Přejít na obsah


Fotka

Cache Chemie v jidle


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#41 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 22:38

Já bych to s těmi jízlivostmi fakt asi nepřeháněl. Bude to CHEMTRAILS. :D Ne, přemýšlel jsem o mobilních operátorech a jejich přístupu k zákazníkům. B)
  • 0

#42 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 22:42

Je mi smutno z toho, že většina lidí si vůbec neuvědomila spiknutí potravinářské lobby s tou "popkulturní".

Éčka, sbírá éčka, v tom je ta léčka
A já jsem o tom neměl ani zdání,
Ečka, že sbírá éčka, tak co mi brání,
Jen abych sehnal je a běžel za ní.

B)
Příspěvek nic nemění na tom, že jsem fanoušek prakulu. A včera jsem sem hodil příspěvek, který sondoval možnost eventu k praktikám takzvaných "Šmejdů". Jen jsem pochopil, že geocaching na to není to pravé.
  • 0

#43 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 22:43

Raziel-CZ napsal/a:
dr.vota: Já nevím už jak Ti sdělit, že většina lidí jí denně potraviny s obsahem těchto látek, kdy se pak už dá hovořit o větším rizikovém množství. Nevyvažují to pestrou stravou, zeleninou, ovocem a podobně. Znám některé takové. Nicméně takový dusitan sodný je nebezpečný i v množství menším. Chytli jste se zde krásně glutamátu a je škoda, že nemluvíme i o těch ostatních přisadách.A především právě o tom principu věci.

Jde mi o to, aby si lidé zdravotní rizika uvědomovali a více se o sebe starali. Nikomu nic nenutím, pouze poukazuji na problém. Je fakt, že možná poněkud agresivnější formou než bylo zdrávo. :)

mpik: Vím o tom, vypitím mnoha litrů ve velmi krátkém čase. Také zajímavé případy.


Člověče, za tak dlouhou diskusi bys už snad mohl pochopit, že problém není v "Ëčkách", ale v množství konzumovaných látek! Ta slavná éčka mají jednu podstatnou výhodu. A to, že je u nich stanovena norma pro povolený obsah v potravinách. Abych to vysvětlil inteligenčně znevýhodněným: dokážu se přivést až na pokraj smrti aniž bych pozřel i stopové množství jakéhokoliv Ëčka. Tzn. budu žrát uzené (bez dusitanu sodného) naložené v soli (nemá kód E) ve stovkách gramů denně. Touto dietou si takřka na 100% přivodím dříve či později rakovinu. K tomu nějaké to cigáro.
A protože to všechno vím, tak svoje špatné svědomí budu kompenzovat nějakou tou bio potravinou, kde je riziko plísní daleko větší než u ne bio.
Chcípnu na nějakou z civilizačních chorob dříve než zdrávo a přitom jsem nepozřel ani malé "é".
  • 0

#44 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 22:48

Chtěl jsem napsat ještě něco o fámách, hoaxech, selském rozumu apod. ale již jsem poněkud "intelectually challenged", takže počkám do rána, zkouknu vlákno a třeba ještě něco vyplodím.
  • 0

#45 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 22:49

Raziel-CZ napsal/a:
dr.vota: Já nevím už jak Ti sdělit, že většina lidí jí denně potraviny s obsahem těchto látek, kdy se pak už dá hovořit o větším rizikovém množství. ....

...a je to marný, je to marný, je to marný...
Negativní účinky glutamátu v běžných množstvích nebyly nikdy v žádné vědecké studii prokázány. http://en.wikipedia....flavor_enhancer

Glutamát se naprosto přirozeně vyskytuje v řadě potravin mořského původu (řasy, ryby, ústřice...) a dalších, které běžně konzumujeme. Ten další přídavek je v podstatě proti tomu zanedbatelný.

A ta smrtelná dávka - ta je v řádu KILOGRAMŮ, aby bylo jasno. Tolik prostě nesníš na posezení.
  • 0

#46 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 22:51

PLAJ family:Samozřejmě že vím, že všechna "éčka" nejsou špatná, také uvádím jen konkrétní z nich. To už ze samotného listingu inteligenčně zdatnější jedinci pochopili, uniká mi smysl těchto vět. Rovněž je mi jasné, že když budu jíst jako prase, zabiju se mnohem dříve. Toto je už vážně trošku OffTopic. :@
  • 0

#47 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 22:53

dr.vota: Souhlasím, je to marné. Však také nic nepíši o smrtelné jedné dávce, nýbrž o dlouhodobějším požívání glutamátu. D-glutamátu... Už to neřeš/me. ;)
  • 0

#48 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 23:04

Raziel-CZ napsal/a:
dr.vota: Souhlasím, je to marné. Však také nic nepíši o smrtelné jedné dávce, nýbrž o dlouhodobějším požívání glutamátu. D-glutamátu...

jistě, a proto japonci, kteří konzumují glutamát naveliko už staletí, umírají tak brzy, že jsou v žebříčku střední délky života na druhém místě na světě...ne, pardon, oprava-na prvním!
A kde se bere ten D-glutamát, to nikdo pořád neví.
A co kryptonit, ten v té směsi nevadí? (moje ničím nepodložené tvrzení o jeho přítomnosti v jídle je totiž adekvátně odpovídající tvému tvrzení, že je tam blíže neurčené množství D-glutamátu)
  • 1

#49 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 23:14

Naši předkové žili zdravě. Jedli když už maso, tak tlusté (hubené prase nikdo nezabil), o plísních nic nevěděli, smažili na sádle (nepřepaluje se). Proč neumírali víc na rakovinu? Jednak proto, že o ní doktoři moc nevěděli (sešlost věkem např. v 50 letech) a pak, že často dřív zemřeli na mor, nebo na zranění.
Je to debata o ničem. Všeho moc škodí.
http://www.lyricsman...ilverstein.html
Dočtěte až do konce.
  • 0

#50 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 23:20

Fakt debata o ničem, která nic neprokazuje ani na jedné ze stran. dr.vota je skutečně vzhledem ke stylu svého vyjadřování unikátní jedinec, to se musí nechat. Nevynechá téměř nikde jízlivou poznámku. No nic, dobrou noc... mpik: Přečtu zítra (tedy dnes), díky.
  • 0

#51 SkiiiL

SkiiiL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 23:23

Ach jo, resite tu blbosti tak trochu... Vase Ecka neni nic jineho nez oznaceni chemickych latek, vyzadovane legislativou EU... Tyhle latky tam byli i predtim a prave diky nim vam salam vydrzel nepomerne dele, vse krasne vonelo, sunka nebyla sediva (neb to je jeji prirozena barva a nikdo by to nekoupil) apod... Btw. je zajimave ze ti nevadi treba zubni plomby obsahujici rtut, olovo ze starych vodovodnich rozvodu apod :D
  • 0

#52 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 23:30

Tak tenhle tomu nasadil korunu! :D Tak si žerte co chcete, třeba samotný formaldehyd, mimochodem E240 - v ČR zakázaný nejspíš z důvodu nějakého omylu. Že sem vůbec píšu a s vámi se bavím. :) Jo, 95% se nazapře... Dobrou.
  • 0

#53 SkiiiL

SkiiiL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 23:37

Me se spis libi: "Napriklad ja jsem ke svemu nazoru dosel po cca roce studii ruznych odbornych clanku a publikaci..." To mne opravdu pobavilo vzhledem k tomu vytvoru po roku studii :-)) Ale tak samozrejme si jezte kazdy co chcete, a hlavne s CH2O ;-) P.S.: predpokladam ze tato studie byla provedena peclive, tedy proctenim nekterych z clanku v nejmenovanych a predevsim vysoce impaktovanych casopisech, dale pak nahlednutim do Material Safety Data Sheets apod... emulgatory.cz nebo wikipedia.cz nejsou spolohelivymi zdroji dat :D:D
  • 0

#54 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 1:01

Jen na okraj: http://www.vzdelavac...nfo/?q=node/515 - pdf níže Doba_jedova.pdf . http://www.rozhlas.c...runecka--938615. Pane "inženýre" dr.voda, jsou Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc a toxikolog Prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc lháři? Mohu znát Tvé stanovisko k jejich textům, prosím? Celkem mne Tvůj názor zajímá. http://www.dobromysl...ail.php?id=1884. Není Tvůj titul "Ing." tak trochu málo k vysmívání se těm, kteří studovali o trochu déle než Ty? Nic ve zlém, jen se ptám, jistě své názory rozumně obhájíš. Když jsme u toho Tvého "hrubého pytle"... V čem se tito lidé mýlí a uvádí svým bestsellerem širokou veřejnost v omyl? Neměli by se tito lidé zažalovat na místo výrobců Poděbradky? Já nevím, nerozumím tomu, potřeboval bych to vysvětlit.

Pak také doporučuji důkladně přečíst druhý odkaz, bakalářskou práci jisté Denisy Kalnické... Nějak nefunguje odkaz, takže Google s textem Miroslav Šuta glutamát" to jistí. Druhý odkaz, PDF. Však si poradíš. Tam mimojiné najdeš rozdíly mezi přírodní a chemickou formou glutamátu. Tolik k několika mým zdrojům. Prvotřídním z Blesku a Super.cz.
  • 0

#55 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 6:51

Raziel-CZ napsal/a:
... jsou Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc a toxikolog Prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc lháři? ...

http://www.sysifos.c...&sec=1329171430
  • 0

#56 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 7:12

Aha, tak to pak jo, rovněž důvěryhodný server. :) Tak si asi můžeme podat ruce. :D Jsem přesvědčen, že se najdou tací, kteří na základě listingu i přes své řeči se začnou o problematiku zajímat, což v podstatě je účelem a krokem vpřed. Informace jsou, teď je na každém, jak se k tomu a ke svému životu postaví.
  • 0

#57 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 7:24

Pan Paracelsus, narozen v roce 1493, otec toxikologie, napsal: „Vsechno je jed, ve vsem je jed. Zalezi pouze na davce.“ Tot vystihuje vse.
  • 1

#58 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 10:08

Raziel-CZ napsal/a:
Jen na okraj: http://www.vzdelavac...nfo/?q=node/515 - pdf níže Doba_jedova.pdf . http://www.rozhlas.c...runecka--938615. Pane "inženýre" dr.voda, jsou Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc a toxikolog Prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc lháři? Mohu znát Tvé stanovisko k jejich textům, prosím? Celkem mne Tvůj názor zajímá. http://www.dobromysl...ail.php?id=1884. Není Tvůj titul "Ing." tak trochu málo k vysmívání se těm, kteří studovali o trochu déle než Ty? Nic ve zlém, jen se ptám, jistě své názory rozumně obhájíš. Když jsme u toho Tvého "hrubého pytle"... V čem se tito lidé mýlí a uvádí svým bestsellerem širokou veřejnost v omyl? ....

Poslyš, přestaň se snažit mne opakovaně urážet, tobě se to stejně nepovede. A do mých titulů se neser, já se o tvoje taky nestarám. Diskutuj k věci, ne k diskutujícím.
Uvádět jako argumenty snůšku blábolů známých tmářů, psychotroniků,esoteriků a šarlatánů je fakt veselé. Ještě tam chybí Aštar Šeran. Když to chceš slyšet, jsou to demagogové a manipulátoři.
Kde jsou ta fakta? Já jsem ti odkaz na publikované vědecké práce napsal. Žádná z nich negativní účinky neprokázala. Máš práci, která je hodnověrně prokazuje? Bakalářská práce? Hmmm, to je jistě seriozní zdroj, předpokládám, že byla přetištěna v mnoha seriozních vědeckých časopisech, když je tak hodnotná. Bohužel odkaz na ni nedáváš, google na ten text nabízí cosi jiného.
Zatím jsi nic seriozního neuvedl. Populární vyprávění bez hodnověrných experimentů a uvedením výsledků to není.
Ten tvůj nepřirozený a umělý D-glutamát se naprosto přirozeně vyskytuje například v pomerančích (Friedman M. J.: J. Agric. Food Chem. 47, 3457 (1999)), tak už je radši nejez.
Syndrom čínské restaurace je v podstatě hoax, který nebyl experimentálně prokázán, ač se o to mnozí snažili. A všichni to jen dál opisují od toho prvního.

A víš co je zajímavé? Ještě včera bych taky tvrdil, že glutamát je škodlivý. Díky tvé agitaci už o tom přesvědčen nejsem. Ale bavím se, ne že ne B)

DODATEK:
Tak se mi podařilo najít i tu zcela zásadní bakalářskou práci.
Ta práce je pouze literárním kompilátem, jen sbírkou odkazů na jiné práce. Neobsahuje naprosto žádnou vlastní experimentální část, tudíž nic nového nepřináší, žádné nové důkazy nepodává, ani jiné důkazy nepotvrzuje ani nevyvrací. A takhle to dělají všichni... (a protože už je opisovačů hodně, tak se v pohodě citují navzájem dokola a dokola, až se kruh uzavře)

Odkaz je opravdu krátký: http://dspace.k.utb.....pdf?sequence=1 :)
A ta práce je opravdu na nic.
  • 2

#59 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 10:34

Ty jo já se bavím, vy jste dvojka. Oba tomu prd rozumíte, jeden dává odkazy na populistické články, druhý na vysoce odborné a wiki a jen si honíte...ega. Kdoví, jak to s těm odbornými publikacemi je a proč vznikly. Kulhal to vystihl úplně přesně. Když něco jíme, tak o tom přemýšlejme zdravým rozumem - nebudu přece žrát polívku v prášku, která chutná jako houby, protože je tam jen aroma a glutamát. A jestli je škodlivý nebo ne mi je úplně fuk, vzhledem k množství.....
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#60 Raziel-CZ

Raziel-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 10:44

dr.vota: Hmm, vzpomínám si na cosi o hrubém pytli, s urážkami jsi začal pokud vím Ty, nebuď tak vztahovačný ;)... Odkaz je dlouhý asi podobně jako Tvé ego, který/é zde nefunguje, pošlu klidně na mail. To cos napsal mi bohatě stačilo k doformování mého názoru na Tvoji individualitu. Smiř se už s tím, že nejsi středem vesmíru, a žes mě nepřesvědčil. Já s tím, že nepřesvědčím Tebe, žít dokáži. A poznámka, že jsem svým vlivem Tebe přesvědčil paradoxně o tom, že glutamát není škodlivý? Fajn, pak si jej hojně dopřávej, vždyť je to Tvá svobodná volba. :D:D:D

Takže autoři knihy Doba jedová jsou demagogové a manipulátoři, stejně jako já... Pak kdo koho uráží. Tuhle bezpředmětnou debatu končím, nikam nevede a nemám problém Ti nechat poslední slovo. Pokud chceš, dej mi nějaký byť třeba dočasný mail, pošlu Ti onu bakalářskou práci, pak si k tomu napiš opět něco genitálního a bude. :)

DODATEK: Jsem rád, žes to dokázal. Aha, takže ona práce je vlasně k ničemu. Napsal jsi to krásně, sám a ještě dokonale poukázal zvýrazněním na fakt o tom, že titul není cestou k inteligenci... "A takhle to dělají všichni..." je krásným zakončením naší debaty, ve které jsi to vše vlastními slovy uvedl na pravou míru. Děkuji a přeji Ti hezký den.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama