Přejít na obsah


Fotka

Tracklogger pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2012 - 23:36

Zdravim, nesouvisi to uplne primarne s GC, ale vzhledem k velke koncentraci uzivatelu Androidu pouzivajicich GPS se zkusim zeptat tady. Shanim nejakou aplikaci, ktera by umela zaznamenavat trasu. Jednoduche, ze? Nez mi reknete, ze mam prohledat market... ehm totiz play store, nebo ze to preci umi Locus, ctete prosim nasledujicich par strucnych pozadavku: 1) Musi to fungovat 100% automaticky - tj. ne ze to budu muset pokazde rucne aktivovat. Proste se spusti na pozadi po startu systemu a loguje. Jinymi slovy, na takovehle veci se dobre zapomina a vzpomenout si v pulce vyletu, tak ten tracklog uz ani nemusim zapinat, protoze je pak stejne k nicemu. 2) Musi umet bezet na pozadi a neviditelne - nestojim o dalsi notifikacni ikonku, uz takhle jich mam obcas az prilis. 3) Musi byt spolehliva - je naprosto neprijatelne abych prijel domu a zjistil, ze mi pulka tracklogu chybi, protoze se pobliz zrovna vysral ptak, nebo ja nevim proc... Zrovna dneska se mi tohle stalo (tj. ze chybi tracklog, ne ze se vysral ptak :)), proto to zminuju. 4) Musi umet pracovat offline - nemam zajem o neco, co mi to bude data cpat na jakoukoliv online sluzbu, nechci se nikde registrovat a navic to chci pouzivat i v zahranici, v hlubokem udoli bez GSM signalu atd. 5) Musi byt nenarocna - sice mi baterka v telefonu vydrzi slusne dlouho, to ale neznamena, ze by tahle aplikace mela prispivat k jejimu rychlejsimu vybijeni. Takze me absolutne nezajima nejake pocitani statistik kolik jsem toho ujel, zobrazovani trasy na mape, nezajima me uchvatne graficke GUI a tocici se 3D satelit... Nepotrebuji aby aplikace umela navigovat, pracovat s waypointy, ... 6) Muze byt komercni, jsem ochoten za podobnou aplikaci nejaky rozumny peniz obetovat. Podstatne je ale, aby pripadna komercni aplikace splnovala vsechny predchozi body. Vsechno tohle, az na bod 3, splnuje aplikace GPSLogger. Bohuzel dneska me docela vypekl s tou ztratou pulky trasy, coz me primelo k hledani alternativy. Preci musi existovat nejaka spehovaci aplikace (typicky si tohle dovedu predstavit jako aplikaci pro sledovani pohybu zamestnancu, nebo firemnich vozidel atd.), ktera presne takhle nenapadne a bezpecne umi bezet, netvrdte mi, ze jsem jediny, kdo chce mit tracklogy archivovane na vecne casy :) Diky za tipy, a prosim zdrzte se flame k cemu je to dobre nebo ze existuje sofistikovany navigacni soft (viz Locus), ktery to preci umi - ano, umi, ale rozhodne mi nebezi 100% casu a ani nechci, aby mi bezel 100% casu - navic nesplnuje bod 1.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#2 radek67

radek67

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2012 - 14:46

Není to sice asi odpověď, na kterou čekáš, nicméně já takový soft taky hledal a bohužel nenašel. Vyřešil jsem to externím BT modulem Canmore GT-750FL-S, který umí logovat tracky do interní paměti, odkud už je kdykoliv snadno přes USB nebo BT stáhnu. Nevýhody: - další investice - další krám, kterej tahám sebou a musím se starat o nabíjení Výhody: - robustnější, než telefon, hodím to do vrchní kapsy batohu nebo tašky na kolo, zapnu a jedu - dobíjí se přes běžný mini USB konektor, který už člověk stejně většinou k nějakému zařízení má - má to svoje napájení, tj. vydrží logovat v podstatě celý den, na což v případě smartphone se zapnutou GPS můžu zapomenout - přesnost modulu je přece jen vyšší, než u vestavěných modulů v telefonech - můžu to v případě problémů v předchozím bodě použít přes BT jako externí GPS k telefonu Vyhodnotil jsem to tak, že výhod to pro mě má víc. :)
  • 0

#3 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2012 - 16:04

Taky se obávám, že na tohle bude njelepší nějaký gps modul se záznamem trasy. Mám nějakou sračku Evolve route traxx gx-54dtx ten to umi tuism 200.000 bodu trasovych. Baterka je tam nokiacka co pasuje do 6230i treba, tedy bezne k dostani. Nevim jak widle, ale v Linuxu do nej umim nacpat i agps data na 7 dni odpredu, takze starty jsou rychle jo a ma tagovaci tlacitko, ale to je uz jen takovy bonus :). Jediny nesvar co tenhle modul ma, ze se samovybiji, takze pokud ho nepouzivas otocit batekru, je tam nejaka konstrukcni vada, ze jeden cip zustava porad pod napetim. Howk :)
  • 0

#4 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2012 - 17:00

BT modul mam, jen neumi logovat... (Nokia LD-3W, bezne ji s Androidem pouzivam, protoze je presnejsi a BT zere min baterky :)), takze dalsi kupovat rozhodne neplanuji. Ale diky aspon za informace "hledal, nenasel." I to je odpoved :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#5 Fousek.cz

Fousek.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2012 - 19:31

Já si na tohle pořídil kudysel a mám klid.Vydrží dost dlouho.Zrovna dneska jsem ho měl na cestách s malou ;)
  • 0
HTC Wildifire LOCUS Oregon 450

#6 lto

lto

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2013 - 9:31

Tak tohle jsem ted resil par mesicu, zkusil jsem Nokia LD-3W, fajn, ale neresi logovani. Tak jsem zkusil sehnat Canmore GT-750FL-S a zatim parada. Mel by vydrzet 12-13hodin (zatim neodskouseno), ma to Nokia baterku , lze to prehodit velice snadno, je mala a lehka. Track z nej lze vydolovat pres opensource GPSBabel a skonvertovat asi do cehokoliv. Toz zapnu a jedu. A kdyz chci mapu, v telefonu nahodim a pres BT mam pozici. Zatim jedina vytka je k tlacitku ON/OFF. Zatimco Nokia to temer nejde zapnout (pidi cudlik a je potreba ho drzet par sekund), tady se ho jenom lehce dotknu a je to. No, a takhle se mi v kapce posledne vypnul :(
  • 0

#7 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2013 - 11:11

Koukam ze nekdo vytahl historicke vlakno :)
Takze po vic nez roce je situace nasledujici:
Stale mam BT modul, stale ho pouzivam. Pro logovani tracklogu stale pouzivam GPSLogger for Android, nic lepsiho jsem neobjevil. Ted uz mam teda i garmina, ale toho nenosim s sebou porad, takze v nem nemam kompletni historii pohybu, ale asi uz jsem se smiril se stavem jaky je a nic jineho nehledam.
  • 1
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#8 washa_rednecks

washa_rednecks

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2014 - 9:03

Taky přihodím ještě jednu zprávu :)

 

Rozhoduji se mezi nákupem Canmore GT-750FL-S nebo starší kousek B-Speech GPS16C. Má někdo zkušenost s těmito konkrétními typy?

 

Bude se jednat jak o navigaci (externí GPS pro smart s Androidem a app Locus) tak i logování tras (turistika, kolo kde nebudu potřebovat map. podklady a nebudu lovit).

 

Předem díky za konstruktivní odpovědi ;)

 

Washa


  • 0
Washa Rednecks alias .wr!
// go hard or die tryin' //
Samsung Galaxy Ace, c.geo, Locus
HTC Evo 3D, Locus Pro
Samsung Galaxy Mini, a.drake, c.geo
HTC TouchPro2, PocketDrake, GCz
Sony Ericsson W715i, Handy Geocaching
Garmin eTrex Legend, MapSource
GeoGet, MOBAC




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama