Přejít na obsah


Fotka

Koupím navigaci


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 20:12

Zdravím, přemýšlím o koupi navigace a když vidím ceny nových přístrojů, poptám se prvně tady. Neuvažuje někdo o prodeji dobré, ne zas tak moc staré navigace ? Třeba se najde někdo koho zlákal nejnovější model a ten starý by prodal ?
  • 0

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2012 - 23:23

Už jsme to tu psali mockrát - opravdu potřebuješ specializovanou navigaci za moc tisíc? Telefon nebo starší PDA s WM6 nebo s Androidem a k tomu externí GPS modul ti poslouží stejně nebo možná i lépe.
  • 0

#3 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 7:09

Je možné že nepotřebuji, ale vůbec se v této problematice nevyznám, takže to zkouším vyřešit tak. Lovím už rok s telefonem, nemám tam žádný program ani internet jen čistě navigaci která tam už je od výrobce, normálně to úplně stačí, jenom ta výdrž baterky někdy omezuje, ale už jsem i plánovala koupit náhradní, ale jakmile se dostanu do hlubšího lesa, nedejbože na hory, tak tam navigace vůbec nefunguje. Naposledy na Radhošti jsem ji měla zaplou asi 5 hodin a za tu dobu ani nenaběhla. A to na hory chodím tak ráda, ve městech nelovím skoro vůbec. Zatím jsem ale nenašla nikoho ( i když ale ani intenzivněji nehledala), kdo by byl ochotný mě jako úplnému laikovi vysvětlit jak to funguje co si do telefonu nebo k telefonu přidat aby to fungovalo trošku lépe. A asi by to bylo i těžké :-)) Proto ta navigace, zdá se mi to jednodušší, i když možná není
  • 0

#4 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 7:28

lasyma napsal/a:
Je možné že nepotřebuji.... ale jakmile se dostanu do hlubšího lesa, nedejbože na hory, tak tam navigace vůbec nefunguje.

Proto Arne psal o externim modulu, ktery bude citlivejsi...

Jinak od Garmina dnes koupis novou Dakotu10 za cenu kolem 3tisic, vlastni zkusenost ale nemam.
Z tech dnes bazarovych s velmi slusnou citlivosti lze doporucit Garmin GPSMAP 60csx, predchudce dnesniho modelu 62s....
  • 0

#5 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 7:35

Řešilo se to třeba tady: http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
Co máš za mobil? Já mám mobil s Androidem + Bluetooth GPS modul (interní GPS se v lese nechytá a šetřím i baterku v mobilu) a spolu s programem Locus pro za cca 100,- kč tahle sestava umí víc, než uměl loni půjčený Garmin Oregon.
Jistě se tu do mne pustí ortodoxní Garmiňáci s řečmi o výdrži baterky atd., ale to se dá snadno řešit.
  • 0

#6 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 7:37

Ten jsem včera zrovna viděla( Garmin GPSMAP 60csx) a starší prý kolem 3tisíc by šel koupit, to bych klidně dala, inspirovalo mě to napsat tady do FRCu. Taky zkusím prostudovat pořádně fórum co se týká ještě těch mobilů, mám Nokii 5230, možná k tomu půjde přidat nějaký ten externí GPS modul, ale zdá se mi to teď strašně složité :-))
  • 0

#7 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 8:01

Za ty tři tisíce bych radši kupoval novou dakotu 10. Nic proti osvědčené 60csx, je to přesná a bytelná GPS, ale na dnešní dobu už trošku out, nenahraješ do ní listingy a další užitečné věci. Ortodoxní šedesátkaři ti sice budou říkat něco jiného, ale tím se nenech zmást ;)
  • 0

#8 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 8:11

Jako ortodoxní šedesátkař už roky říkám, že pokud pro to není nějakej spešl důvod, tak nemá smysl do ní v dnešní době jít.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#9 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 8:19

Otec teď kupoval Dakotu 10 za 3200,- i s poštovným a je max. spokojený.
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC


#10 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 8:48

No já osobně , když jsem pročetla co se dalo a byla se podívat i u garmina v prodejně bych spíše než dakotu10 brala eTrex30 (20 možná). Samozřejmě synovi se líbí oregon :-))
  • 0

#11 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 9:07

K tomu vybavení, co jsem uvedl výše, mám ještě mapový cyklocomputer Garmin Edge 705, měl by mít stejné rozlišení a velikost displeje jako eTrex 20/30 a nějaká práce s mapou je tragédie. Myslím tím nějaké prohlížení, když se chci podívat na větší území. Jinak samotné hledání na pár set metrů v pohodě. U té Dakoty by mne odradila velikost displeje a paměť.
  • 0

#12 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 9:14

Doporučuji tuhle http://aukro.cz/gps-...2379130411.html měl jsem ji a je spolehlivá. Navíc si myslím že když si počkáš do konce aukce, nebo když prodejce kontaktuješ, šel by určitě ještě trošičku dolů. Jak řikám měl jsem ji, byla prima. Aha pozor, ještě se tam píše že je nová, tak pokud by byla se zárukou , tak neváhej.. Zkus nabídnout 2500 a uvidiš
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#13 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 9:29

Bisaci napsal/a:
Doporučuji tuhle http://aukro.cz/gps-...2379130411.html měl jsem ji a je spolehlivá. Navíc si myslím že když si počkáš do konce aukce, nebo když prodejce kontaktuješ, šel by určitě ještě trošičku dolů. Jak řikám měl jsem ji, byla prima. Aha pozor, ještě se tam píše že je nová, tak pokud by byla se zárukou , tak neváhej.. Zkus nabídnout 2500 a uvidiš



Divím se že ji nikdo nechce, nová v obchodě stojí mnohem víc
  • 0

#14 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 9:44

No jsou tu nový typy Etrex 20 a Etrex 30, ale pokud ji koupíš do 3000 a je nová taxi udělala super kup a bude ti leta výborně sloužit. Jen upozorňuju, narozdíl od Oregona a Dakoty 20 nepodporuje stahování listingů, ale to se dá dohnat právě mobilem. Výhody jsou parádní výdrž, čitelnost displeje a suprová přesnost
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#15 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 9:51

Bisaci napsal/a:
No jsou tu nový typy Etrex 20 a Etrex 30, ale pokud ji koupíš do 3000 a je nová taxi udělala super kup a bude ti leta výborně sloužit. Jen upozorňuju, narozdíl od Oregona a Dakoty 20 nepodporuje stahování listingů, ale to se dá dohnat právě mobilem. Výhody jsou parádní výdrž, čitelnost displeje a suprová přesnost


Vypadá to že budu o ní uvažovat, listingy mi nevadí, já dělám přípravu na keše doma, v terénu nejsem ani nehodlám být online. Spíš bych ocenila kvalitní a podrobné mapy.
  • 0

#16 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 9:58

Mapy tam budeš mít jaký si tam nahraješ :-) a vzhledem k tomu že má možnost karty, tak se jich tam vejde hafo.. Tady u toho dokonce nějaký jsou i přiložený, jinak je na aukru ještě jedna, kdyby tahle nevylša
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#17 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 10:08

lasyma napsal/a:

Bisaci napsal/a:
No jsou tu nový typy Etrex 20 a Etrex 30, ale pokud ji koupíš do 3000 a je nová taxi udělala super kup a bude ti leta výborně sloužit. Jen upozorňuju, narozdíl od Oregona a Dakoty 20 nepodporuje stahování listingů, ale to se dá dohnat právě mobilem. Výhody jsou parádní výdrž, čitelnost displeje a suprová přesnost


Vypadá to že budu o ní uvažovat, listingy mi nevadí, já dělám přípravu na keše doma, v terénu nejsem ani nehodlám být online. Spíš bych ocenila kvalitní a podrobné mapy.

Není třeba být v terénu online, mám v mobilu uložené keše celé ČR a přilehlého okolí včetně map a KOMPLETNÍCH listingů. To neumí žádný ze zmiňovaných Garminů.
  • 0

#18 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 10:19

Pnov napsal/a:
Není třeba být v terénu online, mám v mobilu uložené keše celé ČR a přilehlého okolí včetně map a KOMPLETNÍCH listingů. To neumí žádný ze zmiňovaných Garminů.

Ale umí ;) Dakota či Oregon.
  • 0

#19 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 10:36

Parkis napsal/a:

Pnov napsal/a:
Není třeba být v terénu online, mám v mobilu uložené keše celé ČR a přilehlého okolí včetně map a KOMPLETNÍCH listingů. To neumí žádný ze zmiňovaných Garminů.

Ale umí ;) Dakota či Oregon.

To se musel Garmin pochlapit, ještě loni to bylo omezené (na 2 nebo 5 tisíc, už nevím). Ne, že by to bylo málo, ale já nikdy nevím, kde mne osud vyplivne.
  • 0

#20 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 10:39

Parkis napsal/a:

Pnov napsal/a:
Není třeba být v terénu online, mám v mobilu uložené keše celé ČR a přilehlého okolí včetně map a KOMPLETNÍCH listingů. To neumí žádný ze zmiňovaných Garminů.

Ale umí ;) Dakota či Oregon.

Dakota a Oregon poberou všechny české keše?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama