Přejít na obsah


Fotka

Pozastavení kešek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
69 odpovědí na toto téma

#41 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 18:29

Nedělej herečku a rovnou archivuj, pokud své názory myslíš vážně. Keše si zakládal dobrovolně a pro ostatní, takhle akorát zabírají na mapě místo jiným. Za tři měsíce ti stejně nic jiného nezbyde. Ovšem pokud to máš jako Hlavas, který vykřikuje že končí s geocachingem jen právě kvůli tomu, jací jsou na GS svině, protože nechápou jaká doba temna tady, v daných letech vlády KSČ byla, jak tu lidé živořili a umírali, a pro tuto jeho dobře (pro)myšlenou agitaci, aby se snad historie neopakovala, je ochotný odpískat tuto skvělou hru a rozhádat navzájem celou geokomunitu, přitom jak zapálený geocacher to je, vypovídá, že jedinou další keš nenašel již od letošního března a po ztrátě své GPS si již novou nepořídil, tak to potom jo... Edit: GS se nedivím že jakékoli vysvětlování "jak je to správně" zbytečně ve hře nechce, a zejména u politiky, to co je správně u nás, to by nemuselo být správně někde jinde a to co je správně dnes, nemusí být správně zítra. Geocaching má být především zábava, a ruku na srdce, číst o tom, kdo koho kde zabil a jaké zlo se kde stalo mi ve finále jako zas tak moc zábavné nepřijde. Ještě že většinu listingů ani nečtu, nebo případně až na místě či dodatečně, asi bych z toho dostal pupínky ;)
  • 0

#42 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 18:41

Trhač: pěkný obrázek, hotová Maruška K. ...:D
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#43 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 21:00

Je obtížné nebýt v této diskusi osobní, ale už kvůli Jarouchovi pár neadresných poznámek: - vyloženě osobní mně přijdou spíše příspěvky "popíračů" zločinnosti minulého režimu než naopak (s jednou výjimkou) - všechny "argumenty" už jsem kdysi slyšel třeba v dobách "atentátu na kulturu", jen se to netýkalo geocachingu, ale hudby, umění, kultury.. - fascinuje mně ta radostná představa keší ala "Poupata" - výše, lépe, radostněji, ale hlavně nic konfliktního, nic co by mohlo provokovat, nebo vyvolat nedejbože diskusi... - pokud jste schopni respektovat např. vyvěšení tibetské vlajky, zkuste respektovat i vyvěšení té Jarouchovy, byť s ním nesouhlasíte. P.S.: Předem dobrovolně přiznávám, že jsem Jarouchův kamarád, na mé názory v tomto tématu to však nemá žádný vliv.
  • 0

#44 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 22:31

Hlavas2012 napsal/a:

Mufa napsal/a:
Nechápu... proč disabluješ např. Čiperku nebo Vyhlídku? Některý lidi bych fakt chtěla mít doma, abych se bála cokoliv říct, aby si to náhodou doma někdo blbě nevysvětlil a nezačal stávkovat... už mě ta hysterie kolem jedný kešky, kde se owner nedomluvil se RW fakt štve... Odnese to spousta dalších:(


Ale domluvil! Nakonec jsme se s RW domluvil! Jenomže o to tady nejde - jde totiž (aniž by to původně bylo jakkoli mým úmyslem) o princip! Přijde Ti normální, že jeden práskač (navíc s pochybným názorem, o čemž svědčí ty desítky pozitivních logů u cache i na diskusních fórech, favoritní body, et.c.) žaluje na GS a oni na místo toho, aby alespoň oslovili dotyčného ownera (což by bylo minimálně slušnost a něco jako snaha o objektivní posouzení věci), prostě cache archivují a navíc ultimativně pohrozí archivací dalších caches? ...


A prijde ti normalni podvadet RW chvilku po tom, co ti tvou kes pustil a za jeho zady do listingu vratit text, ktery RW chtel aby jsi smazal. To ti prijde OK? Zkus popremyslet, zda ta chyba neni v tobe a ne na strane GS.
  • 0

#45 tuxidou

tuxidou

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 22:47

pokud vim, tak duvod archivace cache nema nic spolecneho s "podvadenim" RW, cache byla archivovana v dobe, kdy tam byla jen citace zakona nevim co je na citaci zakona politickeho - zajimalo by me, jestli v USA nemaji zadnou cache kde by zminovali napr. deklaraci nezavislosti listing Roveru neni tahanim politiky do GC - pojednava o rezimu, ktery tu uz 20 let neni, o strane, ktera uz 20 let neexistuje - to je historie, nikoliv politika
  • 0

#46 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 22:49

_Tom napsal/a:
A co na situaci říká naše samozvaná asociace českého kešingu, nebo jak se pojmenovali? Tady mají příležitost ukázat své schopnosti. Jsem na to zvědav ;)


A co chceš řešit ??

Dva dospělí chlapi se pohádali do krve a ani jeden nechce ustoupit a melou si jen svoje.

A v debatách na Internetu nevyřešíš už vůbec nic.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#47 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 1:23

kapsa napsal/a:
P.S. - Cemu se ale divit v dobe, kdy clovek ani nesmi nazvat vraha vrahem, zlodeje zlodejem nebo prizivnika prizivnikem, aniz by sam kvuli takove vyrceni neriskoval nejaky postih. :@


Souhlasím, politická agitka přestává být odlišována od jasného poukázání na zločin jakéhokoliv druhu.. Na druhou stranu - pro každého je zločin něco jiného. Třeba pro nás jsou zločinem pracovní a koncentrační tábory a za zločin je považováno třeba i popírání holocaustu. Ale dle mého názoru - GS se prostě jistí; už třeba proto, že se režim může (i když je to nepravděpodobné) změnit (nezapomeňme, že totalita stále existuje) a takové množství keší lze mít pod kontrolou jen jasně danými pravidly a jakékoliv niance mezi tím, co je a co není agitka nezkoumá do té doby, než keš někdo nabonzuje (tedy tím dokládá to, že se názory ke keši mohou různit..)
  • 0

#48 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 7:52

Bohužel jsem se vrátil z dovolené až včera večer a nestačím se divit, co se tady strhlo a co dokáží pánové z Ameriky poručit zamlčet! Tak trochu Jaroucha chápu, nechci trestat ostatní za chybu GS, takže nic podobného dělat nebudu, ale přemýšlím, jak změnit rozhodnutí GS... Vždyť to je jako kdybychom my po nich chtěli, aby nedělali keše u pomníku otrokům, protože to tenkrát bylo politické hnutí taky! A že se GS jistí? To je jen výmluva! Dnes platí u nás zákon o zločinech komunismu v minulém období, historicky dokázaný, tak nevím, proti čemu se jistí! To bychom opravdu nemohli psát do listingů vůbec nic než "hezké místo pěkná krabička". Připomenutí zločinů, které se kdykoliv odehrály není nikdy dost, proto bychom měli něco udělat, protože jestli jsem dobře pochopil, tak už neprojdou podle vyjádření GS kešky ani u pomníku politických vězňů, u bývalé věznice, kde byli za minulého režimu političtí vězňové vězněni atp., protože pravdivý popis bude obsahovat dle GS "politicky škodlivý" text!!! To se mi nelibí a měli bychom s tím něco dělat, nedala by se sepsat nějaká petice, případně zkusil někdo sepsat nějaký vysvětlující dopis, který by poukázal na historii Československa s odkazem na zákon, že se nejedná o politický text, ale čistě o popis historických faktů opírající se o zákon??? Bohužel Anglicky umím spíše tak, abych se domluvil někde u obchodu, takže si na něco podobného netroufám...
  • 0

#49 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 8:05

Pánové, zřejmě jste si spletli hru. Toto je celosvětová hra, která má být maximálně nekonfliktní. Musí fungovat jak v USA, tak v třeba v Číně. Proto jakýkoli náznak politiky může způsobit nevoli v jiné zemi, což by se mi samozřejmě jako provozovateli této hry rozhodně nelíbilo, a jednal bych tak, jak jedná GS. Oni nemají lidi na to, aby posuzovali, co ještě je a co není v mezích. Prostě odmítnou vše paušálně, na tom není nic divného ani špatného. Pokud sem pletete otroky, jste trochu mimo - otroctví je už hodně dlouho přežitá záležitost a zmínka o nich nemůže žádný problém v jiné zemi vyvolat. Váš boj o zviditelnění vzpomínek na zločiny je sice chválihodný, ale (nejen) podle mého názoru nepatří do této hry. Existuje jistě spousta jiných fór, kde se tímto lze bez omezení zabývat.
  • 0

#50 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 8:24

Já si myslím, že spoustu lidí tady mate to slovo agitace, které je poněkud zprofanované. Všichni si prostě představují něco ve stylu předvolebního boje. Přesnější by bylo možná použití slova osvěta ohledně politického názoru. Protože to před čím chce listing varovat, je navrácení komunistů k moci s výrazným poukazem na předchozí zločiny, i jejich zvýrazněním v listingu. A to prostě je prosazování určitého politického názoru (byť třeba správného), ať už tomu říkáte jak chcete, které je pravidly ve hře geocaching zakázáno.

Jinak pro autora listingu stále platí má nabídka.

Rád ti pomůžu třeba s registrací na serveru valka.cz, kde můžeš svůj listing zkusit publikovat jako článek. Články zde shlédne minimálně nějaká ta tisícovka čtenářů, což je možná i víc než kolik by navštívilo na GC zveřejněnou keš.

A to ne proto, že bych s ním bezvýhradně souhlasil, ale proto, že má právo na svůj názor a jeho zveřejnění.
  • 0

Navigace: Garmin Oregon 450 Používaná přibližovadla (nejčastější): nohy / Merida Matts Sport 500 černostříbrná / Daewoo Matiz (červený nebo modrý) Doplňky: batoh US Assault II. pískový + fotoaparát Canon EOS 600D + osobní GC Beruška pro štestí (teď už jen kód)


#51 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 8:25

Předpokládám, že historie se vyučuje z toho důvodu, abychom neopakovali zbytečně chyby předchůdců, když už se jich lidstvo dopustilo.Chybovat je lidské, opakovat chybu je hloupost.Za tu dobu, co po světě pobíhám jsem už v naší malé zemičce zažil mnoho případů, kdy se dobří přátele nesmiřitelně rozhádali kvůli postojů k politice ať již minulé nebo i současné.Nikdy nezměnili politiku, pouze si zlikvidovali přátelství, které vzniklo při jiných aktivitách ( turistika, horolezectví, kanoistika apod.)Je lepší podporovat činnosti, které nás spojují než ty, které nás rozdělují.Petice piště proti rozhodnutím v ČR a ne proti rozhodnutí provozovatele hry, na jehož pravidla a výhradně jím určená jsme dobrovolně přistoupili. Nemontujte prosím politiku do GC nebo dopadneme jako ti výše zmínění přátele, kteří už nejsou přátelé a už vůbec né dobří.:(
  • 0

#52 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 8:38

Tak jsem se také vrátil z prodlouženého víkendu. Minulý týden jsem se praštil přes prsty, říkal jsem si, že snad toto téma už nebude jitřit vášně. Ale ono jo. Přestaňme už konečně argumentovat našimi zkušenostmi a našimi zákony. Mám ten pocit, že GS by nepovolil kešku v Severní Koreji, pokud by sveřepě hájila "spravedlivý" boj (severo)korejského lidu proti zbytku světa. Byť zákony dané země to jaksi mají zakotveno. Stejně tak by asi nepovolil kešku, která by přímo odsuzovala dynastii Kimů. Zaznělo to tu asi 100x - prostě GS si vytvořil hru (nebo převzal, ukradl,....). Má nějaká pravidla. Šmytec. Co zbývá? Vyřešit si náš interní problém, přestat se hádat vzájemně o tom, co těžko změníme. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat. Výsledek bude ten, že se budeme vzájemně žrát. Takže - nechcete to rozetnout jednou provždy? Všichni víme, že jde především o jednu konkrétní keš. Co takhle uspořádat Mega-CITO Event v Liberci? Třeba v letním amfiteátru (poblíž GC1Q937). Program eventu: 1) odstranění náletových dřevin v amfitátru 2) soudní proces mezi zastánci a odpůrci keše 3) rvačka obou stran a vyšetřování vraždy soudce 4) nocleh v areálu, zastánci archivace musí mít vlastní stany ad 2) Jednalo by se o proces mezi těmi, kteří prosazují existenci keše (dále zastánci) a těmi, kteří jsou proti existenci v aktuální podobě a nebo zastávají nebo respektují stanovisko GS (dále odpůrci). a- Pokud vyhrají zastánci, musí odpůrci povinně odlovit danou keš, která bude (kvůli případným pokusům o zničení) střežena Hlavasem, ozbrojeným funkční replikou zbraně, kterou používal Milan Paumer. b- Pokud vyhrají odpůrci, mohou znárodnit stany zastánců podle pravidla "všechno patří všem". Zastánci mají pech a spí pod širákem. c- Pokud dojde k vraždě soudce před vynesením rozsudku, budou všichni držet ústa a už se na to vyse.ou. Osobně - být soudcem, vynesu asi tento rozsudek: Zastánci sklapnou a budou respektovat stanovisko reviewera a organizátora hry. To jim ovšem neubírá právo jít cinkat klíči do Seattlu před HQ - riskují tím archivaci dalších keší. Nebo si mohou založit vlastní hru. Odpůrci sklapnou, nebudou dráždit GS přímo. Omezí se na komunikaci s reviewery – třeba i formou N/A logů - to jim bohužel (nebo bohudík) pravidla nemohou odepřít. Docela se dokážu vžít do situace soudce - v nejlepším případě naštve jen jednu stranu. V horším (jako já teď) - obě.;) P.S. Snad mi Hlavas promine tu hyperbolu - je to opravdu nadsázka B). Připadá Vám můj příspěvek zbytečně dlouhý, nesmyslný, pomýlený nebo znevažující? Když v této debatě budeme pokračovat v rámci geocachingu, pak tu takových bude ještě spousta. :( A přitom to byla taková hezká hra :(
  • 0

#53 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 9:02

Aby nedošlo k omylu, právo na vyjádření nedává právo vyjadřovat si ho kdekoliv chci jakoukoliv formou. Musí také respektovat práva ostatních.
Je to stejné jako kdyby vám listing nasprejoval na zeď vašeho baráku. Kolik z vás by bylo nadšeno a kolik z vás by to nechtělo ze svého domu odstranit?
Všichni kdo jsou pro zvěřejnění, ať se přihlásí, rád se zastavím se sprejem u vašeho domu a pomohu k rozšíření povědomí o zločinech komunismu. Je přece potřeba šířit ho všemi prostředky. I přes porušení práv jiných, nebo snad ne?

Jinými slovy vše má své místo, tak to prosím respektujte. Jinak ještě jednou opakuji svoji nabídku autorovi listingu.

Rád ti pomůžu třeba s registrací na serveru valka.cz, kde můžeš svůj listing zkusit publikovat jako článek. Články zde shlédne minimálně nějaká ta tisícovka čtenářů, což je možná i víc než kolik by navštívilo na GC zveřejněnou keš.


  • 0

Navigace: Garmin Oregon 450 Používaná přibližovadla (nejčastější): nohy / Merida Matts Sport 500 černostříbrná / Daewoo Matiz (červený nebo modrý) Doplňky: batoh US Assault II. pískový + fotoaparát Canon EOS 600D + osobní GC Beruška pro štestí (teď už jen kód)


#54 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 9:05

moucha111 napsal/a:
Nemontujte prosím politiku do GC nebo dopadneme jako ti výše zmínění přátele, kteří už nejsou přátelé a už vůbec né dobří.:(

+1
  • 0

#55 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 10:36

pes13 napsal/a:

moucha111 napsal/a:
Nemontujte prosím politiku do GC nebo dopadneme jako ti výše zmínění přátele, kteří už nejsou přátelé a už vůbec né dobří.:(

+1

I já +1, nevím, proč se nám pořád někdo snaží namluvit, že čistě historicko - popisný Hlavasův listing je politický a vadí mi to, protože politika ve hře opravdu nemá co dělat. Bohužel tu politiku do toho vnáší ti, co se nám snaží namluvit, že politika je i v tom, kde zjevně není .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#56 Kubickovi

Kubickovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 11:04

kapsa napsal/a:

pes13 napsal/a:

moucha111 napsal/a:
Nemontujte prosím politiku do GC nebo dopadneme jako ti výše zmínění přátele, kteří už nejsou přátelé a už vůbec né dobří.:(

+1

I já +1, nevím, proč se nám pořád někdo snaží namluvit, že čistě historicko - popisný Hlavasův listing je politický a vadí mi to, protože politika ve hře opravdu nemá co dělat. Bohužel tu politiku do toho vnáší ti, co se nám snaží namluvit, že politika je i v tom, kde zjevně není .... :(


Už jsem se nechtěl zapojovat, protože to vypadalo na zdárný a klidný závěr této nikam nevedoucí diskuze, ale po Kapsově příspěvku mi to prostě nedá.

I já +1, nevím, proč se nám pořád někdo snaží namluvit, že historicko - popisný Hlavasův listing neobsahuje naprosto zbytečnou politicko - agitační pasáž a vadí mi to, protože ...

Opravdu už té zjevně nekonečné debaty nebylo dost?

Každý má právo na názor jaká keš je a pokud GS dle toho (nejen) svého usoudí, že je proti pravidlům, tak má plné právo keš archivovat.
  • 0

#57 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 11:05

pes13 napsal/a:
c- Pokud dojde k vraždě soudce před vynesením rozsudku, budou všichni držet ústa a už se na to vyse.ou…


Tak opatrně, opatrně, brachu…http://www.lidovky.c...45_ln_domov_ogo
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#58 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 11:10

Trhac napsal/a:

pes13 napsal/a:
c- Pokud dojde k vraždě soudce před vynesením rozsudku, budou všichni držet ústa a už se na to vyse.ou…


Tak opatrně, opatrně, brachu…http://www.lidovky.c...45_ln_domov_ogo

Co k tomu dodat? B)
  • 0

#59 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 11:10

pro kapsu: Politika v tom zaručeně je, protože jinak by Hlavas neoznačoval RW v logbooku za přivrzence komunismu. Pokud by v tom politika nebyla, nemohlo by k tomuto osočení ani dojít, protože by těžko v souvislosti s apolitickou keší sám autor jejího "likvidátora" označoval za přivržence politického směru. Jestliže autor napíše, že RW mu keš zlikvidoval protože je přívržencem určité politické ideologie, težko pak tvrdit, že v ní politika vůbec není. Jak přišel autor na to, že RW zlikvidoval keš kvůli svému politickému názoru, když keš nemá s politikou nic společného?
  • 0

Navigace: Garmin Oregon 450 Používaná přibližovadla (nejčastější): nohy / Merida Matts Sport 500 černostříbrná / Daewoo Matiz (červený nebo modrý) Doplňky: batoh US Assault II. pískový + fotoaparát Canon EOS 600D + osobní GC Beruška pro štestí (teď už jen kód)


#60 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2012 - 11:16

Nově publikovaná správná korektní apolitická a sekularizovaná keška je věnovaná českému národnímu mučedníkovi GC3Q0JA! Příští bude věnovaná Husákovi?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama