Přejít na obsah


Fotka

Smrt jizerských roverů GC29ZAR v nuceném archívu II


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
178 odpovědí na toto téma

#121 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 12:39

Hlavas2012 napsal/a:
KONKRÉTNĚ cituj ony "různé prameny" Jistě jsi jich - na rozdíl od mé maličkosti - prostudoval celou řadu..


Nemám s tím nejmenší problém, třeba zde:

http://www.pametnaro...-transcript.htm

"Komunistická justice přisuzovala skupince skautů plánování útoku na režim, mimo jiné i vyhození soušské přehrady do povětří. Je pravda, že měli mezi sebou pět či šest pistolí. Někteří účastníci (Jindřich Kokoška) tvrdili, že skutečně byl jejich cílem odboj proti komunistickému režimu, Radomil Raja je však přesvědčen, že zbraně měly sloužit jen k případnému přechodu šumavské hranice. „Tam bylo pistolí asi šest nebo sedm, protože když se počítalo s přechodem těch hranic, tak tam to bylo víceméně, kdo s koho. Byl předpoklad, že tam se člověk taky musel něčím bránit.“"

Dovolím si tvrdit, že manipulativně vytrháváš ve svém příběhu z listingu celé pasáže, a jiné, které se ti nehodí jsi účelově zakryl.

Těch rozporů by se dalo najít pochopitelně podstatně víc, ale nebudu tak činit, jen nabádám k opatrnosti, aby lidé byli schopni používat vlastní rozum a úsudek, a jen slepě nekonzumovali to, co který režim jako svouji upravenou pravdu přináší.
  • 0

#122 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 12:40

Hlavas2012 napsal/a:
...

děkuji za reakci v tomhle vlákně.

PS. pinokio je troll, jen provokuje a nenaslouchá, vyměnil jsem si s ním několik Soukromých zpráv.
  • 0

#123 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 13:12

Nezbývá, než citovat kulhala, potažmo (jím citovaného) Bertranda Russella (moje angličtina není dokonalá, je to můj překlad): "Celý problém se světem je to, že blázni a fanatici jsou si vždy jistí sami sebou, ale moudřejší lidé jsou plní pochybností." To prakticky nesouvisí s listingem a fakty, která jsou v něm uváděna. Ta jsou podle mého názoru pravdivá. Za sebe tuto debatu končím. Chtěl jsem, aby tato krásná keška byla znovu aktivována. Čekal jsem na vyjádření ownera, ten ale "nezklamal". :(
  • 0

#124 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 13:38

pes13 napsal/a:
Nezbývá, než citovat kulhala, potažmo (jím citovaného) Bertranda Russella (moje angličtina není dokonalá, je to můj překlad):
"Celý problém se světem je to, že blázni a fanatici jsou si vždy jistí sami sebou, ale moudřejší lidé jsou plní pochybností."....(


A co jako z toho vyplyva? Ze udalost, ktere se keska vaze byla koser a ted je hystericky a historicky zneuzivana pro ucely protikomunisticke propagandy? Abysme to s tim relativismem a politickou korektnosti neprehnali.
  • 0

#125 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 13:38

No, my jsme prostě takoví medvědi.

Takových medvědů je většina. Jsem přesvědčen, že skutečných hajzlíků je míň než průserů způsobených tím, že buď je někdo přesvědčen, že ví co je pro ostatní dobré lépe než oni sami, nebo že proti sobě bojují dvě skupiny lidí, kterým jde všem "o dobrou věc". Skini bojují proti kapsářům a sběrčům kovu, anarchisti proti rasizmu; někdo bojuje proti těm, kdo chtějí nechat celou Šumavu sežrat kůrovcem, jiný zase proti těm, kteří ji raději chtějí preventivně celou vykácet a případně vyasfaltovat. Nic nového pod sluncem, psal o tom už Karel Čapek v Ukřižování ve své Knize apokryfů:

Někdy bys řekl, že se ti lidé zasazují víc o nenávist k těm druhým než o to pořádné, co hlásají. Lidé jsou vždycky křižováni za něco krásného a velkého. Ten, kdo je zrovna na kříži, obětuje svůj život za velikou věc; ale ten, kdo ho na kříž vleče a přitlouká, ten, Piláte, je zlý a divoký a tuze ošklivý na pohled. Piláte, národ je veliká a krásná věc.
Ale i spravedlnost k chudým je veliká a krásná věc. Jenže ti lidé se mohou udusit nenávistí a zlobou pro ty veliké a krásné věci; a ti ostatní jdou jednou s tím a podruhé s oním a vždycky pomáhají ukřižovat toho, na kom je zrovna řada; nebo se na to jen dívají a říkají si: Dobře mu tak, měl jít s naší stranou."


  • 0

#126 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 13:40

Snad se podari situaci nejak vyresit, domluvit se a tuhle bezesporu zajimavou kes opetovne spustit... Jen bych chtěl poukázat na to, že nic není černobílé, předem říkám, že nechci nic zlehčovat, ale Hlavas píše: 3. Ano, samozřejmě - oni dostali rozkaz, tak šli a zabíjeli. Fanaticky.Ne do cvičených vojáků, chceš-li "profesionálních záškodníků" Stříleli do ležících, již neozbrojených, vzdávajících se kluků. To vše v rámci platné legislativy (jak píšeš). jistě strašné a odsouzeníhodné, o tom není diskuzí... na druhé straně server svedomi.cz popisuje jiny pripad z pohledu druhe: Po nezdaru akce v Chlumci nad Cidlinou se Mašínové rozhodli získat zbraně (nezbytné pro účinný odboj proti komunistům) na jiné stanici SNB. Jejich představám nejlépe vyhovovala stanice SNB v Čelákovicích. Akce se uskutečnila dne 28. září 1951. Milan Paumer, Ctirad Mašín a Zbyněk Janata zajali posádku sanitního vozu - řidiče Bohumila Turina a člena záchranné služby Josefa Kavína, když předstírali dopravní nehodu. Spoutali je a odvezli k lesu za Prahou, kde je přivázali ke stromu a omámili chloroformem. Poté odjeli do Čelákovic a pod záminkou autonehody vylákali příslušníka SNB Jaroslava Honzátka. Odzbrojili ho, svázali a spolu s ním se vrátili na stanici, kde po delší době konečně našli zbraně. Honzátko si je celou dobu pečlivě prohlížel. Omámili ho chroformem. Získali tak použitelné zbraně (několik samopalů, pistole, střelivo). Co však provést s Honzátkem, vždyť by jistě bez jakýchkoliv skrupulí udal jejich popis poté, co by se probral. Spoutaného a omámeného příslušníka SNB Ctirad Mašín podříznul dýkou tak, jak se to naučil v rámci záškodnického partyzánského kurzu. či Josef Mašín a Václav Švéda zastavili dne 2. srpna 1952 v katastru obce Žleby u Čáslavi auto n.p. Kovolis, které vezlo peníze na výplaty zaměstnanců a získali tak zhruba 900 tisíc korun. Pod záminkou kontroly osobních dokladů přinutili řidiče Františka Kočího a vedle sedícího bezpečnostního referenta Karla Skokana (na výzvu odevzdal zbraň, kterou měl u sebe) vystoupit z vozu. V nedalekém lesíku došlo k souboji, při kterém Josef Mašín zastřelil v sebeobraně pokladníka Josefa Rošického, který na něj vytáhl zbraň... sebeobrana útočníka? podříznutí svázaného? tento případ nechci nijak soudit, jen chci prostě poukázat, že každá mince může mít dvě strany a je víc barev než jen dvě...:(
  • 0

brundi
 


#127 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 13:44

Pripad bri Masinu bych s dovolenim do tohoto vlakna netahal. S keskou nikterak nesouvisi a nasledna diskuze by mohla zhroutit server.
  • 0

#128 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 13:50

Fast Hippo napsal/a:
Abysme to s tim relativismem a politickou korektnosti neprehnali.

Přesně tak. Vím o kešce, která je připoutaná řetězem. Neměla by být archivována pro rasismus? (http://zpravy.ihned....tenisky-s-okovy)
  • 0

#129 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 13:55

Fast Hippo napsal/a:

pes13 napsal/a:
Nezbývá, než citovat kulhala, potažmo (jím citovaného) Bertranda Russella (moje angličtina není dokonalá, je to můj překlad):
"Celý problém se světem je to, že blázni a fanatici jsou si vždy jistí sami sebou, ale moudřejší lidé jsou plní pochybností."....(


A co jako z toho vyplyva? Ze udalost, ktere se keska vaze byla koser a ted je hystericky a historicky zneuzivana pro ucely protikomunisticke propagandy? Abysme to s tim relativismem a politickou korektnosti neprehnali.


Ne, keška mohla být využita pro účely protikomunistické propagandy. A proti tomu (já osobně, nevím jak GS) nic nemám.
Všimni si, že používám slovo "využita", ne "zneužita". Nikde jsem ve svých příspěvcích nezpochybnil fakta. Neověřoval jsem si je (jen částečně). Věřím jim.
Než se owner vyjádřil, byl jsem hodně opatrný. Bohužel jeho reakce mě někam posunula (ne ta první).
Ale opět jsme u všivé politiky a kupodivu se shodneme, že ta událost si zaslouží připomenutí, odsouzení a i kešku.
Jde o formu, jakou je to komunikováno a prosazováno.
  • 0

#130 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 14:00

Tak jinak - otázka přímo na ownera - domluvil jsi se s DL že tam ten odstavec nebude a pak jsi jej tam tajně vrátil ? ;)
  • 0

#131 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 14:02

Skywalker napsal/a:
Tak jinak - otázka přímo na ownera - domluvil jsi se s DL že tam ten odstavec nebude a pak jsi jej tam tajně vrátil ? ;)

+1
  • 0

#132 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 14:52

Můj propagandistický odstavec je jen slabým "odvarem" zákona č.198/1993 Sb.

Ať už tam je odvar nebo doslovná citace zákona, fakt si myslíš, že to není politika?
  • 0

#133 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 15:23

Můj propagandistický odstavec je jen slabým "odvarem" zákona č.198/1993 Sb.


Pak uz to nejak vubec nechapu. Asi myslim jinak. Owner mel v umyslu vytvorit "uderny" uvod, DL ho pozadal at ho da pryc nebo nahradi citaci zakona. To z nejakeho duvodu owner odmital a nyni sam konstatuje, za citace zakona je mnohem "udernejsi" nez jeho puvodni text.

Tak to uz mi opravdu hlava nebere :o
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#134 Kas.

Kas.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 16:35

Pánové, takovou komedii co se tady děje jsem už dlouho neviděl...
  • 0

#135 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 16:38

kas.paja napsal/a:
Pánové, takovou komedii co se tady děje jsem už dlouho neviděl...

díky za příspěvek.
  • 0

#136 Hlavas2012

Hlavas2012

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 9:20

Pinokio.CZ napsal/a:

Hlavas2012 napsal/a:
KONKRÉTNĚ cituj ony "různé prameny" Jistě jsi jich - na rozdíl od mé maličkosti - prostudoval celou řadu..


Nemám s tím nejmenší problém, třeba zde:

http://www.pametnaro...-transcript.htm

"Komunistická justice přisuzovala skupince skautů plánování útoku na režim, mimo jiné i vyhození soušské přehrady do povětří. Je pravda, že měli mezi sebou pět či šest pistolí. Někteří účastníci (Jindřich Kokoška) tvrdili, že skutečně byl jejich cílem odboj proti komunistickému režimu, Radomil Raja je však přesvědčen, že zbraně měly sloužit jen k případnému přechodu šumavské hranice. „Tam bylo pistolí asi šest nebo sedm, protože když se počítalo s přechodem těch hranic, tak tam to bylo víceméně, kdo s koho. Byl předpoklad, že tam se člověk taky musel něčím bránit.“"

Dovolím si tvrdit, že manipulativně vytrháváš ve svém příběhu z listingu celé pasáže, a jiné, které se ti nehodí jsi účelově zakryl.

Těch rozporů by se dalo najít pochopitelně podstatně víc, ale nebudu tak činit, jen nabádám k opatrnosti, aby lidé byli schopni používat vlastní rozum a úsudek, a jen slepě nekonzumovali to, co který režim jako svouji upravenou pravdu přináší.



Tak tímhle jsi opravdu všechny přesvědčil!!! :D :D :D :D ... otázkou ovšem zůstává "o čem" :o Zkrátím to: víš úplné prdlajs, přečetl jsi jeden článek na Netu a je z Tebe odborník! A takových odborníků "na cokoli" máme... jejda! :D
  • 0

#137 Hlavas2012

Hlavas2012

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 9:24

pes13 napsal/a:
Nezbývá, než citovat kulhala, potažmo (jím citovaného) Bertranda Russella (moje angličtina není dokonalá, je to můj překlad):
"Celý problém se světem je to, že blázni a fanatici jsou si vždy jistí sami sebou, ale moudřejší lidé jsou plní pochybností."
To prakticky nesouvisí s listingem a fakty, která jsou v něm uváděna. Ta jsou podle mého názoru pravdivá.
Za sebe tuto debatu končím. Chtěl jsem, aby tato krásná keška byla znovu aktivována. Čekal jsem na vyjádření ownera, ten ale "nezklamal". :(


Owner "nezklamal" ?? Hleďme, hleďme... Snad tím, že jsem splnil veškeré direktivy DLR? Že jsem vypustil text a nahradil jej jiným, jím akceptovaným (navrhovaným ekvivalentem)?? Že jsem se mu veřejně omluvil? Aha, už vím! Podle toho starého vtipu o zajíci a medvědovi: "Nemaám kulicha..." !! :D :D
  • 0

#138 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 9:29

Ještě pořád tu od tebe nezazněla odpověď na jasně položenou otázku. Domluvil jsi se s DL, že tam ten odstavec nebude a pak jsi jej tam tajně vrátil ?
  • 0

#139 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 9:41

Pinokio.CZ napsal/a:
Je pravda, že měli mezi sebou pět či šest pistolí. Někteří účastníci (Jindřich Kokoška) tvrdili, že skutečně byl jejich cílem odboj proti komunistickému režimu, Radomil Raja je však přesvědčen, že zbraně měly sloužit jen k případnému přechodu šumavské hranice. „Tam bylo pistolí asi šest nebo sedm, protože když se počítalo s přechodem těch hranic, tak tam to bylo víceméně, kdo s koho. Byl předpoklad, že tam se člověk taky musel něčím bránit.

Hm. To mi připomnělo starý vtip, jak se po válce baví Čech s Jugoslávcem (ano, to ještě žily bytosti jako Čechoslovák a Jugoslávec). Jugoslávec hlasitě líčí, jak v horách stříleli Němce, vyhazovali do povětří mosty, přepadali muničáky a vykolejovali obrněné vlaky, ve městech vylepovali letáky, pomáhali perzekvovaným a sabotovali válečnou výrobu. A Čech si povzdechne: "To bychom taky tak rádi dělali, ale u nás to bylo zakázaný…"
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#140 Hlavas2012

Hlavas2012

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 9:49

brundi napsal/a:
sebeobrana útočníka? podříznutí svázaného? tento případ nechci nijak soudit, jen chci prostě poukázat, že každá mince může mít dvě strany a je víc barev než jen dvě...:(


Tyto dva případy jsou jejich odpůrci nejčastěji používaným "klackem" na skupinu bratrů Mašínů! Já tady nechci rozdmýchávat diskusi o této problematice - tento diskusní server je o nečem jiném... Nicméně jen krátce doplním Tvoje zamyšlení o dvou stranách téže mince: Víš, že ten "záškodnický kurz" o kterém píšeš, byl pořádán někdejším Svazarmem? (pokud víš, co byl Svazarm). Víš, co by Ti odpověděl jakýkoli příslušník speciálních jednotek (SF) bez ohledu na to, zda amerických, izraelských, britských, českých nebo ruských o tom, jak se ve stejné situaci zachovat? (míním případ Honzátka, tohoto m.j. bývalého příslušníka Pohraniční stráže, který byl ze svého útvaru do Čelákovic odvelen/"uklizen" proto, že jeho brutalita vůči zadrženým "kopečkářům" dosáhla stupně, kdy se jej začali obávat i jeho nadřízení velitelé!??? srov. osobní spis Honzatka v ABS ČR). Víš, kdo mohl v padesátých letech nosit zbraň?? (pokladník - člen Lidových milicí a prověřený soudruh)) Jak se měl Mašín zachovat, když na něj pokladník zbraň vytáhnul? Vzdát se a jít na uran (v lepším případě) jako jeho bratr nebo se zhoupnout na provaze? Nebo ho začít přesvědčovat ať nestřílí? Nebo se nechat zastřelit?. Bránil se - holýma rukama proti pistoli. Ten kdo při rvačce stiskl spoušť byl sám pokladník! To není výmluva - to je jasně zdokumentováno (otisky, poloha zbraně et.c.) dokonce i ve vyšetřovacím spisu někdejší komunistické Stb... Tak vida! Další "strana" téže mince...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama