Přejít na obsah


Fotka

Na jaké "zajímavé" kešky můžete vyrazit ...


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
105 odpovědí na toto téma

#41 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 14:13

BellaUH napsal/a:
Jako owner jsem rád, že moje krabičky dostávají body oblíbenosti a jsou na bookmarcích či seznamech nej.
Na druhou stranu, jako lovec je mi úplně jedno jestli krabička kterou najdu má nějaké nej. Co najdu to zaloguju.

Naštěstí ne všichni lovci jsou takoví, jinak by nemělo smysl zakládat hezké krabičky.
  • 0

#42 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 15:04

prazskychytrak napsal/a: hehe, nechte je/ho žít ne?:D když bude mít dost elánu, třeba z toho udělá pěknej projekt na krabky, o kterém si budou lidé vyprávět něco ve smyslu "máte už tu legendární krabku která tak dlouho trůní v síni slávy?" no a když ne, tak projekt v tichosti zapadne a hotovo :) snaha se cení a jak bylo řečeno, kdo si hraje nezlobí.
Co se týče krádeží, tak jsem zastáncem toho, že co je na webu je všech, takovej komouš, já vim :D ale prosím moc prosím, nechci se dožít situace že ke každému s prominutím h*vnu budeme přikladát nějakej výplod autorského zákona a bát se situace, že jsme to u něčeho neudělali...naopak bych se chtěl dožít situace že já a ostatní jsou potěšeni že někdo používá můj výplod dál, pokud z toho nerejžuje a slouží to pro zábavu ostatním

Jasne, kdo si hraje - nezlobi a at si klidne hraje, v tom mu fakt drzim palec a rad se sam na ty stranky kouknu casteji. Ale at se na nich prezentuje tim, co sam vytvoril a dokazal, chlubit se cizim perim, to neni uplne OK.
A pokud jde o tu kradez, tak treba az taky jednou neco dokazes a nekdo ti to stahne a bude se tim prezentovat, jako by to bylo jeho, tak to mozna pochopis.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#43 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 15:37

Myslim ze nikdo k tem fotkam nepristupuje jako ze "wow, on projel celou republiku, udelal supr fotky z kazdyho kraje a ted si je dal na svuj web":)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#44 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 15:56

prazskychytrak napsal/a:
Myslim ze nikdo k tem fotkam nepristupuje jako ze "wow, on projel celou republiku, udelal supr fotky z kazdyho kraje a ted si je dal na svuj web":)


Není podstatné, co si myslíš. Já si taky myslím, že eutanázie je potřebná věc, ale protože je protizákonná, nesmí se provádět. Zákony je potřeba dodržovat, i když seš proti.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#45 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 16:26

Uz dost OT ;-) rec byla o obrazcich a at si nejdriv kazdej sam sahne do svedomi jestli nekde nekdy nepouzil neco ciziho z webu bez souhlasu vlastnika a at si kazdej predstavi jak by to vypadalo kdyby to tak fungovalo, totalni maglajz.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#46 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 17:07

prazskychytrak napsal/a:
Uz dost OT ;-) rec byla o obrazcich a at si nejdriv kazdej sam sahne do svedomi jestli nekde nekdy nepouzil neco ciziho z webu bez souhlasu vlastnika a at si kazdej predstavi jak by to vypadalo kdyby to tak fungovalo, totalni maglajz.

???
Ty si nejspíš koleduješ o to, aby se někdo začal zajímat taky o copyright fotek na tvém webu...
Už toho obhajování porušování zákonů radši nech, nomen-omen.
  • 0

#47 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 17:36

však já neřikám že jsem nevědomě copyright neporušil ;-) ale zároveň říkám že s fotografiemi, které jsem vytvořil, ať si klidně někdo tapetuje své webovky, když mu to nebo ostatním udělá radost ;-)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#48 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 17:56

prazskychytrak napsal/a:
však já neřikám že jsem nevědomě copyright neporušil ;-) ale zároveň říkám že s fotografiemi, které jsem vytvořil, ať si klidně někdo tapetuje své webovky, když mu to nebo ostatním udělá radost ;-)

Fajn, napiš si pod ně, že jsou k volnému užívání. To ale ani zdaleka neznamená, že máš recipročně nárok na veškeré fotky, které na netu nandeš. Mi by například štvalo, kdyby se moje fotka stala obálkou knížky a autor na té knížce vydělal půl milionu - mimochodem díky mé kvalitní fotografii. Čili všechno má dva úhly pohledu a jeden z nich zakazuje zákon. FRŠŤOUCH?
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#49 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 17:59

jak jsem psal "pro radost"...když na tom chce někdo rejžovat tak to je jiná...ale to od tohohle webu nečekám...
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#50 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 20:04

Také neočekávám, že bych chtěl vydělávat na ostatních kačerech ;) JE TO JEN HRA, bohužel to někteří berou jinak ...
  • 0

#51 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 20:10

Neříkám, že stránky a bookmarky budou do týdne dokonalé, ale já osobně vydržím a uvidíme časem, nechte nás si "hrát" a kdo ví, třeba konečný výsledek mile překvapí ;) Díky
  • 0

#52 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:43

Prosím, snažte se v tom vidět spíše to lepší. Vždyť můžeme prostě napsat to, co se nám nelíbí a co by se dalo zlepšit, ale neznamená to, že musíme hned odsuzovat celý projekt k zániku či dokonce autory urážet. Autoři se tím snaží něco dělat - je to víc, než se snaží dělat mlčící (nebo max. kibicující) většina. Pokud se jim podaří z toho udělat projekt, který nahradí např. Zlatý fond Českých keší - proč jim hned házet klacky pod nohy. Já osobně jsem vypsal pár kešek z našeho kraje, které se mi líbí (psal jsem jen náš kraj, který mám procestovaný relativně hodně, abych hodnotil jakž takž objektivně) a poslal je autorům. Jestli dobře vidím, tak alespoň něco (i když jen pomalu a zatím jen u pár krajů), z našich připomínek se snaží zapracovat, takže když to dělají ve volném čase, bez nároku na výdělek jen s tím, že dělají něco pro ostatní, dejme jim čas, případně jim pomožme v jejich snaze!
  • 0

#53 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:50

Myslím, že by nebylo od věci, kdyby se projekt přesunul sem a pracovalo na něm více lidí.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#54 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:58

kolombo napsal/a:
Myslím, že by nebylo od věci, kdyby se projekt přesunul sem a pracovalo na něm více lidí.

Zajímavý nápad, řekl bych, i docela dobrý, povzbudilo by to nejspíše i mínění o tomto serveru.
Bohužel vidím největší problém v lidech - nedostatek času a ochoty se na tom podílet. Já osobně za sebe říkám rovnou, že můžu pomoct jen málo - max. s těmi návrhy na pěkné kešky, nemám o moc více času (spoluvedení skautského oddílu mi odsává hodně času).
  • 0

#55 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 9:11

Roman_Jaromer napsal/a:
Bohužel vidím největší problém v lidech - nedostatek času a ochoty se na tom podílet. Já osobně za sebe říkám rovnou, že můžu pomoct jen málo - max. s těmi návrhy na pěkné kešky, nemám o moc více času (spoluvedení skautského oddílu mi odsává hodně času).


Osobně si myslím, že začít by se mělo rozcestníkem na zajímavé bookmarky někoho, kdo si opravdu umí vybrat dobrou keš a zároveň je dost pořádný, aby ty bookmarky dělal důsledně a dlouhodobě.

Každá kompilace keší je už jen subjektivní výběr a každý k němu přistupuje jinak. Myslím, že o tom něco vím, od té doby, co jsem dělal TOP100 LBC a JBC.

Pokud by se to doplnilo o výběry mezních keší, tj. nejvýš, nejdál a pod., tak by to mělo naději na úspěch. Koneckonců, wiki by měla umět vše potřebné už teď, jen tam schází proklikávací mapa na regiony.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#56 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 10:04

Roman_Jaromer

Velmi děkujeme za navrhnuté kešky a abych řekl pravdu, takto zaslané kešky mimo bookmark se nám více líbí, protože tam každý napíše čím se mu keš líbila a nám tím usnadní "zkoumání" kešky, kde si jinak pročítáme logy, listing a jiné informace, než ji zařadíme do bookmarku. Tyto kešky zpracuje Tomáš, který spravuje bookmark královehradeckého kraje, tyto kešky projde co nejdříve a doplní je do bookmarku.

Všiml jsem si tam jedné kešky, která je na dva dny, takové informace (pokud je budeme znát) do poznámky v bookmarku také doplníme, což by mohlo usnadnit "filtrování", protože taková informace asi jinak v žádném programu pro správu keší filtrovat nejde ...

Návrhy samozřejmě můžou ostatní vkládat i sem, tomu určitě nechceme bránit.

Pokusím se projít doporučené bookamrky NEJ keší, které bych po svolení autora, mohl dát do odkazu vedle našeho bookmarku kraje, stejně jako jsme se domluvili s Kolombo u TOP 100 LBC a JBC - odkaz připojím ještě dnes (tento bookmark kraje mám na starost já) a pokusím se doplnit další kešky doporučené dalšími kačery z jejich bookmarků.

Děkujeme za dosavadní podporu a snad postupné úpravy nejen vzhledu stránek, pomohu k větší spokojenosti také ostatních ...

Aby se tady pořád neřešilo, že jsem tam umístil fotografie z internetu, když místo fotek zvolím jiný styl obrázku (protlačení, rytokresba, tužka a další), bylo by to lepší pro vzhled, než barevná fotografie? Pokud mi v týdnu zbyde více času, zkusím něco vymyslet třeba pro vzhled úvodní stránky a uvidíme jaké budou ohlasy ;)
  • 0

#57 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 22:31

Novinky:

Dnes došlo opět několik desítek doporučených keší v mailu a dva bookmarky.
V libereckém kraji jsem zkoušel menší změnu podoby stánek, prohození textu (první informace o keškách a odkazy na bookmarky, dolů informace o kraji) a upravená fotografie, aby někomu nevadila autorská práva ;) vše uděláno po přečtení mailů s doporučením na kešky a také na možné úpravy stránek.
Více úprav jsem nestihnul (formát textu a pozadí stránek), už pátý den bojujeme doma u dcery s horečkami a poslední tři dny se "čtyřicítkami", jezdíme tedy po doktorech a nezbyl už čas dnes vyzkoušet více. Díky zítřejší celodenní práci, tady budu opět ve středu odpoledne.
Tím bych se také chtěl omluvit, za nějaké své výroky, které jsem možná neúmyslně na někoho směřoval za "kritiku" stránek, asi mne rozhodil ten zdravotní stav dcery. Ale na druhou stranu mne potěšilo mnoho mailů s doporučeními a také slovy podpory, ať vydržíme ... A my vydržíme!

Díky
  • 0

#58 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2012 - 22:36

V tuto chvíli jsem nahrál upravený vzhled stránek. Není určitě konečný, nadále na něm budeme pracovat, ale priorita je doplňování bookmarků. Přidána stránka "novinky", kde budou informace o nově provedených změnách, nejen na stránkách.
Ohledně autorského zákona a fotek z internetu - obrázky jsem ze stránek smazal a proto jsou o to chudší na vzhled, opravdu nemám čas projíždět celou ČR a fotit něco sám. Proto pokud budete chtít oživit stránky, můžete nám poslat nějaké fotky z vašeho kraje a k použití fotek nám dát svolení, budeme jen rádi za pomoc ;)
Text z wikipedie je sice zkopírován, ale neporušujeme tím žádná autorské práva, cituji přímo z wikipedie:
Encyklopedický obsah Wikipedie je zveřejňován pod svobodnými licencemi, což znamená, že při dodržení jistých pravidel je možno jej volně kopírovat a upravovat.
Velice děkujeme za doporučené kešky a poskytnuté bookmarky, nadále se budeme snažit zlepšovat nejen vzhled stránek ;)

Děkujeme!
  • 0

#59 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2012 - 23:05

cache.kvalitne.cz napsal/a:
Proto pokud budete chtít oživit stránky, můžete nám poslat nějaké fotky z vašeho kraje a k použití fotek nám dát svolení, budeme jen rádi za pomoc ;)
Děkujeme!


Pokud by se ti nějaké fotky hodili, klidně je použij. Prohlašuji, že fotky jsou mé a je mi jedno kdo je použije.

http://images.megaup...rvena_lhota.jpg

http://images.megaup....cz/hluboka.png

http://images.megaup...cz/kasperk.jpeg

http://images.megaup...labe_a_ohre.jpg
  • 0

#60 cache.kvalitne.cz

cache.kvalitne.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2012 - 0:09

tomy.22 napsal/a:

cache.kvalitne.cz napsal/a:
Proto pokud budete chtít oživit stránky, můžete nám poslat nějaké fotky z vašeho kraje a k použití fotek nám dát svolení, budeme jen rádi za pomoc ;)
Děkujeme!


Pokud by se ti nějaké fotky hodili, klidně je použij. Prohlašuji, že fotky jsou mé a je mi jedno kdo je použije.


Mockrát děkuji, pokud se fotek sejde dost na všechny kraje, rád je přidám, ať tam není jen znak kraje ;)

Díky, díky, díky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama