Přejít na obsah


Fotka

Na jaké "zajímavé" kešky můžete vyrazit ...


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
105 odpovědí na toto téma

#1 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2012 - 23:00

Dne 1.6.2012 oficiálně spouštíme testovací provoz stránek www.cache.kvalitne.cz a co zde vlastně můžete najít?
Kromě klikací mapy čtrnácti krajů ČR, si můžete přečíst základní informace o vybraném kraji, ale hlavně odkaz na bookmark kraje, kde budou postupně přibývat kešky, které podle Vás kačerů, stojí za to navštívit!
Jak se stránky budou vytvářet, můžete ovlivnit hlavně VY, posíláním návrhů na kešky nebo celé své bookmarky, ale také novými informacemi ke krajům. Nyní jsou zde pouze výtažky z Wikipedie o krajích ČR.

Výběr keší, které zařadíme do bookmarků, budeme provádět individuálně a nebude ani tak záležet na počtu FP, ale také na listingu, reakcích v logu od jednotlivých kačerů, starost o kešku a další ...
Nyní už pracujeme na přidávání doporučených keší, z prvního zaslaného bookmarku.

Vše kolem stránek děláme ve volném čase, bez nároku na honorář, tak mějte s námi trpělivost ;)

Děkujeme
Petr a Tomáš
  • 0

#2 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 6:03

Mrknul jsem na stránky a mně se líbí. Sice v bookmarku nemám žádnou kešku, ale to není důvod celý projekt zatratit :) Co se týče námětů na vylepšení, tak by nebylo špatné do statistik přidat vždy nej daného kraje (nejstarší tradička/mysterka/multi/atd, nejvýše položená, nejníže položená, nejvíce FP bodíků, atd.). Chce to jen stáhnout republiku a chvilku si hrát s filtrem. Určitě by se našlo pár lidí, které by tato čísla zajímala.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 6:14

Když koukám na ten "výběr" v Libereckém kraji, tak si myslím, že je to jako vodítko nepoužitelné.

Postřehli jste, že na wiki je odkaz na žebříčky keší Liberecka ??

Doplněno:
Když to tak procházím, tak by bylo dobré, kdyby jste napsali, které kraje už ty bookmarky obsahují a kde je jen nejstarší, nejvyšší .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 6:58

Design webu nestojí za nic, respektive se podobá webovým stránkým tak z roku 97. Pak jsem mezi těmi informacemi z Wikipedie hledal nějaký odkaz na onu klikací mapu, ale tady jsme si asi špatně rozuměli - čekal jsem něco jako je na gc.cz/mapa.php, kde bude mapka s keškama. Na obyčejný seznam krajů si říkám, jestli jste s tím zbytečně neztráceli moc času.
A pak jsem se kouknul na ten seznam u nás. Ty tři kešky co tam jsou... zrovna takové, které bych nedoporučoval.
  • 0

#5 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 7:05

A mě se ten web líbí, možná ještě zapracovat na designu, ale vlastně vždyt to je fuk, jde o informace ne o grafiku. Až bude keší v každém kraji víc, hodilo by se je mít tam nějak přehledněji, např v tabulce kde budou seřazeny podle nějakého klíče, a taky rovnou info o D/T, typu atd... Pošlu pár návrhů na keše ;)
  • 0

#6 Esc

Esc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 7:06

já bych se tedy autorů rád zastal. stránky jak bylo psáno se teprve zabíhají, takže obsahově bych to neřešil. ovšem po grafické stránce to chce opravdu vylepšit.. a to razantně... myslím si, že pokud by jste zažádali tady na fóru, tak by se našel někdo kdo by vám taktéž ve volném čase vytvořil alepsoň kostru stránek.. ale takovýhle design stránek se nepoužívá od dob kdy skončil dial-up :-) jinak moc držím palce se stránkama. rozhodně takovýchto webů je pořád málo a když něco hledám, tak se to většinou dohledávám dlouze na fóru. takže jen tak dál s touhle iniciativou :-)
  • 0
Huawei U8120: Android 2.3.5 - Cyanogen Mod 7.1.0 (aneb i s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo)
c:geo, ale hlavně Locus Pro

#7 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 7:08

Hlásím bug: bookmark pro ústecký kraj je neveřejný. A hodnocení? Kdo si hraje, nezlobí. :)
  • 0

#8 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 10:05

Dekujeme vsem za poslane navrhy a sve TOP bookmarky. Ohledne nefunkcniho bookmarku Usteckeho kraje,vyresime az vecer,jsme nyni v praci (pisi z mobilu). Vzhled stranek a jejich podoba se v prubehu bude menit. Jak pisete,je to zatim "zkusebni verze" a jde zatim hlavne o obsah bookmarku,nez o vzhled. V zakladu bookmarku,jsou "nej" kesky,ktere najde na hlavni strance kraje. Pokud najdete jinou doporucenou kes,ktera podle Vaseho nazoru neni svym provedenim vhodna,muzete nam to napsat a my si informace overime. Moc dekujeme za nazory a uz zaslane doporuceni!
  • 0

#9 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 10:18

Chápu, že každé stránky nějak začínají. Pokud se nenecháte znechutit a využijete námitky a výhrady pro jejich úpravu, šance na úspěch existuje. Jsou kritické reakce destruktivní a reakce konstruktivní. Za tu konstruktivní považuji třeba kolombův odkaz na TOP 100 libereckého kraje. Opakem jsou reakce těch, kteří stránky zkritizují, sami se ovšem o nic podobného nepokusili. Držím palce, uvidíme ;)
  • 0

#10 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 10:21

Líbí se mi nápad, provedení už tolik ne. Design stránek zastaralý, v dnešní době už opravdu mimo :). Nelíbí se mi že jste zveřejnili web který není hotový, nebo aspoň z větší částí hotový. Proč jste například nekontaktovali autory bookmarků na podobné téma a nevyšli aspoň z části z nich? Vidím to jako počáteční nadšení ale bojím se že jak rychle vás to nadchlo, tak stejně rychle vás to přestane bavit a zůstane tu jen web se zastaralými informacemi. Třeba ne, snad se pletu a v tom případě vám přeju ať se daří a neztrácíte elán a nenecháte se rozhodit různými šťourali. :)
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#11 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 10:30

Podobnými tématy se tu zabývalo už mnoho podobných vláken, viz.:
http://www.geocachin...rt=&rowstart=60 - Zlatý fond Českých keší
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0 - Nejhezčí keš
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0 - TOP 100

Jinak názor každého kačera je různý, ale popravdě řečeno z těch kešek, co tam na těch stránkách zatím jsou a co jsem navštívil, tak co jsem se díval, tak jsem těm keškám co tam v těch bookmarcích jsou zrovna nedal (a to jsem FP body dával po jejich zavedení i zpětně).
  • 0

#12 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 17:24

Roman_Jaromer napsal/a:
Jinak názor každého kačera je různý, ale popravdě řečeno z těch kešek, co tam na těch stránkách zatím jsou a co jsem navštívil, tak co jsem se díval, tak jsem těm keškám co tam v těch bookmarcích jsou zrovna nedal (a to jsem FP body dával po jejich zavedení i zpětně).


Teda Romane, když zavřu oči a snažím se, tak chápu co jsi chtěl napsat.
Ale ten text sám o sobě moc smysl nedávná :-)

Jinak k těm stránkám:
už tu zaznělo "kdo si hraje, nezlobí" a k tomu bych se přidal :-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 20:08

sovidoupe napsal/a:
Jinak k těm stránkám:
už tu zaznělo "kdo si hraje, nezlobí" a k tomu bych se přidal :-)


Nojo, ale když oni si hrají na hodnocení keší :-(

Přijde mi trochu divné vypustit ve většině krajů tři keše, jako doporučení. Když koukám na Liberecký výběr, tak to moc nechápu. To přece není doporučení, co jít lovit !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 20:14

kolombo napsal/a:

sovidoupe napsal/a:
Jinak k těm stránkám:
už tu zaznělo "kdo si hraje, nezlobí" a k tomu bych se přidal :-)


Nojo, ale když oni si hrají na hodnocení keší :-(

Přijde mi trochu divné vypustit ve většině krajů tři keše, jako doporučení. Když koukám na Liberecký výběr, tak to moc nechápu. To přece není doporučení, co jít lovit !!!

to není doporučení, ale keše které jsou něčím "nej". Viz popis:

Nejméně navštěvovaná keš: #8 Reynevan w Czechach / pan z Bibersteina GC28P5P

Keš na nejvyšší budově: Nocni Godzilla GC1QQ5Q

Nejstarší keš v kraji: Anita´s GCG1W0

ale že jsou zařazeny mezi těmi doporučenými (které tam zatím žádné nejsou) je samozřejmě nesmysl.
  • 0

#15 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 20:33

Nojo, ale když oni si hrají na hodnocení keší :-(
Ať si hrají. Když to budou dělat dobře, tak se tím kačeři budou řídit, když ne, tak stránky vyšumí do ztracena.
  • 0

#16 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 22:01

Na vychytání "much" se pracuje a jsme rádi za každý názor. Vzhled stránek je pro někoho zastaralý, ale aspoň máme větší šanci se zlepšovat, než začít s něčím úžasným, ale když "nápad" nebude fungovat, tak co potom s tou "zbytečnou" prací na vzhledu? ;) Každý člověk a kačer je jiný, proto se nemůžeme trefit do vkusu všech, stejné to je všude kolem nás, nikdy není (a nebude) spokojeno 100% uživatelů. Oslovit kačery s bookmarky před spuštěním stánek, to sice vypadá jednoduše, ale teprve teď mohou vidět "do čeho jdou" a ne jen příslib do budoucna ... Přišlo už několik návrhů samostatných keší, ale také TOP bookmarků, jdu je teď projít a přidělit do svých spravovaných krajů. Věříme, že takto se bookmarky zaplní rychle, případné "filtrování" musíme promyslet, jestli je to ve dvou lidech možné stíhat, to se týká také (zajímavého) návrhu na udělání NEJ keší jednotlivých krajů (nejsevernější, nejstarší keše podle druhu, atd...). Omlouváme se za dočasně nefunkční bookmarky (zatím co víme na dvou krajích), problém se řeší a brzy tam najdete Vámi navrhované kešky ;) Děkujeme moc za trpělivost, máme z Vašich názorů radost ...
  • 0

#17 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 22:05

Ohledně poznámky od Parkis: jestli popsané NEJ kešky krajů na úvodní stránce kraje, necháme v bookmarku nebo ne. Je pravda, že nejsou od nikoho doporučené a jsou pouze "zajímavostí kraje". Děkujeme za připomínku ;)
  • 0

#18 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 22:29

Pokud zde někdo píšete, že v první den zveřejnění stránek, ty tři kešky v bookmarku nejsou nic k doporučení, tak si asi nepřečetl pořádně úvodní stránku. Ty tři kešky jsou něčím NEJ pro ten kraj a jaké další kešky v tom bookmarku budou, to záleží jen na ostatních kačerech, jaké doporučení nám pošlou a to je vlastně celé ... Komu to stačí, tak budeme rádi za Vaše návrhy a komu to přijde málo, můžete využít plno jiných vláken a stránek ;) Ano, hrajem si rádi, jinak by jsme "nehráli" geocaching ;)
  • 0

#19 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2012 - 0:03

Provedené změny, na Vaše návrhy:

- kromě informace kdo keš doporučil, přidána informace o D/T kešky a jestli je PM (zatím u nově přidaných, doplníme i u zbytku)

- z bookmarků krajů, jsem vymazal NEJ kešky kraje, které jsou na úvodní stránce kraje (pokud v bookmarku zatím není žádná doporučená keš, NEJ zůstávají, aby bookmark nebyl prázdný a šel zobrazit)

- kraje Vysočina a Ústecký, jsou již viditelné

- prošel jsem doporučené kešky a bookmarky, do svých spravovaných krajů jsem doplnil všechny doporučené keše (kromě archivovaných ;) a u dvou čekám, jestli nepůjdou do archivu, pokud ne - doplním je do bookmarku)

Jak je nejen na stránkách napsáno, hlavně VY ovlivníte z největší části podobu a náplň stránek, což můžete vidět na popsaných změnách ;)

Děkujeme
  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2012 - 9:41

cache.kvalitne.cz napsal/a:
Na vychytání "much" se pracuje a jsme rádi za každý názor.
.......
Oslovit kačery s bookmarky před spuštěním stánek, to sice vypadá jednoduše, ale teprve teď mohou vidět "do čeho jdou" a ne jen příslib do budoucna ...
Přišlo už několik návrhů samostatných keší, ale také TOP bookmarků, jdu je teď projít a přidělit do svých spravovaných krajů. Věříme, že takto se bookmarky zaplní rychle, případné "filtrování" musíme promyslet, jestli je to ve dvou lidech možné stíhat, to se týká také (zajímavého) návrhu na udělání NEJ keší jednotlivých krajů (nejsevernější, nejstarší keše podle druhu, atd...).
......


Tohle je už několikátý pokus zavést nějaký žebříček keší a jsem značně skeptický o tom, jak to bude fungovat, mimo jiné proto, že jste se rozkročili přes celou ČR.

Pokud jste si nedali tu práci, že by jste do krajů přidali odkazy na už existující veřejně dostupné výběry, tak jste tomu moc péče nevěnovali.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama