítko Zombík & spol. V keši je jen pár zápisů, první z 10.3.2010 od hi.petra, poslední dokonce z 29.11.2014 (čili až pozítří!) od jiko. Prohlížel jsem nálezy a data a jediná zmínka je od Megan79 z odlovu jiné blízké keše http://coord.info/GLEG6QZD


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#43 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2014 - 23:27

Dneska jsem se cestou od KCP opět kouknul do té roury. Během 10 dnů žádný nový zápis, ale kdosi ji zastrčil hlouběji, nešla skoro vytáhnout.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#44 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2015 - 0:10

Psal mi kolega Rozbob, že našel záhadnou krabičku, takže Vás prosím o radu, co že by to mohlo být.

 

Cituji: Našel jsem krabičku v Prokopáku přibližně na souřadnicích N 50°02.328, E 14°21.606 v dutině vrby, je tam plastová kulatá krabička. Věřím, že jde o archiválii, logbook je plesnivý a poslední nálezci krabičku sice našli, ale na internetu si ji vůbec nezalogovali. Nevíš náhodou, k jaké keši patřila?


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#45 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2015 - 0:22

Psal mi kolega Rozbob, že našel záhadnou krabičku, takže Vás prosím o radu, co že by to mohlo být.
 
Cituji: Našel jsem krabičku v Prokopáku přibližně na souřadnicích N 50°02.328, E 14°21.606 v dutině vrby, je tam plastová kulatá krabička. Věřím, že jde o archiválii, logbook je plesnivý a poslední nálezci krabičku sice našli, ale na internetu si ji vůbec nezalogovali. Nevíš náhodou, k jaké keši patřila?


Někdo z logbooku ji na netu zalogovanou má, ne? A je tam i datum. Ale logbook je holt ve špatným stavu...
  • 0

#46 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2015 - 10:02

Tyhle potraty mají často plný logbook od náhodných a instinktivních nálezců, mezi jejich nálezy v profilu však chybí. Lze se jen podle data dobrat toho, že třeba slovili pár kešek v okolí.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#47 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2015 - 10:08

Tyhle potraty mají často plný logbook od náhodných a instinktivních nálezců, mezi jejich nálezy v profilu však chybí. Lze se jen podle data dobrat toho, že třeba slovili pár kešek v okolí.

 

Byl jsem asi prvni, koho Rozbob kontaktoval a nenasel jsem zadnou kesku, ktere byy to mohlo patrit. Proto jsem doporucil Trhace. 

 

Posledni nalezci maji logovane okolni kese, ale tuto ne, resp. nemaji zalogovanou zadnou jinou kes nez ty, o kterych vim. Mozna by se neco dalo najit naopak podle prvnich logu v logbooku, ale ty Rozboba nenapadlo vyfotit.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 07 únor 2015 - 10:09

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#48 QVIK

QVIK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2015 - 14:49

To vypadá zajímavě - kouknu tam a dám vědět  ;)


  • 0

#49 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2015 - 17:22

A není to zas ta krabička co byla k nějaký tý testovací akci? Někdo už tu tuhle říkal, že nedaleko jedné finálky našel jinou krabici bez názvu a nakonec se z toho vyklubala testovací pixla k stratocachingu nebo co to bylo.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#50 QVIK

QVIK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2015 - 17:30

Byl jsem tam, našel jsem. testovací pixla to nebude - je to obyčejná svačinovka s plesnivým logbookem a ikea tužkou. Bližší info s fotkama sem hodím večer.


  • 2

#51 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2015 - 19:03

... N 50°02.328, E 14°21.606 ...

 

Tak na těchto souřadnicích jsou jen výchozí souřadnice jakési bonusové keše, která nebyla nikdy publikována a je již archivovaná. Ale finále má někde úplně jinde a víc se z nedokončeného listingu vyčíst nedá.

 

A ty Schody do Nuslí taky žádný listing nemají, ani poblíž nic není.

 

Takže to nejspíš budou keše, ke kterým jejich majitelé ani nezvládli založit listingy a nebo klidně i něco z opencachingu a podobně.


  • 4

#52 QVIK

QVIK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2015 - 19:28

Tak tule záhadu už asi nevyřešíme  :( Ricovi děkuji moc za info, ale ta to asi nebude  :) Schránka byla ve vrbě opravdu dobře schovaná a chtělo to pořádně zašátrat, tudíž se divím, že jí vůbec někdo omylem nalezl. 

 

Přiložené miniatury

  • DSC03527.JPG
  • DSC03528.JPG
  • DSC03529.JPG
  • DSC03530.JPG
  • DSC03531.JPG

  • 1

#53 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2015 - 19:56

Schránka byla ve vrbě opravdu dobře schovaná a chtělo to pořádně zašátrat, tudíž se divím, že jí vůbec někdo omylem nalezl. 

 

Ta vrba je hodně na ráně a vysloveně geopostiženého jedince svádí k prohledání - Seznam to má (vyjímečně) na rozdíl od Googlu prošlé, je na jejich "street view" dobře vidět:

http://mapy.cz/s/fIWu


  • 0

#54 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2015 - 23:41

V Lednicko-valtickém areálu u sochy Tří Grácií jsem na podzim za jednou sochou našel podivnou krabičku velikosti small. Byl v ní logbook a několik věcí na výměnu. Tak jsem se zalogoval asi na 15 stránku v logbooku, kde všichni psali, že ji našli náhodou. Keš byla bez označení, tak jsem se tady na fóru ptal oč se jedná a dospělo se k názoru, že se jedná nejspíše o jinou hru.


  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#55 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 11:37

Zajímavé téma a při pročítání jsem si vzpomněl na můj "nález". Již je to déle. Ale třeba tam pořád je... V mapě se mi nepodařilo najít, k jaké keši by to mohlo patřit. V Liberci při odlovu Harcovské stoky jsem vyrazil na druhou stranu, po proudu...  Zde je můj log z tehdejší výpravy.  http://www.geocachin...-c23b786186b2  Neví o tom někdo něco a není to náhodou už aktivní??? 

 

Nebo si z mého logu může někdo udělat mysterku v kanále bez bodu... :-)))  


Tento příspěvek byl upraven od vitablondak: 08 únor 2015 - 11:39

  • 0

#56 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 11:51

A ještě nepublikovaná Santa patří do kanálu.  Třeba tam stále je...  :-))

 http://www.vitablond...-nepublikovana/


Tento příspěvek byl upraven od vitablondak: 08 únor 2015 - 12:01

  • 1

#57 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2015 - 11:57

Tak jsem si vzpoměl na svůj někdejší nález, v době, kdy jsem ještě netušil o co jde. Našel jsem tehdy víčko od krabičky s keší. Na dost blátivém místě. Ovšem asi tak za rok jsem hledat začal.

A narazil jsem na keš s výchozími souřadnicemi poblíž a s poznámkami hledačů, že byli jak prasata. Tak ve snaze o BF jsem tu blátivou cestu přes pole prohledal celou, několikrát. Nic tam nebylo. A krabička sama (jak jsem zjistil o hodně později) byla úplně jinde a ti hledači byli jak prasata protože netrefili pohodovou cestu. A dodnes netuším, jak se to víčko od krabičky s nápisem Geocaching dostalo do těch míst, kde jsem ho našel. Tehdy mě nenapadlo, že bych si opsal nějaký kód nebo název.


  • 0

#58 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2015 - 10:16

Tak tule záhadu už asi nevyřešíme  :( Ricovi děkuji moc za info, ale ta to asi nebude  :) Schránka byla ve vrbě opravdu dobře schovaná a chtělo to pořádně zašátrat, tudíž se divím, že jí vůbec někdo omylem nalezl. 

V sobotu 7.3. jsem ji již na místě ve vrbě nenašel.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#59 Lugia010719d1

Lugia010719d1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 22:52

Nějaká potracená keš zřejmě byla i na MMPWT trailu, asi někde kolem http://coord.info/GC...ledat krabku :)


  • 0

#60 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2015 - 23:10

Nějaká potracená keš zřejmě byla i na MMPWT trailu, asi někde kolem


http://coord.info/GC3MB73
v jedné z "mezer" v trailu, kde byla kolize s finálkou jiné keše. Tu nepublikovanou myslím našel někdo z Brněnských kačerů tak, že prostě automaticky po 160 m začak hledat krabku :)

Zkusil jsem to trošku opravit...

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 26 duben 2015 - 23:12

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama