Přejít na obsah


Fotka

Nemocná 60CSx - nemáte někdo maketu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 sturteam

sturteam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 12:38

Přátelé, kolegové.
Prosím neposílejte mne hned k šípku. Odpovědi jsem hledal, ale najít na 380 stranách zmínku o "mém" problému se šedesátkou moc nejde...
Tedy a tak. Dneska jsem vyrazil na kole na jednu blízkou sérii. Hned na první kešce se ukázalo, že se GPSka (5-letá GPSmap 60CSx) zlobí. Po chvíli se sama vypínala, zkusil jsem tedy vyměnit baterky - tím to nebylo - načež jsem si všiml, že celý zadní kryt se šroubky je povolený. Protože jsem u sebe nic neměl, tak jsem se vrátil pokojně domů a zkusil ji dotáhnout.
Doma se šroubky protáčely. Tak jsem ji rozdělal, přičemž na mě vypadala hromádka plastu:
Vložený obrázek
Po pečlivějším prohlédnutím jsem zjistil tu hrůzu, že plastové hmoždinky jsou zničené (v kroužcích):
Vložený obrázek

Víte, šedesátka mi dobře slouží, neměl jsem s ní nikdy problém, nerad bych se jí vzdával. Tak se chci zeptat, stalo se vám to také, máte s tím někdo zkušenosti? Mě napadl nějaký servis, ale dělají to? Kdo? Za kolik?
Předem všem děkuju!
  • 0


#2 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 15:51

Nevim jestli by to pomohlo, ale pred casem jsem poptaval primo u Garmina vymenu celeho krytu. Pry je to mozne, cena je vsak 1800,- Kazdopadne bych se obratil na servis a alespon se poptal.
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 16:28

Pod Nuselákem mi prodali za symbolickou cenu z výlohy předváděcí (slepou, hluchou) maketu GEKO, ale přední a zadní kryt byly totožné s normálním přístrojem. Jestli by tudy nevedla cesta… Vidím a pátrám, že se to tady již taky onehdá řešilo: http://www.geocachin...thread_id=22363

Též viz tuto:
http://www.navigator...p-60-csx-maketa a http://forums.gpsrev...opic.php?t=9426
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 19:13

no jenže podle fotek to není problém kapotáže, ale je rozlámaný ten vnitřní průhledný plast, čili i kdyby někde sehnal maketu, která je dobrá právě pro výměnu kapotáže, tak mu to asi nepomůže. Horší je, že Garmin už nemá ani ty makety, natož náhradní díly... čili bude třeba řešit nějak svépomocí...
  • 0

#5 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 19:55

nápad: co takhle zkusit nějaké lepidlo - vymodelovat ty hmoždinky a pak vyvrtat dirky
  • 0

#6 Chaotic

Chaotic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 20:21

Zajímavou možností by mohla být 3D tiskárna, už jsou i firmy, které tisknou na zakázku. Jen sehnat 3D model potřebného dílu.
např: http://www.3dtiskarna.cz/cenik-sluzeb/
  • 0

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 20:42

vetrnik_cr napsal/a:
no jenže podle fotek to není problém kapotáže, ale je rozlámaný ten vnitřní průhledný plast, čili i kdyby někde sehnal maketu, která je dobrá právě pro výměnu kapotáže, tak mu to asi nepomůže. Horší je, že Garmin už nemá ani ty makety, natož náhradní díly... čili bude třeba řešit nějak svépomocí...

Aha. Ale i ty makety musejí nějak držet pohromadě, takže by tam třeba možná mohl být i ten průhledný díl.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 21:42

Smogeo napsal/a:
Dotaz: šváb co vypadá jako CCD snímač, ale má jen pár nožiček, není to kompas?


To je barometrické čidlo, neboli tlakoměr. Magneticke cidlo by mel byt ten cerny ctvercaty svab vpravo od baterky a ten bily ctverecek dole je bzucak.

Na tom pruhlednem krytu je >PC< takze to je polykarbonat. Myslim, ze to je docela krehka hmota. Ja bych asi zkusil cely ten pruhledny kryt vytahnout a prozkoumal bych ty diry po hmozdinkach. A pokud to pujde, tak bych nasel nejakou vhodnou hmozdinku od fy Fischer (tato fy dela jedny z nelepsich hmozdinek) a tu bych se pokusil tam zasunout (samozrejmne upravenou na delku). Ten zbytek pruhledneho krytu bych pak vlozil zpatky a aby nerachtal, tak bych na nej lipl kousek penového okeniho tesneni nebo penove obostranne lepici pasky. No ale neznam ten pristroj zevnitr, tak to musis zvazit sam.
  • 1

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#9 sturteam

sturteam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 22:01

Bobr_ napsal/a:
nápad: co takhle zkusit nějaké lepidlo - vymodelovat ty hmoždinky a pak vyvrtat dirky

Hmm. To by možná nebyl špatnej nápad, ale jedině, když to bude poslední možnost. Díky

vetrnik_cr napsal/a:
no jenže podle fotek to není problém kapotáže, ale je rozlámaný ten vnitřní průhledný plast... Horší je, že Garmin už nemá ani ty makety, natož náhradní díly... čili bude třeba řešit nějak svépomocí...

Přesně o ten vnitřní plast jde. Druhou větou jsi mě ale vůbec nepotěšil :(. To už jako vůbec nevyrábí nic do šedesátek?

Trhac napsal/a: Aha. Ale i ty makety musejí nějak držet pohromadě, takže by tam třeba možná mohl být i ten průhledný díl.

Naděje? Víte o někom (obchod...), že maketu má? sám Garmin tedy ne, že?

Smogeo napsal/a:
Dotaz: šváb co vypadá jako CCD snímač, ale má jen pár nožiček, není to kompas?
A ty kontakty k bateriím jsou tak opálený, nebo je to jen špína?

Na první ti neodpovím, nevím co myslíš ;). A druhý - v plíšcích na desce jsou sotva patrné prohlubně, do kterých zapadá výstupek z protější strany. Patrně tam něco jiskřilo (asi i dneska, jak se mi pořád vypínala)...
  • 0


#10 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 5:27

Napiš dotaz do Garmina. Já teď měnil u 60CSx ten horní kryt včetně tlačítka a poslali mi ho. Jen to včetně poštovnýho vyšlo na cca. 450kč.
  • 0

#11 mkacer

mkacer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 9:40

Tavná pistole je druhý nejužitečnější vynález (hned za lepící páskou) :D:D:D Jenom to chce kvalitní tyčinky co se opravdu spojí se základem....
  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 17:48

Mám ten samý problém, můžu se zeptat, jak přesně postupovat s tou tavnou pistolí?


  • 0

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 18:50

A je tu někdo, kdo už měnil tu baterii ??

(Levý horní roh desky)

 

Zapomíná mi to datum a čas :-(


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama