Přejít na obsah


Fotka

Cache Chemie v jidle


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#1 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 15:09

Zakládám zde téma z důvodu floodování listingu cache Chemie v jidle, která by měla být věnována logům odlovu a věcem ohledně cache jako takové. Od diskuse je zde tento web, takže si prosím povídejte zde. Viz příspěvky ze dne 22.6., děkuji.
  • 0

#2 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 15:18

Jé, díky. Ty chemtrails budou?
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#3 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 15:40

Přece na toto tu máme ČAGEO ne ? :)
  • 0

#4 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 15:42

Pokračování Urban legends? A taky tu o Smolíčkovi… Mám ji blízko, dojdu si pro ni GC3G3CM.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 15:52

A nejhorší přísada je dihydromonoxyd, dává se do všech nápojů a do všech jídel, s výjimkou polévek v prášku. Ale kdoví.
  • 0

#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 16:10

OMG :o
  • 0

#7 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 16:22

Jen tak namátkou, třeba ten jed Glutaman sodný:

Vyskytuje se ve všech živých organismech, většinou ve vázané formě jako součást proteinů. Lidské tělo syntetizuje v průměru asi 50 g glutamátu denně. V běžné potravě jej člověk denně ve vázané formě konzumuje asi 10 g a ve volné formě asi 1 g

http://cs.wikipedia..../Glutaman_sodný

Další velmi nebezpečnou látkou je například kyselina askorbová... a je to KYSELINA! A dávají ji do jídla! B)
  • 0

#8 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 16:39

A kyselina fosforečná zbaví železo rzi a je v nejmenovaném černém nápoji.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#9 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 17:18

Keš zabývající se údajně smrtícími sajrajty dát kousek od místa dopadu naší stíhačky je pro mě trochu nevkusné. Pro autora - najdi si datum 16.4.1964. Ještě do devadesátých let tam byl kusy plechů....
  • 0

#10 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 17:27

mpik napsal/a:
A nejhorší přísada je dihydromonoxyd, dává se do všech nápojů a do všech jídel, s výjimkou polévek v prášku. Ale kdoví.


Kurna to je chemie. Radeji bych to zmekcil na mekky oxid, potom do toho nacpal monokarboxodioxid a to je potom sila! A oni to lidi pijou. Takovou kyselinu. No hruza!
  • 0

#11 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 17:38

Unkas napsal/a:

mpik napsal/a:
A nejhorší přísada je dihydromonoxyd, dává se do všech nápojů a do všech jídel, s výjimkou polévek v prášku. Ale kdoví.


Kurna to je chemie. Radeji bych to zmekcil na mekky oxid, potom do toho nacpal monokarboxodioxid a to je potom sila! A oni to lidi pijou. Takovou kyselinu. No hruza!

JJ. Je to hrůza! A navíc může explodovat!
  • 0

#12 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 17:51

dr.voda: Doporučuji místo poukazování na část odstavce "Výskyt" se věnovat také zbytku článku a nejen během 10 minut v rychlosti zareagovat.

http://zdrava-vyziva...rgazmus-jazyku/

http://tusticka.blog...sodny-e621.html

http://clanky.vareni...glutamat-sodny/

http://www.bezkonzer...glutaman-sodny/

http://coral-produkt...glutaman-sodny/

http://www.laroma.cz...zky-a-odpovedi/

a mnoho dalších sdělujících vše možné...

Rovněž doporučuji dělat rozdíly mezi L (přírodní bezpečnou) a D (chemickou nebezpečnou) formou glutamanu. Jak ale píši, zachování se k dodané informaci je čistě na každém z nás, posměšky svoji inteligenci rozhodně nikdo neprojeví. Upřímně mne takové chování nepřekvapuje, taková je žel naše "vyspělá" společnost...

Pokud se vám cache nelíbí, existuje ignore list. Rovněž se mi jich mnoho nelíbí a to zejména kvůli odfláknutým skrýším, různým pouhým pohozením, nezájmem autorů o údržbu apod. Napíši si svůj názor a více se k tomu nevracím.
  • 0

#13 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 18:15

a mnoho dalších sdělujících vše možné...
Ano, sdělují vše možné, ale ne to, že se otrávíš z pytlíkových polívek. Glutamát je škodlivý v nepřiměřeně velkém množství, stejně jako jakákoliv jiná poživatina. Když sežereš kilo soli, tak ti taky bude šoufl.
  • 1

#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 18:30

Raziel-CZ napsal/a:
dr.voda: Doporučuji místo poukazování na část odstavce "Výskyt" se věnovat také zbytku článku a nejen během 10 minut v rychlosti zareagovat.
....

aby bylo jasno:
já jsem taky proti zbytečnému přidávání nepřirozených látek do jídla.
Ale taky jsem proti nejrůznějším projevům fanatismu všeho druhu.
Nepotřebuju číst deset článků, neuměle (nebo snad umně) sestavených manipulativním způsobem pomocí směsi faktů, polopravd a absurdních vývodů. Nehledě na to, že většinou opisují jeden od druhého.
Ale každopádně děkuji za rozšíření mého chemického vzdělání, opravdu jsem to potřeboval, zejména z oblasti stereochemie, stereoisomerů, chirality, waldenova obratu etc. etc. Jen bych ještě potřeboval vysvětlit, jak při izolaci vzniká z L-glutamátu ten D-glutamát :DB)
  • 3

#15 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 18:31

Potíž je v tom, že se glutamát nachází v mnoha potravinách, které jíme denně, tedy lze v mnoha případech hovořit o větším množství. Btw je velice zajímavé, jak se všichni věnují jen glutamátu a onen dusitan sodný či aspartam ponechávají bez povšimnutí.

dr.vota: Dojímá mne, jak se inženýr chemie a člen Mensa dokáže snížit k posměškům na úrovni puberťáka... Školy nám přátelé skutečně nedají vše, sám jsem se setkal s profesory, kterým nešlo o vědecká fakta, nýbrž o zopakování jejich názoru, se kterým sami souhlasí, na základě čeho uznávají práce studentů. V politice máme rovněž mnoho "vzdělaných lidí a odborníků", kteří vědí o čem hovoří a také to podle toho vypadá, že... Je skutečně bezpředmětné se na takovéto úrovni bavit.
  • 0

#16 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 18:38

To snad není pravda. Tahle éčková hysterie by už měla dostat regulérní status náboženství (beztak má všechny vlastnosti, dokonce už i svou Knihu knih) a pak by to aspoň v listingu nemělo podle pravidel co dělat. Pochopitelně, roky vzdělání nejsou k ničemu, lepší je přečíst si šokující článek na netu, tam se člověk dozví všechno, co potřebuje. Pak se můžu divit, jaké neuvěřitelné blbosti se dají lidem nakecat (poslední gól, na který reagovala na svých stránkách Státní veterinární správa byly prosím pěkně antibiotika v jogurtech. Schválně, kolika lidem na tom je alespoň trošku něco divného?
  • 1
You can't get lost if you don't know where you're going.

#17 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 18:45

Chryseis napsal/a:
...antibiotika v jogurtech. Schválně, kolika lidem na tom je alespoň trošku něco divného?

No přece aby ty miliardy kultur v jogurtu byly zdravé, ne? ;)B)
  • 1

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 18:48

Raziel-CZ napsal/a:
...Je skutečně bezpředmětné se na takovéto úrovni bavit.

Asi ano, dokud mi nevysvětlíš, "jak při izolaci vzniká z L-glutamátu ten D-glutamát", což jsi taktně opominul.
Ale jinak - na hrubý pytel hrubá záplata.
  • 0

#19 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 19:16

Nejde mi ani tolik o nějaká "éčka" jako o to, aby se lidé zajímali o sebe a své okolí. Je to stejné jako s podomními prodejci, mobilními operátory v ČR, finančními poradci atd. Faktem je, že 95% lidí jsou především ovcemi jdoucími za většinou. Titul není ani zdaleka doménou inteligentního člověka, ten má dnes kde kdo, velmi často zakoupený. Inteligentní člověk nebývá egoistou a mnoha věcmi se nevychloubá. Inteligenci neurčuje žádný papír. Doporučuji knihu Čtyři dohody nebo představení Jaroslava Duška, tam se o "papíru" lecos vypráví. Něco napíši a hned jsou z toho legrácky typu přečetl sis na novinky.cz, podíval na Novu a podobně - nevím odkud jste vzali takovou informaci. Aha, nevzali, vlastně zesměšňujete. Tato média pochopitelně neberu v potaz a je zajímavé, že mi toto bývá podsouváno právě z řad lidí, kteří berou. Urážlivé a zesměšňující jednání mne ponechává chladným, už jen z historie známe mnoho lidí, kteří bývali zesměšňováni a dnes se o nich vyučuje (teď to proti mně nějak "inteligentně" použijte :-)). Nakonec vždyť Země nemůže být kulatá, všichni bychom spadli... Ach jo. Jak při izolaci vzniká z L-glutamátu ten D-glutamát, jak píšeš, Ti pochopitelně nepovím. Můžeš to použít jako součást dalšího inteligentního vtípku. Btw já si nezačal... Proč se nebavíme i o třeba dusitanu sodném? Nebo je na to na Wikipedii moc stručný odstaveček s poměrně snadno nalezitelným slovem "rakovinotvorný"? O antibiotikách v jogurtech nevím, vím však o antibiotikách v mase a pesticidech v ovoci a zelenině. Vážně věříte tomu, že Státní a veterinární správy a jiné úřady jsou tu pro nás? Český telekomunikační úřad, Česká obchodní inspekce atd.? Ne vážně, pojďme se prosím již bavit na úrovni dospělého člověka. Vytvořil jsem listing cache jako vzdělávací se zájmem lidi seznámit s problémem dnešní lhostejné společnosti, která si nechá vše podsunout a všemu věří. Je důležité je vyvést z omylu.
  • 0

#20 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 19:17

no to je zase pekne :P doporucuji ownerovi, aby zaloval vyrobce mineralky podebradka za lzivou reklamu, nebot jak jsem se docetl v listingu, muzu po ni dostat rakovinu mozku, coz je svym zpusobem vahovy prirustek a tudiz to neni "prolinii" :DB)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama